The Last House on the Left (1972)

338 stemmen | gemiddelde 2,56
Verenigde Staten
Horror /
Thriller84 minuten
geregisseerd door
Wes Cravenmet
Sandra Cassel,
Lucy Grantham en
David HessTwee tieners gaan naar de stad voor een concert en zoeken eerst naar wiet. Ze gaan met een (zogezegde) dealer mee, die hen op hun beurt naar zijn pas ontsnapte zware boevenmaatjes (gewapende overvaller, moordenaar, kinderlokker) brengt. Verkrachting, foltering en moord volgen.
puckb96
[permalink] geplaatst op 19 juli 2011, 13:11 uurJammer dat het origineel niet hier TE koop meer is, want die lijkt me toch beter dan de remake!
0,5
[permalink] geplaatst op 15 augustus 2011, 14:28 uurHeel erg slecht was dit.
puckb96
[permalink] geplaatst op 29 augustus 2011, 14:52 uurswenbos schreef:
Heel erg slecht was dit.
En je argumenten???

3,0
[permalink] geplaatst op 10 november 2011, 19:19 uurpuckb96 schreef:
Jammer dat het origineel niet hier TE koop meer is, want die lijkt me toch beter dan de remake!
Ik het de Craven collectie met 3 films erin o.a deze met NL subs.
Ben het nu aan het kijken.
[permalink] geplaatst op 19 november 2011, 18:01 uurLijkt toch anders dan die nieuwere versie.
neysen1985
2,5
[permalink] geplaatst op 1 januari 2012, 2:05 uurpersoonlijk vind ik deze zogenoemde 'wes craven classic' maar een overhypte horrorfilm.
Toch wel jammer want craven heeft prachtige klassiekers op z'n naam staan zoals a nightmare on elm street en scream.
Maar als het eenmaal neerkomt op het brute gedeelte van de film, is deze natuurlijk wel super!!
2,0
[permalink] geplaatst op 27 januari 2012, 1:14 uurTis oud.. Ik verloor snel telkens mijn aandacht, dan toch iets liever de remake..
2* (wellicht in die tijd dat het beter te verteren was)
Samhain
3,0
[permalink] geplaatst op 24 maart 2012, 22:45 uurHeel veel mensen noemen dit echt een meesterwerk van Wes Craven, maar waar die redenering vandaan komt is voor mij een raadsel. De film is saai gefilmd en de brute scènes komen eigenlijk een beetje uit het niets waardoor ze eigenlijk ook niet effectief zijn. Slecht is de film echter niet. Het verhaal is deprimerend (als pluspunt) en bij wijlen is de film best wel hard in beeld gebracht. De beruchte verkrachting-scene is ook erg expliciet en bruut.
Maar toch vind ik dat de film absoluut het citaat 'meesterwerk' niet verdient. Ik had mijn biertje al op voordat de film was afgelopen.
2,0
[permalink] geplaatst op 31 maart 2012, 20:49 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezenMy mother irons and my father steals
Na wat uurtjes Legend of Zelda: Ocarina of Time te hebben gespeeld leek het mij en mijn broer eens tijd voor enige afwisseling. De keuze viel op het kijken van een film maar het was nog een raadsel welke. We waren aan het twijfelen tussen The Eagle en deze Last House of the Left maar eerlijk gezegd, ik had al snel spijt van mijn keuze om deze te kijken..
Deze Last House on the Left zat samen met The Hills Have Eyes en Summer of Fear in één boxset en hoewel Craven bij mij wel te boek stond als een goed regisseur vanwege Nightmare on Elm Street en Scream valt hij met deze drie films toch wel door de mand. Vooral het amateuristische gehalte van zijn oudste werk valt me erg hard tegen. Oké, dit is zijn debuut en niemand verwacht dat het dan van de eerste moment er knal op is (hoewel er wel degelijk regisseurs zijn die deze gave wel bezitten) maar dit is wel erg knullig op sommige momenten. Ook heeft de film de tand des tijds op een wel erg pijnlijke manier de tand des tijds niet doorstaan en resulteert dit in een soms lachwekkende film. Wat het politie duo in godsnaam in de film deed, met uitzondering voor een 'komische' noot zorgen, is me nog altijd een raadsel maar ook de dialogen voelen wel erg slecht aan. Er werden nogal wat gesprekken compleet geïmproviseerd en dat is eraan te merken maar ook de acties die worden ondernomen doen de kijker wel erg vaak de wenkbrauwen fronsen. En breek me dan vooral de mond nog niet open over het lachwekkende einde waar in ware McGyver stijl (iets wat Craven blijkbaar zo fantastisch vond dat hij het in The Hills Have Eyes terug opnieuw deed) de bad-guys worden aangevallen. Maar ik geef toe dat niet alles in de film slecht want zo af en toe is er wel een naargeestige sfeer te vinden die Craven zich wel eigen is maar over het algemeen lijkt het meer een mislukte poging te zijn.
Ook de cast is bij wijlen wel van een erg bedroevend niveau. Het moet vast en zeker niet gemakkelijk geweest zijn om dit te spelen (het schijnt zelfs dat Sandra Peabody, die de rol van Mari speelt, het op een bepaald moment zo moeilijk heeft gekregen dat ze het gewoon is afgetrapt) maar dit voelt zo enorm amateuristisch aan! Vooral Marc Sheffler als Junior is werkelijk belachelijk te noemen. Dan deed David Hess als Krug het nog net iets beter maar ook hij is grotendeels op het randje. Maar als Craven één grote fout begaan heeft met het casten van Hess is het niet als acteur maar wel als componist want wat voor een enorm belachelijke soundtrack heeft de film! Hess neemt alle muziek voor zijn rekening en zorgt dus eigenhandig voor een enorme moodkiller. Sandra Peabody en Lucy Grantham doen het als typische protagonisten van Craven (sterke, vrouwelijke personages) op zich nog wel goed en zijn vooral overtuigend in de befaamde bosscène. Wat me trouwens ook opviel, en ik weet niet of dit aan de DVD lag, is dat de film wel van erg slechte kwaliteit is. In het begin zit er redelijk veel ruis op de dialogen en zo af en toe komen er van die rare glitches in beeld waardoor het precies lijkt alsof we naar een 8MM projectie zaten te kijken. Summer of Fear en The Hills Have Eyes waren wel van een goed niveau trouwens.
Ik moet toegeven dat het eerdere werk van Craven sowieso de moeite is om eens gezien te hebben want hij is en blijft een icoon in het genre maar geef mij dan toch maar zijn echt bekend werk want dit is het toch echt wel niet. Het zal vast en zeker schokkend zijn geweest zoveel jaar geleden maar vandaag de dag heeft de film de tand des tijds toch overduidelijk niet doorstaan.
2*
3,0
[permalink] geplaatst op 31 maart 2012, 20:56 uurpuckb96 schreef:
Jammer dat het origineel niet hier TE koop meer is, want die lijkt me toch beter dan de remake!
Bovenaan deze pagina: ''kopen:koop deze film op DVD vanaf € 4,99''
[permalink] geplaatst op 16 mei 2012, 18:58 uurZeldzaam deprimerende en naargeestige sfeer. De amateuristische 'look' is hier een 'major plus'. Ik zal hem niet graag nog eens willen zien en dat is eigenlijk een verhuld compliment: zelden weet een film dit bij mij te bereiken.