• 15.910 nieuwsartikelen
  • 178.754 films
  • 12.256 series
  • 34.049 seizoenen
  • 648.696 acteurs
  • 199.207 gebruikers
  • 9.384.448 stemmen
Avatar
 
banner banner

Poseidon (2006)

Avontuur / Actie | 98 minuten
3,01 2.062 stemmen

Genre: Avontuur / Actie

Speelduur: 98 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Wolfgang Petersen

Met onder meer: Josh Lucas, Kurt Russell en Jacinda Barrett

IMDb beoordeling: 5,7 (115.067)

Gesproken taal: Engels en Spaans

Releasedatum: 31 mei 2006

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Poseidon

"Mayday"

Op het gigantische, luxe cruiseschip Poseidon dat over de Noord Atlantische Oceaan vaart, is een schitterend feest begonnen om het nieuwe jaar in te luiden. Maar terwijl in de balzaal de champagneglazen worden geheven, is er op de officiersbrug groot alarm. Een reusachtige vloedgolf van wel dertig meter hoog stormt razendsnel op het schip af en kan niet meer ontweken worden.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Weertenaar

Weertenaar

  • 1023 berichten
  • 1024 stemmen

Lang niet slecht, maar toch net iets minder dan het origineel: 2.50 (2.70)

Remakes zijn soms goed en soms slecht, maar in het geval van Poseidon kies ik de gulden middenweg. Petersen doet voldoende om de film zo min mogelijk te associëren met het origineel uit 1972, iets waar hij erg goed in geslaagd is. Andere karakters (inclusief andere namen), andere ontsnappingsroutes en vrijwel alles is in een ander - modern - jasje gestoken. So far so good, maar het enige stempel waar de film helaas niet vanaf komt: rampenfilms zijn per definitie nooit de beste films en dus was het een haast onmogelijke klus om het origineel te overtreffen. Misschien dat dat helemaal niet het doel is geweest, maar toch. Met name in het scenario gaat het 98 van de 100 keer fout, zo ook in Poseidon. De ramp en de ontsnappingsroute worden aan elkaar geknoopt met louter weinigzeggende dialogen en zeer onzinnige onderlinge relaties tussen de personages, iets dat vaak gepaard gaat met een groot scala aan cliches, maar zowaar valt dat alleszins mee in deze prent. Toch zou Petersen beter moeten weten. Zo moet Das Boot het voor een groot deel hebben van de dialoog. Maar goed, misschien is dat ook net wel het verschil dat Petersen in die film het script zelf schreef en hier slechts het script maar hoefde uit te werken.

En dan moet ik toch constateren dat Petersen er een hoop uithaalt. Het tempo zit er goed in, de film verslapt eigenlijk geen moment en weet Petersen de ontsnappingstocht het meest van de tijd voldoende overtuigend over te brengen. Enkel naar het einde toe wordt het nogal onrealistisch en geforceerd, maar vooruit. Jammergenoeg is het acteerwerk niet altijd even sterk. Niemand verzaakt, laat dat duidelijk zijn, maar tegelijkertijd tilt ook niemand de film naar een hoger niveau. Iedereen doet zijn ding en dat is het, al geeft het script verdomd weinig ruimte om een personage echt te laten uitblinken.

Toch jammer dat het script de finesse mist en de acteurs vooral met zichzelf bezig zijn, want voor mij gevoel is Petersen weldegelijk met een inhaalslag bezig. Na Das Boot speelde hij met Outbreak en In the Line of Fire niet echt veel klaar en leek hij met Air Force One zijn carriere definitief voortijdig te beëindigen. Maar toen was daar ineens The Perfect Storm (waar helaas ook een matig script de prestaties van Petersen in de weg zitten) en het succesvolle, meer dan geslaagde Troy. Vervolgens kwam daar Poseidon, een prent die regie-technisch en cinematografisch opnieuw sterk in elkaar zit. Het camerawerk is sterk, de montage vlot en worden de opnamelocaties ten volle benut waarbij de ontstane chaotische taferelen na de vloedgolf toch wel bijzonder sterk worden neergezet. Ook de fraaie special effects mogen niet onvermeld blijven, al werd helaas toch een aantal keren duidelijk dat we met computermodellen te maken hebben. Poseidon is een film die redelijk eenvoudig overeind blijft en vooral lekker wegkijkt, maar het gebrek aan voldoende verhaal blijft de film de gehele speelduur achtervolgen. Benieuwd of Petersen de komende jaren nog eens op de regisseur-stoel zal zitten.

Script / Verhaal:................ 2,00

Acteerwerk:....................... 2,50

Regie / Speelduur:.......... 3,00

Realisme:......................... 2,50

Cinematografie:............... 3,50


avatar van canciser

canciser

  • 938 berichten
  • 558 stemmen

Visueel wankelt de film een beetje, ook is het verhaal erg cliché en niet origineel. Toch een vermakelijke film om s'nachts op de buis te zien. 2.5*


avatar van Phantasm

Phantasm

  • 7610 berichten
  • 7519 stemmen

Mooie special effects, mooi om naar te kijken, verveelt geen moment.


avatar van outofspace

outofspace

  • 25 berichten
  • 23 stemmen

Krachtige rampenfilm! Verveelt zeker niet! De grote lijnen van dit verhaal zijn natuurlijk al vaker gebruikt in bootfilms maar deze cast geeft daar wel een positieve draai aan. Wat ik minder vond was dat sommige elementen uit de film in het echt vrijwel onmogelijk zijn: het kleine jochie dat met een kettinkje een grote sterke bout losdraait alsof het niks is en het feit dat er een roeibootje netjes klaar ligt op het einde, kwam nogal ongeloofwaardig over! Verder een mooie film met een sterke Kurt Russell!


avatar van mnrk

mnrk

  • 1876 berichten
  • 1733 stemmen

Weer een prima "water" film van Wolfgang Petersen.

De cruiseboot werd mooi in beeld gebracht en de hele vloedgolf scene was gewoon prima gemaakt.

Ook de overige special effects waren van een goed niveau

Het verhaal is natuurlijk niet zo heel moeilijk te volgen maar mede doordat de film niet al te lang duurt en de vaart er prima in zit is dit geen enkel probleem.

Het acteerwerk is nog van een redelijk niveau vooral Kurt Russel is goed.


avatar van Betamax

Betamax

  • 1256 berichten
  • 1231 stemmen

In het begin veel te duidelijk dat het CGI was (voornamelijk het schip).

Matige remake.

Wat kunnen ze lang hun adem inhouden.


avatar van 606

606

  • 23881 berichten
  • 12278 stemmen

Goede film met mooie special effects, zag er dus allemaal zeer prima uit.

Acteurs zijn overtuigend en dat jongetje was ook erg goed, hij toonde prima zijn emoties.

Verders blijft de film goed spannend.

3,5 ster


avatar van evadege

evadege

  • 59 berichten
  • 121 stemmen

Wel een aardige film. Alleen wel érg toevallig dat er een bootje op t water lag op het eind -- dat maakt het weer een beetje ongeloofwaardig.. maar als dat het enige is!

*4


avatar van AC1

AC1

  • 5775 berichten
  • 909 stemmen

Een non-film (toen gebeurde er dit, toen deden ze dat, daarna dat, en zo ging het maar verder ... the end). Geen expressies, geen emoties, geen visie, alleen maar happenings (Oei, vuur! Oei, water! Oei, stroom!).


avatar van 606

606

  • 23881 berichten
  • 12278 stemmen

AC1 schreef:

Een non-film (toen gebeurde er dit, toen deden ze dat, daarna dat, en zo ging het maar verder ... the end) Geen expressies, geen emoties, geen visie, alleen maar happenings (Oei, vuur! Oei, water, Oei, stroom).

Is niet waar wat je zegt, jij kijkt de film verkeert.

Er is wel degelijk emotie terug te vinden.

En wat ook belangrijk is zijn de effecten en die noem je niet.

Vandaar vind ik je 1 belachelijk laag.


avatar van AC1

AC1

  • 5775 berichten
  • 909 stemmen

Ik ben wie ik ben.

Ik heb het over artistieke emoties.

Ik verwijs wel naar de effecten.

Ik geef een '1' omdat ik heb moeten vechten tegen de slaap.


avatar van 606

606

  • 23881 berichten
  • 12278 stemmen

AC1 schreef:

Ik ben wie ik ben.

Ik heb het over artistieke emoties.

Ik verwijs wel naar de effecten.

Ik geef een '1' omdat ik heb moeten vechten tegen de slaap.

Komt geen woordje effect of iets in voor.

En natuurlijk ben jij, jij en ik, ik.

En vechten tegen de slaap ok, maar probeer het eens overdag geef de film opnieuw een kans.

Misschien kijk je er dan anders tegen aan.


avatar van AC1

AC1

  • 5775 berichten
  • 909 stemmen

Vuur en water zijn toch ook FX?


avatar van 606

606

  • 23881 berichten
  • 12278 stemmen

AC1 schreef:

Vuur en water zijn toch ook FX?

Ja ja dat kan maar je bent niet duidelijk daarin.

Kijk de film nog maar eens als je wakker bent.


avatar van AC1

AC1

  • 5775 berichten
  • 909 stemmen

Ik was wakker maar dat wakker blijven werd moeilijker naar het einde toe. Zeg, jij geeft de film een 7 op 10. Dat is toch heel veel? Ik heb zonet eventjes op R.T. gekeken en daar krijgt ie maar 33% dus ik zit er toch niet zoveel naast als we naar de opinie van de filmcritici kijken? Ik wil maar zeggen, zo vreemd is mijn lage score toch niet?


avatar van 606

606

  • 23881 berichten
  • 12278 stemmen

AC1 schreef:

Ik was wakker maar dat wakker blijven werd moeilijker naar het einde toe. Zeg, jij geeft de film een 7 op 10. Dat is toch heel veel? Ik heb zonet eventjes op R.T. gekeken en daar krijgt ie maar 33% dus ik zit er toch niet zoveel naast als we naar de opinie van de filmcritici kijken? Ik wil maar zeggen, zo vreemd is mijn lage score toch niet?

Ik heb me heel goed vermaakt, en vond de effecten helemaal niet slecht.

Natuurlijk waren er ook mindere dingen, maar een 1 verdiend de film niet.


avatar van rikrik

rikrik

  • 87 berichten
  • 3881 stemmen

mijn tenen beginnen altijd spontaan te krommen als ik zie dat deze film weer eens op tv is.

wat een wanvertoning.


avatar van 606

606

  • 23881 berichten
  • 12278 stemmen

rikrik schreef:

mijn tenen beginnen altijd spontaan te krommen als ik zie dat deze film weer eens op tv is.

wat een wanvertoning.

Kan je jezelf ook uitbreiden ipv alleen dit te schrijven.


avatar van sofripa

sofripa

  • 1516 berichten
  • 1143 stemmen

Heerlijk vermaak. Ellende op zee. En nu maar aftellen wie van het groepje overlevers echt boven komt drijven. 3,5 sterren


avatar van Nicole_1989

Nicole_1989

  • 337 berichten
  • 193 stemmen

Verscheidene mensen hebben het er hier over dat het wel erg toevallig is dat er een bootje klaar lag aan het eind van de film.

Zo toevallig is dat anders niet. Aan het begin van de film, als de boot net is omgeslagen, zie je een lange shot van de boot die omgekeerd in het water ligt. Daar is het bootje al te zien als één van de drijvende wrakstukken.


avatar van matjuh

matjuh

  • 28 berichten
  • 160 stemmen

Het einde is zo slecht, je kunt nooit met zo'n mini-bootje wegkomen van de zuiging van ZO'N enorm cruiseschip. Dus dat was vrij onmogelijk, voor de rest een vrij middelmatige film, ik kijk toch liever Titanic


avatar van sinterklaas

sinterklaas

  • 11819 berichten
  • 3319 stemmen

Wolfgang Petersen heeft overduidelijk wel iets met water en rampen midden op een open zee. Na Das Boot en The Perfect Storm keert ie voor de derde keer terug met weer zo'n onderwerp.

Al was Poseidon vergeleken met die bovengenoemde film niet echt realistisch meer, maar meer typische Amerikaanse overlevings meuk. Maar opzich was dat niet erg hoor. Met Poseidon heb ik me ook uitstekend vermaakt. Kurt Russel deed het ook weer prima en de rest van de crew ook en de beelden en de FX (vooral die vloedgolf) waar dit soort films het meestal van moeten hebben zien er wel indrukwekkend uit. Verhaal is natuurlijk dun: een schip die kapseist en voor de rest is het overleven en een uitweg zien te vinden. Moet wel toegeven dat de spanning er af en toe wel goed in zit.

Het einde sloeg natuurlijk nergens op en dat reddingsbootje kwam ook al zomaar uit het niks, maar dat zijn we inmiddels wel al gewend van Hollywood-films.

3,5*


avatar van movie acteurs

movie acteurs

  • 3086 berichten
  • 3245 stemmen

Laatst gezien in Spanje

en ik vond het wel redelijk. Maar sommige acteurs spelen erg matig zo dat hun paniek nogal stompzinnig en lachwekkend over komt.
De special effects zien er goed uit. Maar soms had het ook wat weg van een matig Playstaton 2 spelletje. John Lucas doet zich voor als een held. Zo is er een scene waarin een kabel breekt door een gevallen lift, zo pakt hij een brandslang en duikt hij als een "Tarzan" het water in, kimt hij omhoog en bindt het aan een soort pilaar vast. Terwijl hij het ook naar de overkant had kunnen gooien. Voor de rest nog best een redelijke film maar de nadruk ligt duidelijk bij de actie en effects ipv een eerlijk en goed verhaal. Jammer. Dus een 2.5


avatar van maus9

maus9

  • 169 berichten
  • 1785 stemmen

matjuh schreef:

Het einde is zo slecht, je kunt nooit met zo'n mini-bootje wegkomen van de zuiging van ZO'N enorm cruiseschip. Dus dat was vrij onmogelijk, voor de rest een vrij middelmatige film, ik kijk toch liever Titanic

Is ooit een aflevering van geweest om mythbusters, maar daar werd dus bewezen dat je wel degelijk aan die zuiging kunt ontsnappen. Moet je maar even op youtube zoeken naar die aflevering als die te vinden is.


avatar van The Hidden

The Hidden

  • 90 berichten
  • 632 stemmen

Eén van mijn favo films
Zojuist nog maar eens gekeken. Natuurlijk is het ongeloofwaardige kost, maar wel top entertainment. Geen minuut heb ik me verveeld.
Enige minpunten zijn de schroef bij het luik en de plotseling aanwezige boot aan het einde wtf.


avatar van maxroelofs

maxroelofs

  • 2838 berichten
  • 1659 stemmen

voor de fans van rampenfilms is dit zeker een aanrader. Het is alleen telkens wel hetzelfde verhaaltje: er gaat iets mis, ze komen in de problemen en er gaat iemand dood.

toch zeker een film die je een vermakelijke avond zal bezorgen alleen geen topper


avatar van Buske

Buske

  • 12 berichten
  • 13 stemmen

Het gebeurt niet snel dat ik film niet afkijk tot het einde maar deze remake van de film uit 1972 heeft dat toch voor elkaar gekregen. Gewoon niet goed.


avatar van maxroelofs

maxroelofs

  • 2838 berichten
  • 1659 stemmen

Buske schreef:

Het gebeurt niet snel dat ik film niet afkijk tot het einde maar deze remake van de film uit 1972 heeft dat toch voor elkaar gekregen. Gewoon niet goed.

nou zeg dat is wel heel overdreven, het was geen geweldige film. Maar bij vlagen was hij toch zeker wel spannend!


avatar van martijn011

martijn011

  • 2034 berichten
  • 1309 stemmen

Zo, wat een adrenalinerush was dat zeg!

Petersen geeft je geen moment de kans om rustig in de film te komen want voordat je het weet vliegt er een enorme vloedgolf door de lucht en binnen no-time ligt het hele schip op z'n kop.
Met de actie zit het wel snor!

De film moet het daar dan ook echt van hebben. De spanning en de actie bepalen alles in deze film en op zich zit dat wel goed.
Met de korte speelduur toch wel vliegt de tijd voorbij en merk je toch wel dat het behoorlijk boeiend was.
Natuurlijk is de geloofwaardigheid op een gegeven moment ver te zoeken, maar het verveelt absoluut geen seconde!

Groot minpunt waren de special effects. Die leken helemaal nergens op. Zo'n vloedgolf ziet er echt niet uit.
Dan neem ik m'n petje af voor Emmerich. Die weet tenminste prachtige beelden tevoorschijn te toveren!
Het acteerwerk is wisselend.. Gelukkig zijn de slechtste acteurs binnen no-time verdwenen dus dat was een meevaller.
Kurt Russell en Josh Lucas spelen een prima rol die niet irriteerde.

Ja, wat blijft er eigenlijk over als je de actie weghaalt.. Helemaal niks eigenlijk. Ongeloofwaardig verhaal, slechte special effects en vlakke personages zorgen ervoor dat deze film niet meer dan een kleine 2,5 ster in de wacht sleept.
Prima vermaak, matige film!


avatar van Akron777

Akron777

  • 472 berichten
  • 0 stemmen

Vrij origineel concept, dat hele gedoe met een boot die op de kop ligt. In ieder geval een zeer geslaagde thriller.