• 15.803 nieuwsartikelen
  • 178.307 films
  • 12.224 series
  • 34.004 seizoenen
  • 647.550 acteurs
  • 199.092 gebruikers
  • 9.377.017 stemmen
Avatar
 
banner banner

Il Buono, il Brutto, il Cattivo (1966)

Western | 161 minuten / 179 minuten (re-release)
4,24 4.746 stemmen

Genre: Western

Speelduur: 161 minuten / 179 minuten (re-release)

Alternatieve titels: The Good, the Bad and the Ugly / De Goede, de Slechte en de Gemene / The Man with No Name 3: The Good, the Bad and the Ugly / The Good, the Ugly, the Bad / De Goede, de Slechte en de Lelijke

Oorsprong: Italië / Spanje / West-Duitsland / Verenigde Staten

Geregisseerd door: Sergio Leone

Met onder meer: Clint Eastwood, Lee Van Cleef en Eli Wallach

IMDb beoordeling: 8,8 (883.278)

Gesproken taal: Italiaans

Releasedatum: 22 januari 2009

Plot Il Buono, il Brutto, il Cattivo

"For three men the Civil War wasn't hell. It was practice."

Tijdens de Amerikaanse Burgeroorlog hebben de gunfighter Blondie (‘The Good’) en de gezochte Mexicaanse outlaw Tuco (‘The Ugly’) een deal gesloten: Blondie levert Tuco aan een sheriff uit, strijkt de hoge beloning op, redt hem dan op het nippertje van de strop en slaan vervolgens op de vlucht. Dit plan is diverse keren succesvol. Dan vernemen beiden van de stervende officier Bill Carson informatie over een gestolen geldkist met 200.000 dollar aan gouden munten. Onderweg maken Blondie en Tuco kennis met de meedogenloze premiejager Angel Eyes (‘The Bad’), die ook op zoek is naar de geldkist.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Tuco Ramirez

Sentenza / Angel Eyes

Alcoholic Union Captain

Father Pablo Ramirez

Storekeeper

Bill Carson / Jackson

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van The One Ring

The One Ring

  • 29974 berichten
  • 4109 stemmen

baspls schreef:

(quote)

Klopt, voor amerikanen kan het best belangrijk zijn maar wat maakt het ons in europa uit?

Het is een beetje irritant dat amerikanen hun eigen burgenoorlog erg onderstrepen. Dat doen wij ook met WII maar dat was een oorlog die betrekking had op vrijwel de hele wereld.

Het lijkt me vrij logisch dat een land stilstaat bij ingrijpende gebeurtenissen in hun eigen geschiedenis en daar films over maken. De Franse revolutie of de Spaanse burgeroorlog zullen voor Amerikanen ook niet meteen zoveel tot de verbeelding spreken als hun eigen burgeroorlog. Ik denk ook niet dat ze specifiek er meer aandacht aan besteden dan andere landen, maar doordat Amerikaanse films wereldwijd populair zijn ze gewoon wat meer in het zicht zitten.

Maar Leone is dus een Europeaan, maar was een grote fan van westerns en John Ford in het bijzonder. Zijn westerns waren vaak een eerbetoon aan het genre, waar de Amerikaanse burgeroorlog nogal eens een rol in speelde.


avatar van mikey

mikey

  • 28990 berichten
  • 5141 stemmen

Nogmaals leone verteld hiermee wat een oorlog doet met de mens.


avatar van The One Ring

The One Ring

  • 29974 berichten
  • 4109 stemmen

Natuurlijk, maar het ging er ook meer om waarom hij dan juist deze oorlog koos, in plaats van een Europese, aangezien hij zelf een Europeaan is.


avatar van W.M.J.M

W.M.J.M

  • 4041 berichten
  • 2902 stemmen

Je kunt natuurlijk ook moeilijk een western maken die zich afspeelt tijdens de 80 jarige oorlog.


avatar van mikey

mikey

  • 28990 berichten
  • 5141 stemmen

Star wars wordt toch gezien als een ruimteoorlog western?


avatar van baspls

baspls

  • 4118 berichten
  • 1673 stemmen

mikey schreef:

Star wars wordt toch gezien als een ruimteoorlog western?

Klopt, Star Wars word gezien als een mix van Sceince-fiction, Western en Fantasy. Officieel is het Sword and Sorcery (Fantasy).


avatar van Brix

Brix

  • 19680 berichten
  • 5118 stemmen

baspls schreef:

Klopt, Star Wars word gezien als een mix van Science-fiction, Western en Fantasy

En dat brengt ons weer bij Edgar Rice Burroughs, de "vader" van die mix, en zonder wiens invloed er geen Star Wars etc. etc. etc. geweest zou zijn


avatar van baspls

baspls

  • 4118 berichten
  • 1673 stemmen

Volgens mij was Star Wars de eerste die die mix had. Ook was er nog nooit eerder een Sword and Sorcery film gemaakt die zich afspeelde in de ruimte. Later kwam dit wel weer voor zoals bij bijvoorbeeld Krull.


avatar van Brix

Brix

  • 19680 berichten
  • 5118 stemmen

Als film misschien, maar het komt allemaal van de John Carter (e.a. SF-fantasy) verhalen van Burroughs, zoals ook de makers van die films vaker toegaven.(en de bedenkers van Star Trek eveneens)

Het hele genre is schatplichtig aan ERB.

Maar we zitten een beetje off-topic vrees ik, sorry voor de omleiding


avatar van dreambrotherjb

dreambrotherjb

  • 196 berichten
  • 311 stemmen

Deze film is zo goed dat hij ook onbedoeld grappig is en toch mega goed blijft!

Een van de weinige films waarbij ik ervan geniet dat hij zo 'traag' vooruitgaat.

('grappig' bedoel ik hier zeker niet denigrerend, meer iets van "bad-ass":-)


avatar van N23

N23

  • 649 berichten
  • 255 stemmen

Ik had deze film niet eerder gezien, en toch voelde het wel alsof ik deze film al vele malen gezien had. De impact op andere films is zo groot, dat we dat vandaag de dag nog steeds terug zien.

Het viel mij op dat deze film alles had wat ik in een Western zoek, najah Bijna alles. Het belangrijkste wat ik miste was 'de hooiberg' die voor het beeld rolt. Dit gezegd hebbende: review!

De film ziet er, ondanks dat hij in 1966 uitgekomen is, niet erg verouderd uit. Wat eventueel wel een belemmering zou kunnen zijn. Het verhaal is hoogstaand en bevat interessante plotwendingen die het kijken aangenaam houden.

De film bevat muziek tunes die legendarisch geworden zijn, en ze zijn een versterkend en verrijkend effect voor de film.

De film heeft wel een trage/rustige vooruitgang, zeker als je hem vandaag de dag bekijkt. Dit is overigens niet al te hinderlijk. Wat wel opviel was dat ze veel rookten in de film.

Samenvattend, dit is een film die je zeker gezien moet hebben.

Een klassieker van de hoogste plank.

De Western onder de Westerns, Vader van de Westerns.


avatar van Brix

Brix

  • 19680 berichten
  • 5118 stemmen

N23 schreef:

Het viel mij op dat deze film alles had wat ik in een Western zoek, najah Bijna alles. Het belangrijkste wat ik miste was 'de hooiberg' die voor het beeld rolt.

Ter informatie > ' Tumbleweed'

Zie ook > Tumbleweed - Wikipedia - nl.wikipedia.org


avatar van N23

N23

  • 649 berichten
  • 255 stemmen

Brix schreef:

(quote)

Ter informatie > ' Tumbleweed'

Zie ook > Tumbleweed - Wikipedia - nl.wikipedia.org

Haha ja, die ja. Dat is ook zo'n standaard ding in een 'Western'.

Al met al wel een goede film.


avatar van JeroenFR08

JeroenFR08

  • 557 berichten
  • 419 stemmen

Wat een film! Ondanks dat hij zo lang duurt heb ik er de hele tijd met volle aandacht naar zitten kijken. De cast met van Cleef, Eastwood en Wallach was superieur. Maar ook moet gezegd worden dat de muziek de film toch wel compleet maakt. Wat was dat geweldig. Vooral de scene dat Tuco rent op de begraafplaats met het nummer Ecstasy of Gold. Geweldig.

Ook het einde van deze film is machtig.

Topfilm-tijdloos-prachtig


avatar van JeroenFR08

JeroenFR08

  • 557 berichten
  • 419 stemmen

Prachtige scene met Tuco en Blondie.

You have two kind of people in this world: those with loaded guns, and those who dig, and you dig.


Laatst 'the Gostwriter' gekeken waar Eli Wallach een hele kleine rol had. Ik dacht er tijdens de film niet aan, en herkende zijn gezicht niet. Maar toen ik zijn stem hoorde, wist ik het meteen. En even zat ik weer in the good the bad and the ugly, hen hoorde Tuco roepen:"Hey Blondie!"


avatar van wihu61

wihu61

  • 1004 berichten
  • 535 stemmen

Gewoon iets te langdradig, had sterker gekund.


avatar van erniesam

erniesam

  • 182 berichten
  • 104 stemmen

Heb deze film af en toe gezien op tv en verleden week de blu-ray gezien. Heeft me niet heel de tijd kunnen boeien. Duurt veel te lang en het draait om drie figuren die een geldschat zoeken. Nee, ben er niet over te spreken.

Vreemd, want ik vind Once Upon A Time In The West een meesterwerk en ook OUATIA fantastisch. De andere uit de trilogie, A Fistful Of Dollars en For A Few Dollars More heb ik ook gezien. De eerste is een remake van Yojimbo uit 1961 en is aardig en vermakelijk. De tweede vind ik erg goed, met name doordat het verhaal en de lokaties beperkt zijn en de speelduur juist is.

Deze film viel mij erg tegen. Niet slecht en sommige scenes vond ik welhaast magistraal (Wallach die ronddoolt op de begraafplaats op zoek naar de naam met die opzwellende muziek is schitterend). De final shootout is slecht gemonteerd, duurt te lang en bied geen verrassingen. In tegenstelling tot OUATITW, waar de muziek een integraal onderdeel uitmaakt van het geheel.

De film duurt te lang, het verhaal bied zeer weinig en is voorspelbaar. De slechtste uit de trilogie.


avatar van JeroenFR08

JeroenFR08

  • 557 berichten
  • 419 stemmen

Toch leuk, toen ik hem ging kijken wilde mn broertje meekijken omdat hem deze film wel leuk leek. Liep na 5 minuten al weer weg omdat hij deze te langdradig vond haha.


avatar van Filmpie1

Filmpie1

  • 86 berichten
  • 907 stemmen

Het acteerwerk is van een bijzonder hoog niveau.

Geweldige film.


avatar van Insignificance

Insignificance

  • 3220 berichten
  • 5588 stemmen

Geen klapper voor mij in de Dollarstrilogie, wel een stijgende lijn met een verfijning van stijl waarin enkele mankementen terugkeren. Zo smeert Leone het nog wat breder uit. Met bijna drie uur op de teller is hij zo lang van stof, dat de keren die er toe doen, te verspreid liggen om van een onverdeeld succes te spreken. Dan mag het algehele sfeertje wat sterker zijn, het is ook weer niet imponerend genoeg om het constant aan de praat te houden.

De rolverdeling van het drietal komt daarnaast wat ongelukkig uit de verf. Spijtig dat Van Cleef zo weinig te doen krijgt. Angel Eyes is, zelfs met enige afstand, het meest intrigerende karakter. Eastwood vind ik hier eerlijk gezegd niet zoveel aan. Kan ook komen omdat Wallach enorm veel aandacht trekt. Heel soms leuk, zoals rondom het badje, maar menig scène gaat naar de knoppen met zijn gemeen of grappig bedoelde geknauw en geëmmer.

Dubbel jammer, want hij krijgt de leukste dingen om handen. Niet dat de plot op zich verder veel voorstelt, daar lijkt Leone het ook niet echt om te doen, maar met zo'n halve clown blijft er ook niet veel over van de thematiek. Om Morricone's gelauwerde theme kan je niet heen, de sunburn is niet het enige rauwe aan de film en de afsluiter op het kerkhof is in alles wervelend. De reis ernaartoe gaat daarentegen lang niet altijd over stoffige rozen.


avatar van kevin_vp

kevin_vp

  • 950 berichten
  • 0 stemmen

When you have to shoot,.. SHOOT! Don't talk

wat een geniale film blijft dit toch. De muziek (Morricone is wederom magistraal), de decors en het landschap zijn prachtig, elke acteur acteert alsof ze het van hun geboorte deden met een speciale vermelding voor Eli Wallach. Wat speelt hij zijn rol zoooo goed als de smerige bad guy maar waar je toch sympathie voor krijgt. Natuurlijk moeten we de regisseur Sergio Leone niet vergeten te vermelden (heeft hij ooit is geen goede film gemaakt? Spijtig dat hij niet zo veel films heeft kunnen maken .

Zo'n films als deze maken ze niet meer. Wat ook vrij normaal is want dit is één van het mooiste epos dat de filmliefhebbers heeft mogen aanschouwen.

een dikke 5* en nog een oneliner om de recensie af te sluiten:

Tuco: [probeert de brief te lezen] "See you soon, id... " "id... " "ids... "

Blondie: [neemt de brief af en leest] "Idiots". It's for you

Ik word er toch weer zo euforisch van zeker!


avatar van Akkiej

Akkiej

  • 236 berichten
  • 530 stemmen

Fijne film over het binnenhalen van een grote geldbuit. Ik heb de hele tijd met veel aandacht naar deze film zitten kijken, maar dacht nergens: wauw wat een film! Misschien ligt het genre me niet echt, dat kan. Of de trage wijze van vertellen. De laatste 30 minuten zijn wel magistraal, met prachtige muziek en eigenlijk veel spanning. Had wel een beetje moeite om in de film te komen. Verder goede combinatie van humor, actie en avontuur. Tsja en wat zullen we er eens van maken? Oke, 4 sterretjes, omdat het kan.


avatar van Poecillia

Poecillia

  • 34 berichten
  • 43 stemmen

Ik heb deze ook maar eens bekeken omdat hij zo'n hoge rating heeft. Ik sluit me aan bij het commentaar, maar ook de kritiek die ik hieronder las:

- Aardige plot, onderhoudende film, zeker voor die tijd

- Goede cast en scenery

- Goede muziek

- Film duurt te lang, soms ergerlijke lange closeups

- In tegenstelling tot anderen kon me de kinderlijke scene op het kerkhof met de muziek niet bekoren.


avatar van Aazhyd

Aazhyd

  • 640 berichten
  • 305 stemmen

De film is bijna 50 jaar oud. Tegenwoordig moet alles snel, toen was dit tempo heel normaal. Bekijk het eens in dat licht.


avatar van John Milton

John Milton

  • 24229 berichten
  • 13394 stemmen

Poecillia schreef:

- In tegenstelling tot anderen kon me de kinderlijke scene op het kerkhof met de muziek niet bekoren.

Bedoel je de eindscène?!? Dat is een klassiek voorbeeld van briljante editing, muzikale begeleiding en spanningsopbouw... Ik denk dat dat een van mijn favoriete scènes ooit is. Ieder zijn meug, maar ik snap dat niet echt


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87597 berichten
  • 12851 stemmen

Aazhyd schreef:

De film is bijna 50 jaar oud. Tegenwoordig moet alles snel, toen was dit tempo heel normaal. Bekijk het eens in dat licht.

Of je bekijkt het wat realistischer. Genoeg vlotte films vroeger, genoeg trage films nu. "Normaal" was dit tempo vroeger ook niet.


avatar van mikey

mikey

  • 28990 berichten
  • 5141 stemmen

Normaal was het tempo van deze film inderdaad niet. Ik kan me geen film herinneren die shots zo lang vasthoudt als hier. Ook niet de trage films van nu.


avatar van mikey

mikey

  • 28990 berichten
  • 5141 stemmen

baspls schreef:

Volgens mij was Star Wars de eerste die die mix had. Ook was er nog nooit eerder een Sword and Sorcery film gemaa...

toch zit in deze film veel magische momenten. Ook al is fantasy als gente wel een ander ding.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87597 berichten
  • 12851 stemmen

mikey schreef:

Normaal was het tempo van deze film inderdaad niet. Ik kan me geen film herinneren die shots zo lang vasthoudt als hier. Ook niet de trage films van nu.

Satantango hoeft hier volgens mij zeker niet voor onder te doen.