Genre: Thriller / Horror
Speelduur: 87 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Simon West
Met onder meer: Camilla Belle, Katie Cassidy en John Bobek
IMDb beoordeling:
5,1 (51.426)
Gesproken taal: Engels
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot When a Stranger Calls
"Whatever You Do, Don't Answer The Phone."
Het nieuwe baantje als babysitter van een jonge middelbare scholiere verandert in een nachtmerrie, wanneer zij geheimzinnige telefoontjes ontvangt. Terwijl ze verifieert of alles in de omgeving wel veilig afgesloten is, lijkt iemand die het op haar gemunt heeft, toch steeds dichterbij te komen.
Externe links
Acteurs en actrices
Jill Johnson
Tiffany Madison
Stranger
Bobby
Ben Johnson
Dr. Mandrakis
Kelly Mandrakis
Detective Hines
Track Coach
Cheerleader
Video's en trailers
Reviews & comments
kaartje1972
-
- 8 berichten
- 574 stemmen
Film net gezien en ik vond 'm toch wel erg spannend. In het genre van Scream met veel schrikeffecten. Je zit toch van het begin tot het eind op het puntje van je stoel en dat is toch de reden dat je films zoals deze kijkt. Eind was inderdaad een beetje teleurstellend, omdat (ook) ik had verwacht dat het een bekende zou zijn, maar toch....3,5!
M.ike
-
- 325 berichten
- 107 stemmen
best goede film , met en continue spanning.alleen het gaat best vervelen alsl die telefoon cvoor de 10e keer over gaat. 3,5 *
joeri89
-
- 28 berichten
- 641 stemmen
Ik heb hem gisteravond gezien, en ik vond het zeker geen slechte flim. Er zat veel spanning in de film, en een paar goede schrik momenten. De acteer prestaties waren wat minder, maar het kijken is zeker de moeite waard!
3.5*
HorrorFilms4Life
-
- 181 berichten
- 1720 stemmen
Niet heel spannend, maar wel leuk. Ik had zelfs het idee dat het een of ander ziek slot zou worden, maar het viel beetje tegen achja.. wel leuk om naar te kijke. Camilla Belle trouwens ook wel
3*
Friday the 13 th
-
- 2558 berichten
- 2023 stemmen
voor de tweede keer gezien en deze film bezit een hele hoge dosis spanning, lekker vol clichés, just how i like it 
een topfilm voor een lekker avondje griezelen
Have you checked the children?
Yuppie_Scum
-
- 151 berichten
- 141 stemmen
Belachelijk....de hele film is het eerste deel van scream.
Daarbij is de film ook nog eens plot loos....
Echt serieus...deze fim heeft gewoon GEEN plot!!!!
1*
Patat
-
- 319 berichten
- 0 stemmen
Het origineel uit '79 was geen echte hoogvlieger binnen het genre: de film had wel één van de spannendste openingsscènes uit de filmwereld en ook de laatste tien minuten waren erg goed uitgewerkt. Het middengedeelte van de film ging echter nergens over en haalde het geheel serieus naar beneden.
Vandaar dat ik het wel een goede keuze vond dat deze remake het middengedeelte van het origineel compleet verwaarloost en de goede scènes uit het origineel wat beter probeert uit te werken. Ik zeg inderdaad 'proberen', want alhoewel de spanning er op veel momenten goed in zit, voel je wel dat het allemaal wat gerekt wordt om de speeltijd van een 80-tal minuten vol te krijgen.
Het eerste uur is sfeervol opgebouwd: babysitter Jill Johnson dwaalt er door de duistere gangen van een hypermoderne woning in een verlaten natuurrijk gebied. Een goede setting vol potentiële scares die ook wel goed worden benut. Een andere hoofdrolspeler in de film is natuurlijk de telefoon zelf die ontelbare keren rinkelt met een geheimzinnige beller aan de lijn. Alhoewel de film uiteraard rond dit gegeven draait, wordt dit nogal uitgemolken. Jammer genoeg krijgen we aan de andere kant van de lijn ook niet echt veel te horen. Veelal horen we gewoon wat gehijg, terwijl we in de eerste film de slagzin 'have you checked the children" meerdere keren konden horen en dit vond ik toch doeltreffender. Het laatste half uur is uiteraard vrij voorspelbaar als je al een aantal films hebt gezien uit dit genre.
Deze remake van "When a stranger calls" is sfeervol, maar springt nergens echt boven de middelmaat uit: daarvoor zijn de scares iets te cliché en enige gore -toch een vast element in de meeste slashers- is hier nagenoeg geheel afwezig. In vergelijking met het origineel een kleine vooruitgang, maar toch geen baanbrekende film.
Mijn oordeel: een goede 3/5.
ronaldinjooo
-
- 23 berichten
- 22 stemmen
Ik vraag mij soms wel eens af hoe sommige mensen hier een film beoordelen, deze film was gewoon lekker spannend om te zien.
Van begin tot eind is dit gewoon een film die mij zeker weten gepakt heeft en vast wist te houden tot het eind en geen seconde heeft deze film mij verveelt het was gewoon een lekkere spannende film.
Yuppie_Scum
-
- 151 berichten
- 141 stemmen
Ik vraag mij soms wel eens af hoe sommige mensen hier een film beoordelen,
Door te kijken naar verhaal, plot, screenplay, acteer prestaties, etc etc...
Geen van deze zaken zitten goed vertegenwoordigd in deze film! Ben nou eens eerlijk....is dit een film die je over 4 jaar met plezier uit de kast pakt om nogmaals te kijken. Dat kan ik me namelijk niet voorstellen.
Maar misschien heb jij lagen ontdekt in de film die mij volledig ontgaan zijn...
Wie was namelijk de 'killer' en wat was in godsnaam zijn motief voor het plegen van de moorden?
Dat bedoel ik met een plotloze prutsfilm!
TheRisingSun
-
- 1140 berichten
- 2261 stemmen
Ik vraag mij soms wel eens af hoe sommige mensen hier een film beoordelen, deze film was gewoon lekker spannend om te zien.
Helemaal mee eens! Toch echt wel een alleraardigst filmpje!
Er zit een goede sfeer in, wat mede versterkt wordt door de muzikale assistentie.
Daarnaast zijn de ontwikkelingen in de film, al zijn het er niet héél veel, naast het ringen van de telefoon, die de film een lekker tempo meegeven en de spanning er goed in laat zitten!
En natuurlijk is Camilla Belle een zeer mooie dame die het nog net even iets prettiger maakt om te kijken dan de film zelf al was.
3,5 ster
Angrod_Pallanén
-
- 6687 berichten
- 1042 stemmen
Aardige film.
De film is zeker spannend, en hoewel ik wel eens erger geschokken ben bij een film had de film toch een of twee (wat natuurlijk veel te weinig is voor een echte horror) schrikmomenten die me wisten te pakken.
Ik begreep dat in de eerste spanningscènes de man nog niet in beeld (of aan de lijn) zou verschijnen, maar dat het ruim een uur duurt voordat er actie is vind ik toch wel erg lang. Maar dat uur is ook het enige goede aan de hele film, want de actie is echt verrot. Ik dacht dat ik naar een amateurfilmpje zat te kijken zo slecht was het gegil, het gevecht en alles er om heen. Daarbij komt dat het ook meteen weer over was. Magertjes voor zo'n lange aanloop.
De laatste scènes vond ik echter wel erg vet, het is weer eens wat anders om te zien hoe het met de hoofdrolspeelster verder gaat zonder dat er een sequel aan te pas komt. Maar desondanks is het allemaal wat slapjes. Het had veel uitgebreider en beter gekunt, ook al heeft de film een aardig spanningsgehalte.
3.0
Yuppie_Scum
-
- 151 berichten
- 141 stemmen
ik kan het stemgedrag op deze film écht niet meer volgen hier.....
bartje30
-
- 99 berichten
- 101 stemmen
Persoonlijk vind ik het een leuk en spannend filmpje, niet hoogstaand, maar kijkt lekker weg.
Hoe kan je nou zeggen dat het stemgedrag van mensen niet te begrijpen is, iedereen heeft een andere kijk op films wat naar mijn idee maar goed ook is.
Yuppie_Scum
-
- 151 berichten
- 141 stemmen
damn wat heb ik een hekel aan mezelf herhalen....
dat kan ik zeggen omdat een film een aantal standaard ingredienten moet hebben. 1 van de belangrijkste is een plot! En dat heeft deze film niet...
bartje30
-
- 99 berichten
- 101 stemmen
Dat is jouw mening en die respecteer ik, ik heb alleen een andere mening. Ook een film zonder echt plot kan boeiend zijn vind ik, alleen is het dan jammer van het gemis daarvan, wat de film nog beter zou hebben gemaakt.
Yuppie_Scum
-
- 151 berichten
- 141 stemmen
oh het is prima dat je je vermaakt hebt met deze film.
Helass kan ik een film zonder plot, niet waarderen. Dat maakt het hele verloop van de film nutteloos.
Daarbij is het concept voor de film ook nog een gewoon gejat...
Dat maakt dus een langdradige film, zonder plot of moraal waarin matig tot slecht wordt geacteerd met een gejat concept...
Dan kom ik écht niet op een hoog cijfer.
Kijk als het op muziek aan komt kun je ook zeggen dat het niet jouw ding is, maar nog steeds waarderen als het goe din elkaar steekt...dat is bij deze film gewoon echt niet het geval.
Het klopt gewoon niet...
Maar ieder het zijn dan maar....
code9
-
- 418 berichten
- 1856 stemmen
Sfeervol gefilmd niemendalletje met een extreem simplistische en hopeloos voorspelbare verhaallijn waardoor de film maar nergens echt spannend wil worden.
Het scenario -dat waarschijnlijk op nog geen half A4'tje heeft gestaan- kraakt en kreunt aan alle kanten. Het zoveelste telefoontje om bij de kijker geforceerd enige spanning op te wekken - not! Het verplichte en ongeloofwaardig verlopende bezoek van een vriendin en de dan al even obligate moord op haar. Als de film zich veel meer op 'de engerd' had geconcentreerd dan had dat nog best aardig kunnen worden, maar nu... saai, oninteressant, slaapverwekkend.
Aangezien er nergens een spatje bloed te bekennen is zal de film waarschijnlijk voor het net aan KRO's Kindertijd ontgroeide kijkerspubliek bedoeld zijn. Al zou When A Stranger Calls sowieso geen 'bloed-maakt-goed' film zijn, maar het had nog tenminste enige sjeu aan het flinterdunne en wel erg steriele verhaaltje gegeven kunnen hebben.
Pfffttt... even lichtjes blazen en deze opgeleukte b-film gaat definitief verloren in de filmologische vergetelheid.
1,5*
dje-em
-
- 498 berichten
- 7017 stemmen
goede spannende film. Leuke rol van Derek de Lint ook...enige probleem dat ik had waarom het niet expliciet vermeld werd dat het de zoon van de dokter uit zijn eerste huwelijk betrof en indien dit niet zo is waarom het niet uitgelegd werd hoe hij in het huis kwam.
Maar verder een verrassend sterke thriller hoor, veel beter dan het prul dat tegenwoordig als eng gezien wordt.
patrick17
-
- 613 berichten
- 448 stemmen
Ik liet me vertellen dat deze film eng zou zijn dat is deze film verre van dat.. De film was wel gewoon spannend naar het laatst toe..Eigenlijk wist je wel wat er allemaal ging gebeuren maar je blijft hem wel gewoon kijken.. Leuk om een keertje gezien te hebben..
3 *
dafoefan
-
- 373 berichten
- 1519 stemmen
Het lage gemiddelde van deze film verbaasd mij erg.
Ik vond dit persoonlijk een erg goede en spannende film.
Het huis van Mandrakis vond ik een beetje lijken op het huis van the glasses (the glass house)
Verder een goede opbouw van de spanning.
4,0*
Roseicollis
-
- 308 berichten
- 0 stemmen
film zelf was kansloos
verhaal kon der mee door
en dat chicky kon der zeker mee door
dus toch een goede anderehalfe punter van mij
fieko
-
- 409 berichten
- 1685 stemmen
FIlm was opzich niet al te spectaculair maar spannend tot het einde
verder vond ik de acteer prestaties wel oke
dus voor mij een 3.5
mikey
-
- 28990 berichten
- 5141 stemmen
Overvol decor speelt de grootste rol, voor de paranoia. De regel: wat je niet ziet is enger dan dan wat je wel ziet, wordt prima gebruikt. dat blijkt ook wanneer het kind moet gaan knokken met de killer. Dan mag je deze film echt uitzetten. Verder is de film totaal humorloos, en voor een film als deze vind ik dat best noodzakelijk. Als thiller kompleet mislukt (totaal nongeloofwaardig) maar als semi-slasher a la scream komt deze nog het beste uit de verf. niet goed 2.5* Maar ook niet heel slecht. Gewoon een beetje rare film.
Gsus
-
- 17 berichten
- 55 stemmen
Saaie film, heb na een half uur maar een beetje doorgespoeld en af en toe wat fragmentjes bekeken.
Twee sterretjes omdat Camilla Belle wel een leuk koppie heeft 
doggygirly13
-
- 27 berichten
- 27 stemmen
Ik hou helemaal niet van thrillers
maar met de slaappartij van men vriendin van daarnet, heb ik wel moeten kijken
en ik moet zeggen: mooie film
af en toe wat schrikpuntjes, vooral door de schreeuwende bange dames naast me
maar goed verhaal
krijgt zeker een 3.5 *
deze wil ik wel nogmaals bekijken
russell
-
- 158 berichten
- 135 stemmen
Gave film en zeker als je zelf alleen in het donker thuis zit... boeeehhh.
Of de film nou wel een plot of geen plot heeft deze film heeft mij nou eenmaal vanaf het begin tot het eind geboeid en dan doe je het in mijn ogen goed als regisseur.
Jill heeft het acteren aardig onder de knie want het zag er goed uit.
3,5.
Pre- en sequels

When a Stranger Calls Back
1993
14 reacties

When a Stranger Calls
1979
49 reacties
Het laatste nieuws

Netflix verwijdert de dramafilm 'It Ends With Us' met Justin Baldoni en Blake Lively

WOII-film 'The Boy in the Striped Pyjamas' wordt donderdag uitgezonden op televisie

Van 'The Lincoln Lawyer' tot aan 'Unfamiliar': alle nieuwe titels op streaming van deze week

Spaanse Netflix-film '100 Metros' doet het ontzettend goed: 'IJzersterk drama'
Bekijk ook

Akeelah and the Bee
Drama, 2006
42 reacties

Wicker Park
Mystery / Romantiek, 2004
157 reacties

Disturbia
Thriller, 2007
943 reacties

Leaving Normal
Drama / Komedie, 1992
Geen reacties

In the Bedroom
Drama / Misdaad, 2001
108 reacties

Abgeschnitten
Actie / Misdaad, 2018
5 reacties
Gerelateerde tags
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.






