• 15.855 nieuwsartikelen
  • 178.554 films
  • 12.249 series
  • 34.035 seizoenen
  • 648.283 acteurs
  • 199.157 gebruikers
  • 9.381.481 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Godfather (1972)

Misdaad | 175 minuten
4,37 10.571 stemmen

Genre: Misdaad

Speelduur: 175 minuten

Alternatieve titels: Mario Puzo's The Godfather / De Peetvader

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Francis Ford Coppola

Met onder meer: Marlon Brando, Al Pacino en James Caan

IMDb beoordeling: 9,2 (2.201.840)

Gesproken taal: Engels, Italiaans en Latijn

Releasedatum: 18 januari 1973

Plot The Godfather

"An offer you can't refuse."

Don Vito Corleone staat aan het hoofd van een maffia familie in New York. Als een gangster van een andere familie besluit drugs te gaan verkopen in heel New York, ontstaan er problemen. Don Vito is tegen de handel in drugs en laat dit ook blijken. Dit leidt tot een poging om hem te vermoorden. Daarna wordt één van Don Vito's adviseurs gekidnapt, om zo z'n zoon te dwingen de drugsverkoop goed te keuren.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Don Vito Corleone

Michael Corleone

Sonny Corleone

Connie Corleone Rizzi

Carlo Rizzi

Captain McCluskey

Jack Woltz

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Donkerwoud

Donkerwoud

  • 8675 berichten
  • 3947 stemmen

Tharoy schreef:

Jullie zullen mij voor gek verklaren, maar ik geef deze film niet meer dan een magere 3,5*.

Acteerwerk is zeer sterk, dat ontken ik niet. Echter is de film zelf gewoon veel minder omdat het mij gewoon niet weet te boeien. Ik heb deze film al drie keer gezien, maar keer op keer vind ik er gewoon niks aan. De enige momenten waarop ik even op het puntje van mijn bank zit, is wanneer er een moord komt o.i.d.

Waarschijnlijk komt het doordat ik al heel veel gelijksoortige films heb gezien.

Overigens heb ik het idee, en dat moet ik echt even zeggen, dat veel kleine kids op hun achtste zo'n film kijken blind 5 sterren stemmen en daardoor deze film zo hoog staat. Mijn mening.

Hallelujah! Ik ben niet de enige.:D


avatar van calovespe

calovespe

  • 24 berichten
  • 20 stemmen

als ik idd de film terugkijk vind ik een aantal acteerprestaties niet zo byzonder.

Ik zelf had al aangegeven dat ik Marlon Brando helemaal niet byzondergoed vind in deze film, zeker niet dat praatje van um, ook die hoofdagent, vond ik matig en James Caan heb ik ook wel beter gezien..Dat wilt niet zeggen dat ik ze slecht vind of de film niet goed ...integendeel.

Gelukkig zijn we allemaal anders ,en hebben we recht op verschillende meningen en zullen er een hoop het niet met mij eens zijn...wat hun goed recht is.

Toch vind ik scarface,carlito's way, goodfellas en vooral once upon a time in america beter.

Maar het blijft een film die ik eens in de zoveel tijd graag nog x kijk.


avatar van thunderball

thunderball

  • 5884 berichten
  • 1414 stemmen

Ik zag deze film voor het eerst op de Nederlandse TV als mini-serie, waarbij ze ook deel twee hadden gevoegd en de fout was gemaakt alles in chronologische volgorde te vertellen.

Gelukkig zag ik later de films in hun originele versies.

De eerste vind ik nog altijd de beste!

Wat Brando hier neerzet is werkelijk onvergeetelijk en meesterlijk.

Zijn Don Corleone is een icoon uit de filmgeschiedenis en de oscar was dan ook dik verdiend.

Deze film is toch de blueprint van alle maffiafilms die er na gemaakt zijn (Ok, aardige film... maar het is geen The Godfather, etc..).

De maffia was aanvankelijk zeer ongerust en kwaad over het maken en uitbrengen van deze film, omdat ze bang waren dat ze hier als louter slecht en crimelen zouden worden uitgebeeld (wat ze natuurlijk wel gewoon zijn, laten we wel wezen!), maar toen ze de film hadden gezien hadden ze geen enkel bezwaar meer en vonden ze hem fantastisch.

Geen wonder, want de hoofdpersonen worden hier als gewone, echte, zelfs sympathieke mensen neergezet, met wie je mee leeft en voor wie je zeker sympathie krijgt.

Zeker Pacino, die aan het begin van zijn carriere een erg sterke rol neer zet, als de zoon, die niet in het criminele milieu vertoeft, maar zijn (nood-)lot lijkt niet te vermijden te zijn.

Ook Caan is goed als de charmante en flegmatieke oudere broer,

maar eigenlijk is iedereen goed.

Ook de muziek draagt zeker bij bij de sfeer en algemene feel van de film en is het vermelden waard.

Een ijzersterke, invloedrijke klassieker, waar je niet om heen kunt.

Ik geef hem dan ook de volle mep: vijf sterren!


avatar van SouthParkFan

SouthParkFan

  • 218 berichten
  • 1385 stemmen

Gewoon, voor mij, de onbetwiste nummer 1. daar zou ik hem het liefst zien. deze vind ik beter dan the Shawshank redemption.

5.0*(orgineel he??*)


avatar van The Rockfather

The Rockfather

  • 54 berichten
  • 110 stemmen

Ik verhoog hem naar 5


avatar van SouthParkFan

SouthParkFan

  • 218 berichten
  • 1385 stemmen

volgende week op TV!


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5984 stemmen

avatar van Driello

Driello

  • 1379 berichten
  • 0 stemmen

Tja, prachtige film; alles goed: verhaal, sfeer van die tijd, acteerwerk, muziek, spanning. Maar totaal niet gebaseerd op het echte gangsterleven terwijl dat naar mijn mening wel tussen de regels door wordt gepropageerd. Vandaar dus 4.5 en geen 5.


avatar van darkjaap

darkjaap

  • 926 berichten
  • 535 stemmen

volgende week is dit meesterwerk op tv

het is alleen balen dat ik dan op vakantie ben...


avatar van tommykonijn

tommykonijn

  • 5144 berichten
  • 2358 stemmen

Ga ik zeker kijken.


avatar van maxB

maxB

  • 171 berichten
  • 315 stemmen

Hij komt donderdag de 7e op tv, niet zaterdag de 9e


avatar van LaCosaNostra

LaCosaNostra

  • 167 berichten
  • 42 stemmen

deel 2 komt ook, leuk! Maar ik heb ze wel op dvd dus


avatar van bozzy

bozzy

  • 2161 berichten
  • 670 stemmen

Heb deze film maar weer eens bekeken na een lange tijd geleden.

Vind het nou niet echt een Super film.Tuurlijk is het allemaal heel goed gefilmpt en de acteurs leveren ook een top prestatie,maar er zit niet echt vaart in.er gebeurt in die bijna drie uur gewoon te weinig.

Maar het is zeker wel een tijdloze film,als je zou zeggen dat de film in 2005 ofzo is gemaakt geloof je het ook.Daarom is deze film zn tijd ver vooruit.Maar om hem nou de volle 5 te geven NEE daar boeide hij mij te weinig voor.


avatar van timburton

timburton

  • 1296 berichten
  • 632 stemmen

Blijft een leuke film. Ben alleen benieuwd of hij ergens in Nederland ook in de bioscoop draait. Zo 'm wel 's op het witte doek willen zien.


avatar van gauke

gauke

  • 9852 berichten
  • 13069 stemmen

Wat moet er nog toegevoegd worden aan 1844 reacties en nr. 2 in de top 250. Dit mafia-epos is een meesterwerk!


avatar van Zinema

Zinema (crew films)

  • 10276 berichten
  • 7294 stemmen

Schitterend misdaaddrama dat inmiddels een klassieker is. Een aanrader. Duvall, Caan en Pacino spelen de sterren van de hemel. Meesterwerk.


avatar van Minotaures

Minotaures

  • 7810 berichten
  • 2540 stemmen

Volgens mij was het "Zondagcrime-maand" bij Veronica, en zouden ze elke zondag van de week een Godfather deel afspelen.


avatar van tommykonijn

tommykonijn

  • 5144 berichten
  • 2358 stemmen

maxB schreef:

Hij komt donderdag de 7e op tv, niet zaterdag de 9e

Zei ik ook al maar ze zeiden dat het Donderdag de 9e zou zijn .

Nou ja nu staat er in ieder geval 7.


avatar van Mr. Olaf

Mr. Olaf

  • 147 berichten
  • 150 stemmen

Beste film allertijden.


avatar van combi

combi

  • 20609 berichten
  • 0 stemmen

Mr. Olaf schreef:

Beste film allertijden.

op deel 2 na, ook al scheelt het heel weinig.


avatar van JTV-kijker

JTV-kijker

  • 1066 berichten
  • 2017 stemmen

godverdomme, deze film komt weinig op TV en net nu hij om TV komt op een zender die ik niet heb

het word dus wachten tot hij op een post komt die wij hebben of tot mijn pa een illegale sattelietschotel installeert


avatar van Tommy The Cat

Tommy The Cat

  • 102 berichten
  • 161 stemmen

Hmm komt vanavond op tv. Maar is het zinvol de film te gaan kijken als de overige twee delen niet worden uitgezonden?

Heb een hekel aan een open eind en dat je er nooit wat van terug ziet...


avatar van LaCosaNostra

LaCosaNostra

  • 167 berichten
  • 42 stemmen

Deel 2 word wel uitgezonden, volgens mij volgende week. En deel 3 stond nog niet in de gids (maar misschien wel in de volgende gids) Deel 2 word in ieder geval uitgezonden, dus ik denk deel 3 ook gewoon.


avatar van Mariami

Mariami

  • 163 berichten
  • 333 stemmen

Vandaag op tv! Ik ga hem zeker kijken, heb hem wel een keer gezien maar zonder ondertiteling dus ik kreeg niet echt veel mee ofzo:p


avatar van deTuinman

deTuinman

  • 1186 berichten
  • 0 stemmen

Tommy The Cat schreef:

Hmm komt vanavond op tv. Maar is het zinvol de film te gaan kijken als de overige twee delen niet worden uitgezonden?

Heb een hekel aan een open eind en dat je er nooit wat van terug ziet...

dat hebben de films niet


avatar van Minotaures

Minotaures

  • 7810 berichten
  • 2540 stemmen

LaCosaNostra schreef:

Deel 2 word wel uitgezonden, volgens mij volgende week. En deel 3 stond nog niet in de gids (maar misschien wel in de volgende gids) Deel 2 word in ieder geval uitgezonden, dus ik denk deel 3 ook gewoon.

Zoals ik al zei Veronica gaat de gehele Godfather reeks op elke zondag van de maand afspelen, alhoewel het raar is dat deze op donderdag is, misschien bedoelde ze elke donderdag van de week.


avatar van gijs (-.-)

gijs (-.-)

  • 183 berichten
  • 515 stemmen

Tommy The Cat schreef:

Hmm komt vanavond op tv. Maar is het zinvol de film te gaan kijken als de overige twee delen niet worden uitgezonden?

Heb een hekel aan een open eind en dat je er nooit wat van terug ziet...

deel 2 komt ook nog maar wel pas volgende week donderdag.

ik heb deze films allemaal gezien elke dag 1 en ik vind deze film toch wel de beste film van de wereld


avatar van Dark Miracle

Dark Miracle

  • 56 berichten
  • 0 stemmen

JTV-kijker schreef:

godverdomme, deze film komt weinig op TV en net nu hij om TV komt op een zender die ik niet heb

het word dus wachten tot hij op een post komt die wij hebben of tot mijn pa een illegale sattelietschotel installeert

Veronica niet? Ik dacht dat iedereen die zender had. Ik kijk er in ieder geval al heel mijn leven naar en ik moet eerlijk zeggen dat het qua films altijd wel goed zit.


avatar van Metalfist

Metalfist

  • 12407 berichten
  • 3964 stemmen

België niet.


avatar van abberline

abberline

  • 106 berichten
  • 122 stemmen

ik haal mijn stem weg, en probeer hem nog een keer te kijken vandaag, ik had hem een paar jaar geleden gezien maar zette het uit naar half uurtje, mischien dat het vandaag anders word na meer film-ervarig ;P