• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.467 films
  • 12.239 series
  • 34.025 seizoenen
  • 647.758 acteurs
  • 199.134 gebruikers
  • 9.379.380 stemmen
Avatar
 
banner banner

Titanic (1997)

Romantiek / Drama | 195 minuten
3,80 7.874 stemmen

Genre: Romantiek / Drama

Speelduur: 195 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: James Cameron

Met onder meer: Leonardo DiCaprio, Kate Winslet en Billy Zane

IMDb beoordeling: 8,0 (1.378.834)

Gesproken taal: Engels, Frans, Duits, Zweeds, Italiaans en Russisch

Releasedatum: 15 januari 1998

Plot Titanic

"Nothing on Earth could come between them."

De 17-jarige rijke Rose DeWitt Bukater wordt door haar familie gedwongen om zich met Cal Hockley te verloven en binnenkort te gaan trouwen. Tijdens de eerste tocht over de Atlantische zee van de Titanic, een gigantisch passagiersschip dat onzinkbaar wordt geacht, besluit ze zelfmoord te plegen. Ze wordt echter gered door Jack Dawson, een derde klasse-passagier. Ondanks hun totaal verschillende afkomst worden ze vrienden en al snel groeit de liefde tussen hen allebei.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Rose DeWitt Bukater

Cal Hockley

Molly Brown

Ruth DeWitt Bukater

Thomas Andrews

Brock Lovett

Edward Smith

Spicer Lovejoy

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van ILDIB

ILDIB

  • 3061 berichten
  • 2378 stemmen

Tis gewoon een prima productie, onderhoudend en helaas hier en daar te zoetsappig. Maar zeker meer dan de moeite waard. 4*


avatar van Alina

Alina

  • 27 berichten
  • 116 stemmen

Dit is gewoon een prachtige film. Goed geacteerd en chemie tussen de hoofdrolspelers. De film duurt lang, maar verveelt geen moment. Vooral laatste uur was superspannend. Zo romantisch en meeslepend, het blijft gewoon mooi. Ik geef 4,5 *


avatar van Tun-89

Tun-89

  • 712 berichten
  • 510 stemmen

Oeeh was weer prachtig om te zien gister.

Zo heerlijk al die romantiek tussen Jack en Rose

Film duurt lang, maar verveeld inderdaad geen moment.


avatar van rocky freak

rocky freak

  • 28 berichten
  • 27 stemmen

[quote]X__Liesjj schreef:

Prachtige film, de chemistry tussen Leo & Kate is geweldig, prachtig acteerwerk en zo veel mensen ook al zeggen , 3,60 is schandalig laag voor zo'n prachtfilm.

5 sterren [/quot

Ja, het is een hele mooie film. voor degene die de titanic nog niet gezien heeft: die moet je echt eens kijken.

je hebt gelijk. schandalig laag. 5*


avatar van RyanB

RyanB

  • 69 berichten
  • 170 stemmen

Natuurlijk is deze film meer waard dan 3.60, dat hoort gewoon een dikke 5 te zijn man. dit is misschien wel de beste film die ik ooit gezien heb. 5 sterren


avatar van Thomas83

Thomas83

  • 4029 berichten
  • 3634 stemmen

kort0235 schreef:

Nog een opmerking: naar mijn bescheiden mening vond ik Leonardo diiCaprio niet helemaal goed passen bij Kate Winslet. Ik vond hem in de film nog teveel "een jongetje".

Voor de rest een fantastisch schouwspel.

Ja, daar heb je op zich wel een punt. Kate Winslet is al veel meer vrouw dan DiCaprio een man is in die film. Zij heeft ook een best stevig postuur terwijl DiCaprio vrij mager is.

Maar je kunt het ook van de andere kant bekijken en stellen dat dit het contract tussen hun twee rollen in de film vergroot.

Ze zijn twee karakters met totaal verschillende achtergronden, en Winslet kan heel goed die wat onderkoelde rol van upperclass-meisje spelen, terwijl DiCaprio weer heel goed is in de rol van 'vrije' en wat roekeloze jongen van niet zulke hoge komaf.

Als er dan in uiterlijk ook nog een contract is vergroot dat in wezen de 'onmogelijke liefde'.

Maar ach, dat vind ik een niet zo heel belangrijk detail. Het gaat erom of er tussen beide acteurs in zo'n soort rol chemie is, en dat is zeker zo vind ik.

PEN15 schreef:

Ik vind dat het stuk waarin Rose Jack moet gaan bevrijden steeds langer duren. De eerste keer is het spannend, maar daarna vind ik het niks meer hebben om het niet te gaan doorspoelen. En dit moet ik ook nog even zeggen: na al die keren kijken blijf ik hopen dat de titanic niet zinkt en dat de mensen het redden. Dat straalt deze film gewoon uit, elke keer heb ik dit weer, elke keer hoop je dat ze de ijsberg net kunnen ontwijken. Maar je weet dat de feiten anders liggen en je niet kunt tarten met het lot van de titanic.

Ja, dat gevoel heb ik bij die scene ook altijd wel een beetje.

De eerste keer werkt dat wel goed omdat dan de spanning wordt opgebouwd, de tijd dring voor Jack en Rose.

Maar als je al weet hoe het afloopt wordt het toch wat saaier om naar te kijken.

Met je opmerking daarna ben ik het ook eens. Je blijft de tragiek van het ongeluk voelen.

En in dit geval heb ik door het vele malen zien van de film juist bij het begin nog een sterker gevoel gekregen. Hoe de hoogbejaarde Rose de opgedoken spiegel en het haarclipje etc bekijkt, en hoe ze erg geëmotioneerd raakt als ze met dat hele verhaal weer wordt geconfronteerd. Echt heel knap gespeeld.


avatar van BlueVelvet

BlueVelvet

  • 1316 berichten
  • 785 stemmen

Thomas83 schreef:

Nog een opmerking: naar mijn bescheiden mening vond ik Leonardo diiCaprio niet helemaal goed passen bij Kate Winslet. Ik vond hem in de film nog teveel "een jongetje".

Komt vooral doordat Kate een 17-jarige moet spelen (zie synopsis) maar er niet zo uitziet.


avatar van Sligo

Sligo

  • 2 berichten
  • 0 stemmen

Het drama van de titanic wordt zwaar onderbelicht door het zielig romantisch sprookje, dat als een rode draad door de film heenloopt. Wat een spannend verhaal had kunnen worden, wordt helemaal om zeep geholpen door soap achtige verhaaltjes.


avatar van serpico

serpico

  • 2900 berichten
  • 491 stemmen

Sligo schreef:

Het drama van de titanic wordt zwaar onderbelicht door het zielig romantisch sprookje,

Het wordt juist uitmuntend verbeeld in een schitterend romantisch drama


avatar van akka

akka

  • 156 berichten
  • 1278 stemmen

hele goede film soms alleen veel 3d beelden maar toch een dikke

3.5


avatar van Comanchero

Comanchero

  • 209 berichten
  • 0 stemmen

Ben de hele film een beetje beu.


avatar van tukker1966

tukker1966

  • 142 berichten
  • 862 stemmen

3.6 is de juiste waarde van deze film......hoort terecht niet thuis in de top 250....verder wel een redelijke goede film.

7.2 als cijfer is dus wel realistisch als cijfer....


avatar van markie1978

markie1978

  • 597 berichten
  • 397 stemmen

Eigenlijk best wel ongelofelijk dat deze film zoveel oscars heeft gewonne, ik vind de film niet echt bijzonder.

Het is een langdradig en zeer voorspelbaar verhaal.

De special effects waren van enig nivo, maar dat maakt een film nog niet heel goed.

3*


avatar van X__Liesjj

X__Liesjj

  • 329 berichten
  • 586 stemmen

BlueVelvet schreef:

(quote)

Komt vooral doordat Kate een 17-jarige moet spelen (zie synopsis) maar er niet zo uitziet.

Kate Winslet heeft sowieso een volwassen uitstraling , haar tegenspelers(Jim Carrey,Johnny Depp) zijn ook meestal ouder.


avatar van Lenny_DH

Lenny_DH

  • 303 berichten
  • 0 stemmen

markie1978 schreef:

Eigenlijk best wel ongelofelijk dat deze film zoveel oscars heeft gewonne, ik vind de film niet echt bijzonder.

Het is een langdradig en zeer voorspelbaar verhaal.

De special effects waren van enig nivo, maar dat maakt een film nog niet heel goed.

3*

Dat Titanic 11 Oscars heeft gewonnen, is helemaal niet 'ongelofelijk'. Als je eens naar de categorieën zou kijken waarin Titanic gewonnen heeft, zal je merken dat dat vooral technische en artistieke categorieën zijn. Beste Art Direction (sets, decors, productieontwerp, etc), Beste Kostuumontwerp, Beste Filmmuziek, Best Originele Song (My Heart Will Go On) en Beste Cinematografie (camerawerk, fotografie, etc.) zijn voorbeelden van artistieke categorieën die Titanic gewonnen heeft, hoewel cinematografie ook als iets technisch beschouwd kan worden.

Beste Visuele Effecten (dat je zelf al aanhaalde), Best Geluidsmix, Beste Geluidseffecten en Beste Film Editing (montage) zijn de technische Oscars die Titanic verzilverd heeft. Dit zijn dus negen van de 11 Oscars die ik hier opgenoemd heb. Je gaat me toch niet vertellen dat één van deze negen onverdiend is. Titanic is gewoon een technisch meesterwerk, zelfs objectief gezien.

De overige 2 Oscars die Titanic gewonnen heeft, waren die van Beste Film (uiteraard) en Beste Regie. Deze zijn voor discussie vatbaar, maar die van Beste Regisseur is eigenlijk ook oververdiend naar James Cameron gegaan. Geen enkele andere regisseur had hier iets beters van kunnen maken, integendeel ze zouden nog niet aan de enkels reiken van wat Cameron hier verwezenlijkt heeft. Beste Film vloeit gewoon voort uit de andere 10 Oscars die Titanic gewonnen heeft.

Zoals je wel merkt, heeft Titanic dus geen Oscars gewonnen voor Beste Scenario (hier was zelfs geen nominatie voor) en geen voor acteerwerk. Kate Winslet en Gloria Stuart (die de oude Rose speelt) waren wel genomineerd voor respectievelijk Best Actrice in een hoofdrol en Beste Actrice in een bijrol. Verder was er nog een nominatie voor de Beste Make-Up, maar die werd ook niet verzilverd.

Titanic heeft trouwens niet alleen Oscars gewonnen, maar ook 4 Golden Globes (de belangrijkste prijzen na de Oscars). Ook hier geen prijzen voor scenario of acteerwerk, maar wel voor Beste Film (Drama), Beste Regisseur, Beste Filmmuziek en Beste Originele Song (My Heart Will Go On). Het verschil met de Oscars is dat zij geen technische of artistieke prijzen uitreiken (buiten filmmuziek en originele song). Vier nominaties werden niet verzilverd (Beste Acteur in een Drama, Beste Actrice in een Drama, Best Vrouwelijke Bijrol en Beste Scenario).

De Oscars komen dus sterk overeen met de Golden Globes, wat betreft Beste Film, Regisseur, Filmmuziek en Originele Song. Enkel de Golden Globes gaven nog wat meer nominaties voor Beste Acteur (DiCaprio) en Beste Scenario. Deze waren niet genomineerd voor een Oscar.

Dus als jij zegt dat die 11 Oscars onverdiend waren, ken je eigenlijk weinig van film maken. Zeker 9 van de 11 waren OVERverdiend. Er zijn maar weinig films die technisch aan Titanic kunnen tippen. The Lord of the Rings is zo één van die weinige films.


avatar van serpico

serpico

  • 2900 berichten
  • 491 stemmen

Lenny_DH schreef:

Dus als jij zegt dat die 11 Oscars onverdiend waren, ken je eigenlijk weinig van film maken.

Ach, het is wel zo dat een film met 11 oscars een bepaalde status krijgt, en dan maakt het niet eens zoveel uit welke oscars dat nu waren. Dus als iemand zegt dat die 11 oscars niet verdiend zijn, bedoelt hij allicht dat die status van 'film met wel 11 oscars!' niet echt verdiend is. Dat de film nogal overgewaardeerd of overhyped is, mede door al die oscars.


avatar van Lenny_DH

Lenny_DH

  • 303 berichten
  • 0 stemmen

serpico schreef:

(quote)
Ach, het is wel zo dat een film met 11 oscars een bepaalde status krijgt, en dan maakt het niet eens zoveel uit welke oscars dat nu waren. Dus als iemand zegt dat die 11 oscars niet verdiend zijn, bedoelt hij allicht dat die status van 'film met wel 11 oscars!' niet echt verdiend is. Dat de film nogal overgewaardeerd of overhyped is, mede door al die oscars.

Inderdaad, maar het blijft wel vrij dom om zo'n uitspraak te doen, als je zelfs nog niet weet waar je het over hebt.


avatar van 606

606

  • 23879 berichten
  • 12278 stemmen

deze film hoort in de top 250


avatar van serpico

serpico

  • 2900 berichten
  • 491 stemmen

Lenny_DH schreef:

(quote)

Inderdaad, maar het blijft wel vrij dom om zo'n uitspraak te doen, als je zelfs nog niet weet waar je het over hebt.

Nouja, jij zegt dat je, zelfs als je er objectief tegenaan kijkt, moet zeggen dat de film bepaalde oscars verdiend heeft. Maar iemand anders kan de kostuums en de muziek en weet-ik-wat-allemaal heel lelijk en ongepast vinden en dus vinden dat die oscars niet verdiend zijn. Kan ook.


avatar van BlueSword

BlueSword

  • 1725 berichten
  • 0 stemmen

ik verhoog mijn stem vind dit toch echt een prachtige film! de muziek, de romantiek en dat einde is allemaal geweldig, toch 1 van de beste films die ik gezien heb.

4.5*!


avatar van Lenny_DH

Lenny_DH

  • 303 berichten
  • 0 stemmen

serpico schreef:

(quote)
Nouja, jij zegt dat je, zelfs als je er objectief tegenaan kijkt, moet zeggen dat de film bepaalde oscars verdiend heeft. Maar iemand anders kan de kostuums en de muziek en weet-ik-wat-allemaal heel lelijk en ongepast vinden en dus vinden dat die oscars niet verdiend zijn. Kan ook.

Alles was betreft films, is inderdaad subjectief. Maar als je over één aspect een beetje objectief kan zijn, is het toch wel de technische kant van film maken. Ik heb bv. nog niemand horen zeggen dat de visuele effecten in Titanic slecht zijn. Als je zo'n uitspraak toch zou doen, kom je toch enorm onwetend over. Hetzelfde als iemand zegt dat de kostuums lelijk zijn. Kan best zijn, maar dat doet helemaal niet terzake. Die kostuums zijn authentiek aan hun periode (1912).

De muziek is ook enorm passend voor het thema en geeft de emoties perfect weer. Dit kan allemaal misschien subjectief zijn, maar de meeste mensen die zeggen dat Titanic technisch zelfs niet bijzonder is, hebben meestal een afkeer voor de hele film (m.a.w. het verhaal en de acteurs) en zijn een beetje blind voor de aspecten die ze misschien wel zouden appreciëren, moesten ze zich niet fixeren op wat ze zo slecht vinden aan Titanic.


avatar van serpico

serpico

  • 2900 berichten
  • 491 stemmen

Lenny_DH schreef:

(quote)

Alles was betreft films, is inderdaad subjectief. Maar als je over één aspect een beetje objectief kan zijn, is het toch wel de technische kant van film maken. Ik heb bv. nog niemand horen zeggen dat de visuele effecten in Titanic slecht zijn. Als je zo'n uitspraak toch zou doen, kom je toch enorm onwetend over. Hetzelfde als iemand zegt dat de kostuums lelijk zijn. Kan best zijn, maar dat doet helemaal niet terzake. Die kostuums zijn authentiek aan hun periode (1912).

De muziek is ook enorm passend voor het thema en geeft de emoties perfect weer. Dit kan allemaal misschien subjectief zijn, maar de meeste mensen die zeggen dat Titanic technisch zelfs niet bijzonder is, hebben meestal een afkeer voor de hele film (m.a.w. het verhaal en de acteurs) en zijn een beetje blind voor de aspecten die ze misschien wel zouden appreciëren, moesten ze zich niet fixeren op wat ze zo slecht vinden aan Titanic.

Eens, maar dat hoeft natuurlijk niet, zoals ik al aangaf. Kostuums is misschien inderdaad wel de minst smaakgebonden oscarcategorie, maar toch is er ook in de kostuums nog enige variatie mogelijk. Sommigen zouden dus kunnen vinden dat er een bepaalde kleur had moeten overheersen ofzo, dat er andere, authentieke kostuums hadden moeten worden gemaakt. Of dat er meer verschillende hadden moeten zijn.

Ook muziek kan bijvoorbeeld irritant gevonden worden, waardoor het hele emotie-verhaal averechts zou werken. Ook visuele effecten vind de één mooi, en de ander vreselijk, dat merkte ik laatst nog bij Spider-Man 3.

Maar je hebt wel gelijk, over het algemeen wordt er gewoon lukraak geroepen dat Titanic maar teveel oscars heeft gewonnen, zonder dat er wordt nagedacht welke oscars er gewonnen zijn. Maar niet altijd.


avatar van fanaat

fanaat

  • 287 berichten
  • 91 stemmen

Het verhaal is bagger, maar het zinken is weer geweldig.

Nou de eerste helft van de film gaat grootendeels over het oer slechte verhaal, en de tweede helft gaat over het zinken, dus ik vind de ene helft goed en de andere helft niet goed.

Dan kom ik uit op een 3,5.


avatar van prometida

prometida

  • 299 berichten
  • 257 stemmen

Blijft mooi.

Je blijft zolang geboeid door deze film.


avatar van orginaliteit

orginaliteit

  • 147 berichten
  • 148 stemmen

zalig titanic gestegen naar 3,61 en komt van 3,50

geweldig


avatar van -jack_sparrow-

-jack_sparrow-

  • 823 berichten
  • 1158 stemmen

het verbaast me dat deze film maar in 2 top lijsten staat , als je ziet hoeveel tijd en budget er in deze film is gestoken.

maar ik vond de special effects in deze film altijd al erg geloofwaardig

- en ze zeggen dat deze film meer iets is voor meisjes ???

hier ben ik het totaal niet mee eens , ik vond deze film erg ontroerend en erg knap in beeld gebracht.


avatar van veron35

veron35

  • 4768 berichten
  • 0 stemmen

orginaliteit schreef:

zalig titanic gestegen naar 3,61 en komt van 3,50

geweldig

Nu nog maar 1,39 en dan is hij op zijn waarde .


avatar van veron35

veron35

  • 4768 berichten
  • 0 stemmen

-jack_sparrow- schreef:

het verbaast me dat deze film maar in 2 top lijsten staat , als je ziet hoeveel tijd en budget er in deze film is gestoken.

maar ik vond de special effects in deze film altijd al erg geloofwaardig

- en ze zeggen dat deze film meer iets is voor meisjes ???

hier ben ik het totaal niet mee eens , ik vond deze film erg ontroerend en erg knap in beeld gebracht.

Op zich is dit wel een film die meer voor meisjes is, maar er zijn natuurlijk altijd uitzonderingen. Ik ben er daar zo een van. Ik houd van romantische drama's en dit is de op een na beste.


avatar van JoeCabot

JoeCabot

  • 2682 berichten
  • 1785 stemmen

orginaliteit schreef:

zalig titanic gestegen naar 3,61 en komt van 3,50

geweldig

Hij komt van veel lager hoor


avatar van gideonvdb

gideonvdb

  • 1795 berichten
  • 0 stemmen

serpico schreef:

(quote)
Ach, het is wel zo dat een film met 11 oscars een bepaalde status krijgt, en dan maakt het niet eens zoveel uit welke oscars dat nu waren. Dus als iemand zegt dat die 11 oscars niet verdiend zijn, bedoelt hij allicht dat die status van 'film met wel 11 oscars!' niet echt verdiend is. Dat de film nogal overgewaardeerd of overhyped is, mede door al die oscars.
ik vind de film ondergewaardeerd anders stond ie wel in de top 250