Genre: Oorlog / Drama
Speelduur: 116 minuten
Alternatieve titel: Merry Christmas
Oorsprong:
Frankrijk / Duitsland / Verenigd Koninkrijk / België / Roemenië
Geregisseerd door: Christian Carion
Met onder meer: Benno Fürmann, Diane Kruger en Daniel Brühl
IMDb beoordeling:
7,6 (34.151)
Gesproken taal: Duits, Frans, Latijn en Engels
Releasedatum: 1 december 2005
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Joyeux Noël
"Without an enemy there can be no war."
Waargebeurd verhaal, zich afspelend aan het front in de winter van 1914. De Eerste Wereldoorlog woedde volop en eindigde de levens van talloze jonge mannen. Wanneer de Kerst aanbreekt gebeurt er echter iets volkomen onverwachts. Die nacht worden de levens gevolgd van vier personen: een Anglicaanse priester, een Franse luitenant, een tenor en zijn zingende geliefde, een sopraan. Op die nacht gebeurt het ondenkbare, wanneer soldaten de wapens neerleggen en elkaar benaderen om Kerst te vieren.
Externe links
Acteurs en actrices
Anna Sörensen
Nikolaus Sprink
Audebert
Palmer
Ponchel
Horstmayer
Gordon
Jonathan
Jörg
The General
Video's en trailers
Reviews & comments
tsjidde
-
- 2112 berichten
- 4040 stemmen
Een imho een bijzonder fascinerend stukje geschiedenis. Ik kijk heel erg uit naar deze film! Hoewel natuurlijk niet vergelijkbaar, vond ik Hirondella in ieder geval uitstekend geregiseerd.
De kerstbestanden
Rond Kerstmis 1914 hadden de weersomstandigheden oorlogshandelingen onmogelijk gemaakt en lagen beide legers tegenover elkaar in de loopgraven. Een sfeer van "leven en laten leven" ontstond. Rond Kerstmis gingen soldaten zelfs bij de vijand Kerstmis vieren in de loopgraaf, rondom een kerstboom, en werden cadeaus uitgewisseld. Veel soldaten hadden in het buitenland gestudeerd en spraken dus elkaars taal. De dag erna volgde een voetbalwedstrijd in het niemandsland, die de Duitsers overigens wonnen.
De merkwaardige situatie aan deze fronten duurde tot Pasen 1915. Men waarschuwde elkaar zelfs als er een aanval zou komen. Als er in de loopgraven bezoek kwam van de legerleiding werd de tegenstander hiervan verwittigd en werd er duchtig heen en weer geschoten, over de hoofden heen. Het initiatief voor dit bestand werd aanvankelijk op Kerstavond door de Duitse troepen genomen. De dag nadien werden alle lijken die nog in het niemandsland lagen geruimd.
De eerste kerstbestanden ontstonden in Vlaanderen op initiatief Duitse soldaten en dan nog vooral Saksische en Beierische troepen De Pruisische troepen namen nooit deel aan deze bestanden.Langs de andere zijde waren het vooral Britse troepen die deelnamen aan deze verbroederingen.In mindere mate particpeerden Belgen en Fransen
De Geallieerde en Duitse opperbevelhebbers raakten echter in paniek. Men zag dit als muiterij en hoogverraad. De vaderlandstrouw van de soldaten was echter sterker: de Kerstbestanden waren slechts een poging geweest er het beste van te maken, omdat er wegens de weersomstandigheden toch geen offensieven te verwachten waren. Toen het voorjaar eenmaal begonnen was, gingen dezelfde soldaten elkaar weer te lijf. Desalniettemin nodigden de Duitse soldaten de Geallieerde manschappen opnieuw uit voor een kerstbestand toen Kerstmis 1915 naderde. Ondanks dreigementen van officieren gingen de soldaten hierop in, en opnieuw vonden taferelen van verbroedering plaats.
De legerleiding was furieus: dit moest afgelopen zijn! In de herfst van 1916 dreigde de legerleiding de artillerie op de infanterie te richten als die zich op vriendschappelijke wijze met de vijand inhield. Lagere officieren en soldaten zouden standrechtelijk worden geëxecuteerd. Duitse of geallieerde soldaten die met Kerst 1916 het niemandsland betraden of contact zochten met de vijand vlogen de kogels nu om de oren. Er kwam geen Kerstbestand dit jaar, en in 1917 evenmin.
FisherKing
-
- 18696 berichten
- 0 stemmen
Ik vond Une Hirondelle a fait le Printemps van Christian Carion meer dan uitstekend geregisseerd. Een man met visie en durf. Mét levensvragen.
Ben ook benieuwd.
Martin Van K
-
- 9050 berichten
- 4555 stemmen
Deze film wordt de openingsfilm van het 32ste filmfestival van Gent. Ik kijk er al naar uit...
Pieter Montana
-
- 6678 berichten
- 2287 stemmen
Scala zingt hoofdthema film Joyeux Noël
Het Aarschotse jeugdkoor Scala heeft het hoofdthema ingezongen van Joyeux Noël, een oorlogsfilm van Christian Carion. Tijdens de avant-première van de film enkele dagen terug in Parijs bracht Scala bracht het nummer live op de Champs Elysées.
De muziek voor de film werd geschreven door Philippe Rombi. Scala zingt samen met de sopraan Natalie Dessay en het London Symphony Orchestra de oorlogshymne ,,I’m dreaming of home". De film zal volgende maand in tientallen landen in de bioscoop te zien zijn en het is ook de Franse inzending voor de Oscars als ,,beste buitenlandse film".
Bron@Hetnieuwsblad
stinissen (crew films & series)
-
- 23462 berichten
- 76957 stemmen
De film is aardig , niet meer en niet minder.
Ook een pluspunt is dat de soldaten uit verschillende landen hun eigen taal spelen een min punt vond ik het gezang in de film en vooral hoe de twee acteurs zaten te playbacken.
wimspeedy56
-
- 84 berichten
- 105 stemmen
Afgelopen maandag 28 november in de sneak preview in Zevenaar (movie unlimited) gezien.
Allereerstv mooie delen filmmuziek, met als composer Philippe Rombi. Verder teveel cliché- stukjes, zoals de Duitse zanger/soldaat en zijn Deense zangeres/geliefde, die allebi zomaar (via "hoge"relaties ) aan het front mogen zingen en daarna "ontsnappen" , door zich aan de tegenpartij over te geven. Verder de slechte (namelijk zichtbare) playback van beide acteurs tijdens het "zingen". Waarom werden de liedjes helemaal getoond - enigszins slaapverwekkend en daardoor de spanningsboog van de filmbeleving verminderend. Dan de blijde boodschap van de later gedode Franse soldaat aan zijn commandant, dat hij een zoon heeft. Dan de doosbange Schotse commandant, die natuurlijk in de stront valt en later opdracht geeft om te schieten, waarbij de genoemde Franse soldaat (in een Duits uniform) gedood wordt door juist die Scot, die zijn broer juist had verloren (schulgevoel). Dan de operette-achtige Duitse prins, die op het eind de Duitse soldaten in de veewagon bezoekt en hen naar Tannenberg stuurt. Kortom: Geen verloren film avond, maar wel een aantal "missers", en daarom van mij 3 sterren. O ja, WEl prima om ook echte Duitsers, Fransen en Schotten/Engelsen te nemen !! Compliment daarvoor! Zal wel de Kerstfilm van 2005 worden......., maar kijk dan liever naar : "A very long engagement"- óók Wereldoorlog 1, maar op een hoger niveau. -Wim van Schaik
Bone*Thugs
-
- 219 berichten
- 149 stemmen
Vond het wel een aardige film...niet super maar ook niet slecht!
Met die talen is idd wel leuk..maar Stinissen heeft gelijk dat playbacken was gewoon verschrikkelijk 
neo
-
- 15435 berichten
- 10038 stemmen
In de trailer wordt gesproken over ''een historisch iets wat iedereen al vergeten was''. Echter wie die onzin heeft verzonnen of waren echt zoveel mensen het vergeten 
empirekees
-
- 1597 berichten
- 2401 stemmen
Echt zo'n onderwerp waarmee ik aan de gang zou gaan. Als schrijver en producent.
ikisfilmgek
-
- 74 berichten
- 54 stemmen
Weet iemand hoe dat liedje heet dat de Schotten zongen in hun loopgraaf tijdens de kerstnacht. Het was wel een leuk liedje om aan te horen. Verder wel een goede film. 4 sterren.
P.s.: wat deed die vrouw daar. In het echt was er helemaal geen vrouw.
Matthis
-
- 84 berichten
- 642 stemmen
Ik snap ook niet wat Diane Kruger er moest.. Verder mooi opgebouwde film rond een van de bekendste loopgravenverhalen uit WO I.
Mooi acteerwerk van Daniel Bruhl, hij leek door zijn baard en zijn attitude echt een stuk ouder dan hij in werkelijkheid is.
Denk dat te weinig mensen deze film gezien hebben vorig jaar (het is in wezen natuurlijk een echte kerstfilm). Het is de moeite waard toch. Misschien deze kerst dan maar... Ik heb er in ieder geval een mooie filmavond aan beleefd.
niekbakker
-
- 2 berichten
- 2 stemmen
ik vond het een super film. Echt heel mooi. acteerwerk vond ik prima. inderdaat zag je het playbacken wel aardig, maar daar heb ik me niet bepaald aan geergerd. Ik vond de liedjes ook erg mooi. goed dat ze de hele liedjes lieten horen
Summerlinda
-
- 68 berichten
- 824 stemmen
Bedankt Tsjidde voor de aanvullende info!
Het playbacken was inderdaad heel slecht maar de muziek vond ik juist wél mooi en ik ben echt geen liefhebber van het genre, het past gewoon mooi in de film.(weet iemand toevallig hoe het stuk heet dat ze samen zingen voor de prins? Dat vond ik héél mooi)
the Ketz
-
- 4 berichten
- 3 stemmen
Heb zojuist de film bekeken,erg indrukwekkend.Voor diegene die een keiharde oorlogsfilm verwachten kunnen deze beter voorbij laten schieten want er word niet veel in geschoten.Wat wel een absolute pluspunt is dat ieder zijn eigen taal spreekt,dus niet een duitser die je engels hoort praten.
Jan met de pet
-
- 998 berichten
- 1182 stemmen
best wel een goede film, toch wel indrukwekkend en zo als altijd de dikkoppen feesten achter de linies en de soldaten kerst vieren in de loopgraven.3,0
film-gek
-
- 344 berichten
- 160 stemmen
Deze film heeft een van de sterkste begin scene die ik ooit in een film heb gezien. Voor de rest een redelijke anti oorlogs film.
3*
Wouter
-
- 18720 berichten
- 3085 stemmen
Als ik dit verhaal lees, vraag ik me af hoe dit een speelfilm lang kan boeien.
Zeker ook omdat ik me herinner dat ik het al in vier minuten heb gezien:
Wouter
-
- 18720 berichten
- 3085 stemmen
Tel de gelijkenissen:
http://www.youtube.com/watch?v=vh6FL4z9lpQ
Anyway, als ik die trailer ziem denk ik: wat kun je nog meer vertellen?
wo2-Freak
-
- 834 berichten
- 0 stemmen
Ernstig mooie film, met een betekenis.
Het rare:
Mensen kunnen met kerst, lief zijn voor elkaar en toen was de oorlog opeens gestopt.
Ze hielpen elkaar met, wanneer bombardement kwam etc.
Paar dagen later slachten ze elkaar weer af. Lekker...
Maar ja, mooie film
Krijgt 4 sterren, laten we zeggen 4.5
Is hij dik waard!!!
The Eye
-
- 580 berichten
- 4392 stemmen
Mooie film die de zeldzame voorvallen van menselijkheid van de laatste honderd jaar treffend in beeld brengt. Hiermee de absurditeit van oorlog nogmaals krachtig onderstrepend.
scholtie
-
- 106 berichten
- 1469 stemmen
wat een geweldig mooie film
maar deze film had ook nog een keer een heel mooi verhaal!
Bart Simpson
-
- 2153 berichten
- 0 stemmen
wat een geweldig mooie film
maar deze film had ook nog een keer een heel mooi verhaal!
Inderdaad 
palingroker
-
- 41 berichten
- 42 stemmen
Wat een prachtige film. Vooral het feit dat het waargebeurd is grijpt me erg aan.
jonaske12baby
-
- 17 berichten
- 0 stemmen
Gezien op School,Best een aardige film
Maar zeker Geen Oorlog's film
Meer COMEDY,jammer
Querelle
-
- 6548 berichten
- 4894 stemmen
Dat dit echt gebeurt is vind ik echt ongelofelijk. Bizar dat het staakt het vuren zolang aanhoudt. Best spannend, omdat je toch zit te wachten op dat eerste schot.
Bart Simpson
-
- 2153 berichten
- 0 stemmen
Wel raar dat ze daarna gewoon weer tegen elkaar vochten. Ze konden ook gewoon tot het einde v/d oorlog zo door blijven gaan, alleen dat was gewoon niet te doen, omdat de oorlog pas net begonnen was. En ja, ze konden daarvoor gedood worden.
Wel mooi om te zien, dat er ook goede mensen waren tijdens de oorlog.
Querelle
-
- 6548 berichten
- 4894 stemmen
Niet zo raar, het was eigenlijk hoogverraad, waar ze allemaal meer of minder voor gestraft werden
kaarin92
-
- 3 berichten
- 3 stemmen
Mooie film !
Beetje geromantiseerd op sommige dingen, maar dat geeft een mooie draai aan het verhaal
Schokkend dat dit waar gebeurt is, maar het geeft wel een hele goeie beschrijving\sfeer weer, hoe het toen in die tijd was !
Gerelateerd nieuws

WOI-film in de kerstperiode? 'Joyeux Noël' met Daniel Brühl kijk je volledig kosteloos

Vijf goed beoordeelde moderne films over de Eerste Wereldoorlog

Vijf goede films uit verschillende genres die zich afspelen in de sneeuw

Vijf andere goed beoordeelde films die net een Oscar misliepen
Bekijk ook

The Snowman
Animatie / Avontuur, 1982
40 reacties

Napola - Elite für den Führer
Drama / Oorlog, 2004
62 reacties

Un Long Dimanche de Fiançailles
Drama / Oorlog, 2004
402 reacties

Sophie Scholl - Die Letzten Tage
Drama / Oorlog, 2005
228 reacties

Elle S'appelait Sarah
Drama / Oorlog, 2010
252 reacties

Un Coeur En Hiver
Drama / Romantiek, 1992
59 reacties
Gerelateerde tags
eerste wereldoorloggebaseerd op een waargebeurd verhaaltruce opera singerkerstmisjaren 10trench warfare20ste eeuwno man's land christmas eve
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








