• 16.103 nieuwsartikelen
  • 179.413 films
  • 12.312 series
  • 34.166 seizoenen
  • 650.140 acteurs
  • 199.405 gebruikers
  • 9.400.674 stemmen
Avatar
 
banner banner

Blade Runner (1982)

Sciencefiction / Thriller | 117 minuten
3,75 3.425 stemmen

Genre: Sciencefiction / Thriller

Speelduur: 117 minuten

Alternatieve titel: Blade Runner: The Final Cut

Oorsprong: Verenigde Staten / Verenigd Koninkrijk

Geregisseerd door: Ridley Scott

Met onder meer: Harrison Ford, Rutger Hauer en Sean Young

IMDb beoordeling: 8,1 (877.645)

Gesproken taal: Engels, Duits, Kantonees, Japans en Hongaars

Releasedatum: 11 november 1982

Plot Blade Runner

"Man has made his match...now it's his problem."

Los Angeles, 2019: Rick Deckard (Ford) is een 'Blade Runner': een politieagent die ingezet wordt om 'replicants' (androïden) uit te schakelen, omdat onze planeet na een gewelddadige opstand verboden terrein is voor hen. Hij wil eigenlijk stoppen, maar moet z'n baantje weer oppakken wanneer vijf replicants een ruimteschip kapen en terugkeren naar de Aarde.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van jordybeukeboom

jordybeukeboom

  • 6797 berichten
  • 2423 stemmen

Visueel en sfeermatig een groot genot, maar plottechnisch te mager. Mooie rollen voor Hauer (perfect gecast en gestyled), Young en Ford

2,5 ster


avatar van orbit

orbit

  • 12092 berichten
  • 0 stemmen

Wat bedoel je met plottechnisch te mager? Deze film zit gebeiteld en getimmerd in elkaar hoor wat betreft plot..


avatar van pjutter

pjutter

  • 598 berichten
  • 3331 stemmen

niet echt een interessante film,

redelijk saai en een simpel verhaal,

met voor mij helemaal geen diepgaande bedoelingen.

knap gemaakt, rutger hauer was tof.

3*


avatar van kevin413

kevin413

  • 4 berichten
  • 4 stemmen

Ik vond dit echte een mooie sf-thriller. Het verhaal was goed, er hangt een lekker sfeertje aan en Harrison Ford schitterd in deze film. Alleen de femme fatale (Sean Young) vond ik soms stijfjes acteren. Rutger Hauer weet in deze film haast elke scene waarin hij speelt te stelen zoals ik van hem gewend ben. De muziek van Vangelis maakt de film compleet. 5*


avatar van finalman

finalman

  • 1767 berichten
  • 1579 stemmen

pjutter schreef:

niet echt een interessante film,

redelijk saai en een simpel verhaal,

met voor mij helemaal geen diepgaande bedoelingen.

knap gemaakt, rutger hauer was tof.

3*

Mee eens, alleen gaf ik 2*, zulke films zijn niets voor mij.


avatar van kiriyama

kiriyama

  • 9849 berichten
  • 0 stemmen

Na hier gister 3.5 aan te hebben gegeven, kom ik er op terug en geef ik 4 sterren. De film heeft een goede sfeer, een paar erg mooie beelden en een heerlijke soundtrack. Hoewel ik vind dat deze film nog veel beter had kunnen zijn, (hij laat voor mij wel wat kansen liggen) is hij gewoon goed.

4*

All those moments will be lost in time, like tears in rain. Één van de mooiste citaten die ik ooit heb gehoord.


avatar van Wouter

Wouter

  • 18725 berichten
  • 3086 stemmen

En bedacht door Hauer zelf.


avatar van djelle

djelle

  • 6070 berichten
  • 0 stemmen

Blade Runner heeft niet echt het origineelste script ter wereld (er bestaan duizenden SF-verhalen over robots en emoties en al die afgezaagde troep) maar het doet er praktisch niet toe, want deze basisbeginsels zijn altijd prima geschikt om een heerlijk apocalyptisch, neerslachtig sfeertje te zetten en daar gaat het tenslotte over. Een sfeer die overigens extra ondersteund wordt door een constante toevoer aan wondermooie plaatjes (een dikke pluim voor de prachtige fotografie, sfx en art direction) en hemelse scores. De geruchtenmolen klopt voor een keertje.

Verder een van de weinige films die zo goed de tand des tijds heeft doorstaan; het valt op dat het er allemaal zo weinig verouderd uitziet. Het minste is eigenlijk Harrisson Ford: niet echt een bijzondere acteur en totaal niet het type voor dit soort personages. Iemand die vooral geloofwaardig is in een soort standaard huisvader-rol of iets dergelijks. Rutger Hauer daarintegen zit in de rol van zijn leven (al ligt dat voornamelijk aan zijn klikkende uitstraling vermoed ik) en vormt een heel degelijke opponent.

Topfilm.

4*


avatar van ivan1970

ivan1970

  • 1 berichten
  • 1 stemmen

Allereerst voor mensen die niet op de hoogte zijn er is ook een Blade Runner die director's cut heet (dus met C) en dat is een versie die Ridley Scott heeft ergens 1994 uitgebracht!

Allen gegeven dat deze film die 25 jaar geleden gemaakt is en die nog steeds vaak onderwerp is van de discussies zegt genoeg over zijn waarde en kwaliteit. Blade runner was eigenlijk te radicaal voor zijn tijd en tot met vandaag zijn mensen die helemaal niets van kunnen snappen , zeker een teken van de geniaalste en originaliteit van deze film.

Ridley Scott en zijn team hebben op een wonderlijke wijze toekomst van mensheid voorspeelt in opdeling, armoede, globalisatie en racisme.

Wat mij persoonlijk betreft ben ik van mening dat Blade Runner DE BESTE FILM ooit is (tenminste in zijn filmgebied), Hauer heeft zijn beste rol gespeeld en daar door terecht een titel van wereldster gekregen.


avatar van Wouter

Wouter

  • 18725 berichten
  • 3086 stemmen

ivan1970 schreef:

Allereerst voor mensen die niet op de hoogte zijn er is ook een Blade Runner die director's cut heet (dus met C) en dat is een versie die Ridley Scott heeft ergens 1994 uitgebracht!

Niet Scott. Die komt binnenkort met zijn cut.


avatar van mister blonde

mister blonde

  • 12709 berichten
  • 5851 stemmen

Hoe zit dat nou dan? De director's cut die nu in omloop is, is geen echte DC, maar een producers cut, die ze stiekem director's cut noemden?


avatar van Redlop

Redlop

  • 8961 berichten
  • 3566 stemmen

Ja ik snap het nou ook niet meer.


avatar van serpico

serpico

  • 2900 berichten
  • 491 stemmen

Op pagina 10 heeft Wouter al eens antwoord gegeven op die vraag.


avatar van K26

K26

  • 4 berichten
  • 3 stemmen

Ah, wat een een film. Ik heb 'm gisteren nog eens bekeken, en was wederom verbijsterd door de tragiek van het verhaal, de schitterende retrofuturistische decors, de pikdonkere, dystopische sfeer en de bijhorende score van Vangelis. Wat mij betreft één van de beste films ooit gemaakt.


avatar van jeronimus72

jeronimus72

  • 80 berichten
  • 133 stemmen

5, voor deze mooie film, heb de dir. cut op dvd

zal er een remake van komen ?


avatar van IQ160

IQ160

  • 112 berichten
  • 0 stemmen

Er komt ook een Final Cut, naar het schijnt.


avatar van Pieter Montana

Pieter Montana

  • 6678 berichten
  • 2290 stemmen

starbright boy schreef:

Ik wacht op de SE

Is hier eigenlijk al meer nieuws over? Komt er nog een SE van Blade Runner? Of is die 1-Disc die nu in de winkel ligt de enigste oplossing om dit meesterwerk te kopen?


avatar van Martinator

Martinator

  • 172 berichten
  • 0 stemmen

yeeee!!!! ik heb stem 1000 gegeven,

dit is een leuke film met een goeie harisson ford dikke 3,5* waard


avatar van Quentin

Quentin

  • 10218 berichten
  • 8563 stemmen

Meer details mbt de nieuwe uitgave:

http://www.ezydvd.com.au/item.zml/793565


avatar van The One Ring

The One Ring

  • 29974 berichten
  • 4109 stemmen

Quentin schreef:

Meer details mbt de nieuwe uitgave:

http://www.ezydvd.com.au/item.zml/793565

Ze pakken het meteen groot aan. De prijs liegt er dan ook niet om. Maar ik zou die final edition wel eens willen zien. Wordt deze uitgave ook in Nederland uitgebracht?


avatar van serpico

serpico

  • 2900 berichten
  • 491 stemmen

Ik wil graag die Final Edition een keer zien, maar om nu daarvoor dat hele koffertje aan te schaffen... Dat gaat me iets te ver. Brengen ze ook alleen de film uit, als 1-disc?


avatar van Quentin

Quentin

  • 10218 berichten
  • 8563 stemmen

Vermoed dat er vast ook een veel goedkopere Special Edition komt zonder dat koffer .


avatar van Wouter

Wouter

  • 18725 berichten
  • 3086 stemmen

Ik wil best al die versies hebben (en zelfs de docu's), maar niet alle poespas.


avatar van Quentin

Quentin

  • 10218 berichten
  • 8563 stemmen

Hauer is toch echt goddelijk in deze film, wat een briljante rol, Ford verbleekt erbij.


avatar van Friac

Friac

  • 1323 berichten
  • 1056 stemmen

Na zovele jaren heb ik dan eindelijk eens Blade Runner gezien, en dan nog wel de Director's Cut (ook al blijkt dat nu blijkbaar nog niet de finale versie te zijn zoals Scott hem graag gezien had).

Eerst en vooral: de decors waren verbluffend. Ik heb intens genoten van de prachtige fotografie en sfeerschepping met behulp van donkere tinten, regen en lichtspel. De hele setting past fantastisch bij de deprimerende, licht fatalistische, toon van de film.

Wat het verhaal betreft: close, but no cigar. Het ging er allemaal een beetje vlug aan toe naar mijn mening. Er zat meer in, een betere uitdieping misschien: het werd nu iets teveel een "10 kleine negertjes"-verhaal waarbij de replica's in vrij hoog tempo vermoord werden, terwijl er daarnaast nog meer over andere zaken had kunnen doorgeboomd worden (de hele filosofie van de schepper, de liefdesrelatie tussen Deckard en Rachel,...). Het open einde kwam als een verrassing, maar is tegelijk ook erg passend bij de film.

Een prima film.

3,5*


avatar van Deftones_JP

Deftones_JP

  • 40 berichten
  • 14 stemmen

Vind ik ook. Ik ben de film eigenlijk gaan kijken omdat dezelfde sfeer ook in het spel zit (daar zijn eigenlijk alle decors 1 op 1 overgenomen) alleen is het verhaal misschien wat beter. Het tempo ligt opeens vrij hoog en er had meer met de blade runner rol gedaan kunnen worden. Meer detective stijl had waarschijnlijk meer diepgang opgeleverd want daar is nog voldoende ruimte voor. Toch een echte aanrader vanwege de sfeer en het visuele plaatje..... Een inkijk in de cariere voor de gebeurtenissen van de film hadden ook geen kwaad gekund trouwens.


avatar van Apocalypse Now

Apocalypse Now

  • 176 berichten
  • 338 stemmen

zeer mooie futurisctische film, met goede rollen van harisson ford en rutger hauer


avatar van Cosoco

Cosoco

  • 10908 berichten
  • 5185 stemmen

Was hier al best een tijdje benieuwd naar, vooral vanwege de link met films als GitS. Nu dan ook eindelijk gezien.

De film begint best fijn. Het ziet er allemaal best goed uit: mooie decors, fijne belichting, sfeertje zit wel goed en de muziek is nog best aangenaam. Vooral de stukjes buiten in de stad deden de film goed.

Het wordt allemaal wat minder interessant als het plotje de overhand krijgt en de film steeds meer richting een standaard ‘catch de badguys’ filmpje gaat. De score wordt ook steeds minder fijn, met als stevig dieptepunt die scène waar Hauer op het dak verschijnt. Vreselijk cheesy stukje muziek. Maar gelukkig zit er ook later in de film nog genoeg moois, waardoor het nergens echt vervelend wordt.

Verder snap ik echt niet wat Ford in deze film doet, totale non-acteur. Zonde, want het doet best wel wat afbreuk aan de film. Hauer vind ik verder ook niet veel, maar die irriteert niet. Ook het laatste stukje (en eigenlijk de hele romance) had van mij echt niet gehoeven, film was wel afgelopen na de laatste scene met Ford en Hauer.

Jammer van de minpuntjes dus, Scott laat me net als in Alien achter met het gevoel dat hij veel te weinig met het aanwezige potentieel doet. Het had allemaal wel wat meer mogen zijn, maar gelukkig overheerst het positieve gevoel uiteindelijk nog wel.

3,0*


avatar van Kraka

Kraka

  • 2 berichten
  • 1 stemmen

Mijn favoriete film ... ooit.

Een juweel.

Hoe vaker je hem ziet, hoe beter hij wordt, als een meesterlijjk muziekstuk.


avatar van Olaf K.

Olaf K.

  • 1132 berichten
  • 513 stemmen

Sci-fi noir. Bladerunner is een film waarin de art direction meer dan de helft doet. Een fantastisch vormgegeven beeld van een onherkenbaar L.A. in 2019. Vervuiling, regen, duisternis, grote gebouwen en neon reclames, minder mensen en een hele hoop akeligs. De typische jaren tachtig Miami Vice soundtrack is te afgrijselijk voor woorden, vooral als een saxofoon inzet, en dat is – ongelofelijk maar waar - precies wat die film nodig heeft. In deze wereld mag Harrison Ford jagen op replica’s van mensen, die ingezet zijn voor planetaire veroveringen maar teruggekeerd zijn naar aarde. Gaandeweg blijkt dat de replica’s, aangevoerd door onze eigen Rutger Hauer, op zoek zijn naar een volwaardig mens-zijn en zich uiteindelijk menselijker tonen dan hun niet-gerepliceerde soortgenoten. Interessant gegeven, goede thriller maar de cult status en een nummer 66 notering in de tophonderd allertijden, na ja dat ontgaat me. Silence of the lamb was ook goed. Of L.A. Confidential...