Genre: Thriller / Actie
Speelduur: 132 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten / Verenigd Koninkrijk / Duitsland
Geregisseerd door: James McTeigue
Met onder meer: Natalie Portman, Hugo Weaving en Stephen Rea
IMDb beoordeling:
8,1 (1.238.714)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 30 maart 2006
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Videoland
Bekijk via Prime Video
Bekijk via NLZIET
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot V for Vendetta
"People should not be afraid of their governments. Governments should be afraid of their people."
Eind jaren 2020. Groot-Brittannië is een totalitaire staat geworden. Tegen deze achtergrond wordt de jonge vrouw Evey (Natalie Portman) van de dood gered door een gemaskerde man, beter bekend als "V". V is weergaloos en charismatisch, maar vooral meester in list en bedrog en zeer bekwaam in de vechtkunst. Hij ontketent een revolutie als hij twee belangrijke regeringsgebouwen opblaast en het door de regering gecontroleerde radio- en TV-station overneemt. V spoort zijn burgervrienden aan in opstand te komen tegen de tirannie en onderdrukking van het onmenselijke schrikbewind. Als Evey de waarheid blootlegt over V's mysterieuze achtergrond en hiermee ook de waarheid over zichzelf ontdekt, is zij zijn onwaarschijnlijke bondgenoot in de strijd voor vrijheid en gerechtigheid in een samenleving die geplaagd wordt door wreedheid en corruptie...
Externe links
Acteurs en actrices
Evey
V / William Rookwood
Finch
Deitrich
Adam Sutler
Creedy
Dominic
Lewis Prothero
Dascomb
Delia Surridge
Reviews & comments
Maartenn
-
- 121 berichten
- 686 stemmen
Ze pakken homo's en lesbiennes op, verbieden de islam. Maar wat? Waarom? Omdat ze gemeen zijn. Ik vind niet dat je van de kijker mag verwachten dit verhaal serieus te nemen wanneer je met zulk soort stripboek concepten komt aanzetten.
Dus jij wilt beweren dat er nergens ter wereld regeringen zijn die uit zijn op het behouden van macht ten koste van alles? Waarbij minderheidsgroeperingen worden onderdrukt en religie wordt gecensureerd? Volg het wereldnieuws en verdiep je eens in Noord Korea.
horizons
-
- 5688 berichten
- 2406 stemmen
lol, verdiep je maar eens in Nederland of de VS en het omgaan met privacy wetgeving. 
Maartenn
-
- 121 berichten
- 686 stemmen
lol, verdiep je maar eens in Nederland of de VS en het omgaan met privacy wetgeving.
Mijn voorbeeld was inderdaad wat in extremis, maar wat betreft het omgaan met religie zijn wij en de VS tolerant, terwijl dat in Noord Korea is uitgebannen (met uitzondering van de goddelijke aanbidding van de Grote Leiders). Al met al, zo raar is het niet dat een overheid volledig onderdrukkend is, zoals in deze film wordt gesuggereerd.
Wat de rol van de overheid wel wat kolderiek maakt, is dat je je kunt afvragen hoe geloofwaardig het is dat een eenling een land zo kan ontwrichten. De bestuurders worden weggezet als een stelletje clowns die totaal niet capabel zijn in het omgaan met crisissituaties. Een soort imperfecte Orwelliaanse wereld, waar totale macht wel wordt nagestreven, maar waar bij lange niet in wordt geslaagd.
Daniel1102
-
- 10 berichten
- 11 stemmen
Dus jij wilt beweren dat er nergens ter wereld regeringen zijn die uit zijn op het behouden van macht ten koste van alles? Waarbij minderheidsgroeperingen worden onderdrukt en religie wordt gecensureerd? Volg het wereldnieuws en verdiep je eens in Noord Korea.
Natuurlijk zijn er regeringen die de status quo willen behouden maar het behouden van een machtsbasis werkt niet zo simplistisch als deze film doet vertonen. In werkelijkheid gaat dat veel subtieler; men ontwikkelt een bewustzijn waaruit een identiteit ontstaat, gekoppeld aan de staat. Wanneer daarvan afgeweken wordt vorm je een bedreiging en pas dan bestaat het dat regeringen minderheden gaan bedreigen. Maar het citaat uit mijn vorige reactie zijn daar geen voorbeelden van maar slechts kunstgrepen die moeten laten zien hoe gemeen en duivels de regering wel niet was. Dus nogmaals: stripboek concepten.
Maartenn
-
- 121 berichten
- 686 stemmen
Natuurlijk zijn er regeringen die de status quo willen behouden maar het behouden van een machtsbasis werkt niet zo simplistisch als deze film doet vertonen. In werkelijkheid gaat dat veel subtieler; men ontwikkelt een bewustzijn waaruit een identiteit ontstaat, gekoppeld aan de staat. Wanneer daarvan afgeweken wordt vorm je een bedreiging en pas dan bestaat het dat regeringen minderheden gaan bedreigen. Maar het citaat uit mijn vorige reactie zijn daar geen voorbeelden van maar slechts kunstgrepen die moeten laten zien hoe gemeen en duivels de regering wel niet was. Dus nogmaals: stripboek concepten.
De vraag is hoeveel ruimte je hebt in film om dit soort paradigma's op die manier uit te diepen. Ik ben het met je eens dat wat meer context wellicht op zijn plaats was, maar ik vind het niet onbestaanbaar dat totalitaire regimes zonder enige gefundeerde reden mensen oppakken, anders dan dat ze de pik op mensen hebben die op een manier een mogelijke bedreiging voor een regime zijn. Je ziet dit terug in landen over de hele wereld, waarbij Turkije wellicht het dichtbij zijnde voorbeeld is.
van duijn
-
- 935 berichten
- 845 stemmen
Remember remember, the fifth of november
Natalie Portman is sowieso een verschijning die ik erg graag voorbij zie komen. Na het zien van Black Swan, besloot ik om ook V for Vendetta eens te bekijken, ook met Natalie Portman. Zij vertolkt de rol van de jonge Evey, die op een avond wordt gered van een zeker lijkende verkrachting door de mysterieuze V. Zoals haar landgenoten buigt ook zij onder de tirannie van de totalitaire staat die Groot-Brittannië is geworden. Althans, nog wel.
V is geweldig. Waar ken ik die stem van? Dat vroeg ik mij telkens af. Hugo Weaving ken ik bijna alleen van zijn rol in de Lord of The Rings trilogie. Van tevoren had ik nooit kunnen raden dat hij de persoon achter het masker was. Met zijn ver gevorderde vocabulary en zeer professionele zwaardkunst, weet hij je als kijker direct te boeien. Voor het eerst een terrorist die we wel kunnen waarderen.
V for Vendetta is vooral een boeiende film. De mooie actie scènes, de mysterieuze V en de mooie Natalie Portman (zelfs zonder haar is ze schitterend) maken dit tot een van de beste actiefilms die ik recent heb bekeken. *4,5
K. V.
-
- 4365 berichten
- 3770 stemmen
Deze vroeger al eens gezien, maar omdat het vandaag de 5e november is, was het het uitgelezen moment om deze nog eens te bekijken.
Een boeiend verhaal en wat een cast ook. De film zag er ook prima uit met enkele toffe scènes.
Verder boeide de film ook van begin tot einde.
Een aanrader.
Pecore
-
- 923 berichten
- 1691 stemmen
George Orwel meets Zorro. Wat overblijft is een tergend saaie en ongeloofwaardige rotfilm. Ook op visueel gebied is er niets interessants te ontdekken en het acteerwerk steekt niet boven de middelmaat uit.
Fisico
-
- 10039 berichten
- 5398 stemmen
Laat het ons een erg actuele film noemen, dat lijkt me zeker met de recente aanslagen in Manchester en London. De parlementsverkiezingen gisteren in Londen doen het plaatje helemaal kloppen. Gelukkig zal het niet zo'n vaart lopen dat een democratisch land uit panische angst zich omschoolt tot een fascistische politiestaat. Toch? Wel een interessant gegeven natuurlijk: we leven in een tijd waar angst meer en meer onder het vel van de mensen kruipt. Hoe lang nog eer de kaarsjes en de knuffeltjes niet meer volstaan om de emoties te kanaliseren?
In dit opzicht een schitterend concept van de film waarbij een fascistische politiestaat de bevolking en de media in zijn macht heeft, censuur hoogtij viert, vrije meningsuiting beknot is en alles was immoreel is (homo's bvb) geband wordt. Dit wordt fijntjes weergegeven via de kelder van Deitrich. Het volk had nood aan een sterke hand om orde te scheppen in de chaos en men was bereid vrijheid en privacy op te geven tot op het punt dat ze niet meer terugkunnen. V geeft het volk een nieuw bewustzijn en nieuw geloof in eigen kunnen. Power to the people! Dit bewustzijn wordt op een harde manier ook weerspiegeld aan Evey door haar gevangenschap. Hier gaat de film voor mij een beetje de mist in. Ik vond deze wake-up call iets te snel/simpel/makkelijk.
Ook de duivelse regering was een tikkeltje over the top. Het scheelt niet veel of je hebt met die Sutler en Creey een tweede Hitler en Himmler gecreëerd (of misschien waren ze dat al). Ook het grote Larkhill-complot is in ditzelfde bedje ziek.
Interessant om op te merken is wel dat V for Vendetta de film ruim overstijgt en mensen inspireert. Niet inhoudelijk, maar het Guy Fawkesmasker vandaag de dag symbool staat voor allerlei protesten en georganiseerde protestgroepen als de Occupybeweging of de hackers van Anonymous. Een film die dit kan (herlanceren), verdient een degelijke quotatie! Zeker ook omdat Portman het goed deed en de stem van Hugo Weaving uitstekend gecast werd.
TornadoEF5
-
- 5616 berichten
- 1726 stemmen
Extreem saaie film vol pseudointellectueel gedoe. Ik vind het ook gewoon nergens goed. Visueel lelijk, muziek niet tot amper aanwezig, irritante montage, overacting met oninteressante personages vol niet begrijpelijke dialogen om maar een beetje stoer of charismatisch over te komen, en dan heb je nog een slappe drol als fascistische leider. Ik heb ook niet het idee dat men begrijpt wat fascisme is. Het grootste probleem ligt in het verhaal dat gewoon niet geloofwaardig en vooral theatraal en karikaturaal overkwam., met ook vervelende zijverhaallijnen, en een niet echt interessant neergezette overheid. Ik kan mij ook nergens in iemand in leven ook door de twisten die erin zitten en alleen maar voor de schijn. En verder ontwijkt het geen enkele cliché. Ik ga er verder geen woorden aan vuilmaken. Gewoon bah!
Ik had niet gedacht dat het een film was voor mij, maar dat het zo freaking slecht zou zijn. Dat had ik ook nooit gedacht. Zonder twijfel bij de tien slechtste films die ik ooit gezien heb, en wellicht ook de vijf slechtste
SmackItUp
-
- 3505 berichten
- 2631 stemmen
Zeer matige actiefilm waarin met name "V" een enorm storende factor is.
Zoals hier al vaker aangegeven is hij niet stoer, niet charismatisch en zijn stem leidt enorm af. Hiermee wordt de kijker al ruw uit de film getrokken. Zet daar een overdreven Portman tegenover en het feestje is compleet. De dialogen zijn totaal oninteressant en visueel wordt er maar bar weinig geëxperimenteerd. Enkel de scène in slowmotion was aardig gedaan. Dit is dan ook het enige wat mij van deze film zal bijblijven.
Snap weer eens totaal niets van de hoge score..
2*
de grunt
-
- 4336 berichten
- 1577 stemmen
Nooit kunnen bevroeden dat Koolhoven deze film zou selecteren voor Ezgotik.
Bela Blasko
-
- 14 berichten
- 1 stemmen
Het was mijn keuze, niet die van Martin. Vanavond gaan we op groot doek zien of V for Vendetta werkt of niet. In Cinema Egzotik kiezen we heel vaak voor films die het publiek splijten. De recensies waren destijds ook heel negatief. De Volkskrant kopte 'Een schelm in gelikte verpakking' en gaf het twee sterren van de vijf. We gaan het zien vanavond.
Alathir
-
- 2130 berichten
- 1636 stemmen
Rampzalig qua plotgaten. Alles wordt zo simplistisch voorgesteld.
V die Portman redt van 3 Fingermen. Het volk dat vrijwillig allemaal zijn masker opzet en dit terwijl V het parlement gaat opblazen... Portman die verliefd wordt op V.
Poëtisch gewauwel in de beginscènes met een overvloed aan alliteraties. Snap echt niet dat dit zo hoog krijgt. Zo cool is V helemaal niet, ok Weaving heeft een geweldig stemgeluid maar daar blijft het wel bij. Portman is ook erg matig, maar ik denk dat de grootste schuldige het script zelf is. Al die zijplotjes die eigenlijk afleiden van waar het echt om draait.
De actiescène op het einde vond ik vrij goed en het masker is leuk maar daar is ook alles mee gezegd.
Dikkertje Dap
-
- 96 berichten
- 0 stemmen
Dus jij wilt beweren dat er nergens ter wereld regeringen zijn die uit zijn op het behouden van macht ten koste van alles?
Jazeker en dat doen ze onder andere door middel van politieke correctheid, daarom zijn diverse boodschappen in de film onderhand achterhaald mocht de film überhaupt de intentie hebben boodschappen mee te geven want als ik me niet vergis is het oorspronkelijk een stripverhaal wat dus niet al te serieus genomen moet worden maar heb toch het gevoel dat onder andere de sjw'ers zich door dit soort films hebben laten inspireren.
Moet zeggen dat ik desondanks echt heb genoten van de film hoewel ik ook wel wat haperingen bespeurde maar dat kon de pret voor mij niet drukken, ik vond bijvoorbeeld de manier hoe V zich voorstelde aan Evey nadat ze door de Fingermannen was lastiggevallen erg sprankelend. Dit soort films zijn wel aan mij besteed maar wil ook meegeven dat je het niet al te serieus moet nemen, wanneer iemand bereid is dmv grof geweld de/een geschiedenis en daarmee het systeem te vernietigen om zodoende een nieuwe toekomst en nieuw systeem te creëren, hoe weet ik dan zeker dat zo'n persoon niet over lijken blijft gaan om zijn ideaal maar te kunnen blijven verwezenlijken ook al gaat het uiteindelijk tegen beter weten in?! Neem de Oostvaardersplassen (simpel voorbeeld), wat misschien goed bedoeld was, ook al kon je het vooraf voorspellen vanwege het gebrek aan natuurlijke vijanden, idealisten blijven zich krampachtig vastklampen ook al sterven vele dieren een hongerdood. Perfectie bestaat niet dus richt je op hetgeen wat het dichtste in de buurt komt en vergeet niet dat een mens pas weet wat ie mist als het er niet meer is, noem een samenleving die beter werkt dan de westerse? Enniewees, wat ik al zei, je moet het puur als film en vermaak zien, dan is de film wat mij betreft zeker te hachelen.
Shadowed
-
- 11421 berichten
- 6719 stemmen
Best sterk.
Maar niet helemaal, want wat de film vooral overeind houdt zijn de beangstigende vooroordelen naar o.a. lesbiennes, homo's en moslims. Dat was allemaal soms pijnlijk realistisch, al zal je dat niet gelijk verwachtten na het zien van de film.
Altijd leuk om Weaving te zien, al herkennen we hem niet echt hier. Het blijft wel een heerlijke stem, en V is een boeiend personage om tegenaan te kijken. Hij draagt de film eigenlijk wel een beetje. Portman was ongeschikt om zo'n rol als dit te dragen, maar doet voldoende haar best.
Soms niet altijd even boeiend en vrij lang, maar toch ook vrij krachtig in de meeste minuten. Enkele sfeervolle scenes met mooie belichting en ook lekkere actie. Het verhaal is ook best goed en origineel op veel momenten, wat ik wel kon waarderen.
Soms misschien iets te zoet en onrealistisch, het zijn toch wel enkele beangstigende stukken die soms voorbij komen hier, alleen neem je het niet altijd even serieus. Sommige scenes zijn ijzersterk, terwijl andere wat te overdreven zijn.
Uiteindelijk is het een prima film geworden, bovengemiddeld wat mij betreft.
JeroenFR08
-
- 557 berichten
- 419 stemmen
In de herziening, wat me meteen opvalt is de muggenzifterij in de recensies boven me.
Plotgaten? Ik heb ze niet ontdekt. Oké, V blijft misschien een beetje makkelijk op de been tegenover de agenten die hem doorzeven met kogels. Ook is het apart dat Rookwood laat pas wordt erkend als dode man..
Dat terzijde. Qua verhaal dat zijn tijd ver vooruit is, muziek, actiescenes en een zeer toffe V. Zomaar een paar elementen die deze film het extra’tje geven ten opzichte van een doorsnee actiefilm.
Om op de muggenzifterij terug te komen, ja ieder zn mening. Maar je kunt ook zout op slakken leggen. Opvallend hoeveel recentere recensies dit doen bij deze V for Vendetta.
Lovelyboy
-
- 3930 berichten
- 2936 stemmen
Poeah….wat heb ik zitten kijken? Een bepaalde sfeer en kwaliteit zit er zeker in en naast de aanwezigheid van John Hurt heb ik constant het gevoel dat ik naar een moderne versie van 1984 zit te kijken. Het geheel heeft al met al wel een bepaalde uitstraling en Portman doet als vanouds haar best. Doch, stoor ik mij vooral in het begin, later minder, aan de ellenlange pseudo-intellectueel/filosofische volzinnen van V. Dat ratelt maar door en wat wil hij nu eindelijk duidelijk maken?
Met de tijd eens even herzien en dan wellicht een beter cijfer, nu nog de twijfel tussen of dit best wel goed was of een beetje over the top kitsch.
jurgenxxm
-
- 15 berichten
- 265 stemmen
Meesterwerk wat mij betreft. Ik heb van de eerste minuut tot aan het eind genoten. Hoort bij mij absoluut thuis in mijn rijtje topfilms.
remorz
-
- 2497 berichten
- 2744 stemmen
Knap staaltje retoriek.
De spraakkunst van V (maar in feite ook van chancellor Hurt) is er eentje waar ik toch wel ontzag voor koester. Heerlijke cadans in oneindige monologen die uiteraard veel minder om het lijf hebben dan hun uiterlijk doet vermoeden, maar nog altijd wel heel (rede)kunstig in elkaar geschreven zijn. En met een verfijnd gevoel voor timing door Weaving gebracht. Maar waar de term retoriek gaandeweg van synoniem voor welbespraaktheid is aangevuld met de negatieve connotatie van 'holle frasen' en mooipraterij, valt voor veel van V for Vendetta eigenlijk hetzelfde te zeggen.
De Britse totalitaire staat vormt niet heel veel meer dan een prototype, dat niet echt tot leven komt door gebrek aan ideologie. Een vrij inwisselbaar raamwerk van de gemiddelde dictatoriale modus operandi (onderdrukking van het volk, beheersing van media, angst als voedingsbodem, vogelvrij verklaren van verzet) voelt eigenlijk de hele tijd als een symbool, een veralgemenisering. Het knipt en plakt uit een scala van dystopieën en geschiedenislessen, maar doet weinig moeite om er een eigen inhoud aan te geven.
Ook de vormgeving van het verzet zet bepaald geen nieuwe stappen, verschaft weinig inzichten en legt hoogstens enkele paralellen met huidige tijden en maatschappijen bloot, al kun je daar tegenwoordig toch ook niet meer echt van op kijken.
Voor een (extreem hoog gewaardeerde) actiefilm, is de actie schaars of best wel lelijk in beeld gebracht, met als dieptepunt toch wel de Zatoichi-bloedfonteinen en rondzoevende dolken. Waarschijnlijk moest het een suggestie van onnavolgbare snelheid geven, het eindresultaat ziet er erg knullig uit.
Zou de uiteindelijke tekst van Weaving later ingesproken zijn? Lijkt me sterk dat hij deze dictie kan handhaven terwijl hij in de film vecht en draait en beweegt. Het is om logische redenen moeilijk om zijn prestatie exact te duiden en wat mij betreft is zijn beweeglijkheid (of die van zijn hoofd) iets teveel van het goede, zijn delivery is echter smetteloos. Portman komt geen seconde uit de verf als personage en is niet meer dan een marionet van het plot, het belachelijke, romantische lijntje incluis.
Zeker in de laatste 20 minuten gaat de film dan nog eens flink uit de bocht, met de flauwe verbeelding van de opstand en kitscherigheid in effecten en teneur. Wat blijft er dan over? Een blauwprint die je - inderdaad - op veel echte misstanden in de wereld kunt projecteren en die de algemene mechaniek van zowel volksbeheersing als revolutie stap voor stap in beeld weet te brengen, maar die eigenlijk verzuimt een eigen verhaal te vertellen. Maar dan wel met heel veel mooie woorden. 2,5*
Basto
-
- 11971 berichten
- 7416 stemmen
Ik had vanavond zin in gewoon wat leuk vermaak. Was me van te voren totaal niet bewust dat het een DC film was.
Was een fijne herziening, want de film was behoorlijk politiek en het wordt zelfs steeds meer actueel. Vooral het nepnieuws was 15 jaar geleden enkel een topic van wat conspiracy denkers. Inmiddels is de manipulatie van en door de media dagelijkse kost.
Vond het een zeer aardig film met hoge productie value en het werd vlot verteld. Daar waar ik niks met Marvel heb, weten me de DC films vaak wel te vermaken. Ze zijn wat serieuzer en duisterder en de personages iets minder plat, maar het blijft wel stripboek vermaak.
Ook leuk om te ontdekken dat Joker naast Taxi Driver en King of Comedy ook hier een flinke lik mosterd heeft geleend. Heeft de tand des tijds prima doorstaan.
(Kleine) 4 blijft staan.
JoeCabot
-
- 2682 berichten
- 1785 stemmen
De avondklok is dit jaar weer helemaal terug van weggeweest in Europa. Hoog tijd dus om deze film nog eens op te zetten.
V for Vendetta kun je nog het best omschrijven als een eigentijdse interpretatie van 1984, op maat van de DC Comics-generatie. Het basisconcept werd (overduidelijk) geleend van Orwell en vervolgens voorzien van een flinke dosis vigilante justice.
Toegegeven, heel erg verfijnd is het allemaal niet. De genreclichés vliegen je om de oren. Toch heb ik er erg van genoten. Het thema blijft gewoon boeiend en ook de Matrix-achtige effecten ogen 15 jaar na de release nog steeds vet.
De makers wisten voorts een erg fijne cast te strikken. Natalie Portman sprankelt, al was ik vooral gecharmeerd door Stephen Fry, de surprise du chef.
4*
The Brain
-
- 278 berichten
- 282 stemmen
Hoe actueel kan een film uit 2005 zijn? Je zou de film als een grote metafoor kunnen zien voor de maatschappij waarin wij leven en dan blijken veel zaken niet slecht verzonnen. Actueel in coronatijd is het gemanipuleerde virus waaraan V zijn krachten aan ontleend. Er zijn heel wat complottheorieën die beweren dat het coronavirus bewust de wereld in is gebracht.
Als proefpersonen worden er in de film homo's en dissidenten gebruikt. Over discriminatie gesproken.
Ook het actuele politiegeweld dat we nu zien in Amerika en onlangs in Frankrijk wordt in de film verbeeld door o.a. de 'fingerman'. En dan de rol van de media niet mis te verstaan. Een corrupte regering mistanden in de kerk een volk dat in opstand komt, je hoeft maar het journaal te volgen om te weten dat al deze zaken actueel zijn over de hele wereld. Het verhaal rust best op zware thema's.
De film zelf kijkt lekker weg met voldoende actie De grotendeels Engelse cast geeft het net dat bijzondere sfeertje. Natalie Portman speelt goed in deze film. De muziek vind ik geweldig, ook door het gekozen "Tsjaikovski's Rusland 1812" thema, bombastisch op de juiste momenten. Persoonlijk vind ik dit een stuk beter dan veel Amerikaanse superhelden films van de laatste tijd. Opvallend is hoe in dit forum de meningen uiteenlopen, alleen daardoor is de film al geslaagd.
Boneka
-
- 2726 berichten
- 1398 stemmen
Thriller actie? Mwah meer een comic op het witte doek die wat raakvlakken heeft en zeker actueel nu ook. Dat is dan mooi meegenomen. De film is aardig te volgen, maar niet overal. Begint niet al te best en eindigt niet al te best. Eigenlijk is het middenstuk nog het beste. De film mist eigenlijk een goede spanningsopbouw. Daarnaast vond ik de journaals en die maffe V maar rete irritant in deze film. De twee regisseurs deden het aardig, maar meer ook niet. Beeld is verder goed al speelt het geheel zich bijna 90 procent binnen af of in het donker. Vond het eindstuk eigenlijk ook nogal tegenvallend. Kleine voldoende dankzij die mooie Natalie Portman 
Film 3.0
Beeld 4K 4.5
Geluid 4.0
Extra's 4.0
Weener
-
- 36 berichten
- 38 stemmen
Een van mijn al time favorieten. Voor het eerste gezien in de bioscoop en genoten van de eerste tot de laatste minuut. Hierna nog vaak opnieuw bekeken en impact van de film blijft vrijwel zoals toen. Kan echt genieten van acteurs als Stephen Fry, Hugo Weaving (ondanks het masker) en Natalie Portman.
GothamCity
-
- 84 berichten
- 155 stemmen
Topfilm.
Portman speelt hier fantastisch,. Het verhaal is interessant, een geheimzinnig figuur die de corrupte politiek in zijn eentje wil aanpakken enz..
Grandioos in beeld gebracht ook.
Duke Nukem
-
- 1791 berichten
- 1988 stemmen
V for vendetta speelt zich af in 2020 dus ik ben maar een jaartje te laat om hem eindelijk te kijken. Niet alleen zijn we intussen 2020 een jaartje gepasseerd maar de thematiek van de film is behoorlijk actueel. Sinds het corona-tijdperk in februari vorig jaar uitbrak, krijgen we dagelijks wereldwijd te maken met een tirannieke overheid, vrijheidsbeperkende lockdowns, het monddood maken van andersdenkenden, een gemilitariseerde politiemacht die demonstranten het recht op demonstreren weerhoudt, en de klopjacht op de ongevaccineerden.
Ik had veel positief over deze film gelezen, dus eigenlijk kon het alleen maar tegenvallen en dat deed hij ook wel een beetje. Bij het horen van de naam van de Wachowski's denk je toch al snel aan de flitsende en actievolle The Matrix-films, maar daar kan deze VfV niet aan voldoen. Het beetje actie dat in deze film zit is wel cool en heeft zelfs dezelfde slowmotion scenes met rimpeleffect, maar de film draait voornamelijk om de politieke boodschap: het in opstand komen van het volk tegen een onderdrukkende en corrupte overheid. Het probleem is dat de achtergrond niet meteen duidelijk wordt gemaakt en dat de kijker, tenminste bij de eerste kijkbeurt, een beetje onvoorbereid in het verhaal wordt gegooid. Ook komt de opstand vanwege het volk wel erg plotseling tot stand, de hele film door zie je de bevolking enkel als slachtoffers en apatische mensen die voor de beeldbuis hangen om de overheidspropaganda gewillig te slikken.
Iemand vergelijkt hier V met de jaren '50 tv-held Zorro, en daar doet hij me inderdaad ook wel aan denken. Een soort antiheld die opkomt voor de rechten van het volk, gekleed in een zwarte cape, hoed en een masker. Fijn dat de identiteit van V nergens wordt onthuld en er dus geen verrassende onthulling, of in dit geval ontmaskering, plaatsvindt. Wel komt het personage nogal geforceerd over met zijn stripboek gehalte en misplaatste poezie voordrachten. Later vernam ik dat deze film dan ook op een heus stripverhaal is gebaseerd en toen ik de letters DC aan het begin van de film zag, had ik ook al het ergste kunnen vermoeden. Bij de originele Matrix film krijg je ook een beetje dat comicbook gevoel, maar daar wordt het verhaal voor mij toch beter verteld en ondanks de superkrachten van de protagonisten krijg je wat minder het gevoel dat je naar een superhelden film zit te kijken.
Hugo Weaving zet een sterke hoofdrol neer, daarbij bijna uitsluitend gebruik makend van zijn stem. Natalie Portman komt nogal imatuur over, maar in sommige scenes doet ze het wel goed, zoals het moment waarop ze wordt getraind/gefolterd door V en het daarop volgende moment waarin ze haar angst overwint. De liefdesrelatie tussen haar en V kom dan weer geforceerd over. De rol van de dictator, gespeeld door John Hurt, is nogal over de top. Het lijkt eerder op een cartooneske villain dan een realistische dictator. En de detective die op het laatst tot bekering komt en zich achter het volk gaat scharen, is nogal een zoutzak met heel weinig uitstraling of charisma.
Kortom het gegeven van deze film is wel interessant en zelfs relevant in deze tijden. Maar de uitvoering had beter kunnen zijn. Misschien dat hij beter scoort bij een latere herziening (5 november 2022?), maar voorlopig vind ik dit geen meesterwerkje. Het is wel leuk dat het masker van V ook nu nog gedragen wordt door computerhackers en demonstranten, als teken van protest en om zich te vereenzelvigen met het volk. Ze hebben geen gezicht omdat zij in het gezicht van eenieder in het volk herkenbaar zijn. Dat is overigens ook te zien aan het einde van de film, als niet V maar de demonstranten hun masker afnemen. V staat dus vooral voor het Volk!
Gerelateerd nieuws

Dystopische thriller 'V for Vendetta' met Natalie Portman vanavond te bekijken op televisie

Dystopische thriller 'V for Vendetta' met Natalie Portman vanavond op televisie

Vijf films en series voor fans van 'The Handmaid's Tale'

Vanavond op televisie: 'Batman Begins' en 'Good Will Hunting'
Bekijk ook

The Green Mile
Fantasy / Drama, 1999
3.859 reacties

Fight Club
Komedie / Thriller, 1999
4.201 reacties

Léon
Misdaad / Drama, 1994
1.304 reacties

Snatch
Misdaad / Komedie, 2000
1.380 reacties

Braveheart
Oorlog / Historisch, 1995
2.282 reacties

Inception
Thriller / Sciencefiction, 2010
7.006 reacties
Gerelateerde tags
detectivedc comicsfascismerevolutiefascistdystopieregeringchancellor gebaseerd op stripwraakmartelenhatredmasked vigilantevengeful spirit activistvengeful dc extended universe (dceu)2020sloose adaptationantagonistic
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








