• 15.792 nieuwsartikelen
  • 178.171 films
  • 12.220 series
  • 33.993 seizoenen
  • 647.252 acteurs
  • 199.057 gebruikers
  • 9.374.478 stemmen
Avatar
 
banner banner

Logan's Run (1976)

Sciencefiction / Actie | 119 minuten
3,11 272 stemmen

Genre: Sciencefiction / Actie

Speelduur: 119 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Michael Anderson

Met onder meer: Michael York, Richard Jordan en Jenny Agutter

IMDb beoordeling: 6,8 (64.992)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 10 februari 1977

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Logan's Run

"The only thing you can’t have in Logan’s world is your 30th birthday. Unless you run away."

In de 23e eeuw, na een lange periode van oorlog, overpopulatie en vervuiling, wonen de overlevenden hiervan in een grote overkoepelde stad, hermetisch afgesloten van de vergeten buitenwereld. In hun ecologisch gebalanceerde wereld leeft eenieder voor zijn eigen plezier en hoeft niemand te werken. Echter bij het dertigste levensjaar eindigt het leven tenzij men herboren wordt tijdens de Carrousel, een ritueel met de belofte van vernieuwing. Diegenen die weigeren het ritueel te ondergaan en besluiten te vluchten, Runners genaamd, worden meedogenloos opgejaagd en gedood door de Sandmen. Tot deze elite politiemacht behoren ook Logan (Michael York) en zijn vriend Francis (Richard Jordan), twee van de besten.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Theunissen

Theunissen

  • 12271 berichten
  • 5514 stemmen

Leuke typische jaren 70 film. Verhaal is best goed en de film boeit ook nog. Ze zenden hem tegenwoordig vaak uit op TCM en voor die zender is dat een prima film want hij ziet er erg gedateerd uit (vooral de kostuums en decors die er gebruikt waren). Ook de special effects zijn een lachertje t.o.v. tegenwoordig. Maar het neemt niet weg dat dit toch een aardige film is.

Leuke korte bijrol van destijds babe Farrah Fawcett. Maar Jenny Agutter zag er destijds, in ieder geval in deze film, toch nog wat leuker uit.


avatar van Chainsaw

Chainsaw

  • 8845 berichten
  • 3576 stemmen

Gedateerd en knullig, maar het heeft zeker zijn charme. Naast het feit dat de special effects en de andere vormen van knulligheid (die hilarische rijdende robots voorop) voor enig vermaak zorgen, is het uitstekende uitgangspunt absoluut het hoogtepunt van de film. Hoofdrolspeler York deed me hier overigens erg denken aan een combinatie tussen een jonge Jeff Bridges en Billy Zane.

Wat betreft goede ideeën, daar zit Logan's Run vol mee. De film bevat een prima sfeertje en aardig wat leuke vondsten, hoewel hier en daar misschien nog wel wat meer uit te halen viel. Ben dan ook best benieuwd of de remake nog doorgaat, denk dat dat met de juiste mensen aan boord nog best

wat kan worden.

3 sterren.


avatar van DeCol

DeCol

  • 7009 berichten
  • 3023 stemmen

Toch een kleine tegenvaller. Het concept is leuk, maar ik had meer van de futurische wereld verwacht en ook een meer spectaculaire film. De special effects zijn erg gedateerd en waren voor die tijd ook niet echt geweldig volgens mij. Toch hadden sommige dingen dan ook wel weer wat. Zoals de geweren en de robot in het ijsgedeelte. Leuk om te zien, maar er had meer ingezeten.

3,0


avatar van Zinema

Zinema (crew films)

  • 10270 berichten
  • 7279 stemmen

Holy shit.

Wat een beroerde film. Het enige wat me weerhoud van een 0,5 is het redelijke begin en de aardige poging. Maar dit is dus rommel. Zeker voor een tijd waarin SF hoogtij vierde.

Heb de BluRay mogen aanschouwen, maar ook die kon me weinig bekoren. Veel grain, en de pest is dat de matige SFX door het scherpere beeld nog slechter blijken. Met name de idiote bluescreens en stills.

Met het concept van Logan's Run is niet zo veel mis. Allesbehalve origineel, maar een vermakelijk idee. Het begint dan ook aardig hoopgevend en dan boeien mij de SFX ook weinig. Echter na een kleine 20 minuten beginnen de eerste barstjes zich te voltrekken. Slecht acteerwerk, matige montage en domme dialogen. En dit begint al meer voor te komen. Na een uur heeft de film alleen nog de vaart voor zich. Het verhaal is volledig belachelijk geworden. Als dan de eerste echte goofs beginnen op te vallen, heb ik het wel gehad.

Vervolgens worstel ik mij door een verschrikkelijk einde met Ustinov waar alle vaart uit wordt gehaald en komt de draak tot stilstand. Veel en veel te laat.

Slecht.


avatar van wendyvortex

wendyvortex

  • 5196 berichten
  • 7269 stemmen

Verrassend leuke jaren zeventig SF.

Special FX zijn weliswaar wat verouderd, maar de looks van het geheel: Geweldig!

Prima plot in een film die ergens lijkt te zitten tussen "Planet Of The Apes" en "Star Wars".


avatar van scorsese

scorsese

  • 13165 berichten
  • 11078 stemmen

Aardige futuristische science-fictionfilm over een samenleving waarin iedereen maar 30 jaar wordt, en waarbij de gefortuneerden herboren worden. Het verhaal is avontuurlijk in beeld gebracht, maar wel wat aan de lange kant. Zichtbaar een dure productie, maar de special effects zijn zeker gedateerd en de miniaturen zien er ook uit als miniaturen. Het acteerwerk valt ook wat tegen.


avatar van wibro

wibro

  • 11590 berichten
  • 4098 stemmen

Deze film weer eens herzien maar nu in het Nederlands ondertiteld zodat ik nu eigenlijk eens wist waar het overging. Achteraf gezien niets gemist zonder ondertiteling want het S.F. verhaal vond ik maar zeer magertjes. Dat de special effects gedateerd zijn is daar aan toe maar die scènes met die oude man aan het eind vond ik echt tenenkrommend. Het beste gedeelte van de film speelde zich trouwens ook in de overkoepelde stad af. Vanaf het moment dat het verhaal zich buiten de stad ging afspelen werd het een vreselijk saaie bedoeling. Neen, deze film is het dus niet van mij. Ik zal hem daarom ook nooit meer gaan herzien of het zou moeten zijn om de schaars geklede Jenny Agutter. Haar sexy verschijning maakte voor mij gelukkig nog het een en ander goed, anders had deze film van mij de laagste waardering (1,0*) gekregen.

2,0*


avatar van Macmanus

Macmanus

  • 13726 berichten
  • 3701 stemmen

Sloooooooooooom

Het begon allemaal zo heerlijk fout. Groen, gele en rode pakjes, Thunderbirds decors een typische 70ties kijk op de toekomst. Het was verre van mooi of goed maar vermaken deed het zeker. Dat stukje dat de mensen de carrousel ingaan, was heerlijk cheesy. (Damn you HD kwalie, nu kon ik de draadjes te duidelijk zien!) Helaas duurt deze fun niet de gehele film en neemt de film na ruim een uur erg veel gas terug. Viel echt bijna in slaap met dat hele stuk lopen naar de "echte" wereld en dan het praten met de oude man. De film gaat daarna ook alleen maar lijnrecht naar beneden. Met een erg gehaast en slap einde.

Best wel jammer, film hoefde helemaal geen 2 uur te duren. Half uur eraf en een wat sterker einde en het had een best leuke cheesy 70ties sci-fi kunnen zijn. Helaas was het laatste uur dus vrij slaapverwekkend. Afgezien van de awesome line door toneelacteur pur sang Michael York.

"You could live! LIVE! Live, and grow old! I've seen it! She's seen it!"

Ben benieuwd wat Refn ermee gaat doen. Zaten nog wel meer oneffenheden in. Die ik hier door het cheesy karakter nog wel door de vingers kan zien, maar bij een remake, mnee. Hoewel Refn is Refn en kan er meestal wel wat van. Die seksclub? scène kan overigens erg gaaf zijn in de remake. Was toch wel een van de sterkere scènes hier.

2 sterren.


avatar van starbright boy

starbright boy (moderator films)

  • 22407 berichten
  • 5077 stemmen

Begon nog best aardig. Af en toe leuk vormgegeven (de totaalshots van de stad en de loveshop-scene bijvoorbeeld), paar leuke ideeën en een retro-seventies-pulp-sfeertje. Hangt alleen eerst van de ongeloofwaardigheden, iets later van de cliché's en in de veel mindere tweede helft ook nog van de zoetigheid en slappe Bijbelse verwijzingen aan elkaar. De meeste leuke dingen uit de eerste helft worden in de tweede helft nogal gemist. De verwijzingen naar een Amerika van voor de vernietiging hebben hier, in tegenstelling tot een andere wat oudere film, totaal geen impact

Slappe hoofdrolspeler ook trouwens die Michael York.

2.0*


avatar van Vinokourov

Vinokourov

  • 3143 berichten
  • 2909 stemmen

Heerlijke SF-film hee! De titel verklapt het hele plot: Logan is op de vlucht. Het leven eindigt in deze dystopische wereld bij 30 jaar. Je wordt dan verzocht jezelf op te offeren om zo nieuw leven een kans te geven. Logan is een Sandman die op Runners (mensen die de dood willen ontlopen) jaagt, maar hij komt tot inkeer. Wat volgt is een avontuurlijke vluchttocht wat ie samen met een apetijtelijke dame onderneemt.

Het is niet heel hoogstaand allemaal, maar Logan's Run heeft genoeg fun in de vorm van her en der wat leuke verwikkelingen en mooie decors. De muziek mag ook niet onvermeld blijven. Dat was een afwisselende mix van hippe synthesizerbliepjes en Sjostakovitsj-achtige strijkmuziek. Anyway, dit is cult op zijn best.


avatar van Montorsi

Montorsi

  • 9716 berichten
  • 2375 stemmen

De laatste tijd redelijk wat oldschool sci-fi aan het kijken, en dit was denk ik een van de bekendsten die nog ontbrak.

Redelijk wisselvallige film. De muziek vond ik in het begin erg veelbelovend. Onheilspellende deuntjes en goeie geluidseffecten. Ook de sympathieke maquettes vielen positief op, en de aankleding met die gekleurde jurkjes etc vond ik best lollig. Het verhaaltje is een beetje te typisch dystopisch, maar dat is meer met de bagage van 40 jaar verder zijn.

De effecten vond ik daarentegen wel een minpunt. Het budget leek ergens te rap er door heen te gaan en dat liet zich gelden in bijvoorbeeld die scenes in die ijsgrot met die robot. Een ontwerp van een androide waar Melies al bijna niet mee aan durfde te komen, waar op een gegeven de boel 'instort'. Nee dat kon echt niet meer.

Verder duurt het allemaal iets te lang en vond ik de hoofdrolspelers niet al te gelukkig gecast. Beetje meer charisma had wel geholpen. 2.5*


avatar van joolstein

joolstein

  • 10837 berichten
  • 8924 stemmen

Erg fijne seventies film. Qua sfeer en pulp-achtige stijl lijkt het een beetje op Planet of the Apes. We maken kennis met een dystopische wereld waar iedereen die de leeftijd van dertig jaar heeft gehaald moet mee doen met de Carrousel. Michael York speelt een Sandman die belast is met het opsporen en vernietigen van mensen die dit willen ontduiken. Er worden heerlijke sympathieke maquettes getoond en van die echte '70 jaren kleurtjes. De kleren uit die tijd van dames vallen sowieso wel op. Altijd vrij luchtig en kort. Na iets meer dan een uur zien ook nog de wereld buiten de koepels. Helaas zijn niet alle special FX de tand des tijds heelhuids doorgekomen. Fantastische film die volgens mij alleen maar in de seventies kon worden gemaakt en bedacht.


avatar van baspls

baspls

  • 4118 berichten
  • 1673 stemmen

"The naming of cats is a difficult matter, it's not just one of your holiday games. You may think at first I'm mad as a hatter, when I tell you that each cat's got three different names."

In de toekomst wonen de overlevenden van een ramp in een grote koepel. Ze hoeven niet te werken en leiden een luxe leven, maar niemand wordt ouder als 30. Mensen die vlak voor hun 30e proberen te vluchten worden Runners genoemd. Het is de taak van Sandman om deze runners uit te schakelen. Logan is ook een Sandman, alleen dan wordt hij zelf bijna 30...

Logan's Run heeft een bijzonder sterk concept. Een soort Orwelliaans toekomstbeeld met een interessante achtergrond en veel mogelijkheden. Het plot zelf valt dan weer een klein beetje tegen. Het is zeker niet onaardig, maar zit vol onwaarschijnlijkheden. Als je niet meer door ouders wordt opgevoed, dan ken je daar toch ook geen woord voor, als liefde niet bestaat, dan ken je dat begrip toch helemaal niet... Daar hadden ze wat serieuzer mee om kunnen gaan. De oude man met zijn katten vond ik een leuke toevoeging. Het ontdekken van de Amerikaanse monumenten was wel een beetje een typische poging om Planet of the Apes na te doen.

De ontwerpen van Logan's Run zien er op hun best uit als een achterkamertje in de Death Star en op hun slechtst als een van de mindere afleveringen van Star Trek: The Original Series. Vooral die soepjurken die iedereen aanheeft zijn ongelovelijk fout. De technologie was opzich wel leuk gedaan.

De schaalmodellen waren mooi gemaakt maar totaal niet realistisch.De special effects stelde niet heel veel voor. Het was ook vrij irritant dat telkens als special effects werden gebruikt de film ongelovelijk traag werd. Het had opzich wel een charme uiteindelijk. Haast niet te geloven dat in de volgende jaren Star Wars en Alien uit zouden komen, Logan's Run is in vergelijking bijzonder gedateerd.

De film is verder redelijk opgenomen en de muziek van Jerry Goldsmith was best goed. Wat leuke probeersels met de Moog, hetgeen toen erg modern zal zijn geweest en verder zijn gebruikelijke mooie orkestrale muziek.

Al met al is Logan's Run een vermakelijke Sciencefiction-film uit de jaren '70. De film is gedateerd maar heeft wel charme, een leuk sfeertje en een erg sterk concept.


avatar van K. V.

K. V.

  • 4363 berichten
  • 3768 stemmen

Deze film eens bekeken en vond hem niet slecht. Zeker het eerste deel was sterk en wel boeiend gebracht. Een goed en toch wel origineel verhaal. Naar het einde toe werd het wel wat minder, maar dit kon de pret niet drukken.

De film had wel een toffe sfeer, al waren wel wat special effects gedateerd.

Toch wel eens de moeite om gezien te hebben.


avatar van arno74

arno74

  • 8700 berichten
  • 3342 stemmen

Aardige SF-film die zo in een Star Trek-aflevering uit die tijd zou kunnen passen. De film toont ons een wereld waar mensen alleen tot hun 30ste mogen leven, we volgen een van de bewakers (Logan) die de opdracht krijgt om te vluchten en zo uit te zoeken waar de mensen belanden die erin slagen om de stad en daarmee hun lot te ontvluchten. Wel aardig, al vond ik zijn vluchtpoging dusdanig lang duren dat het wat ging vervelen waardoor het middenstuk het minste is. De film is wel eerlijk met de titel Logan's Run, dat blijft het hoofdingrediënt al had ik het dus graag anders gezien, en dat had ook wel gekund door een half uurtje van het middenstuk af te halen, twee uur is aan de lange kant. Op zich wel aardig voor een keertje. 2,5*


avatar van Filmkriebel

Filmkriebel

  • 9965 berichten
  • 4652 stemmen

The Island (2005) heeft wel wat mee van Logan's Run en vertrekt van dezelfde principes. Een utopia waar mensen een gecontroleerd en gelukkig leven leiden tot ze 30 zijn. Daarna ondergaan ze een ritueel, een soort eufemisme voor "sterven", om de bevolkingsaantallen op peil te houden. Logan jaagt op Runners, mensen die aan het ritueel willen ontsnappen, om hen uit te schakelen. Daarna wordt het duidelijk dat deze perfecte maatschappij ook enkele duistere kantjes heeft. De held die de waarheid aan het licht wil brengen is een typisch motief die eveneens in The Island opduikt.

De eerste helft was veel 70s kitsch en het zag er gedateerd en knullig uit, vooral de special effects, vaak uit maquettes en miniaturen bestaand. Later blijkt dat de makers goed hun best hadden gedaan om met de technieken uit die tijd iets moois neer te zetten. Eenmaal Logan en Jessica hun wereld uit vluchten en een Washington in ruïnes bereiken vond ik de film op zijn sterkst en zit je naar een degelijke avonturenfilm te kijken. Michael York vind ik een zwak acteur die me altijd tegenvalt en de zwakke dialogen vielen me ook op, maar het is een SF curiosum uit 1976 die zeker een kijkbeurt verdient.


avatar van blurp194

blurp194

  • 5495 berichten
  • 4194 stemmen

Leuk.

Misschien juist wel door de jaren-70 aankleding extra leuk om te zien - mits je door de af en toe erg knullige effecten heen kijkt. Vreemd wel, dat dat af en toe heel mooi lijkt, en af en toe dan weer zo knullig. Misschien keken de makers daar toen anders naar. Toch, de vormgeving van het utopische oord is heerlijk, de allesbeheersende computer met bliepjes is pure cult, en de overgroeide buitenwereld een - ahem - feest van herkenning. Tenminste, daar bekroop me even het idee dat ik de film wellicht toch al eens gezien had - maar hoe zou dat kunnen, dat ik de mooie korte jurkjes van Agutter vergeten zou zijn.

Ook het verhaal rammelt wel wat hier en daar - wellicht op een even jaren-70 achtige manier, daar keken we toen toch hier en daar wel ietsjes anders tegenaan. Iets met optimisme, geloof in een utopische toekomst, zoiets. Precies passend wel bij de altijd glimlachende en altijd jonge uitstraling van Michael York, al speelt hij goedbeschouwd niet zo'n aimabel persoon hier. Goed invoelbaar dat Agutter eerst niets van hem hebben moet. Al is ook dat wel wat zwakjes uitgewerkt, en zijn de karakters die ze beiden spelen best plat.

Maar tegen alle redelijkheid in - of zo lijkt het nu dan toch - werd de film, na alle zwakheden en met budgetoverschrijding op budgetoverschrijding alsnog een succes in de bioscoop. En er is alweer een jaartje of tien sprake van dat er een remake zou komen - dat kan mij dan eerlijk gezegd niet snel genoeg zijn, al ben ik wel benieuwd wie er in de voetsporen van York en Agutter treden kan.


avatar van John Milton

John Milton

  • 24226 berichten
  • 13390 stemmen

Logan's Run (1976) is er eentje van de sci-fi en cult lijstjes, over een dys... ut... opische maatschappij waarin mensen in een van de wereld afgesloten koepel plezier nastreven. Maar bij het 30e levensjaar is het klaar, en wordt je gedwongen 'herboren'. Wie daar niet akkoord mee gaat, wordt als runner nagejaagd door de meedogenloze sandmen. "Logan's Run is a vast, silly extravaganza that delivers a certain amount of fun, once it stops taking itself seriously", schreef Ebert destijds, al waren er genoeg critics die minder enthousiast waren. En ik snap de aangevoerde redenen zeker.

Het is allemaal een beetje kitschy en plastic, en de gedachte dat dit een Oscar voor beste special effects had, verbaast anno 2022 wellicht. Michael York weet de film ook bepaald niet te dragen. Maar ik vond het alsnog vermakelijk. En Jenny Agutter.

3,2*