

Genre: Drama / Avontuur
Speelduur: 142 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Robert Aldrich
Met onder meer: James Stewart, Richard Attenborough en Peter Finch
IMDb beoordeling:
7,5 (21.548)
Gesproken taal: Engels
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Amazon Prime
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
-
Claim tot 100 euro bonus bij Jacks.nl
Heb je nog geen account bij Jacks.nl? Dan wordt in samenwerking met MovieMeter je eerste storting verdubbeld tot 100 euro!Claim je welkomstbonus van €100,- bij Jacks.nl
Wat kost gokken jou? Stop op tijd, 18+
Plot The Flight of the Phoenix
"Theirs was the triumph - yours, the excitement!"
Een vrachtvliegtuig stort neer in een zandstorm in de Sahara, met ongeveer 10 mensen aan boord. Een van de passagiers is een vliegtuigontwerper, die op het idee komt om met behulp van de onderdelen van het neergestorte vliegtuig een nieuw vliegtuig te bouwen. Hiermee willen ze ontsnappen voor het water en voedsel opraakt.
Externe links
Acteurs en actrices
Capt. Frank Towns
Lew Moran
Capt. Harris
Heinrich Dorfmann
Trucker Cobb
Crow
Sergeant Watson
Dr. Renaud
Standish
Bellamy
Video's en trailers
Reviews & comments

simonvinkie
-
- 2271 berichten
- 827 stemmen
Toch anders dan verwacht, dit The Flight of the Phoenix. Absoluut een uitstekende film, al had ik meer een avontuurlijker filmpje verwacht. Het was hier toch vooral de karakteruitdieping dat voor ging, en dat pakte zeer goed uit!
Maarja, dat kan ook bijna niet anders met zo'n geweldige cast. Vooral James Stewart deed het bijzonder goed als piloot Frank Towns, maar ook Richard Attenborough, Peter Finch, Ernest Borgnine, George Kennedy en Hardy Krüger deden het sterk. Eigenlijk was iedereen wel goed. Ondaks de best lange speelduur verveelt de film geen moment. Best grappig, want er gebeurde niet zo heel veel, al was er dus wel verassend veel diepgang. De plaatjes van de woestijn zijn ook prachtig, het sfeertje was prima en de acteerprestaties waren dus ook van hoog niveau. Zeer goeie film dus, die de 142 minuten geen moment verveelt en behoorlijk wat indruk achterlaat. 3,5*

Jan W
-
- 117 berichten
- 248 stemmen
Prachtige film. Een redelijk simpel verhaal wordt sterk uitgewerkt met een prima cast. James Stewart speelt een prachtige rol in deze welhaast psychologische film. Zag de film vroeger (rond 1970) al op tv en deze bleef altijd in mijn achterhoofd zitten. In de NL versie ben ik deze nooit tegengekomen maar in Engeland deze dvd gekocht met engelse ondertitels. Ook goed want deze film wílde ik beslist hebben! 4*

mister blonde
-
- 12264 berichten
- 5182 stemmen
Een keer een film volgens het boekje van Aldrich. Het beeld dat ik van hem heb na het zien van Kiss Me Deadly en What Ever Happened to Baby Jane, is dat hij een volstrekt unieke filmmaker is. Ook the Dirty Dozen leek een film volgens het boekje, maar hij wist dat boekje in de laatste 20 min. zorgvuldig in de fik te steken.
Hier blijft dat uit. De film is dan misschien ook ietwat voorspelbaar en soms misschien zelfs wat clichématig. Toch is het vooral erg vermakelijk. Leuke setting, goed geacteerd en vooral een pakkend verhaal. Het is best spannend, vooral omdat ik met Aldrich het idee had dat het met het einde alle kanten op kon.
4 sterren, prima film.

panax
-
- 806 berichten
- 794 stemmen
heeft destijds heeft veel indruk op me gemaakt,james stewart was een van de eerste favoriete acteurs voor mij,inmiddels ook de remake met dennis qaud gezien maar deze haat het niet hierbij ondanks vind ik deze niet slecht!!

scorsese
-
- 11191 berichten
- 9864 stemmen
Uitstekende film waarin de overlevenden van een neergestort vliegtuig een nieuw vliegtuig bouwen uit reservedelen. Ondanks dat de film zich op één plek afspeelt (de woestijn), blijft het een avontuurlijk verhaal. Afgezien van het einde komt de meeste spanning voort uit de onderlinge verhoudingen. Een fijne cast met James Stewart voorop.

filmoloog
-
- 163 berichten
- 0 stemmen
Toch wel weer leuk om naar zo'n klassieker te kijken. James Stewart heb ik altijd een ietwat zenuwpeesje gevonden. Hardy Krüger in z'n heerlijke met duits accent rol. Ik vind het begin erg mooi als het vliegtuig neerstort met de begin credits. Gelukkig eten ze mekaar nog niet op zoals in "Alive" uit 1993. De spanning tussen de personages is fascinerend neergezet.

SnakeDoc
-
- 4685 berichten
- 2211 stemmen
Heerlijke klassieker. Goed verhaal, heerlijke avontuurlijk sfeer met voldoende spanning.
Altijd goed om Stewart weer eens te zien. Wat een fenomaal acteur blijft dat toch.
De vrij lange speelduur is ook nergens storend. Film blijft boeiend tot het einde.
4*

mr rumson
-
- 2159 berichten
- 2570 stemmen
In mijn jeugdjaren vaak gezien nu na lange tijd weer eens herzien.
Het blijft voor mij een sterke film wel vond ik hem af en toe te langdradig.
Maar desondanks heb ik er meer dan voldoende van genoten. Wat voor een groot deel te danken is aan de sterke cast die de film wat extra's weten mee te geven.

Dick2008
-
- 10013 berichten
- 807 stemmen
Af en toe te langdradig... volgens mij is hij met regelmaat te langdradig (maar dat heb je met die drama's, hij is minder avontuurlijk dan je denkt, dat klopt).
(Torenhoge stemmen in het begin, vandaar het hoge gemiddelde, maar sindsdien niet meer), de remake heeft aanzienlijk meer stemmen.

Bélon
-
- 1795 berichten
- 0 stemmen
Klassieker. Ik heb hem in mijn jeugd ooit eens gezien, en hij maakte toen heel veel indruk op me. Voorlopig 4,5 *.
Het allereerste commentaar bij deze film is precies wat ik ook wilde zeggen. Film maakte ook veel indruk vroeger (zag 'm op vrij jonge leeftijd op TV). En moet zeggen dat hij goed overeind is gebleven na al die jaren. Misschien ietwat te lang voor een film die zich grotendeels op één locatie afspeelt maar het acteerwerk maakt heel veel goed.
De scene waar Towns & Lew erachter komen dat Dorfmann "slechts" ontwerper is van modelvliegtuigen is fenomenaal: dat maniakale gelach/gehuil van Lew ging door merg een been
Vrij onbekend maar 2 jaar later maakte Aldrich The Dirty Dozen (1967) dat een grote hit werd. Het grondwerk werd hier verricht.
4,5*

nlkink
-
- 163 berichten
- 98 stemmen
Deze film op TV gezien toen ik een jaar of 11 was, en ik was er behoorlijk van onder de indruk. Ik herinner me heel goed dat mijn ouders me de film helemaal uit lieten kijken, waardoor ik voor het eerst pas rond 23:00 uur naar bed kon. Nog weken erna probeerde ik een soortgelijk vliegtuig van LEGO te maken. Een aantal jaren geleden voor € 5,- de DVD met Engelse ondertiteling aangeschaft en de film met mijn twee zonen bekeken. En de geschiedenis herhaalde zich; ook zij waren behoorlijk onder de indruk van de film.
Binnenkort gaat ie weer een keer in de speler.

nadron
-
- 3 berichten
- 2 stemmen
Ik heb deze vroeger ook gezien in de bioscoop, en nu pas heerlijk weer kunnen genieten van deze oude klassieker. Nu eindelijk is hij met Nederlandse ondertitels.

ap1947
-
- 132 berichten
- 1463 stemmen
Nadron schrijft: Ik heb deze vroeger ook gezien in de bioscoop, en nu pas heerlijk weer kunnen genieten van deze oude klassieker. Nu eindelijk is hij met Nederlandse ondertitels. Volgens mij bestaat de film (uit 1965) niet met Nederlandse ondertitels. Ik ben er al jaren op zoek na.

TMP
-
- 1739 berichten
- 1575 stemmen
Ik kon hier eigenlijk geen moment echt in komen. Het plot is niet slecht, maar het greep mij nergens. De film is nogal langdradig. Een goede cast, maar ik vond er geen leuke of sterke rollen in zitten. Ook kwam het acteerwerk niet altijd even overtuigend over en waren de dialogen hier en daar ook niet echt sterk. Flinke tegenvaller en best een lange zit.

Collins
-
- 5650 berichten
- 3432 stemmen
Een vrachtvliegtuig met inzittenden komt in een zandstorm terecht en is gedwongen om ergens in de Sahara een noodlanding te maken. In een tijdsbestek van ongeveer tien minuten, wordt het hele gebeuren tamelijk zakelijk afgehandeld. De film concentreert zich dan ook niet op de aanleiding maar meer op het vervolg.
De groep overlevenden is aan zijn lot overgelaten. Hulp van buitenaf lijkt niet direct voorhanden. De groep moet strijden tegen de onbarmhartige omstandigheden in de Sahara. De zon is een uitputtende factor. De nachten zijn ijskoud. De hoeveelheid water is eindig. Het zijn echter vooral de mensen zelf die van deze vervelende situatie een overspannen situatie maken. En dat is boeiend om te zien. De afzonderlijke mannen gedragen zich onder deze barre en schijnbaar uitzichtloze omstandigheden steeds onvoorspelbaarder, absurder en onverantwoordelijker.
De kijker wordt heel nauwgezet de gespannen groepsdynamiek ingetrokken. Het lukt regisseur Robert Aldrich goed om de kijker zich te laten inleven in de psychische en de fysieke lasten die de groep ondervindt. De cast bestaat uit grote namen. Ieder personage krijgt ruim de gelegenheid om zijn karakter uit te bouwen en zich bij de kijker te profileren.
Toch zijn het vooral twee personages waaromheen het verhaal zich concentreert. Zo is daar de met een schuldgevoel opgezadelde piloot James Stewart die uit alle macht probeert om in het aangezicht van de dood de rust in de groep te bewaren. En aan de andere kant de hoogintelligente Hardy Krüger, die een ieder irriteert met zijn arrogante houding. Beiden zijn stellig in hun overtuiging. Beiden kunnen het zich niet permitteren zwakte te tonen. Beiden geven hoop aan de groep. Een spannende tweestrijd.
The Flight of the Phoenix is een mannenfilm. En dat is zo omdat er geen enkele vrouw in meespeelt. Op dat vlak geen onvermijdelijke concessies binnen de masculiene groepsdynamiek. Als de personages hun kwetsbaarheid tonen heeft dat alles te maken met de overspannen situatie die aan hun wil om te overleven knaagt.
Robert Aldrich regisseert een spannende avonturenfilm die tegelijktijd een formidabel geënsceneerde psychologische studie van een groep mannen in een extreme situatie verbeeldt. De film deed me af en toe aan 12 Angry Men (1957) denken. Ook zo‘n schitterende film.

Pockal
-
- 20 berichten
- 2 stemmen
In 1965 kon je je waarschijnlijk helemaal inleven in de gedachtegang van Stewart tegen de Duitser.
Nu niet meer het acteerwerk van Stewart is uitstekend voor als je een irritante en wat domme piloot wil neerzetten. Dat was destijds ongetwijfeld niet de bedoeling.

Filmkriebel
-
- 8477 berichten
- 3902 stemmen
Prima survivalfilm die het vreemd genoeg niet zo goed deed in de zalen. Wanneer een vrachtvliegtuigje crasht in het midden van de woestijn, beginnen de gestrande passagiers een race tegen de klok om een oplossing te vinden om uit de benarde situatie te raken. Een Duitse ingenieur komt met een idee die niemand echt serieus neemt, maar die wel hun enige overlevingskans lijkt. De spanningen tussen de personages stuwen de film in de goede richting en zorgen ervoor dat de film nooit indommelt of minder interessant wordt. Uiteraard zit het acteerwerk van Stewart, Attenborough en Kruger daar ook voor veel tussen waardoor ik de overtuiging kreeg dat de film niet veel beter dan dit kon worden. Tussen 3,5 en 4*

Het laatste nieuws

'Breaking Bad'-acteur Bryan Cranston (67) stopt met acteren, Uitgever ontkracht hardnekkige geruchten rondom Mel Gibson | MovieMeter Recap

Amy Schumer zou eigenlijk hoofdrol spelen in 'Barbie', maar stopte omdat het originele script niet 'feministisch en cool' aanvoelde

'The Big Bang Theory'-ster Kaley Cuoco wil geen seksscènes meer doen: "Ik laat het liever iemand anders doen"

De tien best beoordeelde films van de jarige Johnny Depp (60)
Bekijk ook

Fail Safe
Drama / Oorlog, 1964
15 reacties

Birdman of Alcatraz
Drama, 1962
70 reacties

A Night to Remember
Drama / Historisch, 1958
85 reacties

Inherit the Wind
Drama, 1960
99 reacties

The Day of the Jackal
Thriller / Drama, 1973
124 reacties

The Train
Thriller / Oorlog, 1964
52 reacties
Gerelateerde tags
thirst pilotsahara desertcrewvliegtuigcrashwoestijnalcoholischcultfilmpre-code
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes | Publishing Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.
Social media
Realtimes | Publishing Network
- Registreer |
- Contact ons |
- Over ons |
- Adverteren |
- MovieMeter Films Wiki |
- Series Wiki |
- Algemene voorwaarden en privacybeleid |
- Consent wijzigen |
- RSS Feeds |
- API

© 2023 MovieMeter B.V.