Genre: Thriller / Horror
Speelduur: 105 minuten
Oorsprong:
Verenigd Koninkrijk
Geregisseerd door: Roman Polanski
Met onder meer: Catherine Deneuve, Ian Hendry en John Fraser
IMDb beoordeling:
7,5 (60.940)
Gesproken taal: Engels
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Repulsion
"The nightmare world of a virgin's dreams becomes the screen's shocking reality!"
Carol, een Belgisch meisje, werkt als manicure in Londen en deelt een flat met haar zus. Al snel wordt duidelijk dat ze niet alleen eenzaam en in zichzelf gekeerd is, maar ook lijdt aan fobieën en hallucinaties. Als haar zuster met een minnaar op vakantie gaat, versnelt de eenzaamheid haar ziekteproces. Gekweld door nachtmerries sluit Carol zich op in haar flat, verbreekt de telefoonverbinding en verslonst.
Externe links
Acteurs en actrices
Carole Ledoux
Michael
Colin
Hélène Ledoux
Le propriétaire
Mme Balch
Mme Denise
John
Brigitte
Mme Rendesham
Video's en trailers
Reviews & comments
orbit
-
- 12092 berichten
- 0 stemmen
Net weer teruggezien op de belg, dit is gewoon een Lynch-voorloper verdomme! Polanski had de vibe en de sfeer briljant te pakken, heerlijke film in al zijn duisternis. Later nog succesvol nagedaan met Le Locataire door hemzelf. 4,5*!
sydney
-
- 2223 berichten
- 0 stemmen
Ik had hier veel van verwacht en derhalve valt het resultaat misschien wat tegen. Maar eerlijk is eerlijk... ik heb betere Polanski films gezien. In zijn geheel is het wel best een goede film, omdat spanning en sfeer goed bewaard blijft, gedurende de gehele film. 3,5*
P.s.... onzinnige vergelijking naar Lynch in de post hiervoor. Lynch-voorloper... hoe verzin je zoiets?
Atacion
-
- 21 berichten
- 57 stemmen
De film zojuist voor het eerst gezien op Canvas. Een zeer innemende en gevoelige psychologische thriller, waarvan ik het juist een pluspunt vind dat hij in het zwart/wit is. Enkele schrikmomenten en een constant dreigende en benauwende sfeer zorgen ervoor dat de film je geen moment koud laat. Zelden heb ik een film gezien waarin een personage zo realistisch wordt neergezet. Catherine Deneuve is een geweldige actrice, erg overtuigend. Na herzien misschien meer, maar voor nu geef ik hem 4*.
Poisonthewell
-
- 4939 berichten
- 13409 stemmen
Ik zie hier overigens ook geen David Lynch-achtige film in. Lynch lijkt mij veel meer geinspireerd door iemand als Bunuel.
orbit
-
- 12092 berichten
- 0 stemmen
Ik had hier veel van verwacht en derhalve valt het resultaat misschien wat tegen. Maar eerlijk is eerlijk... ik heb betere Polanski films gezien. In zijn geheel is het wel best een goede film, omdat spanning en sfeer goed bewaard blijft, gedurende de gehele film. 3,5*
P.s.... onzinnige vergelijking naar Lynch in de post hiervoor. Lynch-voorloper... hoe verzin je zoiets?
Onzinnig om hier geen parallel in te zien met Eraserhead, die veel van dezelfde sfeer-elementen kent.
Banshee
-
- 25 berichten
- 75 stemmen
^
Mulholland Dr. eveneens; een jonge dame die al vertoevende in een miezerig apartementje langzaam doordraait.
606
-
- 23876 berichten
- 12266 stemmen
2de zwart / witte film na schindlers list en moet zeggen erg spannend.
erg goed gebracht door deneuve.
4 sterren
kaztor
-
- 235 berichten
- 146 stemmen
Totaal niet mee eens. De hoofdpersoon is van het begin af aan, zelfs al veel langer, al behoorlijk in de war Op het einde is een foto te zien van het gezin. Die foto is wat mij betreft heel duidelijk. Haar blik en houding verklaren perfect dat op dat moment bij haar al exact hetzelfde leefde als later.
Ik kon elke stap van de hoofdpersoon perfect volgen. Het geheel liep uit de hand, omdat ze overduidelijk voor het eerst in haar volwassen leven werd geconfronteerd met intimiteit ,waardoor (ik geef toe dit is een zeer persoonlijke interpretatie) alles wat er al aan beschadegingen zat vanaf haar jeugd een hoofdrol ging spelen.
Ik vond het absoluut niet te snel gaan, sterker nog, ik heb nooit een film gezien over doordraaien waarin ik elke stap zo logisch op de andere vond volgen.
Ze kijkt boos in de richting van haar vader. Ze wordt ook in haar dromen verkracht door een man die exact op die vader lijkt. Het lijkt mij eerlijk gezegt wel een beetje duidelijk wat haar beweegredenen zijn...
Normaal hou ik van gore en splatter gemixt met actie, maar dit soort horrorfilms kan ik ook absoluut waarderen. De nare sfeer (die toch altijd erg belangrijk is voor het maken voor een goede genreklassieker) zorgt voor kippenvel en neemt met elk moment toe, zodat je zelfs gaat geven om de moordzuchtige hoofdpersoon. Dat een film dan 'langzaam' is kan me dan echt helemaal geen fluit schelen. Als het sfeertje goed is en je mag Catherine Deneuve's jonge schoonheid aanschouwen kan het me niet lang genoeg duren.
killerfreak
-
- 846 berichten
- 1066 stemmen
Film komt een beetje traag op gang, maar naarmate de film vordert wordt het best wel een 'goede' horrorfilm. Er wordt sterk, overtuigend geacteerd door het hoofdpersonage. En het feit dat het zwart/wit is stoort dan ook helemaal niet.
Toch wel aangenaam verrast eigenlijk 
3.5*
niethie
-
- 7319 berichten
- 7244 stemmen
Van de vier polanski films die ik tot nu toe gezien heb is dit toch echt de beste. Prachtig portret van een meisje dat psycholigisch gek wordt na te lang in isoloment geleefd te hebben, een afkeer van mannen heeft, in haar jeugd waarschijlijk verkracht . Prachtige rol van deneuve, goh wat kan dat mens eng en afwezig kijken, zeg gewoon eng. De effecten in de film zijn ook behoorlijk griezelig bv de handen door de muren .
Kortom een geweldige zwart witte psychologische triller met een erg eng sfeertje, en goede rol van deneuve.
4,5 sterren
Lord Flashheart
-
- 6454 berichten
- 2375 stemmen
Goede paranoïa-thriller, die geen moment verveelt. Toch is deze niet zo goed als de andere twee films uit de "apartment trilogy" van Polanski; de hallucinaties zijn veel minder bizar en griezelig en het plot is ook veel voorspelbaarder dan dat van The Tenant en Rosemary's Baby. Mulholland Drive vergelijking is zeker op z'n plaats, maar dan vind ik het subtielere en minimalistisch gefilmde Repulsion beter, omdat het simpelweg meer sfeer heeft. Best aardig van genoten: 3,5*.
jimbo79
-
- 274 berichten
- 3428 stemmen
hele sterke film met een verstikkende sfeer en een heel sterke deneuve
film komt traag op gang maar vanaf dat ze alleen in het appartement zit krijgt de film een paranoia sfeer die in je hoofd blijft steken
voor mij een klassieker
Nasir
-
- 218 berichten
- 105 stemmen
Holy shit, wat een beklemmende ervaring. Van het weekend draaide deze in de Rialto en wist niet wat mij overkwam. Deze film is een van de engste die ik heb gezien. Het camera werk, de sfeer, die schitterende mooie actrice die puik werk aflevert als schizofrene, maar de echte ster is natuurlijk Polanski. Het eerste schrikmoment in een woord 'Geniaal' om me daarna nog een paar keer rot te schrikken. De rustige opbouw stoorde me niet. De scene met die huisbaas vond ik wel een beetje aan de lange kant, maar voor de rest is dit gewoon een topper vergeleken met al die 'crap' die ze je tegenwoordig door de strot proberen te duwen
italian
-
- 1391 berichten
- 262 stemmen
De woorden 'beklemmend' en 'hallucinerend' zijn hier al veel gevallen en ik denk dat je de film zo het best kan omschrijven. Maar de manier waarop Polanski tot zo'n beklemmende sfeer en zo'n hallucinerende beelden komt getuigt van groot meesterschap. Op cinematografisch vlak is het om van te smullen: zowel montage, belichting, camerahouding als geluidstechnieken laten je als aan de grond genageld staan! Dit neemt niet weg dat er geen dode momenten te bespeuren zijn, want het gebrek aan dialoog en de niet altijd even sterke uitstraling van het karakter (niets op Deneuves geweldige prestatie aan te merken, het is gewoon haar personage dat niet altijd even boeiend is) kunnen er wel voor zorgen dat het een beetje saai wordt.
Dit vooral in het begin.
Want de film groeit steeds meer naar een onheilspellende climax toe: niet alleen wordt deze levende contradictie in tweeën verscheurd door een gespleten paranoïde geest ( schoonheid, lieflijkheid -dat Frans accent is onweerstaanbaar!!! - versus mannenafkeer, geestesgestoordheid), maar de beelden worden verwarder en gekker, de film krijgt een horrorkantje geborduurd en het isolement wordt claustrofobisch...
Wat een psychologisch verontrustend portret heeft deze man gemaakt! En de directe oorzaken van deze ondergang zijn overal te vinden: de mannenonvriendelijke omgeving waarin ze werkt en de driehoekverhouding zus-minnaar-Carol, waarbij het feit dat de man getrouwd was (amoreel gedrag) haar afkeer nog groter heeft gemaakt, denk ik.
Over de aardappelen en het rottend konijn, ben ik nog niet helemaal uit. Als iemand me kan helpen?
niethie
-
- 7319 berichten
- 7244 stemmen
Over de aardappelen en het rottend konijn, ben ik nog niet helemaal uit. Als iemand me kan helpen?
Error_2009
-
- 107 berichten
- 1875 stemmen
erg goeie film met een beklemmende sfeer, goed gespeeld ook door de hoofdpersoon.
Vascago
-
- 4798 berichten
- 3593 stemmen
Soms is het slechts één enkele scène die je doet inzien hoe ingenieus een film wel in mekaar zit. In het geval van Repulsion is het de scène vlak voor de eerste gewelddadige uitspatting van een schitterend acterende Catherine Deneuve, die van een schier ongezien meesterschap getuigt en op een uitstekende manier de claustrofobische sfeer van deze prent verraadt. De wijze waarop Polanski het al te nieuwsgierige overbuurvrouwtje bij de dialoog tussen Carol en de wanhopige Colin betrekt is om van te snoepen. De situatie is erg herkenbaar, doch krijgt door het schril contrast tussen de statische houding van het oude dametje en de spanning tussen Carol en Colin een naargeestige, dreigende lading mee. Eens in beeld, dan weer uit beeld, maar immer aanwezig; zo wordt de buurvrouw het verhaal ingezogen en verdwijnt de dialoog, die er op zich al uitspringt door het stille karakter van deze film, volledig naar het achterplan. Polanski slaagt erin het zwaartepunt van de betreffende scène zodoende te verleggen dat je als kijker gefixeerd geraakt door het bijkomstige, dat net door die fixatie het essentiële wordt. Beeldtaal is zelden zo puur en eerlijk geweest. En het cinematografisch vernuft uit voorgenoemde scène dat verder gans de speeltijd aanhoudt, onderscheidt Repulsion van de overige delen uit Polanski’s officieuze trilogie rond appartementen en de daarmee gepaard gaande paranoia. Vooral de cameravoering, eerder dan de storytelling, is de sleutel tot het succes in de eerste van dit drieluik. Soms energiek, soms nonchalant, maar steeds gecontroleerd. Verbijsterende camerastandpunten, efficiënte zooms en fades en schitterende close-ups. Alledaagse dingen als een overgaande telefoon of een gestroopt konijn worden door het fraaie audiovisuele inzicht van de regisseur erg angstaanjagend, waardoor de onderhuidse spanning constant voelbaar is en volbloed horrorelementen compleet overbodig worden. Kortom, het hele scala uit de cinematografische trukendoos is aanwezig en het camerawerk is dan ook verantwoordelijk voor negentig procent van de sfeerschepping. Magisch!
Geweldige recensie van een geweldige film. Maar ik weet niet wat jij alledaags vind, maar een gestroopt konijn op een bordje in de kamer laten rondslingeren is bij mij niet alledaags
Vinokourov
-
- 3143 berichten
- 2909 stemmen
Roman Polanski levert met Repulsion toch wel een erg trage horrorthriller af, die niet lekker uit de verf komt. Op sommige momenten dacht ik gegrepen te worden (figuurlijk dan hè) door de angstaanjagende gekmakerij die Catherine Deneuve overkomt, om helaas een minuutje later te concluderen: "Nah, zo heel bijzonder is het ook weer niet". Al met al genoeg onderhoudend genoeg om net tot een 3,5* te komen.
Bombong
-
- 480 berichten
- 2704 stemmen
In Polanski's wereld loopt bij kamertemperatuur een aardappel blijkbaar sneller uit dan dat een gevild konijn bederft 
Horrorizer
-
- 68 berichten
- 0 stemmen
Bizarre film, heel erg beklemmend en benauwd.
Brakeburner
-
- 164 berichten
- 500 stemmen
Roman Polanski levert met Repulsion toch wel een erg trage horrorthriller af, die niet lekker uit de verf komt. Op sommige momenten dacht ik gegrepen te worden (figuurlijk dan hè) door de angstaanjagende gekmakerij die Catherine Deneuve overkomt, om helaas een minuutje later te concluderen: "Nah, zo heel bijzonder is het ook weer niet". Al met al genoeg onderhoudend genoeg om net tot een 3,5* te komen.
Dat vind ik nu net niet! Ja inderdaad, het eerste halfuur heb je niet door dat je naar een thriller (met horrorelementen) zit te kijken, maar toch is er steeds die onderhuidse dreiging. En dan slaat de film om naar een donkere rit die op ieder moment weet te boeien!
In de film maakt Polanski gebruik van scenes, belichting en camerawerk dat zijn tijd ver vooruit was! Catherine Deneuve speelt hier, zonder veel woorden, de pannen van het dak!
Ook Polanski's gevoel voor detail en symboliek is een absoluut pluspunt aan deze film! bv. de "basketballende" nonnetjes:-), het dood konijn, het scheermes...
Dit is voor mij totnogtoe de beste Polanski die ik zag, en misschien ook wel één van de betere thrillers die ik ooit zag...
Vreemd dat ik deze film nu pas heb ontdekt...
Een hele dikke 4,5 die zelfs neigt naar de 5!
Pistons
-
- 588 berichten
- 5574 stemmen
Leuke rol van Deneuve in deze spooky film met z'n momenten. Wat mij betreft net niet rauw genoeg.
Mescaline
-
- 7089 berichten
- 3225 stemmen
Goede film! jammer van de eerste helft.. pas als de hoofd personage alleen is wordt de film boeiender en spannender..
De sfeer zat wel goed in de film! ook de acteurs deden het stuk voor stuk goed..
Maar toch kom ik niet verder dan een 3,5.
Een boeiende film met een boeiend verhaal.. maar ook een verhaal waar meer mee gedaan zou kunnen worden..
Positieve is wel het zwart/wit! geeft in films als deze een hoop meer sfeer!
Misschien ooit nog een 4 na een 2de kijkbeurt 
Woolf
-
- 108 berichten
- 105 stemmen
Mooie beklemmende film. Als meisje van ongeveer 14 jaar oud heb ik deze film gezien en bepaalde scenes hebben toen veel indruk op me gemaakt. Al die jaren vroeg ik me af welke film het was om hem nog eens te kunnen bekijken. Bij toeval nu weer gezien. Geweldig!
mayhemblik
-
- 1389 berichten
- 731 stemmen
Als je met zo weinig middelen zo een ongelofelijke nare film kunt maken (nou ja weinig middelen, Catharine Deneuve!!) ben je in mijn ogen een grootmeester.
Zo worden ze tegenwoordig niet meer gemaakt, sprak de ouwe l*l.
Geweldig trouwens die mannetjes met banjo en lepels.
Vond die stukjes op straat ook erg goed gedaan.
Nu stop ik want ik draaf weer eens door.
P.s. Nu weet ik wel hoe Jello Biafra op het nummer Let's lynch the landlord is gekomen. 
dutchtuga
-
- 16970 berichten
- 4101 stemmen
Een geweldige filmervaring, deze Repulsion. Polanski leek al heel vroeg de kunde te bezitten om onder je huid te zitten met zijn regiewerk. Repulsion is een voorbeeld van effectiviteit, gehaald uit het audiovisuele. Het vervreemdende camerawerk en de hypnotiserende soundtrack zijn genoeg om de paranoia en angsten van Deneuves personage tot een beangstigend niveau te brengen. De eerste keer dat er een gestalte verschijnt in de draaiende spiegel sprong ik werkelijk van mijn stoel. Ook krijgen telefoons en deuren ineens een beangstigend karakter. Meesterlijk hoe Polanski dagelijkse dingen zo uit context kan halen en er een surreëel tintje aan weet te geven. Deneuves stoicijnse uitstraling is ook een schot in de roos. Prachtige vrouw om te zien, maar vreemd genoeg verandert dit al snel in een gevoel van irritatie. Het meisje spoort niet en Polanski weet haar gemoedstoestand audiovisueel perfect te verwoorden. Een meesterwerk die bij herziening misschien wel de volle mep krijgt.
4,5*
Derekbou
-
- 281 berichten
- 3590 stemmen
Sterke psychologische thriller, waarbij vooral het knappe acteerwerk van een apathische Deneuve een genot is om naar te kijken, en waarin de ontwikkeling van een geestesziekte mooi verbeeld wordt.
In het begin ergert ze zich vooral aan de levens van de mensen om haar heen, die voornamelijk lijken te draaien om seks en wellust. Naarmate het verhaal vordert komt deze haar ongewone levensstijl echter iets te dichtbij, en draait ze door. De aftakeling begint met het bezoek van haar opdringerige beminnaar, waarop de eerste moord volgt. Dit vond ik sterk gedaan. De tweede moord op de huisbaas vond ik er echter iets te dik bovenop liggen, en een makkelijke manier om nog een moord in de film te stoppen. Deze moord had namelijk iedereen kunnen begaan, vanwege de aanranding, en mist daarom een specifiek motief waaraan Deneuves ziekte ten grondslag ligt. Had er van mij dus uit mogen blijven.
De beelden complementeren de toestand van het hoofdpersonage goed. De mooi belichte close-ups van Deneuves onverschillige gezicht en het duistere appartement visualiseren zo haar innerlijke toestand. Ook haar hallucinaties van een appartement dat langzaamaan instort en de grijpgrage mannenhanden zijn sterk, en voegen een klein horrortintje toe. Tenslotte vind ik het goed dat Polanski, naast enkele aanwijzingen, niet echt uitweidt over de oorzaken van Deneuves conditie. Hierdoor blijft het mysterieuze bewaard en blijft de film gevrijwaard van een moralistische boodschap.
Een intrigerend portret van een labiele vrouw, die zich veel meer thuis zou voelen in een klooster.
mayhemblik
-
- 1389 berichten
- 731 stemmen
Ik kreeg laatst de poster binnen van dit meesterwerk en ik heb steeds weer aan de film moeten denken, hij krijgt van mij nu 5***** wat ie ook waard is.
hydraulix
-
- 123 berichten
- 535 stemmen
Walgelijk heerlijke mindfuck film waarbij Catherine Deneuve bruut verkracht wordt door haar eigen verbeelding!
Erg duister, grimmig, onrustig; kortom, wat een meesterwerk van Polanski. Hij heeft deze film zo subtiel neergezet, maar de impact is grandioos. Buiten dat ook sterk acteerwerk van Catherine Deneuve. Zij is één van mijn favoriete actrices; natuurlijk is ze prachtig om te zien en toonbeeld van een klassieke schoonheid, maar zij durft het aan om 'lelijk/misvormd' te zijn in karakter waarbij haar schoonheid eigenlijk totaal naar de achtergrond gedrukt wordt.
Gerelateerd nieuws

Nog niet uitgegriezeld na Halloween? Deze klassieke horrorfilms behoren tot de vijftig best beoordeelde
Bekijk ook

Les Diaboliques
Mystery / Thriller, 1955
218 reacties

Alice in den Städten
Roadmovie, 1974
25 reacties

Solyaris
Drama / Sciencefiction, 1972
381 reacties

Bara no Sôretsu
Drama, 1969
37 reacties

Control
Biografie / Drama, 2007
521 reacties

What Ever Happened to Baby Jane?
Horror / Thriller, 1962
102 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








