Genre: Misdaad / Drama
Speelduur: 119 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Brian De Palma
Met onder meer: Kevin Costner, Robert De Niro en Sean Connery
IMDb beoordeling:
7,8 (351.376)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 8 oktober 1987
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot The Untouchables
"What are you prepared to do?"
Chicago is in de jaren dertig, de tijd van de drooglegging, een gewelddadige en corrupte stad. Chicago is ook de stad van Al Capone, de legendarische gangster-zwendelaar. Niemand is er tot nu toe in geslaagd zijn absolute macht over de georganiseerde misdaad in te perken. Tot het Treasure Departement beslist om het vuile karweitje te laten opknappen door een ietwat bescheiden figuur, Eliott Ness. Ness heeft slechts één doel voor ogen: slagen in zijn opdracht. Maar om in Chicago te overleven heeft hij bondgenoten nodig, waarop hij in alle omstandigheden kan rekenen. Hij krijgt de steun van Malone, een onvermurwbare luidruchtige Ierse politieofficier, die hem de harde wet van Chicago wil aanleren. Zijn andere medestanders rekruteert hij binnen het Treasure Departement zelf. Stone, een onstuimige kerel en een voortreffelijke schutter, en Wallace, een humoristische maar vastberaden boekhouder.
Externe links
Acteurs en actrices
Eliot Ness
Jim Malone
Al Capone
Oscar Wallace
George Stone
Mike
Payne
George
Nitti
Ness' Wife
Video's en trailers
Reviews & comments
Moovey
-
- 63 berichten
- 487 stemmen
Goede film, sterk geacteerd van Connery en toch ook Costner (de Niro niet echt vaak in beeld vond ik). Ik ben niet echt een fan van Costner, maar ik vond hem erg goed in zijn rol.
Een van de betere gangsterfilms na The Godfather. Vind deze persoonlijk wat beter dan Goodfellas, die wel veel hoger in de lijst staat.
Getwijfeld tussen 4 en 4,5 sterren. Toch 4,5 sterren gegeven vanwege goede overige rollen Frank Nitti.
Dead01
-
- 1167 berichten
- 1977 stemmen
vond het een goede film.Ben ook niet een fan van coster maar hij speelt hier zeer goed.Spijtig dat de niro iets te weinig rol heeft hier want speelt hier zalige rol vind persoonlijk.Voor de rest goed verhaal en zeer goed geacteerd door iedereen.
4sterren
JoeCabot
-
- 2682 berichten
- 1785 stemmen
Lang geleden dat ik deze nog eens gezien heb. Weet wel dat ik deze iets minder vond dan andere misdaadfilms, 3 sterren is dus maar voorlopig want moet hem eens opnieuw bekijken denk ik...
dave
-
- 1079 berichten
- 885 stemmen
schitterende film die aantoont hoe het werkelijk was
ook een uitstekende cast. de niro deed het schitterend als capone. 100 procent geloofwaardig
ik geef deze film 4*1/2
BellaVita
-
- 109 berichten
- 1118 stemmen
met zo'n cast kon het inderdaad niet mis gaan... en niet te vergeten Andy Garcia ! deze film heb ik al minstens 5 keer gezien en ik blijf ernaar kijken met veel plezier! 4,5*
Jorick
-
- 8776 berichten
- 2336 stemmen
Idd een erg goede misdaadfilm.
Mijn stem uiteindelijk verhoogd naar 4*. 
starbright boy (moderator films)
-
- 22412 berichten
- 5077 stemmen
Ach ja, mijn tweede misdaadfilm van DePalma en hoewel dit niet zo ernstig over de top schiet als Scarface is dit toch ook weer heel duidelijk een soort van stripverhaal. Niemand is echt menselijk in het script. Iedereen is behoorlijk karikaturaal.
Vooral Connery en DeNiro stralen uit dat ze enorm veel lol hebben in hun rol. Costner en Garcia spelen hun rollen veel ingetogener en lijken liever in een realistischer film te zitten. Die manier van benaderen botst soms een beetje.
Het is allemaal best redelijk te kijken, maar ik raakte mijn echte interesse toch ergens halverwege kwijt, om vervolgens nog eens op te veren tijdens de trappenscene. DePalma heeft nogal eens de neiging om vooruit te wijzen in zijn regie en dat komt de spanning niet altijd ten goede. Bijvoorbeeld in de scene in de lift, je ziet een close up van Drago en dan kun je de komende minuten al uittekenen. Zulke dingen vind ik een beetje jammer. De nadruk komt dan nogal te liggen op de vrolijke onzin. Maar daarvoor is het allemaal weer niet vrolijk en onzinnig genoeg.
Een niet onaardige maffiastrip. Meer zie ik er echt niet in. De cast en Brian hebben waarschijnlijk meer lol beleefd aan het maken dan ik aan het kijken.
2.5*
Goodfella_90
-
- 10408 berichten
- 2596 stemmen
fantastische film! 
heb hier echt van genoten, top acteurs top verhaal, leuke muziek erachter
ik snap niet dat dit niet wat hoger in de top250 staat, maar goed... je kunt niet alles hebben 
5* plus een plaats in mijn top 10
Quentin
-
- 10202 berichten
- 8556 stemmen
Aardige film, maar De Palma stelt me toch teleur, had wat meer verwacht van deze film. 3*
Poisonthewell
-
- 4939 berichten
- 13412 stemmen
Meh niks bijzonders. Waarom deze film nou in de top 250 staat snap ik echt niet. 2,5*
Mischa
-
- 601 berichten
- 2426 stemmen
De Palma regisseert nieuwe Untouchables
LOS ANGELES - Brian de Palma heeft getekend voor de regie van de film 'Untouchables: Capone Rising'. Deze nieuwe film over maffiabaas Al Capone toont wat er voorafging aan de inhoud van de bioscoophit The Untouchables uit 1987.
Daarin stond vooral de val van Capone centraal. Ditmaal gaat het verhaal over de opkomst van de beruchte gangster, aldus het Amerikaanse Daily Variety.
Goodfella_90
-
- 10408 berichten
- 2596 stemmen
De Palma regisseert nieuwe Untouchables
LOS ANGELES - Brian de Palma heeft getekend voor de regie van de film 'Untouchables: Capone Rising'. Deze nieuwe film over maffiabaas Al Capone toont wat er voorafging aan de inhoud van de bioscoophit The Untouchables uit 1987.
Daarin stond vooral de val van Capone centraal. Ditmaal gaat het verhaal over de opkomst van de beruchte gangster, aldus het Amerikaanse Daily Variety.
Weet je misschien ook iets over welke acteurs hierin zullen spelen?
JoeCabot
-
- 2682 berichten
- 1785 stemmen
Op imdb staat: directed by Antoine Fuqua, De Palma is trouwens nergens te vinden...
kappeuter (crew films)
-
- 74672 berichten
- 5984 stemmen
Imdb is gewoon nog niet up-to-date.
"De Palma regisseur vervolg Untouchables Brian de Palma zal het vervolg op The Untouchables regisseren. Hij verzorgde ook de regie van het orinineel. Eerder werd bekendgemaakt dat Antoine Fuqua de leiding op zich zou nemen."
bron: NOS teletekst 404
U-96
-
- 11875 berichten
- 2081 stemmen
Wat een rare zin. Of zit er ook een titel in verwerkt, dat het dus zo wordt?:
De Palma regisseur vervolgt Untouchables
Brian de Palma zal het vervolg op The Untouchables regisseren...
Anatolia
-
- 2666 berichten
- 1511 stemmen
Dat is het kopje. In het kopje van berichten laat men vaak lidwoorden, persoonsvormen en voorzetsels weg. Als in:
Concurrent ABN Amro stap dichterbij overname Antonveneta
Vervolg = zelfst. nmw en geen werkwoord.
En om het nog duidelijker te maken, grammaticaal perfect ziet het er zo uit:
De Palma [is de] regisseur [van het] vervolg [op] Untouchables
U-96
-
- 11875 berichten
- 2081 stemmen
Maar dan hoort het wel vervolg[t] te zijn, met een t. In het bericht van kapp staat vervolg. (ik kon het trouwens niet meer vinden op teletekst)
Dus de kop zou dan toch moeten zijn:
Regisseur De Palma vervolgt Untouchables
cornelis
-
- 4744 berichten
- 681 stemmen
Neen, U96, want het is in onderhavige zin niet de persoonsvorm, maar een zelfstandig naamwoord.
"Van Welden nieuwe directeur Moviemeter BV"
U-96
-
- 11875 berichten
- 2081 stemmen
Aaaah, ik snap het eindelijk. *krijgt een kleur*
Ik weet wel dat ze nieuwskopjes altijd zo beknopt mogelijk doen, maar ik kon gewoon de link hierin niet zo 1-2-3 leggen, erg stom.
Maar toch bedankt voor de uitleg Anatiolio en cornelis.
Anatolia
-
- 2666 berichten
- 1511 stemmen
JoeCabot
-
- 2682 berichten
- 1785 stemmen
Toch vind ik dat de komplete ontmaskering van Capone wel wat langer had mogen duren. Het ging mij wat te snel met die ondekte omkoperijen en boekhoudzaken. Vond ik wel een beetje matig. Ik had ook wel graag willen weten wat er allemaal is gebeurd na dit hele verhaal. Zou mooi zijn als dat in tekstvorm aan het einde van de film geplakt zou zijn. (voor de mensen die weinig weten over Capone)
Is hij niet naar Alcatraz voor een paar jaar gestuurd?
lizard
-
- 83 berichten
- 0 stemmen
Klasieker heel goed spel van Costner De Niro en Connery
Plama op dreef.
(moet hem toch eens terug kijken op dvd)
4,0
kelly79
-
- 45 berichten
- 84 stemmen
Prachtige film, sfeervolle muziek en mooi acteer werk van Costner, De Niro, Connery en Garcia.....een must see voor de gangster liefhebber....
JP
-
- 620 berichten
- 262 stemmen
mmm, was dit hem nou? Keek prima weg, maar als ik er over na denk stelde het verhaal niet heel veel voor. Muziek was aardig (denk: Morricone, la Piovra), maar de film zelf had over het algemeen weinig spanning en was vaak voorspelbaar. De Niro vond ik voor de verandering eens niet heel spectaculair. Sufste scene: kinderwagen.
Wat was ik overigens blij dat die irritant suffe, blije accountant in de lift door z'n hoofd werd geschoten zeg. Hij was duidelijk aanwezig voor de vrolijke noot, maar werkte mij behoorlijk op de zenuwen...
Verder prima vermaakt, maar hij komt niet in m'n collectie maffia hoogstandjes. (Goodfellas, Miller's Crossing, GF1&2, etc)... 3,5
elvisch
-
- 29 berichten
- 10 stemmen
In eerste instantie vond ik dit een goede film maar toen ik hem vrij recentelijk terugzag was ik toch enigszins teleurgesteld. Dit is zo'n film die helaas de tand des tijd niet ongeschonden heeft doorstaan. De film is qua verhaal oppervlakkig en te simpel. Ook het acteerwerk is wat mij betreft onder de maat. Zelfs Sean Connery, die een Oscar voor zijn aandeel won, stelde mij teleur. Wie mij niet teleurstelde was Robert De Niro, die een goede Al Capone neerzet. Wel mooie beelden van regisseur Brian DePalma.
BOND31
-
- 168 berichten
- 621 stemmen
Simpel en oppervlakkig, maar net als Quido ergens zegt, heeft dat ook weer zijn charme. Vond m iets minder dan Scarface, maar niettemin een topper, en een welverdiende Oscar voor Sean Connery. Robert de Niro geeft weer eens een nummertje geniaal acteren weg als Al Capone. De muziek van Morricone is overigens ook schitterend!
Gerelateerd nieuws

Klassieke gangsterfilm 'The Untouchables' met Robert De Niro zaterdag te zien op televisie

Geprezen gangsterfilm 'The Untouchables' met Robert De Niro morgenavond op televisie
Bekijk ook

The Godfather
Misdaad, 1972
3.379 reacties

The Godfather: Part II
Misdaad, 1974
1.569 reacties

Il Buono, il Brutto, il Cattivo
Western, 1966
2.379 reacties

Schindler's List
Oorlog / Drama, 1993
2.113 reacties

Scarface
Misdaad / Drama, 1983
3.811 reacties

Goodfellas
Misdaad / Drama, 1990
1.877 reacties
Gerelateerde tags
chicago, illinoisprohibition eragangsterbaseball batwhite suit al caponetough coptreasury agentuntouchabletax evasionjury tampering jaren 30
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









