- Home
- Films
- The Autopsy of Jane Doe
- Filtered
The Autopsy of Jane Doe (2016)
Genre: Horror
Speelduur: 86 minuten
Oorsprong:
Verenigd Koninkrijk
Geregisseerd door: André Øvredal
Met onder meer: Emile Hirsch, Brian Cox en Ophelia Lovibond
IMDb beoordeling:
6,8 (162.024)
Gesproken taal: Engels
On Demand:
Bekijk via Videoland
Bekijk via Prime Video
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot The Autopsy of Jane Doe
"Every body has a secret."
Tommy en Austin Tilden zijn vader en zoon en beiden lijkschouwer. Ze worden belast met de autopsie van een jonge, onbekende vrouw. Sheriff Burke heeft gevraagd om de doodsoorzaak voor de volgende ochtend te ontdekken, zodat hij een volledige verklaring naar de pers kan afleggen. Wanneer Tommy en Austin de autopsie verrichten, beginnen er bovennatuurlijke gebeurtenissen plaats te vinden in het mortuarium.
Externe links
Acteurs en actrices
Austin Tilden
Tommy Tilden
Emma
Jane Doe
Sheriff Sheldon
Officer Cole
Lieutenant Wade
Louis Tannis
Irene Daniels
Video's en trailers
Reviews & comments
TZ1984
-
- 38 berichten
- 13 stemmen
Afgelopen zaterdag dus gezien, wat een geweldige horrorfilm! Een horrorfilm waarbij de sfeer (komt mede door de setting in Engeland en de locatie onder de woning van vader en zoon) zeer goed wordt weergegeven. Deze sfeer gaat over in een beklemmende, angstaanjagende sfeer; de film boeit van begin tot eind, juist omdat ie niet 'over the top' is. En het feit dat Jane Doe niet beweegt, maakt het ook zo spannend! Erg genoten dus! Heb heel veel horrorfilms gezien, maar niet een haalt het hierbij. Wie van echte horror houdt, houdt van Jane Doe. Ben erg benieuwd naar het vervolg......Laat maar komen??
Noodless
-
- 10047 berichten
- 6182 stemmen
Eens een andere benadering qua concept dat best een aardige uitwerking heeft.
De film heeft een paar schrikeffecten, maar het is Jane Doe zelf en de autopsie die een eng gevoel geeft in deze film. Qua sfeer en locatie is het dik in orde. Het verhaal zelf blijft wat oppervlakkig en vaag en echt spannend wordt het niet. 7/10
scorsese
-
- 13171 berichten
- 11081 stemmen
Aardige film over een vader en zoon die beiden lijkschouwer zijn en samen een mortuarium runnen. De opzet, waarbij de film zich zo'n beetje geheel op één locatie afspeelt, werkt prima hier. De mysterieuze eerste helft is het beste, en het is dan ook hier dat de spannende sfeer die gecreëerd wordt, goed wordt vastgehouden. Met gemak 3.0 sterren.
coumi
-
- 1462 berichten
- 12324 stemmen
Redelijk. Lekker creepy sfeertje op een goed bedachte locatie, jammer dat het verhaal zelf wat rommelig en onduidelijk blijft, maar een aantal goed getimede griezelmomenten maken dit toch wel een geslaagde zit. Twee gerenommeerde acteurs in de hoofdrol is eigenlijk te veel van het goede voor dit standaard gebeuren, maar beide heren doen hun best en konden hierna omgetwijfeld hun tweedehands autootje volledig afbetalen. De Noorse regisseur houd het effectief kort, weet hoe hij je bij de keel moet grijpen, maar vergeet de finishing touch, zodat je niet helemaal voldaan afsluit. Maakt wel nieuwsgierig naar zijn volgende projecten, alhoewel ik zie dat dit pas zijn derde film is in zestien jaar, en dat is waarlijk niet veel.
Decec
-
- 6746 berichten
- 8592 stemmen
Een redelijk horror/mysterie/thriller film...
Goed verhaal...
Goed acteerwerk...
Kan niet tegen horror...
Mooi HD kwaliteit breedbeeld...
Prima camerabeweging...
Prima achtergrond geluid/muziek met
Dolby Digital...
Shadowed
-
- 11421 berichten
- 6719 stemmen
Prima.
Prima horrortje dit eigenlijk. Kreeg de DVD ooit in handen, en besloot die ook maar eens te gaan kijken. Hij is eigenlijk nog wel positief meegevallen, want ik had erg lage verwachtingen ervan. Leuk bedacht verhaal ook vooral en een redelijke cast.
Cox is altijd wel leuk, maar ook Hirsch is niet slecht. De film kent soms hier en daar best spannende momenten ondanks het soms wat saaie verhaal. Zeker het begin had wat sneller gemogen van mij, maar eenmaal in de horror zit het wel goed.
Er kwam niet echt een dreiging van de vrouw af en dat is het punt waar de film een beetje faalt. Je wordt nergens echt bang van haar, al zitten er daarnaast wel enkele wat spannendere scenes in, die de film net dat laatste tikje geven naar een voldoende.
jordorientje
-
- 491 berichten
- 431 stemmen
Snap niet dat deze film zo hoog is beoordeeld. Vraag me dan wel af of je een echte horror liefhebber bent, of gewoon een keer deze film hebt aangezet.
Het is namelijk zo slap en er gebeurde helemaal niks, dat het ook een fantasie film kon zijn. Bovendien zo slecht geacteerd en zo voorspelbaar aan alle kanten. Hij duurde zo kort, dat toen ik er eindelijk in zat, hij al was afgelopen. Even serieus het ging nergens over ? 70 min lang ging de film over de autopsie en werd ze opengesneden en pas de laatste 5 minuten gebeurde er wat. Dit was echt zo slecht, heb er geen woorden voor.
Mocht je dit lezen en van écht goeie horrors houden: kijk het niet, het is pure tijdsverspilling en de zoveelste slechte horror.
cor1946
-
- 1182 berichten
- 1604 stemmen
Redelijke horrorfilm, verder niks schokkend met jammer te weinig schrik momenten.
remorz
-
- 2497 berichten
- 2744 stemmen
Een tip van Hannah Grace.
Ergens is het jammer om via die omweg bij deze uit te komen, want het doet deze wel goed om er blanco in te gaan. Natuurlijk geeft de film zelf vrij snel wat knikjes in de richting die het uitgaat. Dat het uiteindelijk toch een nét andere afslag neemt is daarom alleen al fijner.
Goed verhaal. Totaal geloofwaardige weergave van lijkschouwer Cox en zoonlief Hirsch, die beiden garant staan voor beter acteerwerk dan je van het genre gewend bent. De film zit vol medisch jargon en handelingen die getuigen van research (of ze nou werkelijk accuraat zijn of niet). Er zijn toch veel films waarin een professie wat plat weergegeven wordt; stop iemand in een witte jas en het is een medisch expert. De geloofwaardigheid blijft niet beperkt tot hun beroep, ook hun onderlinge verhouding en overdenkingen komen realistisch over.
Mooi hoe ze samen een raadsel proberen te ontrafelen dat steeds duisterder begint te worden, en je als kijker verwachtingsvol afwacht hoe en wanneer het kwaad zich zal manifesteren. Ook op de uitwerking daarvan valt weinig af te dingen. Mooi gebruik van de locatie, goede balans tussen suggestie en expliciete vlezigheid en sfeervolle geluidsband.
Een film die uitblinkt in een degelijke aanpak en sfeervolle uitwerking van een thema waarbij de oubolligheid van platgetreden paden altijd op de loer ligt, maar constant kundig vermeden wordt. 4*
TimF
-
- 284 berichten
- 397 stemmen
Pfff als doorgewinterde horrorkijker kan ik zeggen, dit is echt heftige horror. Kippenvel van dat liedje. Niet alleen kijken..
Q Jones
-
- 3525 berichten
- 2882 stemmen
Aangezien mijn vrouw pas bevallen is en mijn dochtertje slecht slaapt breng ik mijn nachten door met horror films. Ik vond de Troll Hunter een geweldige film. En deze viel mij ook niet tegen. De film is erg sfeervol en er wordt enorm goed geacteerd. Vooral Cox vond ik erg goed. Het eerste uur zat ik echt op het puntje van mijn stoel. Daarna raakte de film zichzelf een beetje kwijt naar mijn mening. Richting het einde had ik het idee dat ik naar een andere film zat te kijken. Uiteindelijk toch nog 3.5 * vooral door het sterke eerste uur
AniSter
-
- 2331 berichten
- 1876 stemmen
Helaas was het dit voor mij allemaal net niet. Een beetje te eenvoudig opgezet. Het werd ook nergens spannend. Op zich bleef het geheel wel redelijk boeien en was de sfeer in en rondom het huis OK. Jammer van de onwaarschijnlijkheden en dan heb ik het niet over rondwandelende lijken maar bijv. over het feit dat het vader en zoon niet lukt om naar buiten te geraken terwijl het vriendinnetje gewoon naar binnen wandelt. En zo waren er nog wat dingen.
Ondanks enkele bekende acteurs is deze film voor mij niet verder gekomen dan een middelmaatje.
Fisico
-
- 10039 berichten
- 5398 stemmen
Best wel een sterke horrorprent waarbij de spanning hoog gehouden wordt. Zeer creepy ook waarvan ik dacht dat het lichaam elk moment tot leven kon komen. De autopsie op zich heeft zo zijn gore momenten. Zeker het eerste uur was sterk toen het mysterie nog vol aan de gang was en de twee hoofdrolspelers nog niet goed doorhadden wat er gaande was. De focus lag goed op de éénkamerlocatie.
Hier en daar ook wat minpuntjes. Beetje eigenaardig en jammer dat die vriendin ineens kwam opduiken. Was absoluut niet nodig voor het plot.
Weinig echte schrikmomenten, maar de spanning en sfeer daarentegen maakten veel goed. Best zo, want de scare jumpes in vele andere films komen vaak geforceerd over.
Duke Nukem
-
- 1791 berichten
- 1988 stemmen
Geen slechte horrorprent, met weinig echte schrikmomenten (behalve dan de autopsie zelf). Het verhaaltje zelf is ook maar flinterdun, maar de enge sfeer, het goede acteerwerk van vader en zoon, en het mooie lijk van Jane Doe maken veel goed.
Enige wat ik jammer vond was dat de vader "the only way to stop it.." roept, suggererend dat hij een oplossing heeft gevonden voor het probleem en vervolgens lijkt het erop dat hij zichzelf opoffert om zijn zoon te redden. Hij leek met de vrouw een pact te hebben gesloten. Echter zien we de zoon vijf minuten later ook overlijden, dus dit stukje in het verhaal vond ik niet goed in elkaar gebreid . Anders kreeg de film zeker 4*.
Dat komt omdat de zoon de vader doodde voordat de 'transactie' volledig was uitgevoerd. De heks kon zichzelf dus niet genezen en haar wonden aan de vader geven, want hij was reeds gestorven. De vader had namelijk aan de heks gezworen dat hij zichzelf zou opofferen als ze het leven van zijn zoon zou sparen.
Donkerwoud
-
- 8673 berichten
- 3946 stemmen
Briljant eenvoudig uitgangspunt. Een vader en een zoon runnen een kleine begrafenisonderneming. Plotseling wordt er een mysterieus lijk gebracht door de lokale sheriff. Het is niet meteen duidelijk wat de doodsoorzaak is van het ongenaakbare vrouwenlichaam. De rationele vader zoekt met zijn autopsie naar wetenschappelijke antwoorden. Elk afgepeld laagje vlees een stukje dichterbij de waarheid. Maar het stormachtige noodweer neemt toe en er vinden steeds meer onverklaarbare verschijningen plaats. Heerlijk smeuïg spel tussen wetenschap en bijgeloof. Alleen al de tijd die er wordt uitgetrokken om de autopsie zelf in beeld te brengen. Het snijden in mensenvlees is hyperrealistisch en ranzig, maar ergens ga je ook mee in de wetenschappelijke afstand van de vader. Voor mij boet de film wat aan kracht in als het lichaam een soort portaal blijkt naar de hel en je wel erg clichématige jump scares op je krijgt afgevuurd.
DVD-T
-
- 15565 berichten
- 3128 stemmen
De film hangt iets te veel aan elkaar met toevalligheden om echt een topper te zijn. Toch is Autopsy een erg vermakelijke film. Er gebeurt genoeg, de sfeer is prima en er wordt goed geacteerd. Het ontrafelen van het mysterie rondom "Jane" is op een leuke manier in beeld gebracht. Toch iets te toevallig allemaal waarop men de volgende aanwijzing vind. Ik snap best dat je dit dan voor een breed publiek maakt, maar er wordt onderschat hoe slim het publiek daadwerkelijk is.
ibendb
-
- 5038 berichten
- 3225 stemmen
Een enorme verademing in het genre. The Autopsy of Jane Doe neemt een heel andere aanpak dan vele andere horrorfilms. Het speelt zich bijna exclusief af in een locatie, namelijk een mortuarium. Dit op zich al is een erg leuke setting. De autopsie zelf stelt ook helemaal niet teleur met een opbouwend mysterie en wel heel effectieve sound design. Er worden steeds meer en meer vragen gesteld waardoor je gewoon weet dat het antwoord niet even goed kan zijn. Dit is ook zo, met een derde akte die net te toevallig lijkt te gebeuren en een uitkomst die te voorspellen valt.
De eerste helft is werkelijk subliem en had me aan het scherm genageld. Jammer dan dat het allemaal evolueert naar een bovennatuurlijk circus met aspecten die rechtstreeks uit de klassieke horror-toverhoed worden gehaald. Het verzakt te veel in standaard gedoe dat we al te veel gezien hebben, wat natuurlijk afbreuk doet aan de zorgvuldig opgebouwde eerste deel. Toch bleef het allemaal zeer interessant en kan ik dit aanraden aan fans.
The Autopsy of Jane Doe is een frisse wind die veel dingen precies goed doet maar hier en daar toch een paar steken laat vallen. Een paar tekortkomingen die een écht hoge score doet uitblijven.
4*
Flavio
-
- 4902 berichten
- 5239 stemmen
De titel zei me vaag iets, maar ik ging hier volledig blanco in. Ik dacht lang dat ik naar een thriller aan het kijken was, een spannende, nogal lugubere thriller. Ik vond het eerste deel eigenlijk verrassend goed, sfeervol en best naar.
Mijn aandacht begon wel te verslappen toen het steeds bovennatuurlijker werd, zeker toen de uitleg kwam dat het lijk een heks uit Salem was. Hoewel er nog wel wat effectieve jump-scares kwamen in het tweede deel werd het vage gevoel van onrust uit het eerste deel teniet gedaan. Kom nog wel tot 3 sterren maar hier had toch meer in gezeten. Misschien was het beter geweest de hele uitleg achterwege te laten.
Gerelateerd nieuws

Vijf van de best beoordeelde horrorfilms die op Videoland te vinden zijn

Vijf mysterieuze horrorfilms die je tot het einde laten nadenken

Dit zijn de beste recente horrorfilms volgens Stephen King

Vijf goed beoordeelde horrorfilms op Netflix en Videoland
Bekijk ook

Dekalog, Piec
Drama, 1988
20 reacties

Dekalog, Szesc
Drama, 1988
22 reacties

Der Goldene Handschuh
Misdaad / Drama, 2019
136 reacties

Journal 64
Misdaad / Mystery, 2018
71 reacties

Brimstone
Western / Thriller, 2016
1.014 reacties

The China Syndrome
Thriller / Drama, 1979
59 reacties
Gerelateerde tags
ouder-kindrelatiecrematoriumaxautopsybovennatuurlijkmoordbellmorguelijkthunderstormcoronerautopsy room elevatorcause of death ax
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








