• 15.798 nieuwsartikelen
  • 178.213 films
  • 12.223 series
  • 33.998 seizoenen
  • 647.352 acteurs
  • 199.062 gebruikers
  • 9.374.935 stemmen
Avatar
 
banner banner

Yôjinbô (1961)

Drama / Actie | 110 minuten
3,71 491 stemmen

Genre: Drama / Actie

Speelduur: 110 minuten

Alternatieve titels: Yojimbo / The Bodyguard / Yojimbo the Bodyguard / 用心棒

Oorsprong: Japan

Geregisseerd door: Akira Kurosawa

Met onder meer: Toshirô Mifune, Tatsuya Nakadai en Eijirô Tôno

IMDb beoordeling: 8,2 (141.797)

Gesproken taal: Japans

Releasedatum: 13 januari 1983

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Yôjinbô

"Kill one or a hundred... you only hang once"

De samoerai Sanjuro reist naar een dorpje in het negentiende-eeuwse Japan. Hier bemerkt hij dat het dorpje verdeeld is tussen twee gangsters. Hij besluit de twee kanten tegen elkaar uit te spelen. Zijn pogingen worden echter bemoeilijkt door de aankomst van Unosuke, de zoon van één van de gangsters, die in het bezit is van een revolver.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Sanjuro Kuwabatake / The Samurai

Unosuke, gunfighter

Seibê - brothel operator

Tokuemon, sake brewer

Gonji, Tavern Keeper

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Ramon K

Ramon K

  • 13575 berichten
  • 0 stemmen

Vandaag kwamen eindelijk mijn twee bestelde DVD's van Kurosawa binnen...en ja, ik kon het niet laten he!? Ik heb ze meteen bekeken en heb een luttele vijf uur genoten van Seven Samurai en Yojimbo. Deze laatste had ik nog nooit gezien maar behoort nu meteen tot mijn favorieten!

Mifune zet op weergaloze wijze de bikkelharde ronin neer, die het hartje op de goede plaats heeft zitten. Met zijn snerpende cynische opmerkingen en zijn energieke zwaardaanvallen deed hij me Clint Eastwood en Bruce Willis snel vergeten.

Prachtige zwart/wit beelden, energieke actiescene's, een prachtige soundtrack, een meeslepend verhaal en een zeer indrukwekkende Toshiro Mifune maken van deze film een meesterwerk. A Fist Full of Dollars en Last Man Standing kunnen absoluut niet tippen aan deze prachtige film van Kurosawa!

Dus ik raad jullie allemaal aan deze film snel te gaan kijken. Ik geef 5 sterren


avatar van Goodfella

Goodfella

  • 5091 berichten
  • 4875 stemmen

M'n 3e Kurosawa was opnieuw erg de moeite waard. Qua film vond ik 'm de minste van de 3 die ik tot nu toe zag (Rashomon en Seven Samurai zijn de anderen) maar het mooie, ingetogen spel van Mifune vind ik hier echt een verbetering ten opzichte van de andere 2 films. De muziek is opnieuw prachtig (deed me steeds denken aan een bepaalde 'Thunderbirds'-aflevering ) de decors zijn top en ook het camerawerk is erg sterk. Die scène met opwaaiend stof aan het eind is echt fantastisch.

Maar waarom vond ik 'm dan toch wat minder dan die andere Kurosawa's? Nou, het verhaal kon me simpelweg gewoon niet genoeg boeien. Datzelfde probleem had ik ook met de western-variant met Clint Eastwood trouwens. Maar een aanrader is dit wel. Alleen al de moeite waard om te zien wat voor invloed deze film heeft gehad op latere films. Ruim 3,5*


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5981 stemmen

Mooie, knap gemaakte film.

Een zeer goede rol van Mifune. Het verhaal vind ik niet zo aansprekend als ik had gehoopt.


avatar van Ramon K

Ramon K

  • 13575 berichten
  • 0 stemmen

Mifune was zeker een verrassing voor je Kappeuter na al die energieke rollen he?


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5981 stemmen

Heel anders ja. Goed acteur, met veel charisma.


avatar van Macmanus

Macmanus

  • 13726 berichten
  • 3701 stemmen

Ja ik vond hem ook erg goed in deze film.


avatar van gotti

gotti

  • 14075 berichten
  • 5887 stemmen

Erg vermakelijke film. Niet zo goed als wat ik ervan verwacht had maar toch erg leuk. 3,5*


avatar van jay73

jay73

  • 1184 berichten
  • 1388 stemmen

Goodfella schreef:

Die scène met opwaaiend stof aan het eind is echt fantastisch.

Dat zijn ware woorden Goodfella!


avatar van Jordy

Jordy

  • 22567 berichten
  • 2952 stemmen

Niet m'n favoriete Kurosawa van z'n films die ik gezien heb. Zonde dat ik het verhaal al kende, misschien had ik 'm anders beter gevonden

wel erg mooi gedaan allemaal natuurlijk, film ziet er prachtig uit, mooie muziek...


avatar van kos

kos

  • 46695 berichten
  • 8851 stemmen

Ik sluit me bij Jordy aan, de minste Kurosawa die ik gezien heb. Het probleem was dat er geen spanning in zat. ik vond het ook erg irritant dat in de eerste helft van de film de Samurai de twee partijen zo gemakkelijk tegen elkaar uit kon spelen (ze waren echt te dom en te ongevaarlijk). En in de tweede helft is hij opeens de underdog en gaan ze met elkaar enorm op de vuist, nogal vreemd allemaal.


avatar van JayLunar

JayLunar

  • 748 berichten
  • 2961 stemmen

kos schreef: ik vond het ook erg irritant dat in de eerste helft van de film de Samurai de twee partijen zo gemakkelijk tegen elkaar uit kon spelen (ze waren echt te dom en te ongevaarlijk).

Het zijn twee rivaliserende partijen die vroeg of laat toch wel de confrontatie met elkaar aan zouden moeten gaan. Sanjuro gaf ze alleen een duwtje in de goede richting. Ik vind “tegen elkaar uit spelen” trouwens niet echt juist; van een daadwerkelijk gevecht is nooit sprake geweest, en ik betwijfel of het ooit tot een gevecht was gekomen als ze niet werden onderbroken.
kos schreef: En in de tweede helft (...) gaan ze met elkaar enorm op de vuist, nogal vreemd allemaal.

Nee hoor. Vanwege het feit dat Sanjuro die ene vrouw bevrijdde, dreigde Ushi-tora Kuemon als bondgenoot kwijt te raken. Dat kon natuurlijk niet en ging hij simpelweg wraak op Seibei nemen (waarschijnlijk dacht hij hierbij extra kansen te hebben omdat, naar hij aannam, de yojimbo van Seibei uitgeput zouden zijn). De aanval die volgde werd met gemak door Ushi-tora gewonnen (vooral vanwege Unosuke en Ino), en dat is wél vreemd; je zou je afvragen waarom hij niet meteen aanviel na de komst van Unosuke.


avatar van kos

kos

  • 46695 berichten
  • 8851 stemmen

Ehh ja..zou kunnen, ik weet al die namen niet meer zo goed
wat ik vooral bedoelde (denk ik) is dat ik ervan uiging dat die bendes iets harder, gewelddadiger..meer indruk zouden maken zeg maar. Het ging allemaal zo makkelijk voor die samurai, een beetje kinderachtig zelfs daar ergerde ik me een beetje aan.


avatar van Ramon K

Ramon K

  • 13575 berichten
  • 0 stemmen

Yojimbo heeft dan ook een cartoonesk ondertoontje kos. Sanjuro is zelfs nog een graadje erger.


avatar van kos

kos

  • 46695 berichten
  • 8851 stemmen

Cartoonesk idd, dat was het een beetje. Maar dan op een manier die niet zo goed overkwam (op mij). Misschien een kwestie van gewenning.


avatar van mister blonde

mister blonde

  • 12696 berichten
  • 5830 stemmen

prachtige film. machtig in beeld gebracht. na een uur leek te film een beetje in te kakken, maar toen begon het in feite pas. de gevechten zijn erg stijlvol. een aantal scènes (hierboven werd de scène met het opwaaiende stof al genoemd) zijn van grote klasse. maar ook een van de eerste scènes (als hij het dorp in komt lopen), wanneer hij zich moet bewijzen etc. etc. net niet zo mooi als SS, maar nog steeds uitzonderlijke mooi.

Kitano had beter Zaitochi op deze manier in beeld kunnen brengen en zonder CGI, want nu moet die film het afleggen tegen deze.

nu wordt het tijd voor een aantal ander soort Kurosawa's voor mij. voor deze film 4 sterren.


avatar van FisherKing

FisherKing

  • 18696 berichten
  • 0 stemmen

mister blonde schreef:

Kitano had beter Zaitochi op deze manier in beeld kunnen brengen en zonder CGI, want nu moet die film het afleggen tegen deze.

Zeer zeker. Ben het met je eens.


avatar van Blokland

Blokland

  • 545 berichten
  • 1472 stemmen

De muziek is fantastisch. Een soort western-eastern countrymuziek, die werkelijk PERFECT bij deze film past...

*****


avatar van Poisonthewell

Poisonthewell

  • 4939 berichten
  • 13407 stemmen

Kom op nog maar twee stemmen voor de top250. Wie o wie?


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Poisonthewell schreef:

Kom op nog maar twee stemmen voor de top250. Wie o wie?

Net als ik for e few dollars more een van de minste spaghetti westerns vind, vind ik deze ook minder dan de andere Kurusawa's (7 stuks) die ik gezien heb, maar nog steeds 3,5* en beter dan de remakes


avatar van Poisonthewell

Poisonthewell

  • 4939 berichten
  • 13407 stemmen

Sanjuro krijgt een hogere waardering dan deze film? Daar snap ik dus helemaal niets van.


avatar van cempaka

cempaka

  • 168 berichten
  • 0 stemmen

Een ontzettend leuke film met vreselijk leuke muziek


avatar van Zachery Glass

Zachery Glass

  • 575 berichten
  • 584 stemmen

De kolderesk aandoende vechtpartijen, die haast banaal overkwamen, kon ik ferm smaken (slash! boem! volgende)

De "slechte" personages worden opgeblazen tot hallucinante proporties ... die Ino, zou dat één van de meest idiote Japanse personages ever kunnen zijn? ... maar het vreemde is: ik stoorde me daar helemaal niet aan. Het past allemaal binnen de context van het verhaal

Net zoals het geen mallemoer hindert dat dat verhaal uiterst voorspelbaar is "goed" vs. "slecht", en na zo'n tien minuten weet je al: "ha Mifune gaat alweer op A-team achtige wijze een glorieuze overwinning scoren"

Want die Mifune, ... sjonge die kan me nogal een personage neerzetten. Bruusk, nors, uiterst kort van stof en dat iedere keer weer dat baardwrijven ... mijn soort personage

"Ik bied u deze meisjes aan"

Mifune bars: "Mij niet gezien"



Hoe Kurosawa bepaalde dingen in beeld brengt, kan me ook steeds meer en meer bekoren

opwaaiende bladeren tijdens het eerste gevecht.

Mifune hoog op een stoel tussen de vechtende partijen tijdens diezelfde krachtmeting.

op een bepaald moment wordt één van de locale "maffia"tyfoons angstig terwijl er een glas in zijn hand rust ... als kijker zie je die angst niet ... wat doet Kurosawa? Hij laat één van de gangleden aanrukken met een fles, om de baas te voorzien van de nodige drank.

Resultaat = fles raakt glas aan. Dat glas trilt reeds als resultaat van de angst. Effect = werkelend rinkelend geluid. Kijker wéét dat de angst aanwezig is


Dat soort dingen ...


avatar van Queto Yurlunyur

Queto Yurlunyur

  • 4775 berichten
  • 3110 stemmen

Zachery Glass schreef:
Net zoals het geen mallemoer hindert dat dat verhaal uiterst voorspelbaar is "goed" vs. "slecht", en na zo'n tien minuten weet je al: "ha Mifune gaat alweer op A-team achtige wijze een glorieuze overwinning scoren"

Niet mee eens; het is eerder slecht vs. slecht vs. persoon met aanvankelijk twijfelachtige moraal. De film is duidelijk cynisch van toon, een veel 'glorie' is er dan ook niet aan Mifunes overwinning. Tuurlijk is het geen Bergman, maar een slecht verhaal zou ik dit echt niet willen noemen.


avatar van Zachery Glass

Zachery Glass

  • 575 berichten
  • 584 stemmen

Queto Yurlunyur schreef:

Tuurlijk is het geen Bergman, maar een slecht verhaal zou ik dit echt niet willen noemen.

Waar heb ik geschreven dat dit een "slecht" verhaal zou wezen? Voorspelbaar is bij mij geen synoniem voor slecht ...

Goed/slecht is misschien een polarisatie van mijn kant ... maar ik kan me er wel in vinden dat er bepaalde ethisch verdedigbare aspecten zijn in het gedrag van Sanjuro ...


avatar van feanaro surion

feanaro surion

  • 5765 berichten
  • 1770 stemmen

Een erg trage film terwijl hij niet eens zo lang duurt, sommige erg mooie scenes(de uitwisseling bijv.) maar hij haalt het bij lange na niet bij zijn remake.

3.5*(voor mijn eerste afgeken Kurosawa, was begonnen met Seven Samurai maar kon die niet afkijken omdat ik nu bij mijn vader ben).


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Akira, this is more like it.

Vandaag weer aan de Kurosawa geweest en deze beviel wel, wat zeg ik deze beviel erg goed.

Mifune zet op weergaloze wijze de bikkelharde ronin neer, die het hartje op de goede plaats heeft zitten. Met zijn snerpende cynische opmerkingen en zijn energieke zwaardaanvallen deed hij me Clint Eastwood en Bruce Willis snel vergeten.

Ramon die hier de spijker op zijn kop slaat en precies verwoord wat ik wil zeggen.

Ook Ronin's boeien mij erg. De film is traag maar daar hou ik wel van. Prachtige shots, geweldige vechtscenes, het personage van Mifune krijgt ook veel aandacht en ondanks zijn houding als 'tough guy' schuilt er een heel mooi karakter in hem en het spel van Mifune is magistraal en de zeer sfeervolle zwartwit beelden maken de film helemaal af. Ik ben erg gecharmeerd van het Samurai/Ronin gebeuren en eindelijk een Samurai/Ronin film die mij bekoord.

Erg blij dat ik Kurosawa nog niet heb opgegeven want had dit niet willen missen en laat maar komen die volgende Kurosawa's. 4* voorlopig met doorgroei mogelijkheden.


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Moet je High & Low kijken, langzaam, maar prachtig


avatar van PatrickL

PatrickL

  • 1586 berichten
  • 2398 stemmen

Als deze film je bevalt zul je Tsubaki Sanjuro ook wel kunnen waarderen en wellicht deze ook.


avatar van pjotr

pjotr

  • 2672 berichten
  • 2781 stemmen

Denk je?


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Reinbo schreef:

Moet je High & Low kijken, langzaam, maar prachtig

Staat op mijn to see lijst, die had je mij eerder al aangeraden.

PatrickL schreef:

(quote)

Als deze film je bevalt zul je Tsubaki Sanjuro ook wel kunnen waarderen en wellicht deze ook.

Shichinin stond al op mijn to see list maar dank je wel voor het aanraden van het vervolg op Yojimbo, was ik niet van op de hoogte, thanks.