Genre: Drama / Komedie
Speelduur: 134 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Todd Solondz
Met onder meer: Philip Seymour Hoffman, Lara Flynn Boyle en Dylan Baker
IMDb beoordeling:
7,7 (79.231)
Gesproken taal: Engels en Russisch
Releasedatum: 19 augustus 1999
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Happiness
"Finding happiness can be a tragic comedy."
Todd Solondz toont droog-komisch de al te menselijke interacties van drie generaties van een familie. Centraal staan de drie zussen die inmiddels het huis uit zijn. De oudste is gelukkig getrouwd met een pedofiele psychiater die een oogje heeft op het vriendje van zijn 11-jarige zoon. De middelste is een geslaagd schrijfster die zichzelf als "nep" omschrijft omdat ze nooit echt verkracht is. De jongste van het stel krijgt te horen dat ze volgens moeder en oudere zussen altijd al gedoemd was te mislukken.
Externe links
Acteurs en actrices
Joy Jordan
Andy Kornbluth
Allen
Bill Maplewood
Helen Jordan
Timmy Maplewood
Trish Maplewood
Chloe Maplewood
Psychiatrist
Billy Maplewood
Video's en trailers
Reviews & comments
U-96
-
- 11875 berichten
- 2081 stemmen
Ik vind het zelf niet echt om te lachen als een vrolijk, leuk maar naief meisje door haar leerling min of meer misbruikt wordt en dat ze ook nog haar eigen stereo en gitaar moet terugkopen.
Als je daar om moet lachen heb je waarschijnlijk een probleem met jezelf, wat je probeert te verzachten door je te vermaken om het leed van anderen.
Ik vind dat wel een extreme stelling. Je moet niet vergeten dat dit een film is, geen nieuwsuitzending. Ik lach anders helemaal in een deuk om te zien hoe Joy 'misbruikt' werd door Vlad, hoe aardig het meisje ook is. Dat is naar mijn idee toch ook de verwachting van de makers. Waarom denk je dat dat niet het geval is?
jordybeukeboom
-
- 6797 berichten
- 2423 stemmen
Fightclub vind ik een (mooie) parodie op de kapitalistische, burgerlijke samenleving. Toch wel echt wat anders dan Happiness.
Festen is gewoon een drama zonder komedie-elementen.
Laat ik het houden op een verschil van humor. Ik vind het te realistisch (het wordt dan ook omgeschreven als drama/komedie) om om de narigheid te kunnen lachen
mikoz
-
- 11297 berichten
- 867 stemmen
Fightclub vind ik een (mooie) parodie op de kapitalistische, burgerlijke samenleving. Toch wel echt wat anders dan Happiness.
Festen is gewoon een drama zonder komedie-elementen.
Laat ik het houden op een verschil van humor. Ik vind het te realistisch (het wordt dan ook omgeschreven als drama/komedie) om om de narigheid te kunnen lachen
Jij vind dit te realistisch ?
Het zijn gewoon komische situaties ..
Maar dan nog , ga je nu beweren dat je alleen lacht om gebeurtenissen die niet waar kunnen zijn ?
Het realistische is toch veel leuker ?
BoordAppel
-
- 14274 berichten
- 3282 stemmen
Grappig dat je die film noemt. Daar heb ik namelijk ook om moeten lachen
.
jordybeukeboom
-
- 6797 berichten
- 2423 stemmen
Ja ik bedoelde meer dat Festen gewoon een drama is, geen drama/komedie.
Ik lach gewoon om wat ik leuk vind, en dat kan ook realistisch zijn. Maar om Happiness heb ik niet gelachen
mikoz
-
- 11297 berichten
- 867 stemmen
Grappig dat je die film noemt. Daar heb ik namelijk ook om moeten lachen
.
Ik niet.
Rancid
-
- 600 berichten
- 868 stemmen
Gisteren weer eens gekeken en ik heb me weer rot gelachen. Geweldige scenes zoals slaapmiddelen in het eten van het te verkrachten jongetje gooien, zonder dat hij dat vervolgens opeet en vooral de eindscene, als ´het zoontje´ eindelijk klaarkomt, de hond het sperma op likt en de moeder vervolgens bij wijze van groet een lik van de hond in haar gezicht krijgt hehe:). Daar kan ik me erg mee vermaken, dat soort zieke en zwarte humor. Het enige nadeel aan deze film is dattie 140 minuten duurt, maar net te weinig actie bevat om het zolang even spannend te houden. Een (half)uurtje korter en je hebt een echt meesterwerk, is mijn mening.
Jorick
-
- 8776 berichten
- 2337 stemmen
Een erg sterk drama. Deze film is een mooi voorbeeld waarbij de gehele cast subliem acteert. Vooral Hoffman vond ik zeer overtuigend en "oscarwaardig" acteren. De film bevat enkele komische momenten, maar vooral veel mooie en indrukwekkende scenes. Ik houd mijn stem voorlopig op een dikke 4*.
olivier
-
- 1249 berichten
- 1577 stemmen
Vreemd.
Niet bepaald, 'happiness' is oervervelend en de humor is zodanig vergezocht en hardcore dat er alleen nog valt te lachen wanneer je het gevoel hebt dat niets anders je nog iets doet. Maar geloof dat ik deze discussie al eens eerder heb gevoerd, zonder uitwerking zo blijkft: 'happiness' haalt evenveel als het oneindig betere 'blue velvet' dat OOK de amerikaanse burgerij te kakken zet, maar zoveel sterker, zoveel scherper, zoveel satirischer, zoveel gebalder, zoveel origineler. Hoe langer het geleden is dat ik 'happiness' zag des te meer ga ik gruwen van de prent. Misschien is 'happiness' in zijn opzicht geslaagd...
Ramon K
-
- 13575 berichten
- 0 stemmen
Vergezocht en hardcore? Wat een onzin. De personages en hun vreemde seksuele uitspattingen komen gewoon regelrecht uit de realiteit. Probleem is dat weinig mensen kennis maken met deze realiteit en het daarom maar afdoen als 'onrealistisch' of 'vergezocht'. Verder vind ik het knap van een film als Happiness dat ie mij situaties toont waarin ik niet weet of ik moet lachen om of juist vreselijke medelijden moet hebben met de personages. Een geweldig gelukte dualiteit, uit het leven gegrepen zelfs. Blijft een fantastische film.
starbright boy (moderator films)
-
- 22412 berichten
- 5077 stemmen
Zeer eens met Ramon. Die dualiteit maakt Happiness tot een volstrekt unieke film. Al een tijd niet meer gezien, maar de alleen al de geniale openingsscene staat in mijn geheugen gegrifd.
Vind Blue Velvet trouwens in zowat alle opzichten volstrekt anders. Ik heb geen idee waarom Olivier juist die film erbij haalt (buiten bijna hetzelfde gemiddelde).
U-96
-
- 11875 berichten
- 2081 stemmen
Precies. Uitzondering bij de (tevens mijn favoriete) verhaallijn van Bill, daar heb ik nooit een lachgevoel gehad. Bij die van Joy en Allan schommelt het rond het middelpunt. Heb soms echt helemaal in een deuk gelegen om ze, maar het andere moment komt medeleven weer om de hoek kijken.
Absoluut. Staat sinds een paar maanden in m'n Top10 zelfs.
olivier
-
- 1249 berichten
- 1577 stemmen
Als er één ding is dat 'happiness' niét is dan is het wel uit het leven gegrepen. Het is een volslàgen gekunstelde prent die een aantal karikaturen in het leven roept die uitermate ver van de realiteit staan en bovendien maar één nut hebben: 'de kijker eens een keertje choqueren'. Het lijkt misschien wel origineel, maar uiteindelijk mikt solondz op de laagst mogelijke vorm van aantrekkingskracht tegenover de kijker!
De link met 'blue velvet' gaat véél verder dan alleen het gemiddelde, daar moet je denk ik geen filmanalyst voor zijn: namelijk beide films handelen expliciet over de ontmaskering van de brave burgerij als zijnde een poel van verderf. Spijtig genoeg moet 'happiness' het stellen zonder de fijnzinnige toest van lynch die wél perfect het midden weet te houden tussen karikatuur (hopper's rol/ de verkrachtingen) en de maatschappij (de agenten, maclachlan, etc) en diens visueel genie ('happiness' ziet er heel gewoontjes uit!).
Valt er te lachen met 'happiness'? Misschien een keer of twee, en niet toevallig op de momenten die het minst expliciet, ''choquerend'' of ''bedoeld grappig'' zijn. Solondz is een kluns, 'happiness' is één van de grootste prullen die het witte doek ooit mocht voortbrengen.
Weinig genuanceerde mening? Damn right! Maar nuance is blijkbaar toch niet van belang, anders zou je 'happiness' nooit slikken.
olivier
-
- 1249 berichten
- 1577 stemmen
Iemand zou trouwens eens een psychoanalyse moeten maken van solondz; ben ervan overtuigd dat we genoeg materiaal vinden om de man levenslang te interneren.
Ramon K
-
- 13575 berichten
- 0 stemmen
Met welke levenservaring bepaal jij dat? Ze zijn wel uit het leven gegrepen. Neem dat nu maar van me aan.
Gelul. Slechte dag gehad vandaag?
Ramon K
-
- 13575 berichten
- 0 stemmen
Thematisch aan elkaar verwant, maar qua stijl, toon en uitwerking wel zo verschrikkelijk verschillend dat een vergelijking eigenlijk overbodig is. Dan kan ik zelfs Fuller's The Naked Kiss erbij gaan slepen.
starbright boy (moderator films)
-
- 22412 berichten
- 5077 stemmen
Geshockeerd werd ik op geen enkel moment door Happiness, wel geraakt. En gelachen, soms zelfs tegelijk. Zelfs geen moment de indruk gehad dat shockeren het doel was van de film (en ik vind het niet eens per definitie een verkeerd doel, maar dat is een andere discussie). Maar mischien ben ik wel een even gedegenereerde kluns met een verwrongen beeld van de wereld als Solondz. Wie zal het zeggen?
En een implicitiete thematische verwantschap met Blue Velvet (bovendien met een thema dat veel voorkomt) is dan ook het enige, verder zijn de film bijna dag en nacht. Als we dan toch gaan vergelijken vind ik Blue Velvet (een overigens goede) hoofd-film, terwijl Happiness voor mij veel meer een hart-film is.
Een van de grote tekortkomingen van psychanalyse is trouwens dat als je een psychanalytisch vergrootglas legt op een willekeurig persoon je bijna altijd genoeg redenen kan vinden om iemand op te sluiten, als je maar goed genoeg zoekt.
Onderhond
-
- 87598 berichten
- 12853 stemmen
Die dualiteit maakt Happiness tot een volstrekt unieke film.
Bij Happiness, veel meer nog dan bij andere films, heb ik toch de indruk dat daar de 'keuze' bij de kijker ligt. Ik merk bij mezelf ook vaak genoeg dat ik liever Solondz interviews vermijd. Heb zo het gevoel dat wanneer ik lees dat Solondz ook op het drama mikt, dat ik dan meteen de score halveer.
Gelukkig is het ook voor mensen die dit enkel als comedy beschouwen een unieke film 
olivier
-
- 1249 berichten
- 1577 stemmen
Ik merk bij mezelf ook vaak genoeg dat ik liever Solondz interviews vermijd. Heb zo het gevoel dat wanneer ik lees dat Solondz ook op het drama mikt, dat ik dan meteen de score halveer.
Dat is inderdaad het gevoel dat ik heb: namelijk dat solondz op het drama mikt en daar een aantal komische elementen tussengooit om het draaglijk te maken. Heb geen enkel probleem met een zwarte komedie, hoe imoreel die ook moge zijn, maar dat is niet waar het schoentje wringt bij 'happiness'. Ik kàn de film gewoonweg niet zien als komedie, en als drama is dit ... (zelf aan te vullen). Nog even als reactie op iets hierboven: neen, had uitstekende dag gisteren zelfs, het is alleen zo dat 'happiness' -alleen al spreken over de film- bij mij het slechtst mogelijke humeur bovenhaalt. Je zou kunnen opperen dat dat het doel van de film is (zoals je steevast gedeprimeerd buitenkomt uit de von trier-films), maar de fans van deze prent waarderen hem vanwege zijn humor en die heb ik écht niet gezien.
olivier
-
- 1249 berichten
- 1577 stemmen
je bijna altijd genoeg redenen kan vinden om iemand op te sluiten, als je maar goed genoeg zoekt.
Je kan nu toch moeilijk ontkennen dat solondz nogal 'seksueel getormenteerd' is? Meer dan eender welk willekeurig persoon hoor!
Onderhond
-
- 87598 berichten
- 12853 stemmen
Je kan nu toch moeilijk ontkennen dat solondz nogal 'seksueel getormenteerd' is? Meer dan eender welk willekeurig persoon hoor!
Een regisseur als persoon beoordelen op basis van zijn films is op z'n minst gezegd ... simplistisch. En aan dat woord is een hoop censuur voorafgegaan.
(en aangezien olivier wel erg handig inpikt op mijn vorig bericht, even onderstrepen dat ik Happiness wel degelijk zie als volbloed komedie, en nergens de indruk krijg dat Solondz echt mikt op het drama)
Ramon K
-
- 13575 berichten
- 0 stemmen
Geloof je dat nu echt na bovenstaande berichten?
olivier
-
- 1249 berichten
- 1577 stemmen
Een regisseur als persoon beoordelen op basis van zijn films is op z'n minst gezegd ... simplistisch. En aan dat woord is een hoop censuur voorafgegaan.
Doe niet zo flauw, alsof ik zo stom zou zijn om dat te beweren, maar we moeten nu toch niet bepaald freud gaan uithangen om te zien dat solondz een enorme fascinatie koestert tegenover seksuele uitspattingen, wat die fascinatie dan ook moge inhouden. Uiteindelijk moet hij er wel zijn opgekomen en good old freud zou verwijzen naar iets dat diep in hem verdrongen zit. Waarmee ik geenszins beweer dat solondz de perversies goedpraat of er zelf voor te vinden is.
Onderhond
-
- 87598 berichten
- 12853 stemmen
Zou me niks verbazen, aangezien je die zin weer volgt met een hoop trieste insinuaties en halfgare conclusies.
Het zou even makkelijk kunnen dat Solondz voor z'n films gewoon de taboes opzoekt, en daaronder zijn er nu eenmaal een hoop seksuele. Dan stort heel jouw semiFreud's geleuter al in elkaar.
Pre- en sequels

Life during Wartime
2009
57 reacties
Gerelateerd nieuws

Sterfdag Philip Seymour Hoffman (2014): Hier zijn tien best beoordeelde films

Vijf van de beste meest verontrustende films ooit gemaakt
Bekijk ook

Amores Perros
Misdaad / Drama, 2000
497 reacties

Mary and Max
Animatie / Drama, 2009
395 reacties

Festen
Drama, 1998
822 reacties

Lilja 4-ever
Drama, 2002
967 reacties

Le Scaphandre et le Papillon
Drama / Biografie, 2007
213 reacties

The Straight Story
Biografie / Roadmovie, 1999
585 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.






