Genre: Fantasy / Avontuur
Speelduur: 100 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Merian C. Cooper en Ernest B. Schoedsack
Met onder meer: Fay Wray, Robert Armstrong en Bruce Cabot
IMDb beoordeling:
7,9 (95.288)
Gesproken taal: Engels
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot King Kong
"A Monster of Creation’s Dawn Breaks Loose in Our World Today!"
Een regisseur van natuurdocumentaires genaamd Carl Denham krijgt een kaart in handen met daarop de locatie van het verborgen Skull Island, waar de god Kong zou leven. Na een werkloze vrouw genaamd Ann Darrow van de straat geplukt te hebben voor de hoofdrol vertrekt hij met zijn crew naar Skull Island voor opnames. Daar komen ze erachter dat Kong een reuzachtige aap is, waar de inboorlingen en vrouw aan willen offeren. De inboorlingen nemen Ann voor dit doel gevangen en bieden haar aan Kong aan.
Externe links
Acteurs en actrices
Carl Denham
Ann Darrow
Jack Driscoll
Captain Englehorn
Ship's Cook Charlie
Mate Briggs
Charles Weston
Skull Island Native Chief
Skull Island Witch Doctor
Press Photographer (onvermeld)
Reviews & comments
You_bastard
-
- 552 berichten
- 2201 stemmen
Ik kan me nog herinneren toen ik 5 jaar was ik nachtmerries kreeg van deze film. Sindsdien was ik een moviefreak.
kappeuter (crew films)
-
- 74672 berichten
- 5982 stemmen
Ow, ik heb een kleurenversie gezien, die staat zeker hier nog niet op de site. Vond die als kind wel tof. Maar wel heel zielig hoe die aap aan z'n einde komt. Snik
Ralfke
-
- 764 berichten
- 2075 stemmen
Vroeger eens op TV gezien, maar het zag er allemaal zo nep uit (snap ik ook wel --> voor die tijd - 1933)' kon me niet boeien. Wel een klassieker, dus toch maar **.
hugohei
-
- 2149 berichten
- 2347 stemmen
Jammer dat je er niet meer doorheen kunt kijken dat die film nu toch echt verouderd is. Hoewel de verliefdheid van KK en zijn dood toch nog wel een beetje werken.
Een curiositeit blijft het. Leuk om een keer te zien.
Goodfella
-
- 5091 berichten
- 4875 stemmen
Na het saaie eerste halfuur best vermakelijk en af en toe onbedoeld zeer komisch. Leuk om te zien hoe films als o.a. Indiana Jones en Jurassic Park overduidelijk hierdoor geïnspireerd zijn.
gotti
-
- 14075 berichten
- 5887 stemmen
Weer had ik het gevoel, zoals ik wel vaker heb bij de hele oude films. Leuk om eens gezien te hebben, maar ook niet meer dan dat.
Het idee is natuurlijk zo orgineel als wat, maar toch deed de film me helemaal niks. Ik kon me op geen één moment echt lekker in leven in het verhaal. Het wordt eingelijk nergens echt leuk of spannend.
Wel vond ik King Kong voor die tijd erg knap gemaakt (ik moest er in het begin toch wel even aan wennen
).
Maar helaas kan ik hier niet meer dan 2,5* voor geven.
speedy23
-
- 18945 berichten
- 14043 stemmen
Hollywoods beroemste horrorfilm, inmiddels een klassiek werk geworden, heeft geschiedenis gemaakt en indertijd een nieuwe standaard ingevuld. Dit is verplichte kost voor elke filmliefhebber. De speciale effecten en de animatie zijn gezien de tijd waarin de film gedraaid werd, fantastisch. De laatste scène, bovenop de Empire State Building (toen het hoogste gebouw ter wereld) is legendarisch...
*****
GerwinF
-
- 1643 berichten
- 0 stemmen
Voor die tijd een knap gemaakte / spannende film. Nu komt het erg gedateerd en onbedoeld grappig over. Ik geef toch altijd een score voor de filmbeleving zoals hij nu overkomt, dus een 5 zit er zeker niet in. Ik hou het op 2,5 sterren.
Macmanus
-
- 13726 berichten
- 3701 stemmen
Leuk voor een keer te kijken maar echt ondersteboven ben ik er niet van.
Aardig verhaal, maar teveel scènes met King Kong zijn toch meer lachwekkend dan echt spannend.
2.5 * Ben wel benieuwd nu hoe Peter Jackson zijn versie eruit gaat zien.
neo
-
- 15435 berichten
- 10035 stemmen
Een spektakel op zich, was het niet dat de effecten voor King Kong en andere monsters niet vloeiend zijn.En dat is zoals zo vaak in dit geval de makers niet kwalijk te nemen.De score van Max Steiner is werkelijk legendarisch en weet van geen ophouden.Deze houdt het tempo erin,maar in combinatie met de niet vloeiende effecten, levert dit een merkwaardig geheel op; vaart met geen vaart.3 sterren
kos
-
- 46695 berichten
- 8851 stemmen
Tja, ik vond hem erg vermakelijk eerlijk gezegd, ondanks de verouderde special effects natuurlijk.
mikey
-
- 28989 berichten
- 5141 stemmen
ik vond die poppenkast juist supertof, briljante stop motion! opvallend veel actie, geweldige decors.
Linda
-
- 1336 berichten
- 0 stemmen
Eindelijk eens gezien en ik moet zeggen dat ik hem nog best leuk vond ook. Zowel King Kong als de dinosauriërs zien er natuurlijk niet uit. Het is even wennen op het begin maar echt storend vond ik het niet (eerder grappig). De film komt nogal moeilijk op gang maar eenmaal op het eiland aangekomen begint de film leuk te worden. Spannend wordt hij nergens maar er zaten wel een aantal erg vermakelijke stukken tussen. Het enige waar ik me echt aan heb lopen ergeren is dat eeuwige geschreeuw van de vrouw, die had wat mij betreft rustig met King Kong mee naar beneden mogen vallen
.
3 sterren.
bioscoopzaal
-
- 2805 berichten
- 4325 stemmen
Nog steeds erg onderhoudend, maar ondertussen toch wel wat verouderd. Het grappige is wel dat King Kong precies hetzelfde mankement heeft als de gemiddelde moderne blockbuster: het gebrek aan een interessant plot. Natuurlijk was het de eerste echte monsterfilm in zijn soort (waarvan akte), maar het simpele verhaaltje is soms tamelijk repetitief en niet meer dan een kapstok voor de revolutionaire effecten.
Ik was eerlijk gezegd ook een beetje teleursteld door de magere dialogen en bordkartonnen personages; in mijn herinnering waren de hoofdpersonen veel kleurrijker. Alleen Fay Wray als Ann Darrow (in haar behoorlijk risqué-gescheurde jurkje) en Robert Armstrong als durfal Carl Denham waren nog enigszins uitgewerkt; de rest van de cast was niet meer dan een allegaartje van functionele cliché's.
Gelukkig vliegt de film wel in een enorme vaart voorbij en zijn de indruwekkende sets (vooral de gigantische houten poort) en de geweldige stop-motion effecten van Willis O'Brien nog altijd boeiend om te zien. Vooral het gevecht tussen King Kong en de T-Rex (in een soort prehistorische worstelwedstrijd) is ontzettend spectaculair. Naar het einde toe wordt het monster-bashen toch wat eentonig en wordt het schrijnende gebrek van respect voor de natuur en andere culturen zelfs gênant ("Kijk daar! Een zeldzaam, bijna uitgestorven prehistorisch monster - laten we er een bom op gooien!"). Gelukkig heeft de ontknoping op de Empire State Building nog niets van zijn kracht verloren. Toch wel tragisch, zo'n nutteloze dood. En natuurlijk extra overbodig omdat niemand uiteindelijk de verantwoordelijkheid voor zijn daden wil opnemen.
Police Lieutenant:
Well, Denham, the airplanes got him.
Carl Denham:
Oh no, it wasn't the airplanes. It was beauty killed the beast.
3.5 sterren.
Caligula
-
- 187 berichten
- 0 stemmen
wat voor andere monsters zitten er precies in eigenlijk?
Pteranodon,Brontosaurus ,Stegosaurus en een tyrannosaurus.
feanaro surion
-
- 5765 berichten
- 1770 stemmen
Net afgezien en het einde viel me toch wat tegen, niet zo spectaculair als ik had gedacht, zeker na de geweldige scenes op het eiland, met als hoogtepunt de hele scene bij het ravijn met de boomstam(als mensen snappen wat ik bedoel). Toch erg spectaculair en verschrikkelijk knap gemaakt, zeker voor die tijd.
3.5*
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Brilliante film. Na de eerste twintig minuten begint een rollercoaster die zijn gelijke niet kent, (zelfs 70 jaar later). Kong gaat te keer als een beest, hij bijt hoofden eraf gooit mensen kapot tegen bomen en gebouwen of trekt ze ruwweg in stukken. Ondertussen neemt hij het nog eens op tegen een legertje prehistorische monsters, terwijl hij ook nog tijd vrijmaakt om met zijn schone blondine te spelen.
De effecten zijn fantastisch en voor mij ook volledig geloofwaardig. Ook de sfeervolle fotografie in de mistige wouden is opmerkelijk effectief. Zelden zo ontroerd geraakt door een sfx film.
5* en misschien wel in mijn top 10.
Naomi Watts
-
- 54554 berichten
- 3155 stemmen
In mijn hoofd stond KK gegrifd als een waardig klassieker waar Jackson moeilijk tegen op zou kunnen daar moet ik nu echt op terugkomen.
Ik heb een zwak voor de Kong-Darrow band maar die was niet zoals ik hem het liefst zie. Ik zie het liever dat Darrow eerst bang voor hem is maar als ze zijn liefde voor haar opmerkt heel erg aan Kong gaat hechten, zo stond het in mijn geheugen maar dat was dus niet zo. Dus ik hoop heel erg dat Jackson dat wel heeft gedaan, dan kan hij een hoge waardering plus top10 nominatie verwachten aangezien ik heel erg gecharmeerd ben van de band Kong-Darrow (zoals ie in mijn geheugen stond althans). Natuurlijk moeten de creatures en Kong er goed uitzien maar de trailer wees uit dat dat wel goed zit.
Natuurlijk wel een groot pluspunt dat Jackson meer kans maakt om indruk te maken nu. Nu hopen dat hij geen letterlijke remake maakt aangezien de trailer bijna alles letterlijk overnam van het origineel. Op een filmende director na, Jackson liet dat een cameraman doen dus er is hoop. Deze onzekerheid is erg moeilijk te dragen dus Peter, maak er een eind aan met een positief resultaat!
Voor 1933 zag het er natuurlijk geweldig uit maar mijn verwende filmzieltje kan hier gewoon geen genoegen mee nemen. 3,5*
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Ik heb een zwak voor de Kong-Darrow band maar die was niet zoals ik hem het liefst zie. Ik zie het liever dat Darrow eerst bang voor hem is maar als ze zijn liefde voor haar opmerkt heel erg aan Kong gaat hechten, zo stond het in mijn geheugen maar dat was dus niet zo. Dus ik hoop heel erg dat Jackson dat wel heeft gedaan, dan kan hij een hoge waardering plus top10 nominatie verwachten aangezien ik heel erg gecharmeerd ben van de band Kong-Darrow (zoals ie in mijn geheugen stond althans).
Lijkt mij een vreselijke aanpassing. Hoe kan je als ontvoerde vrouw nu gaan houden van een groot harig monster dat honderden mensen vermoord (hoofden er af bijt, kapot gooit tegen muren of gewoon met metrowagon en al van een viaduct donderd). (En nu niet over het Helsinki syndroom beginnen) Nee, ik hoop dat de film lekker grauw blijft zonder absurd romantisch gedoe.
Kong moet gewoon een film blijven over een monster dat uit zijn jungle naar onze jungle wordt gehaald en daar, heel laf, en op het eigen terrein door een overmacht aan mensen met oorlogsmachines afgeschoten wordt. Lang leve het vermoorden van de natuur!
PS. Was er ook een nog een sex scene in jouw geheugen, want daar ben ik wel benieuwd naar 
Naomi Watts
-
- 54554 berichten
- 3155 stemmen
Darrow hoeft niet verliefd op Kong te worden dat wil ik ook niet maar ze moet wel om hem gaan geven omdat ze ziet wat hij haar allemaal voor haar doet. Dat komt vooral door mijn charme voor het idee. Maar Jackson zal mij inderdaad wel weer dwars zitten.
Sexscene lijkt mij iets te bizar. 
The One Ring
-
- 29974 berichten
- 4109 stemmen
Ik was een klein beetje bang dat deze film te veroudert zou zijn om nog te kunnen boeien, maar gelukkig bleek dat niet waar te zijn, want King Kong is nog steeds vermakelijk. Natuurlijk zijn de special effects veroudert en is het verhaal miniem, maar het stoorde mij nauwelijks en voor de verandering draagde het alleen maar bij aan de kijkplezier. De film is niet eng meer tegenwoordig en onbedoelt grappig, maar heeft een bepaalde eigen charme waardoor ik 'm gewoon niet laag kan beoordelen.
Ik ben het wel met Naomi Watts eens wat betrefd de rol van Anne Darrow. Ze had op zijn mist in de gaten kunnen hebben dat Kong haar niks wou doen, maar zelfs nadat ze uren in Kongs greep heeft gezeten loopt ze nog steeds bang te gillen, ondanks dat het overduidelijk is dat Kong geen gemene plannen met haar heeft. Hopelijk verandert Peter Jackson dit. Meneer Jackson krijgt het overigens moeilijk wil hij de echte charme van deze King Kong versie evenaren. Vooral de vrij trieste scéne op Empire State Building wordt, ondanks (dankzij?) de huidige techniek, moeilijk qua kracht te evenaren.
3,5 voor dit sympathieke monsterwerkje
Naomi Watts
-
- 54554 berichten
- 3155 stemmen
Ik ben het wel met Naomi Watts eens wat betrefd de rol van Anne Darrow. Ze had op zijn mist in de gaten kunnen hebben dat Kong haar niks wou doen, maar zelfs nadat ze uren in Kongs greep heeft gezeten loopt ze nog steeds bang te gillen, ondanks dat het overduidelijk is dat Kong geen gemene plannen met haar heeft. Hopelijk verandert Peter Jackson dit.
Eindelijk iemand die mij begrijpt, The One Ring
. Ze had het na een tijdje zeker door moeten hebben dat Kong haar niks wou doen en mocht Jackson dit veranderen dan is dit King Kong project voor mij al geslaagt want dat is voor mij het belangrijkste aan King Kong.
kos
-
- 46695 berichten
- 8851 stemmen
Ja, dat is wel raar, als je uren in de klauwen van een monsterlijk grote wilde aap gevangen zit, dat je dan niet gewoon rustig kunt blijven, omdat ie toch niks gedaan heeft...
Youri
-
- 197 berichten
- 34 stemmen
Een film die ik meerdere malen heb gezien. De film blijft fantastisch en voor mij onaantastbaar ondanks alle remakes. Heb de 2005 versie nog niet gezien, zal vast erg spectaculair zijn met vele computer animaties. Een actie volle film met mooie decors en geen zwakke momenten.
Angrod_Pallanén
-
- 6687 berichten
- 1042 stemmen
Dat je de 2005 versie niet hebt gezien is mogelijk, niemand heeft die nog gezien.
Deze King Kong vond ik aardig om te zien, het begin (eerste uur) vond ik langzaam en wat suf. Maar na dat uur vond ik het echt geweldig. Wat betreft de Special Effects viel het reuze mee. In het begin is de nepheid van Kong storend, maar je raakt er vanzelf aan gewend. De liefde van Kong vond ik niet zo duidelijk, het gegil van Fay hielp die verliefdheid ook niet. Ik vond de close-ups van Kong niet angstaanjagend, wat waarschijnlijk de bedoeling was. Kong in New York vond ik wel een beetje ongeloofwaardig, maar toch nog een zeer leuke film die qua kwaliteit beter is dan films uit de jaren 70 en 80.
Dikkie Post
-
- 173 berichten
- 2404 stemmen
Ik lees zojuist op IMDB dat deze eindelijk uitgebracht gaat worden op DVD, namelijk 22 november, en dat op de bonus disc extra's komen te staan die verzorgd zijn door Peter Jackson die dus nu bezig is met de 2005 versie van King Kong. Best leuk!
Pre- en sequels

The Son of Kong
1933
13 reacties
Het laatste nieuws

'The Terminal' met Tom Hanks gaat vandaag het Netflix-aanbod verlaten

Nederlandse serie 'Rampvlucht' is een kijktip op NPO Start Plus

Krijg jij geen genoeg van 'The Materialists'? Deze films zijn minstens even goed

Deense film 'Sorg og Glaede' doet het goed op MovieMeter: 'Als therapie voor de regisseur'
Bekijk ook

The Music Box
Komedie, 1932
15 reacties

Das Testament des Dr. Mabuse
Mystery / Misdaad, 1933
47 reacties

Jurassic Park
Avontuur / Sciencefiction, 1993
1.344 reacties

Safety Last!
Komedie, 1923
64 reacties

Father and Daughter
Animatie / Drama, 2000
10 reacties

Deliverance
Thriller / Avontuur, 1972
495 reacties
Gerelateerde tags
new york cityscreenplayfilm bedrijfexotic islandeilandschipgrote depressieunsociabilityking kongdinosauruszwart en witpre-codesea voyagedamsel in distressempire state buildinggiant apeanimal horrorgreat ape adapted into stage play or musicaladapted into play or musicalking kongpre-unix
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








