• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.474 films
  • 12.239 series
  • 34.025 seizoenen
  • 647.794 acteurs
  • 199.136 gebruikers
  • 9.379.405 stemmen
Avatar
 
banner banner

Magnum Force (1973)

Actie / Thriller | 124 minuten
3,37 745 stemmen

Genre: Actie / Thriller

Speelduur: 124 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Ted Post

Met onder meer: Clint Eastwood en David Soul

IMDb beoordeling: 7,2 (71.205)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Magnum Force

"A man's got to know his limitations."

Carmine Ricca (Richard Devon) werd als vakbondsleider verdacht van moord, maar vrijgesproken bij gebrek aan bewijs. Op een dag wordt hij aangehouden door de motorpolitie en neergeschoten. Inspecteur Callahan (Clint Eastwood), bijgenaamd Dirty Harry, bemoeit zich met de zaak, ook al werd hij naar een andere afdeling overgeplaatst omdat hij te snel naar zijn Magnum kaliber .44 zou grijpen. Harry wil proberen het commando te ontmaskeren dat zich tot doel gesteld heeft misdadigers, die door de mazen van het net zijn geglipt, op te sporen en te vermoorden...

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Harry Callahan

Lieutenant Briggs

Charlie McCoy

John Davis

Phil Sweet

Red Astrachan

Mike Grimes

Early Smith

Frank Palancio

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van scorsese

scorsese

  • 13171 berichten
  • 11081 stemmen

Uitstekende film waarin een groep agenten het recht in eigen handen neemt en criminelen neerschiet. Vergeleken met de eerste film wordt Harry hier wat uitgebreider neergezet (zijn privéleven). Een aantal goed opgebouwde (actie-)scenes met ook uitstekend locatiewerk. Verder ook een prima plot en Clint Eastwood blijft uiterst genietbaar als Dirty Harry.


avatar van Filmkriebel

Filmkriebel

  • 9971 berichten
  • 4657 stemmen

Voor mij persoonlijk de beste uit de Dirty Harry reeks. Clint is voor mij de enige echte "king of cool". Heel wat scènes uit die film zijn me bijgebleven, met de "vigilante" flikken die criminelen koelbloedig neerknallen. Harry zal er al gauw zijn handen vol mee hebben. De mastermind achter deze acties was nog best verrassend. Veel hard geweld, van keihard knokken tot knallen met magnum, en de Callahan humor ontbreekt geenszins. Een topper uit de jaren '70 die volgend jaar ook al zijn 50ste verjaardag mag vieren.


avatar van starbright boy

starbright boy (moderator films)

  • 22413 berichten
  • 5077 stemmen

Het tweede deel ruilt de ervaren en stijlvolle regisseur in voor de voornamelijk van TV bekende Ted Post. En dat is te merken. Post is veel meer een ambachtsman zonder stillistische identiteit. Voor het script is de wissel juist omgekeerd in zekere zin. De schrijvers van Dirty Harry waren allen als schrijvers bekend, de schrijvers van Magnum Force (John Milius en Michael Cimino) zouden snel zelf films gaan regisseren en zijn beide ook vooral daarvan bekend.

Opvallend is dat het script een draai maakt. Callahan is niet meer de meest bedenkelijke, bijna fascistische agent die liever schiet dan vraagt maar juist de eerlijke agent die het systeem zoveel mogelijk toch maar volgt omdat er niks anders is, Het script leent ook duidelijk meer uit de noirtraditie. Een wat bedenkelijke man in een totaal corrupte omgeving. De film is ook een stuk minder realistisch nog dan de eerste. Maar dat is niet zo erg.

En zo kom ik uiteindelijk op dezelfde waardering als de eerste film.


avatar van Sergio Leone

Sergio Leone

  • 4413 berichten
  • 3098 stemmen

Goed.

Beter dan wat ik mij kan herinneren van het eerste deel, al is het geen onnoemelijk verschil. Ook deze sequel is een typisch jaren 1970 product,, maar wel eentje dat al bij al behoorlijk heeft stand gehouden. Onder meer de stunts zien er nog best goed uit.

En Clint Eastwood die nog wat nonchalant is in plaats van de stugge brompot die zichzelf bloedseeieus neemt kan mij ook wel bekoren. Geplaatst in een vlot, rechttoe rechtaan politieverhaal pakt de mosterd wel.

3,5