• 15.835 nieuwsartikelen
  • 178.423 films
  • 12.235 series
  • 34.018 seizoenen
  • 647.758 acteurs
  • 199.127 gebruikers
  • 9.379.001 stemmen
Avatar
 
banner banner

Fahrenheit 9/11 (2004)

Documentaire | 122 minuten
3,29 1.512 stemmen

Genre: Documentaire

Speelduur: 122 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Michael Moore

Met onder meer: Michael Moore en George W. Bush

IMDb beoordeling: 7,5 (134.776)

Gesproken taal: Arabisch en Engels

Releasedatum: 22 juli 2004

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Fahrenheit 9/11

"Controversy...What Controversy?"

Fahrenheit 9/11 handelt over de vermeende relatie tussen de families van George Bush enerzijds, en de families van Osama bin Laden anderzijds. De film start kort na de controversiële verkiezingsuitslag van november 2000. Al Gore aanvaardde de nederlaag en George Bush werd de nieuwe president van de Verenigde Staten. We volgen Bush tijdens zijn eerste maanden 'in office' tot aan de dag waarop de Verenigde Staten de zwaarste terroristische aanslagen uit hun geschiedenis meemaken: 11 september? Moore analyseert de periode na de aanslagen: de omverwerping van het Taliban-regime in Afghanistan en Moore neemt vooral de aanzet voor de oorlog in Irak zwaar op de korrel.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Zichzelf (as Cpl. Abdul Henderson USMC)

Zichzelf (archiefmateriaal)

Zichzelf (archiefmateriaal)

Zichzelf (archiefmateriaal)

Zichzelf (archiefmateriaal)

Zichzelf (archiefmateriaal)

Zichzelf (archiefmateriaal)

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5984 stemmen

tovenaar schreef:

(quote)
Dat was inderdaad het enige wat ik gezegd had.

Ik vond het nogal een 'nu komt de aap uit de mouw' argument.

Zo kunnen we het allemaal wel, dag Kapp.


avatar van tovenaar

tovenaar

  • 6723 berichten
  • 0 stemmen

kappeuter schreef:

Ik vond het nogal een 'nu komt de aap uit de mouw' argument.

Ah vertel.


avatar van cornelis

cornelis

  • 4744 berichten
  • 681 stemmen

tovenaar schreef:

(quote)
Ah vertel.

Verder op de chat?


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

[quote]Onderhond schreef:

(quote)

Dan heb je de film niet goed gezien, hij trekt juist het vergelijk tussen twee gelijkwwardige steden met ongeveer hetzelfde inwoner aantal die ook nog eens naast elkaar liggen, de een in Canada en de ander in de USA. De verschillen zijn verbijsterend!


avatar van kos

kos

  • 46701 berichten
  • 8856 stemmen

Nee, ik moet Onderhond daar gelijk in geven. Dat gegoochel met cijfertjes klopte niet helemaal.


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5984 stemmen

Want ?

Ik moet de film maar weer eens zien. Ik heb het niet allemaal meer paraat, maar jullie dus wel ?!


avatar van Zombie McGruder

Zombie McGruder

  • 353 berichten
  • 64 stemmen

Ik vind Moore ook een populist die goed weet te manipuleren, maar dat maakt voor mij zijn films niet minder leuk eigenlijk.


avatar van John Doe

John Doe

  • 916 berichten
  • 2122 stemmen

Wint deze film zo de gouden palm. Voor mij is Moore een slimmere versie van Willibrord, waarbij het sensatie gedrag nog steeds te vinden is. Dat maakt voor mij zijn films die redelijk goed zijn er wel minder op.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87599 berichten
  • 12854 stemmen

Helemaal eens met Zombie ... niet meer leuk, wel minder relevant


avatar van kos

kos

  • 46701 berichten
  • 8856 stemmen

kappeuter schreef:

Want ?

Ik moet de film maar weer eens zien. Ik heb het niet allemaal meer paraat, maar jullie dus wel ?!

In mijn eerste post na het zien van de film gaf ik al aan, dat het stukje met de cijfers niet al te betrouwbaar overkwam.


avatar van libertasIV

libertasIV

  • 10 berichten
  • 1 stemmen

De media in de VS doet z'n werk niet dus moet Moore het maar doen. Manipulatief misschien maar wel om misverstanden uit de weg te helpen niet om ze te creeren. Misverstanden die worden veroorzaakt door nalatigheid van de 'mainstream media' en leugens van fascistische talkshows zoals die van Rush Limbaugh die 20 miljoen luisteraars heeft en die kort geleden nog de martelingen in Iraq bagatelliseerde door te zeggen dat het zelfde gebeurt bij studentenverenigingen.


avatar van cornelis

cornelis

  • 4744 berichten
  • 681 stemmen

libertasIV schreef:

De media in de VS doet z'n werk niet

Hier in NL ook niet.


avatar van kos

kos

  • 46701 berichten
  • 8856 stemmen

libertasIV schreef:

De media in de VS doet z'n werk niet dus moet Moore het maar doen. Manipulatief misschien maar wel om misverstanden uit de weg te helpen niet om ze te creeren.

Zo denk ik er ook over.


avatar van libertasIV

libertasIV

  • 10 berichten
  • 1 stemmen

cornelis schreef:

(quote)

Hier in NL ook niet.

wij wisten wel dat het niet zo zeker was dat er wmd waren in iraq. in de VS is de media gewoon de echo van de regering.


avatar van wackyboy

wackyboy

  • 547 berichten
  • 468 stemmen

Ik las laatst dat Al Gore bezig is zijn eigen nieuwszender te kopen. Is wel nodig ook. Fox News, op het ogenblik erg populair in Amerika, is rechtser dan rechts en erg op de hand van de Bush regering.


avatar van cornelis

cornelis

  • 4744 berichten
  • 681 stemmen

libertasIV schreef:

wij wisten wel dat het niet zo zeker was dat er wmd waren in iraq.

Daar ga je al. Daar ging het namelijk eigenlijk niet over.


avatar van libertasIV

libertasIV

  • 10 berichten
  • 1 stemmen

waar gaat het dan over


avatar van libertasIV

libertasIV

  • 10 berichten
  • 1 stemmen

wackyboy schreef:

Ik las laatst dat Al Gore bezig is zijn eigen nieuwszender te kopen. Is wel nodig ook. Fox News, op het ogenblik erg populair in Amerika, is rechtser dan rechts en erg op de hand van de Bush regering.

fox news heeft zelfs meegeholpen aan het jatten van de verkiezingen in 2000 door bush tot winnaar uit te roepen waarop de andere zenders gelijk volgden.


avatar van Justice4All

Justice4All

  • 2152 berichten
  • 457 stemmen

Nog meer nieuws op www.nu.nl[/url] rubriek: film.

Misschien voor geïnteresseerden:

Michael Moore Wint Gouden Palm in Cannes


avatar van as

as

  • 3548 berichten
  • 5932 stemmen

[libertasIV schreef:[/b]

[b]

fox news heeft zelfs meegeholpen aan het jatten van de verkiezingen in 2000 door bush tot winnaar uit te roepen waarop de andere zenders gelijk volgden.

Idd, en zo kunnen we constateren dat het op het moment droevig is gesteld met de onafhankelijkheid van de pers. terwijl dat toch een eerste vereiste is voor een goed functionerende democratie zoals de Amerikanen ons zo graag willen voorhouden.


avatar van T.O.

T.O.

  • 2419 berichten
  • 2797 stemmen

libertasIV schreef:

en leugens van fascistische talkshows zoals die van Rush Limbaugh die 20 miljoen luisteraars heeft en die kort geleden nog de martelingen in Iraq bagatelliseerde door te zeggen dat het zelfde gebeurt bij studentenverenigingen.

Idd erg kwalijk. Wanneer wordt die gast eens van zijn talkshow gekickt?


avatar van wackyboy

wackyboy

  • 547 berichten
  • 468 stemmen

[quote]T.O. schreef:

(quote)

Was dat niet die kerel die altijd zo ageerde tegen drugsgebruik, maar al jaren verslaafd bleek te zijn aan de pijnstillers?


avatar van cornelis

cornelis

  • 4744 berichten
  • 681 stemmen

Klinkt als een ervaringsdeskundige...


avatar van bioscoopzaal

bioscoopzaal

  • 2805 berichten
  • 4325 stemmen

Uit De Standaard van vandaag:

Moore-film bijna in Amerikaanse zalen

BRUSSEL - Na drie weken van gesprekken hebben Harvey en Joey (sic) Weinstein, oprichters van de productiefirma Miramax, de omstreden documentaire Fahrenheit 9/11 van Michael Moore in eigen naam teruggekocht van zijn eigenaar Disney. Ze gaan nu op zoek naar een nieuwe verdeler en hopen de film tegen het midden van de zomer in de Amerikaanse zalen te hebben. Vrij snel daarna moet een release op dvd volgen. De film, die zopas de Gouden Palm op het festival van Cannes won, is controversieel omdat hij het beleid van president Bush hard aanpakt.

Heel wat kleinere verdelers staan te trappelen om Fahrenheit 9/11 uit te brengen. Om de film in het buitenland uit te brengen zijn al afspraken gemaakt. Voor de Benelux is de film aangekocht door Paradiso Film. Maar het is de vraag wanneer Fahrenheit 9/11 precies in de Europese bioscopen te zien zal zijn. Moore is namelijk nog aan zijn film aan het sleutelen. De voorlopige premièredata zijn vastgesteld op 7 juli voor België en 5 augustus voor Nederland. Die maand verschil moet volgens Paradiso worden verklaard uit het verschil in de Nederlandse en Belgische markt voor films met een hoog arthouse-gehalte.

In België zijn zulke films te zien in de grote bioscopen, terwijl ze in Nederland naar de filmtheaters en arthouses gaan. Een ander verschil is dat zulke films in België in 30 à 35 kopieën uitgaan en daar in zes weken tussen de 400.000 en 700.000 euro opleveren. In Nederland komen 15 tot 20 kopieën uit, die in vier keer zoveel tijd de helft van dat bedrag opleveren. Er zijn volgens Paradiso nog geen trailers of posters beschikbaar. "Het schijnt dat de film nog maar in één kopie bestaat en dat die met een bodyguard van kluis naar kluis gaat", aldus een woordvoerster.


avatar van T.O.

T.O.

  • 2419 berichten
  • 2797 stemmen

Goh, ik wist niet dat er zo'n groot verschil in filmpubliek bestond tussen België en Nederland. Valt me tegen van de Nederlanders.


avatar van FisherKing

FisherKing

  • 18696 berichten
  • 0 stemmen

Nederland heeft dan ook het laagste bioscoopbezoek (per hoofd van de bevolking) van Europa. En ik moet eerlijk zeggen, dat ik liever in Belgie naar de bioscoop ga. (een paar filmhuizen in NL uitgezonderd)


avatar van bioscoopzaal

bioscoopzaal

  • 2805 berichten
  • 4325 stemmen

In België lopen mainstream en art-house zowiezo veel meer door elkaar. Zelfs in de Kinepolis-groep draaien ze films van Almodovar, en in de (cinefiele) Studio's draaien dan weer Spider-Man en Harry Potter ...


avatar van Yak

Yak

  • 4950 berichten
  • 829 stemmen

Ik zag 'Goodbye Lenin' in Antwerpen destijds ook in wat bij ons voor een middelgrote Pathe door zou gaan. Probleem in Holland is dat de grote bioscopen irritant publiek trekken, en de filmhuizen klotestoelen hebben.


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5984 stemmen

Vanaf volgende maand hebben we hier in Utrecht drie filmhuizen, met goede stoelen. Voordeel van de filmhuizen is dat er een prettig publiek komt en de bioscopen zijn knus (niet per se klein).


avatar van jassonn

jassonn

  • 5303 berichten
  • 3234 stemmen

In Nederland hebben we toch ook te weinig bioscopen/doeken,wat ik tenminste eens vernomen heb?

Hier in Zwolle wordt het in ieder geval tijd voor een nieuwe veel grotere bioscoop ,want een groot deel van de film komt hier niet eens uit omdat er geen ruimte is.

Ik heb nog geen filmhuis bezocht,maar de in de bioscopen hier ben ik nog geen "vervelend"publiek tegengekomen.