• 15.799 nieuwsartikelen
  • 178.289 films
  • 12.224 series
  • 34.003 seizoenen
  • 647.421 acteurs
  • 199.088 gebruikers
  • 9.376.783 stemmen
Avatar
 
banner banner

Fahrenheit 9/11 (2004)

Documentaire | 122 minuten
3,29 1.512 stemmen

Genre: Documentaire

Speelduur: 122 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Michael Moore

Met onder meer: Michael Moore en George W. Bush

IMDb beoordeling: 7,5 (134.755)

Gesproken taal: Arabisch en Engels

Releasedatum: 22 juli 2004

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Fahrenheit 9/11

"Controversy...What Controversy?"

Fahrenheit 9/11 handelt over de vermeende relatie tussen de families van George Bush enerzijds, en de families van Osama bin Laden anderzijds. De film start kort na de controversiële verkiezingsuitslag van november 2000. Al Gore aanvaardde de nederlaag en George Bush werd de nieuwe president van de Verenigde Staten. We volgen Bush tijdens zijn eerste maanden 'in office' tot aan de dag waarop de Verenigde Staten de zwaarste terroristische aanslagen uit hun geschiedenis meemaken: 11 september? Moore analyseert de periode na de aanslagen: de omverwerping van het Taliban-regime in Afghanistan en Moore neemt vooral de aanzet voor de oorlog in Irak zwaar op de korrel.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Zichzelf (as Cpl. Abdul Henderson USMC)

Zichzelf (archiefmateriaal)

Zichzelf (archiefmateriaal)

Zichzelf (archiefmateriaal)

Zichzelf (archiefmateriaal)

Zichzelf (archiefmateriaal)

Zichzelf (archiefmateriaal)

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Goodfella

Goodfella

  • 5091 berichten
  • 4875 stemmen

Bowling for Columbine was anders toch ook vrij serieus.


avatar van Bloompje

Bloompje

  • 609 berichten
  • 387 stemmen

Excuseer de woordkeuze dan. De film was hirlarisch en serieus. Maar we hebben de film nog niet gezien, dus eigenlijk kunnen we nog niet oordelen. Ik weet alleen dat de film de langste staande ovatie al heeft gekregen tijdens deze Cannes. Zegt al veel natuurlijk.


avatar van titia

titia

  • 601 berichten
  • 1302 stemmen

Bloompje schreef:

Ik weet alleen dat de film de langste staande ovatie al heeft gekregen tijdens deze Cannes. Zegt al veel natuurlijk.

Vraag ik me af, zou dat niet gewoon een politiek spelletje zijn?

Wie zitten er in de zaal bij zo'n voorstelling, vrienden van mr. Moore?

Sorry hoor, ik heb echt genoten van BFC, en geloof dus ook dat dit een goede film is, maar ik zet wel mijn vraagtekens bij dit soort berichten.


avatar van as

as

  • 3548 berichten
  • 5932 stemmen

Volgens mij zaten er veel mensen van de pers. Het was namelijk, Jawel: een persvoorstelling. Dus het lijkt me sterk dat er alleen vriendjes van Moore bij waren.


avatar van kos

kos

  • 46695 berichten
  • 8851 stemmen

Bloompje schreef:

Excuseer de woordkeuze dan. De film was hirlarisch en serieus. Maar we hebben de film nog niet gezien, dus eigenlijk kunnen we nog niet oordelen. Ik weet alleen dat de film de langste staande ovatie al heeft gekregen tijdens deze Cannes. Zegt al veel natuurlijk.

Een groot deel van het publiek vond deze film ook behoorlijk hilarisch. Moore zelf zei dat als je het van een afstand bekijkt de film ook wel grappig is, wat natuurlijk niets afdoet aan de serieuze ondertoon. Vergelijkbaar met BFC dus.


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5983 stemmen

Persconferentie Michael Moore in Cannes

(RealVideo, uit VPRO's R.A.M Cannes journaal)

Reuze interessant. Filmpje duurt bijna 9 minuten.


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5983 stemmen

Op de persconferentie na afloop vertelde Moore er 100 procent zeker van te zijn dat zijn film toch in de Amerikaanse bioscopen komt. 'En dan niet in de arthouses, maar in de multiplexen. Zodat iedereen kan zien wat deze malloot in het Witte Huis aanricht met het belastinggeld van de Amerikaanse burgers'.

Op de vraag of de uitbreng nog voor de Amerikaanse verkiezingen plaatsvindt, antwoordde Moore: 'Natuurlijk. Een kerstfilm breng je toch ook niet in mei uit?'

bron: Cinema.nl


avatar van FisherKing

FisherKing

  • 18696 berichten
  • 0 stemmen

Ja, erg interessante persconferentie. Wat me nog het meest opviel is dat de zgn US nieuwszenders dat filmpje niet bleken uit de zenden (of is het inmiddels wel gebeurd ?)


avatar van kos

kos

  • 46695 berichten
  • 8851 stemmen

Nee, dat gaat ook niet gebeuren.


avatar van as

as

  • 3548 berichten
  • 5932 stemmen

dat verbaast me eigenlijk ook niks. Tegenwoordig kun je zeggen dat de nieuwszenders alles van hun onafhankelijkheid hebben verloren. CNN is het grootste gedrocht. Stel je eens voor dat er Amerikanen wakker worden: He! maar dit willen we niet!


avatar van morpheus

morpheus

  • 1034 berichten
  • 675 stemmen

as schreef:

CNN is het grootste gedrocht

Dat ben ik met je eens, je zult er nooit kritiek op bush of wat dan ook lezen. Zelfs als is het hoofdnieuws in europa.


avatar van petey

petey

  • 1901 berichten
  • 3828 stemmen

dat komt allemaal doordat de omroepen het bezit zijn van grote maatschappijen die afhankelijk zijn van de regering (die ze vaak zelf in het zadel geholpen hebben) voor grote opdrachten.


avatar van as

as

  • 3548 berichten
  • 5932 stemmen

In dit opzicht vind ik ook zeker dat Moore een goede functie vervult als criticaster voor het Amerikaans publiek die vaak in grote getalen niet weet wat hun regering uitvreet. Begrijp me niet verkeerd hoor, ik zeg niet dat elke Amerikaan niets weet maar het is een feit dat door de beperkingen, die de vele tv stations opgelegd krijgen, het zij door intrekking van gelden en dergelijke, er een tendens is ontstaan van journalistieke beperkingen. ten gevolge van deze druk van boven af is het geen wonder dat er zelfs sprake is van een onderontwikkelde kennis van zaken. Raar genoeg zijn wij daar ook niet helemaal onschuldig aan. Te vaak bepalen kijkcijfers voor ons ook wat belangrijk is en wat we te weten komen. Tuurlijk is het ook zo dat je er maar van uit moet gaan of wij ook de juiste informatie verschaft krijgen. Eng idee.


avatar van JakkeLuchtgitaar

JakkeLuchtgitaar

  • 31 berichten
  • 161 stemmen

as schreef:

dat verbaast me eigenlijk ook niks. Tegenwoordig kun je zeggen dat de nieuwszenders alles van hun onafhankelijkheid hebben verloren. CNN is het grootste gedrocht. Stel je eens voor dat er Amerikanen wakker worden: He! maar dit willen we niet!

en wat lees ik nu net op het internet, dat CNN een positieve review heeft gegeven over deze film. Raar.

Je moet de puntenverdeling op IMDB eens bekijken. Echt grappig.

Zo'n 70% van de stemmers geven hem een 10/10 en zo'n 20% een 1/10. Deze film lokt dus toch weer heel wat controverse uit.


avatar van moviefreak#1

moviefreak#1

  • 14390 berichten
  • 25163 stemmen

Ik weet dat de moderators liever hebben dat het hier over downloaden van films gaat maar deze "film" is vandaag in de roulatie gebracht in dat circuit en de file is een VIRUS !!! Dus bij deze even een waarschuwing


avatar van soboer

soboer

  • 359 berichten
  • 293 stemmen

Moore loopt al een hele tijd te prediken dat hij anti-Bush is(ben ik ook overigens) ,maar hij moet niet zo een domme verband leggen tussen de familie Bush en de familie Bin Laden. Want wat is hier nu zo boeiend aan. Weet men soms niet dat Osama zich heeft afgezet tegen zijn familie en kan iemand mij uitleggen wat de aanslag op het WTC te maken heeft met deze o zo belangrijke ontdekking van Moore. Deze documentaire is alleen maar interessant voor de onwetenden die nemen toch alles maar voor waar aan.


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5983 stemmen

Kijk eerst de documentaire voor je je conclusies trekt, zou ik zeggen.


avatar van kos

kos

  • 46695 berichten
  • 8851 stemmen

soboer schreef:

Moore loopt al een hele tijd te prediken dat hij anti-Bush is(ben ik ook overigens) ,maar hij moet niet zo een domme verband leggen tussen de familie Bush en de familie Bin Laden.

Je weet nog niet eens wat voor verbanden hij legt. Zou je daar niet even op wachten? Als je ziet dat Amerika Afghanistan pas is binnengevallen nadat de voorbereidde oliedeals met de Taliban in Texas mislukt waren, vind ik dit soort verbanden niet al te vergezocht.

Want wat is hier nu zo boeiend aan. Weet men soms niet dat Osama zich heeft afgezet tegen zijn familie en kan iemand mij uitleggen wat de aanslag op het WTC te maken heeft met deze o zo belangrijke ontdekking van Moore.

Dat ligt toch allemaal in het verlengde. Hij wil duidelijk maken dat iedereen daar gek gemaakt wordt in het belang van een valse minderheid.

Deze documentaire is alleen maar interessant voor de onwetenden die nemen toch alles maar voor waar aan.

Ik ben inderdaad wel bang dat het weinig nieuws zal brengen voor mensen die een beetje op de hoogte zijn, zoals dat ook al met BFC het geval was. Maar ik verwacht veel van de manier hoe hij de specifieke onderwerpen aansnijdt.


avatar van Tha Flow

Tha Flow

  • 283 berichten
  • 854 stemmen

Het leuke van Moore (zijn films/duco's) vind ik dat hij zelf eigenlijk geen conclusies trekt, maar de suggestie zijn werk laat doen. Hij zal dus denk ik ook in Fahrenheit 9/11 niet zeggen dat Bush direct iets te maken heeft met Bin Laden, maar alleen suggereren dat er misschien wel een verband is. En dán kun je zelf je conclusie trekken. Misschien wordt je wel in een bepaalde richting geduwd, maar ik geloof persoonlijk meneer Moore eerder dan die Bush.


avatar van (matthijs)

(matthijs)

  • 95 berichten
  • 261 stemmen

Na Bowling for Columbine kijk ik erg uit naar deze. Leuk om te horen hoe de heftige anti-reacties in Amerika deze film alleen maar goed doen. Moore kan voor mij niet meer stuk, volgende week toch maar eens een boek van hem kopen. Stupid White Men...


avatar van libertasIV

libertasIV

  • 10 berichten
  • 1 stemmen

as schreef:

dat verbaast me eigenlijk ook niks. Tegenwoordig kun je zeggen dat de nieuwszenders alles van hun onafhankelijkheid hebben verloren. CNN is het grootste gedrocht. Stel je eens voor dat er Amerikanen wakker worden: He! maar dit willen we niet!

het grootste gedrocht is foxnews en ook andere zenders zijn nog wel erger dan cnn.


avatar van bioscoopzaal

bioscoopzaal

  • 2805 berichten
  • 4325 stemmen

Maar da's nog geen reden om de stemmen voordat je de film hebt gezien.


avatar van bioscoopzaal

bioscoopzaal

  • 2805 berichten
  • 4325 stemmen

Ik las gisteren trouwens in De Standaard dat Moore een kleine wijziging in de titel heeft aangebracht. Vanaf nu zou de film Fahrenheit 9/11 (met een streepje) heten.


avatar van FisherKing

FisherKing

  • 18696 berichten
  • 0 stemmen

Zo stond ie in Cannes trouwens ook : 9/11


avatar van Zombie McGruder

Zombie McGruder

  • 353 berichten
  • 64 stemmen

Zo heb ik 'em ook in het systeem gezet .


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5983 stemmen

Ja vreemd. Iemand heeft 'm blijkbaar gecorrigeerd omdat imdb 911 aanhoudt.


avatar van as

as

  • 3548 berichten
  • 5932 stemmen

waarom stemmen op Fahrenheit Libertas? Je weet toch dat je de film eerst gezien moet hebben voordat je gaat stemmen?


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5983 stemmen

Inderdaad. Ik heb zijn stem verwijderd.


avatar van as

as

  • 3548 berichten
  • 5932 stemmen

Mooi. Toch raar dat mensen dat blijven doen.


avatar van bioscoopzaal

bioscoopzaal

  • 2805 berichten
  • 4325 stemmen

kappeuter schreef:

Ja vreemd. Iemand heeft 'm blijkbaar gecorrigeerd omdat imdb 911 aanhoudt.

Mag er weer 9/11 van gemaakt worden?