• 16.159 nieuwsartikelen
  • 179.501 films
  • 12.329 series
  • 34.194 seizoenen
  • 650.452 acteurs
  • 199.450 gebruikers
  • 9.404.365 stemmen
Avatar
 
banner banner

Out of the Blue (1980)

Drama | 94 minuten
3,42 43 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 94 minuten

Alternatieve titel: No Looking Back

Oorsprong: Canada

Geregisseerd door: Dennis Hopper

Met onder meer: Linda Manz, Dennis Hopper en Sharon Farrell

IMDb beoordeling: 7,2 (4.850)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 28 januari 1982

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

  • Bioscoop Donderdag 26 maart in één bioscoop (Amsterdam)

Plot Out of the Blue

"She's 15. The only adult she admires is Johnny Rotten."

Cindy Barnes heeft het thuis niet makkelijk. Haar vader zit in de gevangenis en haar moeder is de hele dag van huis omdat ze aan de drugs is. Haar enige uitlaatklep is de muziek, en ze kijkt dan ook vol bewondering op naar de rebelse punker Johnny Rotten.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van niethie

niethie

  • 7319 berichten
  • 7284 stemmen

Volgens Hopper zelf een soort van sequel op zijn eigen Easy Rider, de film zou de personages uit die film tien jaar na dato moeten uit beelden. Net als in ER ziet het er grotendeels uit alsof het onder zware invloed gemaakt is, dat kwam hier echter stukken minder goed tot zijn recht. De hele film is een complete chaos en zag er niet uit, het lukte me dan ook geen moment om me echt in te leven. Vooral met dat meisje uit de titelrol kon ik, hoe hard ik het ook probeerde, amper meeleven. Het einde is behoorlijk absurd en over de top maar gaf het voor de rest zwake geheel nog wel wat extra's mee.

2 sterren


avatar van danuz

danuz

  • 12935 berichten
  • 0 stemmen

Easy Rider beviel me een paar jaar geleden niet echt heel goed. Maar na het zien van Out of the Blue ("into the black") is die aan een herziening toe.

Vond dit namelijk een heel krachtige film. Ruw en onafgewerkt, naar het einde toe ontsporend (personages lijken zichzelf daar oprecht te verliezen), met een tomboy in de hoofdrol. Die scène waar ze van huis wegloopt is echt geniaal (dat drummen, die artiest op straat). Het lijkt wel 'out of the blue' zijn geschoten, waardoor de film, ondanks dat het plotgericht is, vooral toch een acteursfilm is. Rauw en misschien wel onvergetelijk.


avatar van goongumpa

goongumpa

  • 3057 berichten
  • 4083 stemmen

Out of the blue, into the black...

Enorm geladen en intense film van Hopper; compromisloos en nihilistisch tot op het bot. De film is rauw, maar doet toch zeer poëtisch, dromerig, soms haast onwerkelijk aan. Goed voorbeeld daarvan is de scene waarin Hopper met een bulldozer rijdt over een vuilnisbelt die krioelt van de vogels, ondersteund door de prachtige muziek van Neil Young.

Op papier zou deze film een sociaal drama zijn, vol wrange scènes en vuile, schokkende familiegeheimen, maar door Hoppers unieke aanpak ontstijgt de film ieder genre. Het zou me ook verbazen als hij het script gevolgd heeft, want de dialogen en camerahoeken doen vaak heel geïmproviseerd aan.

De beginscène, waarin Hopper en Manz, vrolijk spelend achter het stuur van een vrachtwagen, inrijden op een schoolbus vol kinderen in halloweenkostuum, is schokkend , surrealistisch, onvergetelijk... De eindscène is een al even sterke nihilistishe punk-explosie.

Ook om nooit te vergeten is de prestatie van Linda Manz, als verwarde, getraumatiseerde puber. Langs de ene kant is ze nog een kind, maar door alle ellende wordt ze gedwongen om op te groeien en zich af te zetten tegen alles en iedereen…. Haar heil vind ze in de punkbeweging. Manz (die je misschien kent uit andere meesterwerkjes als Days of Heaven, Gummo of The Wanderers), is een unieke actrice in elk opzicht van het woord. Ze houdt het midden tussen kind en volwassene, jongen en meisje, waardoor ze zeer intrigerend en gepast is voor de rol. Ze is werkelijk subliem.


avatar van Movsin

Movsin

  • 8286 berichten
  • 8443 stemmen

Vooral het acteerwerk van Linda Manz valt op in in deze film die een beeld ophangt van een op meerdere vlakken ongelukkig gezin.

Goed verhaald met enkele sterke scènes waarin naar het einde toe de gefrustreerdheid van de personages onvermijdelijk omslaat in geweld. Een minpunt is wel dat de film eigenlijk nooit raakt.


avatar van goongumpa

goongumpa

  • 3057 berichten
  • 4083 stemmen

Linda Manz is in mijn ogen een van de meest fascinerende figuren die ooit op het witte doek verschenen is. Een verschijning van 1m47 groot, die het midden houdt tussen man en vrouw, kind en volwassene, met een absoluut ongeziene naturel en expressie.

Ze werd als tiener ontdekt door Terence Malick in de jaren '70, waarna ze een schitterende rol neerzette in Days of Heaven. Malick zette haar naar verluidt in een geluidsstudio, speelde de film af en liet haar erover praten. Deze geïmproviseerde monoloog zou naar verluidt de voice-over van de film zijn geworden. Vervolgens speelde ze mee in The Wanderers, een paar obscure werkjes en deze Out of the Blue - wat mij betreft haar beste rol.

Daarna trok ze zich terug uit de filmwereld en kreeg ze kinderen. Ze speelde nog een paar kleine rolletjes (de meest opvallende was in Gummo), maar verder niks. Naar eigen zeggen heeft ze geen telefoon en is ze al 20 jaar niet meer naar de film geweest.

Calling Linda Manz - Page 1 - Movies - New York - Village Voice - villagevoice.com


avatar van stinissen

stinissen (crew films & series)

  • 23571 berichten
  • 77118 stemmen

Linda Manz was geniaal in The Wanderers (1979) en doet het hier weer goed , de film op zich vond ik niet zo maar wel aardig om gezien te hebben. Verder nog kleine rol van cult-tv held Raymond Burr als de dokter.


avatar van Serpicos

Serpicos

  • 1145 berichten
  • 4221 stemmen

goongumpa, is deze ergens te vinden met Nederlandse of Engelse ondertiteling?


avatar van goongumpa

goongumpa

  • 3057 berichten
  • 4083 stemmen

avatar van Survivor87

Survivor87

  • 165 berichten
  • 272 stemmen

Een sterk , zeer intens, psychologisch drama met een jong meisje die duidelijk lijd onder de problemen van haar vader die tijdens een dronken bui een schoolbus aanreed met z'n truck en erna achter de tralies belande. Hopper speelt de vader die een nieuwe kans krijgt van de maatschappij. En die grijpt hij ook met beide handen. Alhoewel natuurlijk het verleden hem komt inhalen...

Sterk geregisseerd door Hopper. Hier laat hij opnieuw zien dat hij wat mij betreft een goed regisseur & acteur was. En dat hij het zeker niet verdiende om 15 jaar op de blacklist te staan in Hollywood. En pas in 1986 opnieuw een comeback kon maken.


avatar van Basto

Basto

  • 12112 berichten
  • 7452 stemmen

Komt november uit op blu ray bij BFI.


avatar van Basto

Basto

  • 12112 berichten
  • 7452 stemmen

Wow!

Fantastisch rauw drama met ijzersterke rollen van Hopper en Manz.

De film heeft dezelfde losse vorm als Easy Rider maar z’n nouvelle vague achtige aanpak is gevoed met een venijnige furie die perfect past bij deze anarchistische film. Krachtige cinema!

Eerste meesterwerkje van 2022 voor mij. Dikke 4,5 en Hopper’s beste.

Wat fijn dat deze duistere parel door BFI op blu ray is uitgebracht.


avatar van ZAP!

ZAP!

  • 5507 berichten
  • 3638 stemmen

Basto schreef:

Wat fijn dat deze duistere parel door BFI op blu ray is uitgebracht.

Met (Eng.) subs?


avatar van Basto

Basto

  • 12112 berichten
  • 7452 stemmen

ZAP! schreef:

(quote)
Met (Eng.) subs?

Ja, engelse


avatar van scorsese

scorsese

  • 13258 berichten
  • 11144 stemmen

Goeie film over een tienermeisje waarvan haar vader in de gevangenis zit en haar moeder verslaafd is. Een behoorlijk rauw drama waarbij het ontbreken van een verhaal zeker geen gemis is, maar iets meer focus had wel gemogen. Goeie muziek van Neil Young en de jonge LInda Manz weet de aandacht goed naar haar toe te trekken. Een kleine 3.5 sterren.


avatar van cinemanukerke

cinemanukerke

  • 1893 berichten
  • 1072 stemmen

The New Hollywood – take 19

Dit is de laatste film uit mijn cyclus 'The New Hollywood'. We zijn inmiddels in 1980 beland maar in de plaats van de veelgeciteerde films uit de filmencyclopedieën te nemen als Raging bull of Heaven's gate neem ik een mindere bekende titel nl Out of the blue. Het is een film dat waarschijnlijk 10 jaar eerder veel meer bijval als new hollywood produkt zou krijgen want dit zou niet misstaan tussen bv Five easy pieces of Wanda. Regisseur is Dennis Hopper die mede verantwoordelijk was voor het begin van die stroming. In die zin is de circel rond.

OOTB begint met een zichtbaar trauma (bus ongeval) om te eindigen met een onzichtbaar trauma (incest). Die overstap is weliswaar rauw en schokkend gebracht maar ook een beetje ongemotiveerd vind ik. De relatie tussen vader en dochter is eerst hecht en innemend en dan dit. De vader worsdt eerst getoond als een gelijkgestemde van de dochter - wild en anarchistisch - en dan plots als vijand en roofdier . Maar misschien verwijst de titel wel naar het gewelddadige einde. Out of the blue is vrij vertaald : uit het niets. En ook Neil Young zingt in de titelsong 'Johhny Rotten is gone but not forgotten'. De dochter is hevige fan van punkrock en haar daad op het einde met de moeder kan geinterpreteerd worden als een 'no future' daad.

OOTB is zoals Thé Lau destijds zong nl rauw, hees en teder. Alles tegelijk met impact van een explosie dat door de naturalistische regie sterk overkomt maar ik vind dat het laatste deel op losse grond is gebaseerd.


avatar van Mr_Marty

Mr_Marty

  • 136 berichten
  • 120 stemmen

Subvert normality. Punk is not sexual, it's just aggression. Destroy. Kill All Hippies.

Na jaren van alleen de sample horen in 'Kill All Hippies' van Primal Scream eindelijk Dennis Hoppers cultklassieker gezien. Hoppers extreem rauwe film over Cebe (Linda Manz), een meisje dat opgroeit aan de zelfkant van de Canadese samenleving in de punktijd, kwam bij me aan als een mokerslag.

En dat terwijl het oorspronkelijk een vrij standaard tienerfilm zou worden met Hopper alleen als acteur. De productie kwam echter in de problemen. Hopper heeft toen het verhaal herschreven, geïnspireerd door het Neil Young nummer 'Hey Hey, My My' dat de regel "out of the blue, into the black" bevat en Manz' liefde voor punk, en de film zelf geregisseerd.

Manz' performance als een vuurspuwende tiener die zich met Elvis als surrogaatvader en punkslogans als mantra wapent tegen de harde wereld om zich heen, maar desgewenst ook flessen stukslaat op hoofden van handtastelijke mannen, maar tegelijk nog slaapt met haar duim in haar mond, praat tegen haar teddybeer praat en haar eigenlijke vader (Hopper zelf) nog verafgoodt, geldt terecht als één van de beste performances van een jonge acteur ooit. Hopper zelf speelt hier ook in absolute topvorm, op zijn allerintenst en Manz gaat met gemak met hem mee, zo niet over hem heen.

De acteurs stuwen elkaar hier naar grote hoogten, want ook Sharon Farrell als Cebes moeder en Don Gordon als pa's creepy vriend Charlie zijn uitstekend. Raymond 'Perry Mason' Burr doet nog een duit in een zakje als de enig sympathieke volwassene in de film, een kinderpsycholoog.

De film is duidelijk snel en voor een laag budget gemaakt, maar het rauwe en rafelige past perfect bij het verhaal. Locaties zijn een louche bar, een vuilnisbelt, een punkconcert en het deprimerende huis van het 'gezin' zelf.

Echt sociaalrealisme is het niet; zeker het begin en einde zijn daarvoor te groot. Denk meer aan de soort verwrongen onderbuikblik op de wereld van films als Naked en Gummo. Dat Harmony Korine voor die laatste film geïnspireerd is door Out of the Blue is overduidelijk: hij haalde Linda Manz uit haar zelfgekozen acteurspensioen om de moeder van Solomon te spelen.

"It means nothing. It's an empty punk gesture."

Over hoe invloedrijk deze film is gesproken: tussen al posters van punkbands op Cebes kamer, zag ik ineens het Public Enemy-logo. Dat is niet alleen geen punk, maar sowieso een act die helemaal nog niet bestond in 1980. Het blijkt de titel van een punkfanzine uit Vancouver te zijn, waarbij de gelinkte editie ook nog Pointed Sticks, de punkband in de film op de cover noemt. Dus of de Amerikaanse oostkust rappers waren fan van Canadese westkustpunk of van deze film. Dat laatste lijkt me waarschijnlijker.

(Gezien in De Uitkijk)