• 15.798 nieuwsartikelen
  • 178.256 films
  • 12.223 series
  • 34.000 seizoenen
  • 647.417 acteurs
  • 199.077 gebruikers
  • 9.375.880 stemmen
Avatar
 
banner banner

For Queen and Country (1988)

Drama | 105 minuten
2,28 101 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 105 minuten

Oorsprong: Verenigd Koninkrijk / Verenigde Staten

Geregisseerd door: Martin Stellman

Met onder meer: Denzel Washington, Dorian Healy en Sean Chapman

IMDb beoordeling: 5,6 (2.803)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 10 augustus 1989

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot For Queen and Country

Reuben keert terug in Londen, na negen jaar het Britse leger als soldaat te hebben gediend. Zijn teleurstelling over het burgermansbestaan en de veranderingen die zijn oude vrienden hebben ondergaan groeit geleidelijk uit tot een alomvattende twijfel aan het land waarvoor hij onder andere bij de invasie in de Falklands heeft gevochten Alleen Stacey, alleenstaande moeder, schijnt te begrijpen hoe de afgedankte en werkloze 'nietsnut' zich voelt.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van sinterklaas

sinterklaas

  • 11816 berichten
  • 3317 stemmen

Inderdaad, deze film is zo slecht nog niet. Het verteld een beetje het verhaal hoe het is in de achterbuurten van Londen. De film is wel een beetje grauw en triest maar dat hoord er juist bij. Denzel Washington speelde goed als een Engels persoon met nog een puur Amerikaans accent. Ook die man met die ene been mocht er wezen en die alleenstaande moer met haar dochter.

Vind het alleen jammer dat Denzel Washinton en die man met dat ene been aan het einde dood gaan.

Voor de rest leuk om een keer te zien.

3,5*


avatar van Tarkus

Tarkus

  • 6409 berichten
  • 5315 stemmen

Tarkus schreef:

Britse film met Denzel Washingon, en waarschijnlijk zijn slechtste film ooit. Op zich geen slecht verhaal, maar slecht uitgewerkt. De film is van begin tot eind langdradig de actiescenes zijn saai. Dit had veel beter gekund. Het verbaasd me niets dat ik nog nooit van de film had gehoord, tot vandaag, ik zag hem toevallig liggen in de bib en was benieuwd. Slechte keuze dus.

Mijn mening over deze film ga ik zeker niet wijzigen, integendeel, vond hem nu nog slechter dan de eerste maal, bijgevolg een nog lagere score.


avatar van mrklm

mrklm

  • 11419 berichten
  • 9920 stemmen

Een ietwat vage combinatie van melodrama, sociaal en politiek drama speelt zich af in Noord-Ierland, kort na afloop van de Falkland-oorlog. Denzel Washington - die net was doorgebroken met zijn rol als Steve Biko in Cry Freedom - speelt de hoofdrol met de voor hem karakteristieke intensiteit. Hij speelt een veteraan van de Falkland-oorlog die moet proberen zijn draai te vinden in een stad die verscheurd is langs religieus-politieke lijnen (The Troubles) en waar racisme aan de orde van de dag is. Washington speelt helemaal niet slecht, maar zijn accent overtuigt totaal niet. Bovendien is er geen dramatische opbouw in het scenario dat meer een allegaartje is van losse ideeën. Sommige daarvan zijn interessant, maar het hangt een beetje als los zand uit elkaar. Niettemin een must voor fans van de hoofdrolspeler.