• 15.799 nieuwsartikelen
  • 178.264 films
  • 12.224 series
  • 34.003 seizoenen
  • 647.419 acteurs
  • 199.080 gebruikers
  • 9.376.310 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy (2005)

Sciencefiction / Komedie | 110 minuten
2,97 1.279 stemmen

Genre: Sciencefiction / Komedie

Speelduur: 110 minuten

Oorsprong: Verenigd Koninkrijk / Verenigde Staten

Geregisseerd door: Garth Jennings

Met onder meer: Martin Freeman, Yasiin Bey en Sam Rockwell

IMDb beoordeling: 6,7 (216.062)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 4 augustus 2005

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

"Don't leave Earth without it"

De Aardling Arthur Dent heeft een slechte dag. Zijn huis staat op het punt met de grond gelijk gemaakt te worden, en hij ontdekt dat zijn beste vriend Ford Prefect afkomstig is van een kleine planeet nabij Betelgeuse. Alsof dit nog niet genoeg is komt hij er achter dat de aarde op het punt staat vernietigd te worden om plaats te maken voor een intergalactische snelweg. Arthur weet samen met Ford net op tijd z'n planeet te verlaten, wat het begin is van een bizarre trektocht door het heelal. Zijn enige houvast: het Intergalactisch Liftershandboek.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Zaphod Beeblebrox

Ford Prefect

Humma Kavula

Deep Thought

Narrator/The Guide

Questular Rontok

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Brooklyn

Brooklyn

  • 1144 berichten
  • 1402 stemmen

Voor een comedy is het wel heel niet-grappig. Halve punt eraf.

2,5


avatar van Poisonthewell

Poisonthewell

  • 4939 berichten
  • 13411 stemmen

Ik heb t boek niet gelezen (maar mijn interesse is nu wel gewekt), dus ik kan de film niet vanuit een fanboy-perspectief beoordelen, maar ik ben verbaasd over de lage rating hier. Ik vond m bijzonder leuk; veel meer gelachen dan ik van tevoren had verwacht.


avatar van pim-klaver

pim-klaver

  • 68 berichten
  • 889 stemmen

Yamato schreef:

Ben na een half uurtje afgehaakt, het kon me niet boeien.

ik ook na 3 kwartier dan

pff wat vermoeiend zeg


avatar van namingway24

namingway24

  • 1117 berichten
  • 1403 stemmen

De beste scènes zaten in de trailer, maar die waren dan ook wel grappig.


avatar van Donkerwoud

Donkerwoud

  • 8672 berichten
  • 3944 stemmen

Ik heb nooit zo begrepen waarom deze zo door het slijk gehaald moest worden. Het weet de humor van het boek best aardig te vertalen naar de grafische pracht van Hollywood.


avatar van Caldora

Caldora

  • 44 berichten
  • 57 stemmen

Hitchhiker's Guide to the Galaxy is als film opzich niet te begrijpen. Al vind ik het onbegrijpelijk dat iemand na een half uur al wegzapt, want het is op z'n minst een interessante film; en wél erg grappig.

Maar in combinatie met het boek voegt HitchhikersGuide wel iets toe aan het geheel.


avatar van simpelekees

simpelekees

  • 48 berichten
  • 46 stemmen

Ik heb de oudere nog niet gezien.
wat een ontzettend sterke film. omdat;
- de mens voor gek wordt gezet.
- arthur zijn huis plaats moet maken voor snelweg
- De aarde plaats moet maken voor een snelweg
- De bureaucratie het galaxy regeert
- Elke keer dat je een idee krijgt die "uit je word geslagen"
- Een prototype robot die zich menselijk voelt (eeuwig gedeprimeerd)
- De eeuwige vraag en deze stellen aan een computer
- De aarde de vraag is
- Het wapen van inleving
- De slechtste scherpschutters in het galaxy (plus de één na slechtste poetrie)
- De kans dat je gered word als je vacuum space in wordt geschoten.


4,5*


avatar van Jeewee

Jeewee

  • 106 berichten
  • 175 stemmen

wat een slechte en flauwe verfilming van de o zo geniale boeken. ik vind dit maar een doorsnee slapstick comedy van laag niveau.

in het boek zijn alle aspecten (groot en klein) van de verhaallijn helemaal perfect uitgedacht en alles klopt met elkaar, maar in de film hebben ze die mooie verhaallijn zo verwaarloosd dat wat je ziet alleen maar onzin is.

erg jammer want het had veel meer kunnen zijn - gezien de geweldig grappige boeken.

de boeken zijn luchtig, ironisch, relativerend en vooral grappig, maar deze film... nee, 't stelt weinig voor met af en toe een leuke grap.

2*


avatar van Biglia

Biglia

  • 159 berichten
  • 657 stemmen

Heb de boeken niet gelezen, kan dus niet vergelijken.

Maar 2 uur nonsens met hier en daar een geslaagde grap is toch wel een lange zit.

En om de een of andere reden zat ik constant aan Spaceballs te denken... Vond die ook stukken beter trouwens. "Your schwarz is as big as mine"


avatar van MuchTheSame

MuchTheSame

  • 219 berichten
  • 388 stemmen

"Well . I've got a million Idea's , all leading to certain death. "


avatar van mister blonde

mister blonde

  • 12698 berichten
  • 5831 stemmen

Ken de hoorspelen, boeken en TV-series niet, maar dit vond ik ontzettend leuk. Humor is geslaagd en het belangrijkste is dat dit in goed perspectief staat met wat er gebeurt in de film. De film is namelijk, hoe stompzinnig ook, echt avontuurlijk met verre werelden en vreemde wezens. En een geslaagde parodie is er een een die naast hetgeen het op de hak neemt, ook goed op zichzelf staat. En dat lukt hier uitstekend. 4 sterren.


avatar van animalkrullie

animalkrullie

  • 546 berichten
  • 658 stemmen

Ik had eigenlijk niet zo veel zin om deze film te gaan kijken.

Steeds maar uitstellen, maar heb hem toch maar eens bekeken.

Moet zeggen, slecht vind ik hem allerminst.

Zitten hele grappige momenten in, maar ik vind het zeker geen topper.

Heb me wel vermaakt, het is wel zo'n film waar niet zo heel veel blijft hangen, op een gegeven moment zal je echt niet meer weten waar het om ging. Een kleine 3*


avatar van Joljols

Joljols

  • 14 berichten
  • 59 stemmen

De film viel tegen. Meerdere mensen hadden hem mij aangeraden. Achteraf begreep ik echter dat al deze mensen het boek niet hadden gelezen. Dit is precies het punt waardoor ik de film lager beoordeel. Ik heb wel het boek gelezen: bizar, vernieuwend, brilliant. Omdat de film een verfilming is van het boek kan ik daarom niet goed credit geven aan de absurditeit van de film (zoals andere users wel hebben gedaan). Die absurditeit is het leuke van de film inderdaad, maar als je weet hoe het in het boek is beschreven dan vind ik het toch echt tegenvallen. Daarom slechts een 2,5.


avatar van Verdronkenvis

Verdronkenvis

  • 89 berichten
  • 184 stemmen

Ik weiger deze te kijken. Het boek is briliant! Het kijken van deze film nadat je de boeken hebt gelezen kan enkel uitlopen op een reuzachtige deceptie.


avatar van ralfsjam

ralfsjam

  • 2144 berichten
  • 1345 stemmen

paar jaar geleden al gezien, en ik kon me herinneren dat het een leuke film was. daarom nog een keer gekeken omdat er een paar grappen zijn blijven hangen. en wederom weer genoten.

droge humor, flauwe humor, briljante humor... eigenlijk voor ieder wat wils. heb de boeken enzo nooit gezien of gelezen, dus de film staat opzich voor mij. ben ook opzich niet zo van de komedie, maar deze was toch wel erg goed. had soms zelfs ee Monty P gevoel.

kan ook niet echt begrijpen dat hij maar een 2,94 krijgt van 800 mensen. maar dat komt waarschijnlijk door dat boek gedoe....

dan valt het altijd tegen...

4.5 om potentiele kijkers aan te moedigen en de waardering iets op te krikken. want hij is meer waard dan een 2,94! maar dat is mijn mening.

okay, tip: heb je het boek gelezen? niet kijken. boek niet gelezen? zeker kijken!

misschien dat hij dan richting 3.5 gaat.


avatar van Mindreavert

Mindreavert

  • 15 berichten
  • 260 stemmen

De grootste geniale onzin die ik in tijden gezien heb!

Ha, wat een briljante bullshit!

Heerlijk!

Boeken? Hm, interessant.


avatar van Roel Bogers

Roel Bogers

  • 365 berichten
  • 191 stemmen

Aangename film voor een dooie avond.

De film is niet echt top-of-the-bill maar toch leuk. Vooral het acteerwerk vond ik wat zwakjes. Naast dat is er echter weinig slechts te zeggen over HHGttG.

Bij tijd en wijlen ontzettend grappig (meestal grappen afkomstig van die briljante manisch depressieve robot), af en toe een grap die ik niet echt insloeg, maarja... over de algehele 110 minuten heb ik wel een grijns op de bank gezeten. De meest onzinnige grappen zijn het allerleukste, en als je van bizarre onzin-humor houdt, dan zit je goed met deze film.

Ookal is de film een beetje ondergesneeuwd toentertijd, het ziet er wel erg mooi uit. Nu inmiddels al 4 jaar oud, maar het ziet er nog steeds prima uit. Vooral omdat ze niet altijd van computer-effecten gebruik maakte. Zo hebben ze erg veel gebruik gemaakt van dat oude principe 'kostuums'. En dat pakt erg goed uit, vooral de Vogons zien er supertof uit!
Zodra ze wel full-digital gaan ziet het er eerlijk gezegd niet uit. (de scene met het kleine rode spaceship)
Een van de laatste, en beste scene's, wanneer we zien dat de aarde versie 2 wordt gemaakt was dan wel weet ontzettend gaaf in beeld gebracht.

Alles wordt gecompenseerd, en in the end, zorgt het voor een goede balans.
Deze film is een van de mindere uit mijn collectie, maar daar wordt ie niet minder leuk op.


avatar van Ozymandias88

Ozymandias88

  • 127 berichten
  • 0 stemmen

De robot is echt dolkomisch! Ik vind de stem van de robot (die van Alan Rickman is) echt goed bij hem passen.


avatar van jorissimo

jorissimo

  • 44 berichten
  • 203 stemmen

Ik heb een tijd geleden de boeken (bijna helemaal) gelezen. Het eerst en tweede (Hitchhikers Guide.. en The Restaurant at the End of the Universe) vond ik erg leuk. Daarna werd het me allemaal teveel. Op een klein stuk na (ergens net voorbij het midden) vond ik de film erg genietbaar. Ik vond vooral aan het eind de beelden van de aarde in opbouw erg mooi gemaakt. Al met al toch een leuke film maar geen meesterwerk.


avatar van Vinokourov

Vinokourov

  • 3143 berichten
  • 2909 stemmen

Het boek heb ik niet gelezen, maar als ik verhalen drover hoor, valt dat ook nooit goed te verfilmen. Ik kon hier niks mee en verveelde me soms ook drbij, laat staan dat grappen aansloegen.


avatar van Qar

Qar

  • 228 berichten
  • 1509 stemmen

Ik had de boeken nog niet gelezen toen ik deze film had gezien, pas daarna. Maar ook toen ik ze wel had gelezen vond ik de film nog geniaal.

Deze film schittert soms gewoon van absurditeit en ik kon er hierin echt van genieten.

Vindt het jammer dat deze film zo laag staat, maar ja het is wel zo'n film waar je van moet houden. En dat doe ik dus ook met volle teugen.


avatar van Nand

Nand

  • 350 berichten
  • 279 stemmen

Ik vond het grotendeels een een saaie bedoening.

Op sommige momenten was hij grappig maar op veel momenten wou hij grappig zijn maar was hij het niet.

Vreemde film voor als er ECHT niets te zien is op TV.


avatar van xEllen

xEllen

  • 29 berichten
  • 337 stemmen

ik ben na een half uur gestopt met kijken. Ik vond er echt helemaal nix aan, en die monsters leken gwn op.. mensen met monsterpakken aan xD

*1


avatar van Roel Bogers

Roel Bogers

  • 365 berichten
  • 191 stemmen

xEllen schreef:

ik ben na een half uur gestopt met kijken. Ik vond er echt helemaal nix aan, en die monsters leken gwn op.. mensen met monsterpakken aan xD

*1

Haha, dat zijn ze ook! En dat vind ik veruit het vetste in heel de film!

Wat is er mis met kostuums, en heb je wel gezien hoe mooi die pakken eruit zien?! Daar zit veel meer oog voor detail, tijd en liefde in dan in pixels.

Ik zie dit veel liever dan 100% digitaal. Kijk bijvoorbeeld naar Jaws (1975) heerlijk!

Moet tegenwoordig echt alles digitaal zijn?

En alsjeblieft (dit moet gewoon een regel worden) niet stemmen als je de fim niet hebt gezien!


avatar van fluppebxl

fluppebxl

  • 218 berichten
  • 2427 stemmen

Ik vond 'm geweldig! Een geweldige cast, maar ook een manisch-depressieve robot, bureaucratische ruimtemonsters en sprekende of zingende muizen en dolfijnen. Helemaal mijn type humor!


avatar van vph1272qm

vph1272qm

  • 220 berichten
  • 147 stemmen

boek (uiteraard) gelezen, moeilijk om dat te verfilmen.

is toch behoorlijk gelukt vind ik.

door de voice over horen een paar goede grappen van douglas.

leuke film, goed gedaan, mooi sprookje...


avatar van Lion20

Lion20

  • 21 berichten
  • 566 stemmen

Geweldige film.

Ben benieuwd naar de boeken.


avatar van DVD-T

DVD-T

  • 15565 berichten
  • 3125 stemmen

Film met wat kleine ups en downs, maar blijft de gehele speelduur vermaken en boeien.

The Hitchhikers Guide begint meteen al erg sterk. De voice over van Fry die de situatie een beetje aan ons uit legt en ons zo meeneemt op de reis door het oneindige universum. De vernietiging van de Aarde is erg leuk gedaan. Ook de aanloop daar naartoe staat bol van de humor. Dan gaan we op reis die ons meevoert langs de meest vreemde personages en bizarre en erg humoristische situaties. Helaas kent de film wat momenten waarop het tempo er wat uit gaat en het verhaal wat inzakt. Dit gebeurt toch wel op een aantal punten, waarbij het net zo lekker loopt allemaal. Erg jammer dat de film niet een bepaald niveau weet aan te houden.

De karakters zijn erg leuk. Arthur en zijn vriendinnetje zijn niet zo bijzonder. Het zijn vooral de mensen in de bijrollen die de show stelen. Rockwell als cowboy/president is hilarisch. Malkovich speelt ook erg leuk, en Nighy zet weer een geweldig personage neer. Def faalt wat in zijn kunnen als 'acteur' en dat is aan de momenten waarop hij iets moet doen ook wel af te zien. De gene die de show steel komt echter niet zo expliciet in beeld, maar hoor je wel de gehele film de meest humoristische dingen uitkramen, terwijl hij een manisch depressieve robot speelt. Rickman maakt er een waar feest van.

Hoewel de film op punten wat inzakt, kent het wel erg leuke vondsten. De niet nadenken scène is briljant en de onthulling van de planeten fabriek is schitterend om aan te zien. Met de effecten zit het dus zeker heel goed. Ook leuk zijn de korte tussen stukjes waarbij we uitleg krijgen uit het lifters handboek.

Een wat schommelende film maar over de hele lijn erg vermakelijk.

3.5*


avatar van Sjoerdow

Sjoerdow

  • 1006 berichten
  • 1304 stemmen

Eigenlijk best grappig en origineel gebracht.


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4085 stemmen

Tsja, sta een beetje in een tweestrijd. Aan de ene kant is het vrij origineel, zijn de karakters zeer leuk uitgewerkt, ziet de hele film er grafisch mooi en grappig uit en is het hier en daar ook gewoon behoorlijk grappig qua humor!

Dat is net het probleem ook denk ik, het had van mij nog meer absurder, onnozeler en wat grappiger gemogen. Nu had je zo nu en dan een grappig momentje, afgewisseld met veel saaie momenten. Dit kwam mijn kijkplezier helaas niet ten goede. Ik zat aan het einde van de film dan ook met zo'n "hier had meer in gezeten" gevoel.

Ben verder ook niet bekend met de boeken of de tv-serie, dus ik heb ook niet echt vergelijkingsmateriaal.

2,5*