• 15.761 nieuwsartikelen
  • 178.096 films
  • 12.215 series
  • 33.986 seizoenen
  • 647.148 acteurs
  • 199.025 gebruikers
  • 9.373.068 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy (2005)

Sciencefiction / Komedie | 110 minuten
2,97 1.279 stemmen

Genre: Sciencefiction / Komedie

Speelduur: 110 minuten

Oorsprong: Verenigd Koninkrijk / Verenigde Staten

Geregisseerd door: Garth Jennings

Met onder meer: Martin Freeman, Yasiin Bey en Sam Rockwell

IMDb beoordeling: 6,7 (216.013)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 4 augustus 2005

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

"Don't leave Earth without it"

De Aardling Arthur Dent heeft een slechte dag. Zijn huis staat op het punt met de grond gelijk gemaakt te worden, en hij ontdekt dat zijn beste vriend Ford Prefect afkomstig is van een kleine planeet nabij Betelgeuse. Alsof dit nog niet genoeg is komt hij er achter dat de aarde op het punt staat vernietigd te worden om plaats te maken voor een intergalactische snelweg. Arthur weet samen met Ford net op tijd z'n planeet te verlaten, wat het begin is van een bizarre trektocht door het heelal. Zijn enige houvast: het Intergalactisch Liftershandboek.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Zaphod Beeblebrox

Ford Prefect

Humma Kavula

Deep Thought

Narrator/The Guide

Questular Rontok

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Jordy

Jordy

  • 22567 berichten
  • 2952 stemmen

Ik ben niet de grootste HHGTG-fanatiekeling, maar als je de boeken hebt gelezen, de tv-serie hebt gezien en het hoorspel hebt beluisterd kijk je hier natuurlijk niet als een gemiddelde kijker naar.

En ja, de beste dingen uit het boek zitten niet in de film. Van die kleine grappige stukjes als waarom de Babelfish het bewijs zijn dat God niet bestaat, daar is geen ruimte voor in de film. Er is veel aangepast om de film een enigzins logisch en samenhangend verhaal te laten vertellen, maar ja dat is niet waarom de boeken (vooral de eerste 2 á 3) zo leuk zijn,

Toch ben ik, als ik me daar even overheen zet, absoluut niet ontevreden met deze film. De aanpassingen zijn logisch (bv. grotere focus op de relatie tussen Trillian en Arthur, grote rol voor de Vogons), Rockwell is fe-no-me-naal als Zaphod en de film profiteert op een paar momenteen erg goed van het Hollywood-budget (De scenes in die planeet-fabriek!).

Voor mensen die nog nooit te maken hebben gehad met het bronmateriaal lijkt me dit een erg leuke, bizarre en originele film, stukken leuker dan meuk als Men in Black. Maar de geniale adaptatie waarop ik hoopte is het helaas ook niet.


avatar van kos

kos

  • 46691 berichten
  • 8849 stemmen

Klopt, maar hij heeft toch ook weer twee hoofden .

Anyway, erg curieuze film (heb het boek niet gelezen) met wel een hoop leuke, originele vondsten.

Paar keer erg hard gelachen, maar er zitten ook wel heel veel flauwe, melige geintjes in, waarvan ik de lol niet altijd kon inzien. Casting is so, so... ik denk dat ik het maar op een dikke 3 sterren laat.

Ik moet wel zeggen dat Marvin echt briljant is .


avatar van Freud

Freud

  • 10772 berichten
  • 1153 stemmen

Ik denk wel dat ik het boek leuk zou vinden, maar de film was flauw. Zaten goede vondsten in, heb me ook behoorlijk geamuseerd, maar het blijft allemaal veel te dom. 2.5 sterren.


avatar van otherfool

otherfool

  • 18519 berichten
  • 3403 stemmen

Toch wat teleurstellende verfilming van de briljante boeken van Douglas Adams, die zich (toegegeven) lastig naar het grote scherm laten overzetten. Film en boek zitten vol leuke vondsten, maar de verrassing is er af en de Paranoid Android vond ik juist een teleurstelling. Ik had er al met al meer van verwacht.

2,5*.


avatar van Madecineman

Madecineman (moderator films)

  • 7484 berichten
  • 1715 stemmen

Moet zeggen dat ik ondanks de lage score en niet al te positieve berichten hier op MM toch best uitkeek naar deze film.

Nu zijn de boeken van Douglas Adams natuurlijk ronduit briljant en ik had niet verwacht dat de film dit nivo zou halen, en dat doet hij dan ook niet. Toch is dit een hele aardige, kleurrijke poging tot verfilming. Moeilijkheid is dat het boek van Adams aan elkaar hangt van de meest geweldige redenaties over leven, het universum en de rest, op een heerlijke droge, engelse wijze neergepent door de man. Geen makkie omdat te vertalen naar het witte doek en in deze film is dat ten dele wel gelukt maar is er ook veel aan gedaan om er meer een spannend avontuur van te maken. Wel begrijpelijk aangezien film een audiovisueel medium bij uitstek is zeker in vergelijking met een boek
Sterke punt vind ik dan ook de hele sfeer die de film uitstraalt. Het was echt wel zo als ik in gedachte Adams chaotische universum had voorgesteld, grappig en totaal absurd! Ford en Beeblebrox als prettig gestoorde partypeople, Rockwell met z'n flashy outfits is echt hilarisch (ik kan me geen betere intergalactische president voorstellen).

The Hitchhiker's Guide is verder een erg aangename film om te kijken, de decors zien er mooi uit (de planetenfabriek is ronduit prachtig en ook Vogsphere met die stomme scheppen uit de grond ), de CGI is niet al te nadrukkelijk aanwezig. Dit is met name te danken door het vakwerk van Jim Henson zijn bedrijf. Ik vind die poppen zo veel mooier dan zielloze computerfiguren, jammer dat het soms wel een uitstervend beroep lijkt in de filmwereld. Voeg daarbij het alleraardigste, niet perfecte maar wel lekker enthousiaste acteerwerk en ik heb iig een prima filmavond gehad.

Okay, toegegeven de film is vrij chaotisch, maar is chaos uiteindelijk niet de enige realiteit in het universum? Zat zelf te denken dat 4* misschien een beetje te veel van het goede zou zijn, aan de andere kant staat deze film al idioot laag en vond ik hem gewoon erg grappig! Maar nee, denk uiteindelijk dat 3.5* de juiste waardering is. Toch is het niet onmogelijk (wel zeer onwaarschijnlijk) dat deze film in de nabije toekomst nog in waardering gaat stijgen.

Tenslotte voor alle lieve kijkbuiskinders die deze film nog gaan kijken; mocht je op een bepaald moment in de film het spoor totaal bijster zijn, onthoudt dan vooral 1 ding; DON'T PANIC


avatar van Respekked

Respekked

  • 6286 berichten
  • 1229 stemmen

Knarf Kenobi schreef:
In één woord: geniaal! Totaal onzinnige humor, vermengd met goede special effects, goed acteerwerk en veel fantasie is dit werkelijk een film geworden die je nog lang zou blijven heugen. De allerbeste grap was toch echt het tuinhekje, waar die (wat zijn het?) voor om gingen lopen. Degene die dit lezen en de film hebben gezien weten wat ik bedoel. Ook de vallende walvis was subliem, net zoals de president met het hoofd dat op citroensap loopt. Ik kan zo nog wel uren doorgaan met grappige momenten opnoemen, maar het lijkt me verstandiger als je de film gewoon zelf kijkt.

4*

''Wanna see my spaceship?''


Ja deze was echt erg leuk. Die grappen die jij aanhaalt zijn erg goed. Vond ook die grap dat ze telkens iets anders worden in één of andere modus leuk. Vooral als ze dan van die stoffen popjes zijn haha.

Enorm melig, erg geslaagd!

3,5*


avatar van BoordAppel

BoordAppel

  • 14274 berichten
  • 3280 stemmen

Een komedie die niet goed gewaardeerd wordt op MM... wat een verrassing.

Ik heb me prima vermaakt. In het begin is vooral Mos Def erg grappig maar als Sam Rockwell als Zaphod Beeblebrox in beeld komt neemt hij heel de show over. Echt een geweldige rol van een erg goed acteur. Martin Freeman doet het ook aardig en Zooey Deschanel is lief.

De regie vond ik eigenlijk het zwakste punt van de film, zeker als er wat actie op het scherm te zien is wordt het wat onduidelijk allemaal, gelukkig is dat niet al te vaak.

4*

Tijd om de boeken eens te lezen.


avatar van Co Jackso

Co Jackso

  • 21924 berichten
  • 2791 stemmen

Deze film viel mij tegen. Het verhaal kwam zo ongecontroleerd en bijna chaotisch op mij over, dat ik het overzicht soms bijster was. Hoewel de film een aantal aardige karakters bevat, was het vooral de humor dat nooit een constant hoog niveau had. Een aantal momenten waren wel leuk, maar die momenten waren te schaars. Als kijker bleef ik vooral met een "helaas" gevoel achter. Ook omdat de decors en set design er goed uitzagen, vooral in vergelijking met de inhoud van de film.


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

Vreselijk vervelende film. Ik kan om veel soorten humor lachen maar dit wazige verhaal irriteerde me echt behoorlijk. Wat is hier nou leuk aan?

1*


avatar van Knisper

Knisper

  • 13038 berichten
  • 1278 stemmen

Ik heb het boek nooit uitgelezen. Ik heb wel vaker de neiging om na een paar hoofdstukken compleet te vergeten dat ik eraan begonnen heb, maar de hoofdstukken vond ik wel erg leuk. Maar de film mist totaal die sfeer en magie die ik bij het lezen wel had.


avatar van mister blonde

mister blonde

  • 12694 berichten
  • 5828 stemmen

Ken de hoorspelen, boeken en TV-series niet, maar dit vond ik ontzettend leuk. Humor is geslaagd en het belangrijkste is dat dit in goed perspectief staat met wat er gebeurt in de film. De film is namelijk, hoe stompzinnig ook, echt avontuurlijk met verre werelden en vreemde wezens. En een geslaagde parodie is er een een die naast hetgeen het op de hak neemt, ook goed op zichzelf staat. En dat lukt hier uitstekend. 4 sterren.


avatar van Roel Bogers

Roel Bogers

  • 365 berichten
  • 191 stemmen

Aangename film voor een dooie avond.

De film is niet echt top-of-the-bill maar toch leuk. Vooral het acteerwerk vond ik wat zwakjes. Naast dat is er echter weinig slechts te zeggen over HHGttG.

Bij tijd en wijlen ontzettend grappig (meestal grappen afkomstig van die briljante manisch depressieve robot), af en toe een grap die ik niet echt insloeg, maarja... over de algehele 110 minuten heb ik wel een grijns op de bank gezeten. De meest onzinnige grappen zijn het allerleukste, en als je van bizarre onzin-humor houdt, dan zit je goed met deze film.

Ookal is de film een beetje ondergesneeuwd toentertijd, het ziet er wel erg mooi uit. Nu inmiddels al 4 jaar oud, maar het ziet er nog steeds prima uit. Vooral omdat ze niet altijd van computer-effecten gebruik maakte. Zo hebben ze erg veel gebruik gemaakt van dat oude principe 'kostuums'. En dat pakt erg goed uit, vooral de Vogons zien er supertof uit!
Zodra ze wel full-digital gaan ziet het er eerlijk gezegd niet uit. (de scene met het kleine rode spaceship)
Een van de laatste, en beste scene's, wanneer we zien dat de aarde versie 2 wordt gemaakt was dan wel weet ontzettend gaaf in beeld gebracht.

Alles wordt gecompenseerd, en in the end, zorgt het voor een goede balans.
Deze film is een van de mindere uit mijn collectie, maar daar wordt ie niet minder leuk op.


avatar van Vinokourov

Vinokourov

  • 3143 berichten
  • 2909 stemmen

Het boek heb ik niet gelezen, maar als ik verhalen drover hoor, valt dat ook nooit goed te verfilmen. Ik kon hier niks mee en verveelde me soms ook drbij, laat staan dat grappen aansloegen.


avatar van DVD-T

DVD-T

  • 15565 berichten
  • 3124 stemmen

Film met wat kleine ups en downs, maar blijft de gehele speelduur vermaken en boeien.

The Hitchhikers Guide begint meteen al erg sterk. De voice over van Fry die de situatie een beetje aan ons uit legt en ons zo meeneemt op de reis door het oneindige universum. De vernietiging van de Aarde is erg leuk gedaan. Ook de aanloop daar naartoe staat bol van de humor. Dan gaan we op reis die ons meevoert langs de meest vreemde personages en bizarre en erg humoristische situaties. Helaas kent de film wat momenten waarop het tempo er wat uit gaat en het verhaal wat inzakt. Dit gebeurt toch wel op een aantal punten, waarbij het net zo lekker loopt allemaal. Erg jammer dat de film niet een bepaald niveau weet aan te houden.

De karakters zijn erg leuk. Arthur en zijn vriendinnetje zijn niet zo bijzonder. Het zijn vooral de mensen in de bijrollen die de show stelen. Rockwell als cowboy/president is hilarisch. Malkovich speelt ook erg leuk, en Nighy zet weer een geweldig personage neer. Def faalt wat in zijn kunnen als 'acteur' en dat is aan de momenten waarop hij iets moet doen ook wel af te zien. De gene die de show steel komt echter niet zo expliciet in beeld, maar hoor je wel de gehele film de meest humoristische dingen uitkramen, terwijl hij een manisch depressieve robot speelt. Rickman maakt er een waar feest van.

Hoewel de film op punten wat inzakt, kent het wel erg leuke vondsten. De niet nadenken scène is briljant en de onthulling van de planeten fabriek is schitterend om aan te zien. Met de effecten zit het dus zeker heel goed. Ook leuk zijn de korte tussen stukjes waarbij we uitleg krijgen uit het lifters handboek.

Een wat schommelende film maar over de hele lijn erg vermakelijk.

3.5*


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4084 stemmen

Tsja, sta een beetje in een tweestrijd. Aan de ene kant is het vrij origineel, zijn de karakters zeer leuk uitgewerkt, ziet de hele film er grafisch mooi en grappig uit en is het hier en daar ook gewoon behoorlijk grappig qua humor!

Dat is net het probleem ook denk ik, het had van mij nog meer absurder, onnozeler en wat grappiger gemogen. Nu had je zo nu en dan een grappig momentje, afgewisseld met veel saaie momenten. Dit kwam mijn kijkplezier helaas niet ten goede. Ik zat aan het einde van de film dan ook met zo'n "hier had meer in gezeten" gevoel.

Ben verder ook niet bekend met de boeken of de tv-serie, dus ik heb ook niet echt vergelijkingsmateriaal.

2,5*


avatar van Dreiecke

Dreiecke

  • 2768 berichten
  • 902 stemmen

Zeer humorvolle film, heerlijk absurd, een beetje Monty Python achtig. De boeken zijn briljant, met veel relevante vragen over het leven en het heelal. Het verhaal was eerst door Douglas Adams in 1978 als hoorspel op de radio uitgebracht. Daarna vormde hij dit om tot succesvolle boeken.

Ik vond het jammer dat ik in deze film het verhaal binnenin Milliways niet terugvond, het diner en ook niet de reis met de ark met de working-class evacués. Het zou fantastisch zijn als dit in een sequel aan bod kwam om het verhaal compleet te maken.

De effecten en de vormgeving vond ik grandioos en de karakters ook. Sommige zaken zijn zelfs een eigen leven gaan leiden zoals de babelfish, lol.

De 6-delige TV-serie van de BBC uit 1981 lijkt mij ook geweldig. Daar probeer ik binnenkort nog aan te komen via optie 1 of optie 2


avatar van Donkerwoud

Donkerwoud

  • 8664 berichten
  • 3941 stemmen

Voor de zoveelste keer gekeken en eigenlijk begin ik hem steeds iets minder grappig te gaan vinden. Ook verouderen de special-effects in rap tempo. Ze ogen nu eigenlijk al gedateerd.


avatar van Jessica1987

Jessica1987

  • 10 berichten
  • 3 stemmen

Grappige film ^^ echt een komedie met een vlugje sciencefiction

En moet je ook van houden

Veel beter dan edge of darkness 2009


avatar van MRDammann

MRDammann

  • 661 berichten
  • 3560 stemmen

Een grappige, maar vooral ook vreemde film. Sommige dingen gebeuren zonder reden, het verhaal vond ik verder niet echt super boeiend. Ik zei al dat ik hem grappig vond, maar om een paar grappen kon ik dan helemaal niet lachen, kortom hij was nog niet grappig genoeg. De film is gewoon niet bijzonder genoeg, leuk voor een keertje te kijken, maar niet memorabel.


avatar van Serpicos

Serpicos

  • 1139 berichten
  • 4171 stemmen

Bij momenten goed, bij momenten een flop

En dat viel me heel hard op. Soms zijn er een paar leuke vondsten die deze film luchtig en fris doen aanvoelen, en in de film zitten ook een hele boel leuke karakters. Maar aan de andere kant komen er gewoon teveel moppen voorbij die totaal niet werken, totaal niet grappig zijn.

Het verhaal is over the top (net zoals het scenario). Is op zich wel oké, zelfs heel fijn maar in dit geval duurt de film gewoon te lang daarvoor.

Het voelt aan als een gemiste kans.


avatar van knusse stoel

knusse stoel

  • 3285 berichten
  • 4309 stemmen

Leuke humor in een aardig verhaal. Vaak onwaarschijnlijk en daarom moet je eigenlijk een grote "pot zout" naast je zetten tijdens het kijken. De filmmaker en dus ook de schrijver hebben het vat met fantasie behoorlijk opengetrokken maar het is dan ook een mooie film over een reis door het heelal wat wij nog niet ontdekt hebben. Goede reis!

PS, Ik heb uiteindelijk toch nog 3 1/2* aan de film gegeven.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87594 berichten
  • 12842 stemmen

Niet best.

Ik heb de boeken ooit wel gelezen. Vond ze leuk, maar nu ook weer niet geniaal. Gewoon lollige humor die vlot weglas. Ik was wel benieuwd naar de film, maar het feit dat er maar weinig over gezegd en geschreven werd deed mij al vermoeden dat het geen echte winner was.

Ik herkende in ieder geval nog veel van het boek tijdens het kijken. Veel passages werden volgens mij ook redelijk integraal overgenomen, vooral in de voice over stukken leek het wel alsof er gewoon uit een boek werd voorgelezen. Maar ook de andere grappen hebben moeite om echt vol tot hun recht te komen.

Zo'n 10 jaar laten ziet de film er compleet brak uit. Lelijke CG, lelijke cinematografie en het poppenwerk past gewoon niet. Je kan zeggen van CG wat je wil, maar dit traditionele sfx werk geeft de film vooral een Z-sfeertje mee. Het had soms meer weg van een Asylum bewerking dan een echte film.

Vond het acteerwerk ook niet super. Rockwell kan veel beter, de robot was echt vervelend (daar waar hij in het boek wél leuk is) en Freeman is nogal een doods personage. De humor wil nooit echt werken en qua regie is het gewoon broddelwerk. Slechte bewerking dus. Het zal vast niet makkelijk zijn om het boek op groot scherm te brengen, maar deze poging valt amper serieus te nemen.

Al kan ik me wel inbeelden dat het misschien leuker is als je de boeken nog niet gelezen hebt. Dan is het allemaal wat verrassender.

1.5*


avatar van Roger Thornhill

Roger Thornhill

  • 6012 berichten
  • 2446 stemmen

Van mijn twee favoriete on-line-filmrecensenten heeft de eerste, Roger Ebert, de boeken waarop deze film is gebaseerd niet gelezen, en als oningewijde komt hij tot de conclusie dat "The movie was more of a revue than a narrative, more about moments than an organizing purpose". Ook ik heb de boeken niet gelezen, en dat ga ik op basis van deze film ook niet doen. Alles ziet er geweldig uit, de "factory floor" van Slartibartfast (Bill Nighy's personage) is indrukwekkend, en de vertolkingen van Martin Freeman en Mos Def zijn innemend, maar na het grappige begin kan deze film me toch niet zeven kwartier plotloos boeien – daar komt Eberts revue om de hoek kijken.

        Nummer twee James Berardinelli heeft Douglas Adams' boeken wèl gelezen en verklaart dat "The chief pleasure of immersing oneself in his peculiar universe isn't to see how the story ends, but to experience all of the detours along the way." Dat lijkt me een mooi uitgangspunt voor de fan, maar ik ben dus geen fan, en de omweggetjes van deze film vind ik slechts sporadisch interessant, om nog maar te zwijgen van de helaas onderontwikkelde romance tussen Arthur en Trillian. Al met al een dappere poging waarvan ik inschat dat hij de Adamsiaan wellicht gedeeltelijk of misschien zelfs geheel zal bevredigen, maar waar ik zelf niet lang en zeker niet constánt in mee kan gaan.


avatar van james_cameron

james_cameron

  • 6990 berichten
  • 9784 stemmen

Herzien en best een tegenvaller. De film heeft de tand des tijds nu al niet goed doorstaan. De visuele effecten zijn vaak behoorlijk lelijk, net als de production design. Natuurlijk, dat zal grotendeels de opzet zijn geweest, maar dit is duidelijk geen Monty Python, waar de humor zo absurd krachtig is dat men ermee weg komt als de film op andere vlakken tekort schiet. Dit is allemaal wat braafjes en vooral flauw, met amper boeiende personages en een hoop ongein. Begint en eindigt leuk, maar daartussenin is het flink doorbijten.


avatar van Film Pegasus

Film Pegasus (moderator films)

  • 31148 berichten
  • 5448 stemmen

Ik had pas de boeken uit en wou uiteraard de film zien. De boeken waren ook wisselvallig, maar met een dosis humor in het eerste boek dat ik wel de moeite vond. De film mist die humor helemaal en de verfilming wordt een foute boel. Ik vroeg me af of het niet tijd werd voor een reboot, want met dit verhaal kan je toch een mooie film maken. Maar dit is nog maar van 2005, het zal dus nog even duren. Verfilmt met weinig ambitie dat beter verdient. Jammer, want Alan Rickman als de stem van Marvin en Zooey Deschanel waren best wel goed gecast.


avatar van Lovelyboy

Lovelyboy

  • 3914 berichten
  • 2925 stemmen

Best wel een bekende titel die bij uitkomst de nodige aandacht kreeg mede vanwege de bekendheid van het boek. Met de kennis en interesse die ik had richting het genre scifi en fantasy heb ik de film altijd een beetje weggezet als oninteresante onzin, maar met het breder worden van persoonlijke smaak door de jaren heen, en de activiteit hier op MM, toch er maar eens meegepikt aangezien hij op tv was. En het is simpel, THGTTG is absoluut geen topfilm, maar wel een een aardig en vermakelijk tussendoortje.

Het verhaal mag bekend zijn rond Arthur die ternauwernood gered wordt van vernietiging samen met aarde om aan een bijzondere zwerftocht door de ruimte te beginnen. Freeman is Freeman uiteraard een grijze muis die toevallig voor een rol gecast is en voornamelijk zichzelf neerzet heb ik altijd het gevoel, flets, kleurloos en simpel. Van Arthur hoeven we het dan ook niet te hebben. Gelukkig zijn er zat rare en buitenissige karakters die deze leegte opvullen want al zwervend door de ruimte komen we nogal eens een apart gevalletje tegen. De humor is een mix van hit or mis maar slaagt opzich wel in het beeld dat nagestreeft wordt van een komedie en dat het allemaal lekker flauw is. De cast is sterk met een aantal goede namen als Malkovich, Nighy, Ruckman, Stephen Fry, Sam Rockwel en Helen Mirren en doen het allen aardig, met name Deschanel is een traktatie voor het oog en erg leuk om in beeld te hebben. Aardig zijn een aantal aardige scenes zoals met de koddig Vogons en natuurlijk het debacle rond de ultimate question of the galaxy.

Ik geloof van kenners onmiddelijk dat de film het boek geen recht aan doet en daarmee is dan ook meteen mijn interesse voor het boek ontstaan. Zoals gezegd, niet super, niet spannend of iets dat erg bijblijft, maar best vermakelijk voor een keer.