Genre: Komedie / Misdaad
Speelduur: 114 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: F. Gary Gray
Met onder meer: John Travolta, Uma Thurman en Vince Vaughn
IMDb beoordeling:
5,6 (74.718)
Gesproken taal: Engels en Russisch
Releasedatum: 31 maart 2005
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Be Cool
"Everyone is looking for the next big hit"
Als Chili Palmer (John Travolta) besluit zijn geluk te beproeven in de muziekindustrie papt hij daarvoor aan met de verleidelijke weduwe (Uma Thurman) van een onlangs vermoorde platenbaas. Hij kaapt de mooie zangeres Linda Moon weg bij de concurrent en ontdekt dat er achter de mooie schermen van de muziekwereld heel wat valse noten geblazen worden.
Externe links
Acteurs en actrices
Chili Palmer
Edie Athens
Raji
Sin LaSalle
Dabu
Steven Tyler
Joe Loop
Linda Moon
Hy Gordon
Marla
Reviews & comments
desteven007
-
- 734 berichten
- 0 stemmen
Had hier meer van verwacht, het enige "aangename" was dabou en zijn gangsta's met die hummers, voor de rest was er niet veel speciaal aan.
GertB
-
- 54 berichten
- 67 stemmen
Het verraste me hoe een cast het was want had er van te voren niets over gelezen.
Hij viel nog redelijk mee naar mijn zin, soms langdradig maarja
Leuk avondfilmpje
3,0
Sir Odolf III
-
- 25 berichten
- 1347 stemmen
Zelden heb ik zoveel plaatsvervangende schaamte ervaren bij het kijken van een film.
timburton
-
- 1296 berichten
- 632 stemmen
Zelden heb ik zoveel plaatsvervangende schaamte ervaren bij het kijken van een film.
Plaatsvervangende schaamte... Ik ben eigenlijk wel blij dat iemand dat ook heeft. Iets waar ik enorm veel last heb bij bepaalde films. Overigens niet bij deze film. Ik blijf het een heel grappige Pulp Fiction-parodie vinden.
®Tc
-
- 8212 berichten
- 1087 stemmen
Wat een slechte film. Een mix tussen Get Shorty en Pulp Fiction? Neen hier vind ik echt niks aan, me gewoon verveeld zelfs Vince Vaughn en Danny De Vito vind ik irritant in deze film.
*
Toaster
-
- 17 berichten
- 0 stemmen
Een cast met veel bekende gezichten, velen waarvan ik geniet. John Travolta, Uma Thurman, Vince Vaughn ik kan zo nog wel een tijdje doorgaan.
De openingscene laat gelijk zien dat John nog steeds dezelfde is ook al zit hij al een tijdje in LA. En wederom gebruikt hij zijn ervaringen uit de gangsterwereld in een nieuwe muziek carrière. Zijn altijd interessante manier van acteren in combinatie met de mooie Uma (wederom). Maakt deze film al een kijkje waard.
Voor het komische aspect zijn de scènes met Vince en Dwayne (The Rock) een mooi toevoeging. Vince als een "wigger" was een ervaring die ik niet had willen missen. Het "making it in showbusiness" verhaal dat zo vaak is gebruikt haalt deze film niet omlaag, de aanwezigheid van Christina Milian maakt Be Cool alleen maar beter.
Harvey Keitel die ik vooral ken van Resevoir Dogs, laat hier een andere kant zien. Hij blijft wel een gangster figuur spelen maar gooit wel eens iets komisch in het verhaal vooral de scène wanneer hij er net achter is dat de russen John ook dood willen hebben.
Een hele leuke film om met een vriend(in) te kijken 4,0*
Donkerwoud
-
- 8673 berichten
- 3946 stemmen
Het mist elke venijn en spitsvondigheid die het eerste deel ooit sierden. Wat rest is een reeks aan zielloze karakters gespeeld door overbetaalde acteurs en wannabe gangsters. Zelfs Uma Thurman en John Travolta slaan de plank mis.
LiZzLoVe
-
- 3 berichten
- 3 stemmen
Ach, het is wel een leuke film. Geen hoog niveau, geen diepzinnige gesprekken, geen moeilijke onderwerpen. Gewoon een avondje dom kijken. Kan ook heerlijk zijn!
En de cast is bekend, waardoor de verwachtingen hoog zijn. Maar als je deze even opzij zet, is de film het kijken zeker waard.
luukoner
-
- 16 berichten
- 134 stemmen
Huh? Wat heeft dat met deze film te maken? Slecht is slecht.
Inderdaad een slechte film maar aan John Travolta, Uma Thurman en Vince Vaughn ligt het niet
opendeur
-
- 3 berichten
- 85 stemmen
Zo tegenvallend om zo'n toffe cast in zo'n slappe film te zien. Een Pulp Fiction aftreksel zonder verrassende elementen. Jammer. Toch maar 2,5 voor de goed samen spelende cast.
ThaMovieVoter
-
- 3637 berichten
- 2253 stemmen
Be not so Cool. John Travolta speelt zijn bekendste typetje, die in de 'echte wereld' vrij snel door de mand zou vallen. Ook al is het ironisch bedoeld. Ik kreeg bij deze film de indruk dat men er vanuit gaat dat een leger aan bekende gezichten een film zoals deze al bij voorbaat cool maakt. Voor mij heeft dat echter een averechts effect. Ook vond ik op een gegeven moment dat het teveel in de richting van een promotiefilm voor Christina Milian uitging, die overduidelijk het beste uit haar performance probeert te halen. Dit gepaard met een te nep, bombastisch opgezet einde. Tevergeefs wordt getracht een gehypte film neer te zetten, die in hetzelfde rijtje zou passen als o.a. Pulp Fiction.
Edwin Pindahaai
-
- 648 berichten
- 293 stemmen
Tevergeefs wordt getracht een gehypte film neer te zetten, die in hetzelfde rijtje zou passen als o.a. Pulp Fiction.
Zelf dacht ik: Tevergeefs wordt getracht een gehypte film neer te zetten, die in hetzelfde rijtje zou passen als Snatch.
Mochizuki Rokuro
-
- 18942 berichten
- 16416 stemmen
Travolta is wel heel cool, de dialogen soms best hilarisch, maar de premisse is nogal dun en de film is te lang uitgesponnen. Toch prima vermaakt, beter dan verwacht.
Ejerika
-
- 63 berichten
- 79 stemmen
..Zelfs Uma Thurman vond ik geen leuke rol hebben. Af en toe keek ik weg omdat ik haar niet wil zien in deze film. Slecht camarawerk.
En ok ok.. Travolta heeft zo zijn charmes maar die heb ik vaker gezien. Een beetje zoals we George Clooney ook eigenlijk wel kennen met het rollen van zijn ogen.
Het is alsof ze tijdens het filmen snapte dat het er niet in zat en er maar iets komisch van hebben willen maken met de gedachte dat de casting dat wel goed maakte. Niet dus.
Oja, en de muziek zuigt!
1,5 ster.
ILDIB
-
- 3062 berichten
- 2380 stemmen
Nu 2e keer gezien, en dan is ie net iets minder helaas. van 4 naar 3.5 helaas. niks aan te doen.
timburton
-
- 1296 berichten
- 632 stemmen
Ja ik zeg toch ook dat deze film slecht is!
ik geef hem een 2.5 zoals jij
Maar jij matst de film, omdat je Travolta in beter films hebt gezien. Het gaat hier niet om Pulp Fiction, het gaat hier om Be Cool!
Movie Jim
-
- 641 berichten
- 359 stemmen
Het Tweede deel is er niet beter op geworden. Maar wel niet zo slaapverwekkend als voorganger Get shorty.
SITH_LORD
-
- 79 berichten
- 50 stemmen
Aan gebrek aan iets beters heb ik deze film vanavond gekeken, met vlagen wel vermakelijk. Travolta speelt hier (ongeveer) hetzelfde type als in Get shorty, allemaal nét iets te voorspelbaar. Zo zie je maar weer, veel bekende namen maken nog geen superfilm. Al met al voor mij toch nog 2*
oemoemenoe
-
- 659 berichten
- 617 stemmen
grappig en vol mooie mensen.
als film is het 13 in een dozijn.
kijk em op een regenachtige middag als je FF niks nuttigs te doen hebt.
best onderhoudend geheel.
DSonnema
-
- 40 berichten
- 165 stemmen
Niet goed, niet slecht
Die Hummerclan was toch wel t meest leuke.
3*
marcjeb
-
- 245 berichten
- 70 stemmen
heerlijke film dit
... vooral daboe, en die zogenaamde pimp met ze homo bodygaurd.. er zitten teveel leuke rolletjes in deze film zodat elk stukje leuk is om te kijken.
echt leuk stukje:
Palmer: Dabu
Dabu: Playa
of dat stukje met ..
Palmer: wat ridjt het 1 op 5 ?
Dabu: Nee 1 op 4 !! 
Zizzo
-
- 456 berichten
- 1547 stemmen
sequel? wist ik niet, maar alleenstaand vond ik dit een aardige film, een belachelijke sterke cast, waarvan ik de totale uitwerking van de film wat vond tegenvallen. Een leuke wegkijk komedie, niet veel meer dan dat.
jordideboer
-
- 80 berichten
- 95 stemmen
Had er niet veel van verwacht gezien de lage score hier op mm en ook imdb, maar het is gewoon een erg grappige komedie. Dat het een pulp fiction aftreksel zou zijn oid vind ik ook wel ver gezocht, veel gelijke acteurs maar boeiend?
Leuk verhaal, leuke grappen, veel grappen ook, meerdere leuke personages, goed geacteerd, vier sterren waard.
MehdiRSCA
-
- 5 berichten
- 31 stemmen
heerlijke film dit
... vooral daboe, en die zogenaamde pimp met ze homo bodygaurd.. er zitten teveel leuke rolletjes in deze film zodat elk stukje leuk is om te kijken.
echt leuk stukje:
Palmer: Dabu
Dabu: Playa
of dat stukje met ..
Palmer: wat ridjt het 1 op 5 ?
Dabu: Nee 1 op 4 !!
Daboe: Néén 1 op 3
John Lee Hooker
-
- 14934 berichten
- 1625 stemmen
Aardige film, maar niet echt hoogstaand. Acteerwerk is in orde, maar vaak ook overdreven en ik irriteerde me af en toe aan bepaalde zaken.
Johntra natuurlijk gepast voor deze film en hij laat weer goed werk zien.
- 3 -
Pre- en sequels

Get Shorty
1995
80 reacties
Gerelateerd nieuws

Vijf films met een wereldcast die een tegenvallende beoordeling kregen
Bekijk ook

In America
Romantiek / Drama, 2002
85 reacties

Harry Brown
Drama / Thriller, 2009
426 reacties

Matchstick Men
Misdaad / Komedie, 2003
302 reacties

Angel-A
Komedie / Drama, 2005
74 reacties

Runaway Jury
Drama / Thriller, 2003
198 reacties

11:14
Drama / Thriller, 2003
288 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








