• 15.818 nieuwsartikelen
  • 178.403 films
  • 12.228 series
  • 34.008 seizoenen
  • 647.649 acteurs
  • 199.109 gebruikers
  • 9.378.109 stemmen
Avatar
 
banner banner

Se7en (1995)

Misdaad / Thriller | 127 minuten
4,22 10.875 stemmen

Genre: Misdaad / Thriller

Speelduur: 127 minuten

Alternatieve titel: Seven

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: David Fincher

Met onder meer: Brad Pitt, Morgan Freeman en Gwyneth Paltrow

IMDb beoordeling: 8,6 (1.993.682)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 9 november 1995

Plot Se7en

"Seven deadly sins. Seven ways to die."

Detective William Somerset (Morgan Freeman) heeft nog zeven dagen te gaan alvorens hij met pensioen zal gaan. Hij krijgt de nieuweling David Mills (Brad Pitt) onder zijn hoede om in te werken als zijn opvolger. Ze stuiten al snel op een aantal gruwelijke moordzaken die door het thema 'de zeven hoofdzonden' met elkaar verbonden zijn. Het duo botst qua inzicht en aanpak regelmatig. Daarbij lijkt de moordenaar door zijn ingenieuze werkwijze en uiterst zorgvuldige voorbereiding van de moorden ongrijpbaar.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Officer Davis

Dr. O'Neill

Dr. Santiago

Police Captain

Detective Taylor at First Murder

Dead Man at 1st Crime Scene

Workman at Door of Somerset's Office

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van FILM!BOY!

FILM!BOY!

  • 246 berichten
  • 1716 stemmen

Prima misdaad thriller die je niet loslaat. 4,0


avatar van mjk87

mjk87 (moderator films)

  • 14535 berichten
  • 4519 stemmen



De eerste keer dat ik deze zag dacht ik hetzelfde als jij doet. Een nogal voorspelbaar verhaal waarin het meesterwerk niet zag. Pas bij herzieningen, waarin verhaal en verrassing minder een rol spelen, kon ik echt genieten van de film. De sfeer, de fotografie, de muziek, het acteerwerk inderdaad. Geef de film ooit nog een kans, je zal verrast zijn.

En inzake dat pakketje. Ik denk dat Freeman wist dat er geen bom o.i.d. in zou zitten. Met zijn jaren ervaring weet hij dat Kevin Spacey hem anders allang had omgelegd als hij had gewild. Daarvoor is Spacey te geschift, Ik denk dat hij zelfs al een vermoeden heeft wat dat pakketje kan bezitten.


avatar van JeroenFR08

JeroenFR08

  • 557 berichten
  • 419 stemmen

Beste gatygun

Jij geeft films als man of steel en oblivion hogere scores dan deze? Waren die helemaal niet voorspelbaar dan?

En wat loop jij deze film uit te pluizen zeg over de slechte punten. Volgens mij ga jij in het begin er al negatief voor zitten en eens noteren wat de negatieve punten zijn. De punten die jij noemt storen me totaal niet zoals Freeman die het pakje opent.

Verhaal amateuristisch in elkaar geplakt... Daarom heeft hij op imdb(plek 21?) en hier een top 10 notering.


avatar van yeyo

yeyo

  • 6352 berichten
  • 4616 stemmen

Na een aantal jaar eindelijk herzien, is me eigenlijk grondig tegengevallen. Natuurlijk is het ontegensprekelijk dat Fincher in bepaalde scènes veel spanning weet op te roepen en vormelijk interessant te werk gaat (alhoewel, die typische jaren '90 grungy generiek..), maar inhoudelijk / qua karakteruitwserking is het banaliteit ten top.

Om te beginnen met Pitt: vreselijk oppervlakkig personage, schreeuwlelijk, die werkelijk met z'n onwetendheid te koop moet lopen. In contrast met de fijn opgevoede Freeman die te pas en te onpas voortdurend citaten uit obligate literaire werken bovenhaalt en met volle overtuiging wijn vraagt wanneer je hem een pilsje aanbiedt. Ook heb ik weinig voeling met de weltschmerz die Freeman hier ten toon stelt: om te beginnen is hij veel te aimabel om geloofwaardig te zijn als iemand die het gewicht van de wereld op zijn schouders draagt, maar bovendien is zijn 'existentiële crisis' nogal pover. Genre "hoe kan ik gelukkig zijn in een stad waar elke dag wel iemand met een pantykous gewurgd wordt?" Dat leidt ook tot een reeks eindeloze quasi-filosofische uitspraken van bedenkelijk niveau: "het is gemakkelijker om een kind te slaan dan het op te voeden" Tuurlijk, Morgan.

Helemaal triestig is dan ook hoe het typische 'flik ontdekt verontrustende band met seriemoordenaar' element uit dit soort films (wmb oneindig veel beter uitgevoerd in Manhunter) hier naar boven komt in het feit dat Freeman's drammerige maatschappij idealen (Iedereen is apathisch! Mensen kaarten liever dan Canterbury Tales te lezen!) weerklank vinden bij Spacey, iemand die, ondanks zijn psychopatische neigingen, wordt voorgesteld als een man met interessante ideeën die je beter niet miskent (zoals lompe Pitt jammerlijk wel doet). Alsof Spacey de banaliteit van het alledaagse ergens op een pijnlijk treffende manier weet te doorgronden. Datzelfde kinderachtige getrap tegen het conformisme beviel me evenmin in Fincher's The Game en Fight Club.


avatar van robykay

robykay

  • 1 berichten
  • 1 stemmen

Een film zoals ze nu niet meer gemaakt worden met een plot die niemand verbaast.


avatar van NYSe

NYSe

  • 1749 berichten
  • 1611 stemmen

robykay schreef:

Een film zoals ze nu niet meer gemaakt worden

1995, ik weet het nog goed.


avatar van JvB Lucas

JvB Lucas

  • 323 berichten
  • 0 stemmen

Se7en
alternatieve titel: Seven

Meestal als je naar een politiethriller gaat kijken waar een moordonderzoek centraal staat dan kun je wel een beetje een Charles Dickens-stijl verwachten met een stramien a la De Cock met ceeooceekaa. David Fincher laat met zijn lugubere noire-thriller Se7en zien dat een dergelijk politieonderzoek/seriemoordenaar verhaal op een originele manier kan uitgewerkt worden waardoor het een eng en schokkend resultaat kan leveren.

Se7en is als film kunstig. De film opent met een heel erg nare opening credits en daarin krijgen we een klein voorproefje op de extreem gestoorde wereld waarin John Doe leeft en hoe hij zijn ideeën realiseert. Wat daarna volgt is de professionele relatie tussen Det. Somerset en Det. Mills. Dit concept is inderdaad niet enorm origineel, maar het wordt dankzij het scenario van Andrew Kevin Walker zeer origineel uitgewerkt. Bovendien is de film fantastisch opgenomen en cameraman Darius Khondjil weet de omgeving zo naar, eng en duister over te laten komen dat het je beangstigd. Constant zit je met kippenvel te kijken, omdat je niet in deze omgeving wilt leven maar er naar kijkt en dus wel de omgeving kan voelen dankzij de beelden.

Het seriemoordenaar-verhaaltje is niet bijster origineel, maar is erg creatief neergezet. In deze film wordt gespeeld met de uitgevoerde gruwelijkheid aan de hand van krankzinnigheid en waanzin. Het is ziek en de moorden in de stijl van de 7 zonden zijn erg verontrustend. Dankzij die grensverleggende moorden voel je alsof dit een aanslag op je is en dat is schokkend. Toch komt het nergens tot een punt dat de gruwelijkheid niet meer in dienst staat van het verhaal maar puur om afschuwwekkende beelden te laten zien. Nee, dat gebeurd nooit waardoor de gruwel keihard aankomt. De climax is een nachtmerrie en je voelt echt mee, tenslotte is het ook een "twist-ending" wat je niet ziet aankomen. Ook bij dat moment kreeg ik kippenvel.

Se7en is als film ijzersterk en is het echt één van de engste en naarste films die ik ooit heb gezien.


avatar van MichaelMovie

MichaelMovie

  • 212 berichten
  • 0 stemmen

Als een film op 10 staat in de top 250 en een gemiddelde van 4,21 sterren heeft, dan verwacht je een echte topfilm...

Je zal mij niet horen zeggen dat dit een slechte film is, maar de enige hoogtepunten waren de moorden en het spannende einde. Al de rest kwam voor mij over als een gewone thriller.


avatar van JvB Lucas

JvB Lucas

  • 323 berichten
  • 0 stemmen

Het seriemoordenaar-verhaaltje, omgebouwd tot een thriller, is inderdaad een concept wat al erg vaak is gebruikt in films. Maar zelfs het meest clichématige concept kan toch heel erg mooi en creatief uitgewerkt worden?

Ik vind het einde geweldig: briljant hoe John Doe zijn reeks moorden afsluit door Mills' vrouw te vermoorden en Mills voor een gruwelijke keuze te zetten.


avatar van emma-

emma-

  • 14 berichten
  • 0 stemmen

geweldige film, zeker omdat het onderwerp ''zeven zonden'' me interesseert. het enige wat ik jammer vond is dat ik de aangepaste versie moest zien waar de extreme stukjes uit waren geknipt door mijn moeder omdat ze me daar te jong voor vond. (Ik was twaalf) daar word de film wel wat minder spannend van.


avatar van JvB Lucas

JvB Lucas

  • 323 berichten
  • 0 stemmen

Hoe heeft je moeder dat voor mekaar gekregen?


avatar van emma-

emma-

  • 14 berichten
  • 0 stemmen

Mijn moeder heeft hem niet aangepast, daar zijn twee versies van, een aangepaste en een met de gruwlijke stukjes er nog in. maar ze heeft er wel voor gezorgd dat ik de film zonder de aanpassingen niet kon zien omdat ze de usb waar ik de volledige film op had staan had afgepakt. Toen heeft ze de andere film erop gezet en toen hebben we hem samen gekeken. Mn moeder kan in dat soort dingen heel overbezorgt zijn. Gelukkig weet ze niet wat ik buitenhuis kijk. Haha


avatar van horizons

horizons

  • 5688 berichten
  • 2406 stemmen

Mag je hier wel posten?

Maar tja, film is 16 plus dus ze heeft gelijk.


avatar van JvB Lucas

JvB Lucas

  • 323 berichten
  • 0 stemmen

Zover ik weet is er helemaal geen aangepaste versie van Se7en overigens.


avatar van arno74

arno74

  • 8700 berichten
  • 3342 stemmen

Ik begrijp die moeder ook wel, sommige scenes uit deze film zijn behoorlijk smerig.


avatar van JvB Lucas

JvB Lucas

  • 323 berichten
  • 0 stemmen

Ik vind een film zoals Saw dan toch wat van een extremer niveau dan een film zoals Se7en. Hier blijft het toch nogal suggestief hoor, en er worden nergens echt smerigheden getoond. Moet wel zeggen dat er een aantal verontrustende momenten in zitten, enkelen van de moorden bijv., maar die kwamen eerder over als akelig en naar dan echt als smerig en vies.


avatar van arno74

arno74

  • 8700 berichten
  • 3342 stemmen

JvB Lucas schreef:

[...] maar die kwamen eerder over als akelig en naar dan echt als smerig en vies.

Vraatzucht vond ikzelf behoorlijk smerig.


avatar van JvB Lucas

JvB Lucas

  • 323 berichten
  • 0 stemmen

De moorden die in deze film worden gepleegd zijn ook heel erg gruwelijk maar, ondanks de gruwelijkheden, blijft het allemaal erg suggestief. Nooit wordt de moord werkelijk getoond; misschien af en toe de nasleep. Maar de echte gruwel wordt aan de fantasie overgehouden en dat maakt het misschien zelfs nog gruwelijker dan het eigenlijk is.


avatar van emma-

emma-

  • 14 berichten
  • 0 stemmen

Dat van die hooft in die doos was in de film die ik heb gezien niet te zien.


avatar van JvB Lucas

JvB Lucas

  • 323 berichten
  • 0 stemmen

emma- schreef:

Dat van die hooft in die doos was in de film die ik heb gezien niet te zien.

Voor zover ik weet wordt dat ook nooit daadwerkelijk in de film getoond. Vergeet overigens de spoiler tags niet!


avatar van Luminal

Luminal

  • 34 berichten
  • 38 stemmen

Had nog nooit van deze film gehoord maar hij heeft me toch behoorlijk positief verrast!! Prachtig dondere/sinistere sfeer. Heeft me tot het einde weten te boeien...meesterlijk einde ook!

Ruikt naar een top 10...


avatar van Spetie

Spetie

  • 38871 berichten
  • 8161 stemmen

Offtopic discussie verwijderd.


avatar van Traiannnn

Traiannnn

  • 71 berichten
  • 205 stemmen

toch één van de meest geweldige eindes in een film ooit.


avatar van filmfan0511

filmfan0511

  • 1094 berichten
  • 1124 stemmen

Omdat deze film op de 10de plaats in de top 250 staat, was ik toch wel nieuwsgierig. Na het bekijken bleef ik een beetje achter met gemengde gevoelens... Dat het een goede film is, dat is een feit. Maar waarom deze ZO hoog staat, is mij een raadsel. Het verhaal is heel goed uitgewerkt en ook de moorden zijn goed, maar is dit allemaal nu echt zo speciaal om zo hoog in de top te staan? De acteerprestaties zijn wel erg goed: Morgan Freeman en Brad Pitt dragen de film. Het einde kwam wel erg onverwachts aan, pluspunt daarvoor.

Verder vond ik deze film niet speciaal genoeg om een hogere score te geven.


avatar van JvB Lucas

JvB Lucas

  • 323 berichten
  • 0 stemmen

filmfan0511 schreef:

Omdat deze film op de 10de plaats in de top 250 staat, was ik toch wel nieuwsgierig. Na het bekijken bleef ik een beetje achter met gemengde gevoelens... Dat het een goede film is, dat is een feit. Maar waarom deze ZO hoog staat, is mij een raadsel. Het verhaal is heel goed uitgewerkt en ook de moorden zijn goed, maar is dit allemaal nu echt zo speciaal om zo hoog in de top te staan? De acteerprestaties zijn wel erg goed: Morgan Freeman en Brad Pitt dragen de film. Het einde kwam wel erg onverwachts aan, pluspunt daarvoor.

Verder vond ik deze film niet speciaal genoeg om een hogere score te geven.

Snap nou nog steeds niet wat je zo teleurstellend aan de film vond?


avatar van filmfan0511

filmfan0511

  • 1094 berichten
  • 1124 stemmen

@JvB Lucas

Ik vond de film helemaal niet teleurstellend, verre van zelfs. Snap alleen niet zo goed waarom juist Seven zo hoog staat en andere films uit het genre niet. Maar verder was het wel een heel goede film, hoor.


avatar van tommykonijn

tommykonijn

  • 5140 berichten
  • 2357 stemmen

Se7en is een film die ik altijd wel heb willen zien, maar waarbij het nooit in me is opgekomen om dat daadwerkelijk eens te gaan doen. Vreemd eigenlijk, gezien de hoge notering hier. Ik denk dat ik ergens toch wel bang was voor zowel een tegenvaller als misschien ook wel de film zelf. Het zou immers, 'een van de meest schokkende films aller tijden zijn'. Aldus de achterkant van mijn DVD.

De film had me eigenlijk vrij makkelijk in zijn greep. De grauwe sfeer die al meteen aanwezig was; de regen; de muziek.. De juiste toon wordt wel direct gezet. Vervolgens mogen we kennis maken met een aantal 'klassieke' thriller personages (ervaren cop en het groentje). Het acteerwerk vond ik duidelijk van een hoog niveau. Brad Pitt is iemand die ik lange tijd onderschat heb, maar die zich inmiddels bij mij ook wel bewezen heeft een goede acteur te zijn. Ook hier zet hij een sterke rol neer. Voor Morgan Freeman lijk ik een zwak te hebben. Die lijkt het haast niet fout te kunnen doen. Wederom erg goed in vorm hier. Kevin Spacey is erg indrukwekkend. Deze rol behoort zonder twijfel tot een van de meest overtuigende slechteriken die ik gezien heb. Een heel koud, luguber figuur.

De moorden zijn vrij imponerend. Dat komt uiteraard door het constant terugkerende fenomeen 'de zeven zonden'. Vraatzucht en luiheid vond ik wel het meest indrukwekkend. Toch bekruipt me bij deze fragmenten nooit het gevoel van 'echte' spanning. Dat gebeurt pas voor het eerst bij de onverwachte achtervolging. Vervolgens verdwijnt die spanning weer heel even; om weer op ongekend niveau terug te keren bij het moment dat Spacey zichzelf aangeeft. Alles wat daarna volgt was voor mij één brok aan onvoorspelbaarheden en verrassingen. Wederom komt het prachtige acteerwerk van het drietal om de hoek kijken. Een ontzettend spannende ontknoping, die ik niet snel zal vergeten.

Se7en begint nog vrij onschuldig, voor zover je dat 'onschuldig' kan noemen, maar ontpopt zich vanaf de tweede helft toch wel tot iets waar je naar wilt blijven kijken. Uiteindelijk is het een film geworden die toch wel de nodige indruk heeft weten achter te laten en die ik nog wel vaker zal bekijken. Het is de eerste helft die mij dan nog moet overtuigen tot een wat hoger cijfer. Niet dat die helft me niet bevalt, maar daar voelde de film nog wat relatief 'gewoontjes' aan. Ik heb de indruk dat dat bij een herziening nog kan veranderen. Een heel mooi stukje film, dit. De opmerking dat thrillers tegenwoordig niet meer zo gemaakt worden vind ik dan ook volledig terecht.

4*

Overigens, en dit kan aan mij liggen, maar was ik de enige die aan Baantjer moest denken bij deze film? Uiteraard niet in niveau, maar Freeman deed me met zijn regenjas en hoed meer dan eens denken aan de Cock.


avatar van CatchingADream

CatchingADream

  • 10 berichten
  • 0 stemmen

Aantal jaar voor het eerst gezien, waarin ik de film al erg goed vond. Vandaag eens herzien en hij blijft erg goed. Het verhaal sleept je vanaf de eerste moord eigelijk al mee. Goed acteerwerk, goed verhaal en een sfeer die je 'pakt'. Al met al goede film die je zeker 1x gezien moet hebben.


avatar van Djessy

Djessy

  • 5 berichten
  • 73 stemmen

Pas geleden nog eens gezien en hij blijft goed. Hoewel ik persoonlijk het boek beter vond maar de verfilming is zeker niet slecht.


avatar van NYSe

NYSe

  • 1749 berichten
  • 1611 stemmen

Djessy schreef:

Pas geleden nog eens gezien en hij blijft goed. Hoewel ik persoonlijk het boek beter vond maar de verfilming is zeker niet slecht.

Boek?