The Village (2004)
Genre: Thriller
Speelduur: 108 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: M. Night Shyamalan
Met onder meer: Bryce Dallas Howard, Joaquin Phoenix en Adrien Brody
IMDb beoordeling:
6,6 (295.031)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 26 augustus 2004
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot The Village
"There is no turning back"
De film vertelt het verhaal van een hechte gemeenschap. De raad van ouderen waarschuwt de inwoners voor de mysterieuze wezens die zich in de bossen rond het dorp schuilhouden. De nieuwsgierige Lucius Hunt (Joaquin Phoenix) is van plan de dorpsgrens te overschrijden en het onbekende te trotseren. Het lijkt er op dat hij met deze daad de toekomst van het dorp voor altijd zal veranderen...
Externe links
Acteurs en actrices
Ivy Walker
Lucius Hunt
Noah Percy
Edward Walker
Alice Hunt
August Nicholson
Mrs. Clack
Vivian Percy
Robert Percy
Victor
Video's en trailers
Reviews & comments
m1chel
-
- 1948 berichten
- 499 stemmen
Nee nee en nog eens nee. Dit was gewoon slecht. Sloeg echt werkelijk waar nergens op. 0.5 voor de film en het einde was dan wel goed 0.5 extra maakt 1*
m1chel
-
- 1948 berichten
- 499 stemmen
Nee
ik had ze al lang gekeken, maar ik ben ze nu aan het raten. Had ik trouwens ook met Stalone films gedaan.
m1chel
-
- 1948 berichten
- 499 stemmen
In ieder geval denken we hetzelfde over de beste man.
puckb96
-
- 1849 berichten
- 0 stemmen
Op zich vond ik deze film wel mooi. Maar er heerste total geen spanning en het was nogal sloompjes.
eavymetal
-
- 397 berichten
- 529 stemmen
Nee nee en nog eens nee. Dit was gewoon slecht. Sloeg echt werkelijk waar nergens op. 0.5 voor de film en het einde was dan wel goed 0.5 extra maakt 1*
Deze film is super slecht!
stefan dias
-
- 2501 berichten
- 1464 stemmen
Deze film is super slecht!
Een paar regeltjes uitleg zijn niet verboden, hoor.
puckb96
-
- 1849 berichten
- 0 stemmen
Deze film is super slecht!
Argumenten!!!!!!!! 
Roger Thornhill
-
- 6030 berichten
- 2454 stemmen
Wat mij persoonlijk zo stoort in deze film is eigenlijk het feit dat je als kijker "gestraft" wordt voor de "suspension of disbelief" die de film zèlf van je heeft gevraagd. Je begint aan de film met je "realistische instelling" dat er geen monsters bestaan, maar wanneer de dorpsbewoners hier geconfronteerd worden met monsters ga je daarin mee, net als in "gewone" horrorfilms, waarin je ook accepteert dat er vampiers, weerwolven etc. bestaan omdat je anders niet in staat zou kunnen zijn om de spanning van zo'n film te ervaren, hoewel je weet dat ze eigenlijk niet echt kunnen zijn – en dan blijkt op het einde van déze film dat die monsters ook in de wereld van de film helemaal niet bestaan, zodat je als het ware op je vingers wordt getikt voor de goedgelovigheid die de film juist van je heeft gevraagd!
Eigenlijk voel ik me een beetje gepakt. Vergelijkbaar met die practical joke waarin ik zeg: "Ik heb hier een onzichtbare kabouter, en ik ga hem nu uitkleden. Hier is z'n muts, hou die even vast," en ik geef je een onzichtbare muts die jij aanpakt, "en hier is z'n vest, hou die ook even vast, en hier is z'n broek, hou die ook even vast..." en jij houdt die onzichtbare kledingsstukken zogenaamd allemaal even vast. En dan vraag ik: "Geloof jij eigenlijk dat ik hier echt een kabouter heb?" Jij: "Nou, eigenlijk niet, nee." Ik, punchline: "Waarom hou je z'n kleren dan vast?" Zelfde principe. Misschien denk ik dit allemaal veel te ver door, maar dat heeft me toch eigenlijk altijd gestoord.
Dat ik het qua eindscore toch een redelijk goede film vind komt door de prachtige aankleding, de sets, de kleren, de opzettelijk gedragen manier van praten en akteren (en wat een cast heeft deze film!), kortom de onheilszwangere sfeer van het geheel. Maar de teleurstelling over het einde overheerst toch.
m1chel
-
- 1948 berichten
- 499 stemmen
Argumenten!!!!!!!!
Rodney9
-
- 36 berichten
- 41 stemmen
één van m. night shyamalan's beste films naar mijn mening
het verhaal vind ik dondersgoed
spanning is er nauwelijks maar het is daarom ook meer een drama/romantiekfilm dan een doorsnee thriller/horror.
veel bekende namen;
adrien brody, joaquin phoenix, william hurt, sigourney weaver en ja: bryce dallas howard
Nierika
-
- 39 berichten
- 262 stemmen
Het beest werd toch net gebruikt om de bewoners binnen te houden?
Buitenstaanders hoefden ze niet te vrezen,het domein werd bewaakt, daar hadden ze vermoedelijk ook genoeg voor betaald.
Ik vond hem geniaal.
m1chel
-
- 1948 berichten
- 499 stemmen
Het beest werd toch net gebruikt om de bewoners binnen te houden?
Buitenstaanders hoefden ze niet te vrezen,het domein werd bewaakt, daar hadden ze vermoedelijk ook genoeg voor betaald.
Ik vond hem geniaal.
movie-edje
-
- 498 berichten
- 0 stemmen
Ik kan deze film niet meer zo goed herrineren, dus zoveel indruk heeft het op mij niet gemaakt.
Galantje0012
-
- 371 berichten
- 331 stemmen
Goede film, met een duidelijke boodschap ook,
ik vind hem eerlijk gezegd een beetje ondergewaardeerd.
Als ik deze film zie moet ik altijd aan Kunst denken, het lijkt dan ook alsof je naar een portret aan het kijken bent met mooi kleurgebruik, ook de muziek is zeer mooi.
Af en toe ook zeer spannende momenten, maar verwacht geen horrorfilm.
bij die scene op het einde, met die broer in die vermomming, zat ik echt op het puntje van mn stoel, ook al hadden ze eerder in de film gezegd dat die wezens niet bestonden. Zeer krachtige scene
Roger Thornhill
-
- 6030 berichten
- 2454 stemmen
Puur uit interesse, Galantje0012, waarom geef jij deze film slechts vier sterren als hij op de tweede plaats van jouw top-10 staat?
movielife
-
- 98 berichten
- 0 stemmen
niet gekregen wat men wilde, beetje teleurgesteld sommige momenten heel saai. als de naam Night Shyamalan valt dan verwacht ik toch iets meer dan een doorsnee andere film.
The Sixth Sense en Unbreakable zijn juweeltjes.
Galantje0012
-
- 371 berichten
- 331 stemmen
Puur uit interesse, Galantje0012, waarom geef jij deze film slechts vier sterren als hij op de tweede plaats van jouw top-10 staat?
Probeer niet te veel naar mijn top 10 te kijken, want deze zou ik in principe bijna wekelijks
moeten aanpassen...
Wat niet wegneemt dat ik deze film echt wel leuk vind ntrl!
En wat die 4* betreft, ik geef een film zelden meer dan 4* aangezien ik nog nooit
DE perfecte film ben tegengekomen ^^
Dangerous-AF
-
- 73 berichten
- 0 stemmen
Geweldige film!
De sfeer van de film is prachtig en zeer goed acteer werk.
Dangerous-AF
-
- 73 berichten
- 0 stemmen
En wat die 4* betreft, ik geef een film zelden meer dan 4* aangezien ik nog nooit
DE perfecte film ben tegengekomen ^^
Een film moet niet perfect te zijn om 5 sterren te krijgen, toch 
Roger Thornhill
-
- 6030 berichten
- 2454 stemmen
Een film moet niet perfect te zijn om 5 sterren te krijgen, toch
Vind ik ook, anders kom je wel tot maar héél weinig vijf-sterren-films.
Lennert
-
- 2412 berichten
- 1400 stemmen
En wederom slaagt meneer Shyamalan er in om een oersaai sfeervol product neer te zetten. De beste man kan wel degelijk regisseren (al was ik dat bijna vergeten na zijn laatste The Last Airbender gedrocht), maar zorgt helaas wel vaker voor een behoorlijke hoop kneuterigheid. Ik begrijp de uiteindelijke opzet van de film en de keuze om mensen in compleet onrealistische dialogen te laten praten wel degelijk, maar het zorgt tegelijkertijd op een hoop momenten voor situaties die ik eerder als belachelijk dan sfeervol zou omschrijven. Een typisch voorbeeld is de manier hoe Adrien Brody's personage wordt weergegeven, of de gruwelijke opening van een meisje dat haar vader verteld dat ze verliefd is op een jongen en met hem wil trouwen.
William Hurt doet goed zijn best om er als Kris Kristofferson uit te zien, maar komt vrij duf over, terwijl Phoenix vooral moeilijk kijkt. Bryce Dallas Howard doet het dan nog wel het beste en komt best overtuigend over als blinde vrouw, maar ook bij haar is er weer een minpunt te vinden in het feit dat blinde vrouwen alsnog niet zo snel en goed door een bos horen te kunnen rennen. Steracteurs als Gleeson en Weaver zijn hier gewoon verspild, terwijl meneer Shyamalan zichzelf ook weer in een slecht geacteerde cameo neerzet.
Nee, The Village is mijn film niet, al komt dit grotendeels door het feit dat de spanning al heel snel wegvalt doordat de twist gewoon al te vroeg wordt weergegeven. De beste scenes waar Ivy wordt achterna gezeten in het bos door zo'n 'beest' falen eigenlijk al meteen omdat we al te horen hebben gekregen dat het verklede mensen zijn. Dat maakt dat overdreven pak al meteen een stuk minder angstaanjagend. Uiteindelijk verkies ik deze film alsnog net boven The Happening en Lady In The Water (en is hij gelukkig lang niet zo slecht als The Last Airbender), maar goed vind ik hem zeker niet. Wel sfeervol bij vlagen en leuk aangekleed, jammer dat het script en de acteurs weer eens niet opperbest zijn.
maxroelofs
-
- 2838 berichten
- 1659 stemmen
Wanproduct.
Een concept met erg veel potentieel. Helaas is de uitwerking zo slecht dat er eigenlijk zeer weinig positieve puntjes over blijven.
Een verhaal als dit leunt voor het grootste deel op geloofwaardigheid, sfeer en acteerwerk. De geloofwaardigheid laat al snel wat te wensen over. Je krijgt de besjes te zien waarvan de rode kleur de monsters uit het bos aan zou trekken. Iedereen raakt in paniek alleen in het volgende shot zie je een vrouw met rood haar en precies dezelfde kleur rode lippenstift op. Dan kan je je ook nog gaan afvragen hoe ze aan die lippenstift komt als ze zo erg van de stad zijn afgesloten. De dialogen raken vaak ook kant nog wal. Een gesprek als ''you run like a boy... thank you'' kan je als kijker zeer weinig mee. Misschien is het bedoelt als grap alleen moeten ze er dan perse zo droog bij kijken. Een ander voorbeeld hiervan is de scène waarin de persoon die door Adrian Brody wordt neergestoken, erg zwak. Het omlaagkijken en het ontbreken van muziek zorgen er voor dat er totaal geen sfeer ontstaat.
De sfeer is het tweede punt, dit werd eigenlijk alleen gered door de muziek. Dit is dan ook mijn enige pluspunt voor de film. Als het verhaal net een beetje spannend begint te worden en er net wat gevaar uit de bossen lijkt te komen wordt het meteen allemaal de kop ingedrukt met een zogenaamd geniale twist. Dit was echter al snel duidelijk. Als je de gedode beesten ziet hangen aan touwen dan trek ik daar al snel de conclusie uit dat het onmogelijk is voor een beest met stekels als handen. Beetje jammer.
Acteerwerk was matig. Eigenlijk doet iedereen het onder niveau behalve Brody. Toch erg knap hoe hij zo'n slecht personage zo veel diepgang mee weet te geven.
Editing liet hier en daar ook wat te wensen over. Bij een scène waarbij een stilte was ontstond ineens rumoer waardoor het leek alsof er wat interessants gaande was. Dit bleek later echter de volgende scène al te zijn waarbij er ontbeten werd.
Fijn dat het liefdesverhaaltje uiteindelijk toch wat dieper wist te gaan, dit neemt nog niet weg dat het erg storend langdradig is.
Een film waarbij de spanning ver te zoeken is en waarbij de muziek er voor zorgt dat hij niet op de minimum score uitkomt.
1*
Barry83
-
- 714 berichten
- 698 stemmen
Had de film een paar jaar terug al eens eerder gezien en dacht kijk hem eens opnieuw. Nu je het verhaal kent viel het me op dat de plank een aantal keren flink misgeslagen werd. Is een leuke film om een keer te zien, niet meer en niet minder.
edje555
-
- 189 berichten
- 0 stemmen
foei foei Scary Movie 4 door jou kan ik deze film niet meer serieus nemen 
Phantasm
-
- 7602 berichten
- 7511 stemmen
Wat een slechte zooi, er gebeurt werkelijk ook bijna geen ruk in, weg ermee. 
Bekijk ook

El Laberinto del Fauno
Fantasy / Drama, 2006
1.334 reacties

The Sixth Sense
Thriller, 1999
1.125 reacties

The Illusionist
Mystery / Romantiek, 2006
671 reacties

The Others
Horror / Thriller, 2001
704 reacties

Sleepy Hollow
Horror, 1999
572 reacties

Phone Booth
Mystery / Thriller, 2002
667 reacties
Gerelateerde tags
pennsylvania, usageheimtwistwoudhorrorlandelijk gebiedblindheidcourtshipmentally handicapped manauraromanticvillage council twist endingbosque plot twist
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.










