• 15.835 nieuwsartikelen
  • 178.414 films
  • 12.235 series
  • 34.017 seizoenen
  • 647.724 acteurs
  • 199.122 gebruikers
  • 9.378.789 stemmen
Avatar
 
banner banner

Cannibal Holocaust (1980)

Horror / Avontuur | 95 minuten / 89 minuten (heavily cut, Verenigd Koninkrijk) / 90 minuten (animal cruelty-free, VS)
2,83 857 stemmen

Genre: Horror / Avontuur

Speelduur: 95 minuten / 89 minuten (heavily cut, Verenigd Koninkrijk) / 90 minuten (animal cruelty-free, VS)

Alternatieve titel: Ruggero Deodato's Cannibal Holocaust

Oorsprong: Italië

Geregisseerd door: Ruggero Deodato

Met onder meer: Robert Kerman, Francesca Ciardi en Perry Pirkanen

IMDb beoordeling: 5,8 (66.255)

Gesproken taal: Spaans, Engels en Italiaans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Cannibal Holocaust

"Can a movie go too far?"

Een groep jonge journalisten gaat op expeditie naar het Amazone-gebied om een documentaire te maken over de laatst nog overgebleven stammen die kannibalisme bedrijven. De groep verdwijnt spoorloos. Twee maanden na hun vertrek wordt een reddingsteam gestuurd onder leiding van professor Monroe. Deze komt in contact met twee rivaliserende stammen, hun schokkende levenswijze en barbaarse rituelen. Al spoedig ontdekt Monroe de stoffelijke resten van de vermisten en vindt hij bij een van de stammen filmmateriaal.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Number23

Number23

  • 8638 berichten
  • 5685 stemmen

Heb deze in een box bij de lokale videotheek zien staan, maar ik ga deze film nooit kijken als ik alles zo hoor. Moest al bijna kotsen bij openingsscene van Seed (2007). Klote Uwe Boll ook met zijn kutfilms


avatar van maurice32

maurice32

  • 1194 berichten
  • 1681 stemmen

Was in samenwerking met PETA en heeft niks met de film te maken , maar om aandacht te geven aan de mishandeling van dieren , maar zal deze film dan ook niet kijken ... seed


avatar van Sanderkeuh

Sanderkeuh

  • 582 berichten
  • 2953 stemmen

Best vermakelijk door de sfeer die de regisseur weet te scheppen. Langdradig of saai wordt het niet doordat je tijdens het kijken benieuwd bent wat er gaat volgen.
De status van verschrikkelijke, shockerende film is niet onverdiend maar vandaag de dag is er weinig shockerend meer aan. De scène waar ze het schild van een schildpad halen was wel vies maar voor de rest is de film behoorlijk tam. Door zijn status had ik erger verwacht.

Redelijk.


avatar van sinterklaas

sinterklaas

  • 11816 berichten
  • 3317 stemmen

Eindelijk ook deze eens gezien. Ik had gewoon zo'n simpele onderzoekers raken in het net van kannibalen verstrikt maar toch pakte het even anders uit.

Om te beginnen moet ik zeggen dat het met The Blair Witch Project allemaal toch niet is begonnen want ook Cannibal Holocaust is voor een gedeelte een found photage film. In het begin gebeurd er nog niet bepaald veel. Een team gaat de Zuid Amerikaanse Jungle in om de stoffelijke overschoten van hun collega's te vinden, hun filmfragmenten bv. Wanneer ze die hebben gevonden gaan ze die in New York bekijken, en het was natuurlijk zoals je het kon verwachten, of toch niet?

Natuurlijk zien we de vorige team daar op expeditie gaan en je zou haast denken dat ze alleen maar daarvoor zijn, maar uiteindelijk kom je derachter dat ze niet zomaar het slachtoffer zijn geworden. Dit was ook vrij onverwachts, want de kijker zou nog denken dat ze normale mensen zijn, maar het bleken dus losbandige jongeren te zijn die daar de boel molestreerde, graag dieren martelden (met name die schildpad ) stammen levend wilde verbranden door het hele dorp in de brand te steken, en een vrouw van die stam verkrachten, uiteindelijk kregen ze gewoon hun verdiende loon ipv dat ze slachtoffer waren. Vooral de laatste quote van die professor slaat in als een bom: Wie waren nou de echte kannibalen?

Gewoon uiteindelijk toch een best bijzondere film die totaal de andere kant op gaat dan je zou verwachten. Schokkend en expliciet is deze zeker, want echt niks word geschuwd. Voor die tijd natuurlijk ook een van de schokkendste films, nu is het natuurlijk allemaal veel erger geworden ... of heel normaal.

3,5*


avatar van Thorak

Thorak

  • 6354 berichten
  • 1887 stemmen

sinterklaas schreef:

.... graag dieren martelden (met name die schildpad )

Dat met die schildpad is volledig fake, enige echte dier waar daadwerkelijk wat mee gebeurd is tijdens het maken van deze film is een buidelrat.


avatar van Meneer Bungel

Meneer Bungel

  • 13163 berichten
  • 0 stemmen

''Seven animals were killed during the film's production, six of which are seen on screen.'' bron.


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Thorak schreef:

(quote)
Dat met die schildpad is volledig fake, enige echte dier waar daadwerkelijk wat mee gebeurd is tijdens het maken van deze film is een buidelrat.

Hoe kom je bij die onzin?


avatar van congo

congo

  • 898 berichten
  • 0 stemmen

Weet iemand of die shameless blu-ray uitgave volledig ongecensureerd is? Ik betwijfel het namelijk.


avatar van Meneer Bungel

Meneer Bungel

  • 13163 berichten
  • 0 stemmen

''Still, the film is censored, and I know that this is a sore spot among many of our readers.'' Lees hier meer.


avatar van congo

congo

  • 898 berichten
  • 0 stemmen

Meneer Bungel schreef:
''Still, the film is censored, and I know that this is a sore spot among many of our readers.'' Lees hier meer.


Dus alleen die scène met die muskusrat is gecensureerd? Dan lijkt het me wel een interessante uitgave. Ik heb zelf de dvd.


avatar van Meneer Bungel

Meneer Bungel

  • 13163 berichten
  • 0 stemmen

''Shameless Screen Entertainment's Blu-ray of Cannibal Holocaust is missing 15 seconds of footage that was required to be cut by the BBFC depicting animal cruelty.'' Dus ja, daar lijkt het wel op.


avatar van Meneer Bungel

Meneer Bungel

  • 13163 berichten
  • 0 stemmen

Reinbo schreef:

Er is 14 seconden geknipt in de animal killings.

15!


avatar van congo

congo

  • 898 berichten
  • 0 stemmen

Zover ik begreep waren er 15 seconden van die muskusrat verdwenen. (daar kan ik mee leven). Maar wat hier staat is dat de schildpad scène in zijn volledige vorm is. En met dat varken ook. Ik zal het nog een keer moeten lezen.


avatar van Meneer Bungel

Meneer Bungel

  • 13163 berichten
  • 0 stemmen

Ook dit staat in het artikel dat ik zojuist linkte: ''There is still animal violence in the film, the pig still dies, and the almost unbearably gruesome sequence with the turtle is intact. So bear that in mind.''


avatar van congo

congo

  • 898 berichten
  • 0 stemmen

Ruggero Deodato's Cannibal Holocaust heeft ondertussen grote beruchtheid gemaakt vanwege haar realistische en expliciete geweld, specifiek werkelijke dierenmishandeling. De film wordt dan ook vaak beoordeeld op deze punten, maar toch is Cannibal Holocaust een erg goede film en spijtig genoeg ziet niet iedereen dat daadwerkelijk aan.

Als je het afschuwelijke acteerwerk er niet bijtelt, is dit een plaatje. Want ik vond dat niet om aan te zien, maar wat alles betreft heeft Cannibal Holocaust achter haar gruwelijkheid erg sterke thematiek. De film stelt namelijk het voyeurisme en de sensatiezucht van de mensheid aan de kaak en dat is met name op te vallen door de erg sensatiezoekende karakters. Bijv. de vier personages die vermist raken doen alles, waaronder plunderingen plegen en verkrachten, om hun documentaire zo sensationeel mogelijk te maken. Maar ook de mensen die de documentaire op televisie willen uitbrengen lijken hierin mee te gaan. Dat vind ik het sterkste aan de film. Cinematografisch is Cannibal Holocaust prachtig gefilmd en ook aan die kant zitten de beruchte zijdes (vooral op de 2de helft van de film). Visueel ijzersterk: de prachtige beelden in de jungle, waarvan de laatste scènes bijna huiveringwekkend zijn. Maar ook die prachtige muziek van de Italiaanse componist Riz Ortolani. Alleen die kleine aspecten maken de film al zo krachtig zoals hij nu is.

Wat betreft de animal cruelty wil ik nog even mijn mening geven: ik heb geen probleem met dieren die sterven in films (als het nep is) en dat vind ik allemaal prima. Maar wanneer dieren echt worden gedood op camera voor een film maakt dat naar mijn mening duidelijk wat voor barbaren sommige van de makers achter de film wel niet zijn. Ze willen dan sensatie aan de kaak stellen, maar zelf gaan ze er dan ook nog eens in mee.


avatar van nakada

nakada

  • 2203 berichten
  • 1679 stemmen

Ik beoordeel de film niet alleen op de dierenmishandelingen, ook al speelt dat zeker mee. Ik kan me, buiten de opmerking over het acteren, dan ook helemaal niet vinden in de loftrompet die jij steekt over de rest.


avatar van congo

congo

  • 898 berichten
  • 0 stemmen

nakada schreef:

Ik beoordeel de film niet alleen op de dierenmishandelingen, ook al speelt dat zeker mee. Ik kan me, buiten de opmerking over het acteren, dan ook helemaal niet vinden in de loftrompet die jij steekt over de rest.

Lijkt me logisch. Dan mag jij zeggen wat jij, buiten de dierenmishandelingen, zo slecht vind aan deze film.

By the way, Apocalypse Now heeft toch ook een beruchte scene waarin een buffel wordt afgeslacht met een kapmes?


avatar van nakada

nakada

  • 2203 berichten
  • 1679 stemmen

Zie vorige pagina.

Wat betreft AN : klopt, maar daar zijn ze gaan filmen bij een plaatselijk ritueel. De buffel werd dus niet geslacht voor de film.


avatar van congo

congo

  • 898 berichten
  • 0 stemmen

Ik heb je recensie gelezen en daarvoor mijn complimenten.

Wat betreft de animal cruelty, ben ik het volledig met je eens. Dat vind ik ook barbaars van de filmmakers. Maar soms moet je een film vanuit een ander perspectief kijken.

De soundtrack is subjectief. De meeste hier vinden hem juist prachtig. Ik ook. Prachtig gecomponeerd door Riz Ortalini. Ik kan dat 80s muziekje juist wel waarderen.

Natuurlijk heeft Cannibal Holocaust haar beruchte reputatie te danken aan de animal cruelty en de beschuldigingen tegen regisseur Ruggero Deodato en tegen de film en de geruchten dat dit een snuff-film was. Van sommige gebruikers vind ik het dan ook hypocriet dat ze de film dan toch gaan kijken, en vervolgens de film helemaal afkraken vanwege haar onmenselijke en gewelddadige inhoud.


avatar van nakada

nakada

  • 2203 berichten
  • 1679 stemmen

Hoewel ik wist van alle rumoer er om heen heb ik deze toch gekeken omdat hij het predikaat beste horror film meekreeg. Dat kon ik er dus helemaal niet uithalen. Of je de muziek mooi vindt is inderdaad geheel subjectief, helaas deed die het voor mij ook niet, integendeel.


avatar van congo

congo

  • 898 berichten
  • 0 stemmen

nakada schreef:

Hoewel ik wist van alle rumoer er om heen heb ik deze toch gekeken omdat hij het predikaat beste horror film meekreeg. Dat kon ik er dus helemaal niet uithalen. Of je de muziek mooi vindt is inderdaad geheel subjectief, helaas deed die het voor mij ook niet, integendeel.

Het predikaat: beste horrorfilm? Veel gorehounds en cult-liefhebbers vinden deze film inderdaad een meesterwerk, maar het gemiddelde publiek kraakt deze film juist af!

Ik kan nou niet zeggen dat ik dit een meesterwerk vind, maar wat betreft sommige van de negatieve reacties vind ik dat Cannibal Holocaust sterke thematiek heeft.


avatar van nakada

nakada

  • 2203 berichten
  • 1679 stemmen

Even googelen levert al flink wat lijstjes en meningen op waar hij dit predikaat krijgt, en ook hier op MM wordt het wel eens gezegd. Maar inderdaad ook genoeg mensen die dit niet vinden, ben ik er één van.


avatar van congo

congo

  • 898 berichten
  • 0 stemmen

nakada schreef:

Even googelen levert al flink wat lijstjes en meningen op waar hij dit predikaat krijgt, en ook hier op MM wordt het wel eens gezegd. Maar inderdaad ook genoeg mensen die dit niet vinden, ben ik er één van.

De regisseur van je favoriete film, Sergio Leone, vond hem wel goed. Hij stuurde zelfs een brief naar regisseur Ruggero Deodato:

"Dear Ruggero, what a movie! The second part is a masterpiece of cinematographic realism, but everything seems so real that I think you will get in trouble with all the world."


avatar van nakada

nakada

  • 2203 berichten
  • 1679 stemmen

Damn, die Italianen ook. Je kunt ze gewoon niet vertrouwen.


avatar van congo

congo

  • 898 berichten
  • 0 stemmen

nakada schreef:

Damn, die Italianen ook. Je kunt ze gewoon niet vertrouwen.

Ik denk dat je je er gewoon bij moet neerleggen, nakada.

Voor zijn tijd was Cannibal Holocaust eenmaal gewoon cinematografisch erg verontrustend en realistisch.


avatar van narva77

narva77 (crew films)

  • 12734 berichten
  • 6540 stemmen

Number23 schreef:

Heb deze in een box bij de lokale videotheek zien staan, maar ik ga deze film nooit kijken als ik alles zo hoor. Moest al bijna kotsen bij openingsscene van Seed (2007). Klote Uwe Boll ook met zijn kutfilms

Mwa, er zijn tegenwoordig misschien wel films die nog goorder en ziek zijn dan CH hoor. Ik denk dan bijvoorbeeld aan "Srpski Film" en "The Human Centipede" (deel 1, het tweede deel heb ik nog niet gezien).

Maar voor zijn tijd beschouwd - 1980 - geloof ik zeker dat CH over bepaalde grenzen heen ging en werd beschouwd als een zieke en misselijkmakende film.

Maar het probleem is denk ik dat de maatschappij steeds harder is geworden, dat mensen steeds meer Gore en horror willen, dat het steeds realistischer moet zijn enz. enz.

We zijn misschien een beetje immuun geworden voor bepaalde beelden, voor extreem geweld, Gore, ledematen enz.

Je hoeft maar het Journaal te kijken tegenwoordig voor je portie geweld...

Affijn, als je al twijfelt zou ik zeggen: niet kijken!


avatar van congo

congo

  • 898 berichten
  • 0 stemmen

narva77 schreef:

(quote)
Mwa, er zijn tegenwoordig misschien wel films die nog goorder en ziek zijn dan CH hoor. Ik denk dan bijvoorbeeld aan "Srpski Film" en "The Human Centipede" (deel 1, het tweede deel heb ik nog niet gezien).

Maar voor zijn tijd beschouwd - 1980 - geloof ik zeker dat CH over bepaalde grenzen heen ging en werd beschouwd als een zieke en misselijkmakende film.

Maar het probleem is denk ik dat de maatschappij steeds harder is geworden, dat mensen steeds meer Gore en horror willen, dat het steeds realistischer moet zijn enz. enz.

We zijn misschien een beetje immuun geworden voor bepaalde beelden, voor extreem geweld, Gore, ledematen enz.

Je hoeft maar het Journaal te kijken tegenwoordig voor je portie geweld...

Affijn, als je al twijfelt zou ik zeggen: niet kijken!

Ik heb A Serbian Film en The Human Centipede beiden niet gezien. Maar een film alla Salò (die ik wel heb gezien) lijkt me dan qua thematiek en structuur veel sterker.


avatar van narva77

narva77 (crew films)

  • 12734 berichten
  • 6540 stemmen

Salò ging natuurlijk ook duidelijk over grenzen heen. Zelfs in de tijd van de Italiaanse cannibal-films en andere "Eurotrash" ging die wel erg ver. Was ook de laatste film van regisseur Pasolini. Zijn dood werd in verband gebracht met de film.

Verder denk ik ook nog aan La Bête, maar die heb ik helaas nog nooit gezien.

En verder misschien aan Martyrs en frontière(s).


avatar van VanRippestein

VanRippestein

  • 1178 berichten
  • 1052 stemmen

Deodato heeft meerdere keren aangegeven dat alle dieren zijn opgegeten door de stammen in de film. Dat wil niet zeggen dat de dieren daarom zijn gedood, maar wel dat er een behoorlijk rendement uit uit gehaald is. Daarnaast is er, op 1 schop tegen een varken na, geen echt lijden te zien (om pijn te interpreteren zijn hersenen nodig. dat kan zonder kop dus niet), en dus is het discutabel of er sprake is van "mishandeling". Ja, lomp is het zeker, onsmakelijk ook. Maar er is toch duidelijk zichtbaar dat de dieren niet veel pijn hebben geleden? Tegelijkertijd is de film mateloos populair en winstgevend geweest. Dus helemaal voor niets is het ook niet geweest. Kennelijk zitten er een boel mensen te wachten hierop. Eet een dag minder vlees en je draagt meer bij aan dierenwelzijn dan dat je deze film erop aanvalt. Niet echt een big deal lijkt me.


avatar van jordandejong

jordandejong

  • 4772 berichten
  • 1431 stemmen

VanRippestein schreef:

Maar er is toch duidelijk zichtbaar dat de dieren niet veel pijn hebben geleden?

Ik kan me toch echt nog dat gillende ratje herinneren dat diagonaal opengesneden wordt hoor. Als hij niet aangaf dat hij pijn had weet ik het ook niet meer.