I Am Sam (2001)
Genre: Drama
Speelduur: 132 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Jessie Nelson
Met onder meer: Sean Penn, Michelle Pfeiffer en Dakota Fanning
IMDb beoordeling:
7,6 (161.235)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 25 april 2002
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot I Am Sam
"Love is all you need."
Sam Dawson is een verstandelijk gehandicapte met de mentale leeftijd van een 7-jarige. Hij werkt bij StarBucks en heeft een obsessie voor The Beatles. Hij heeft een dochtertje bij een vrouw, die er vanaf de geboorte vandoor is gegaan. Sam staat dus alleen in voor de opvoeding van de kleine Lucy Diamond, genoemd naar de Beatles-hit. Aanvankelijk verloopt alles vlotjes, maar naarmate Lucy groter wordt, beginnen de problemen. De sociale dienst begint zich er mee te bemoeien en besluit Lucy in een opvanggezin te plaatsen. Voor Sam het begin van een lang proces om het hoederecht over zijn eigen dochter.
Externe links
Acteurs en actrices
Sam Dawson
Rita Harrison Williams
Annie Cassell
Lucy Diamond Dawson
Mr. Turner
Margaret Calgrove
Patricia
Randy Carpenter
Brad
Joe
Video's en trailers
Reviews & comments
Carl
-
- 346 berichten
- 278 stemmen
Voor de 2e of de 3e keer gezien, het is een film die blijft boeien. De dubbele bodems, de karakters, Pfeiffer en Penn hoe zij op elkaar inspeelden....eenvoudig prachtig.
Het camerawerk viel soms wat tegen. Of ben ik daar sinds ik me zo ergerde aan het cameragestuntel in de Von Trierfilms wat teveel op gaan letten?
Het eind vond ik minder geslaagd - het bleef wat vaag. Misschien een idee om een Sam 2 uit te brengen? Er blijft stof genoeg over om uit te werken.
4
Zadel
-
- 245 berichten
- 902 stemmen
gister voor de eerste keer gezien. ik vind drama's nooit echt leuk, maar deze film heeft zeker mijn interesse. Meesterlijk acteerwerk van Sean penn. Michelle pfeiffer komt zo nu en dan een beetje ongeloofwaardig over...heb d'r wel eens beter zien acteren. Het einde was een klein beetje langdradig. snap verder nog steeds niet dat sean penn hier geen oscar voor heeft ontvangen. leuke film om een keertje te zien!!
net geen 4, maar 3.5 te weinig!!
* 3.75
Threeohthree
-
- 5557 berichten
- 2933 stemmen
Boeiende drama met een sterke cast, waaronder een super schattige Fanning. Zat al te popelen om een review hier over te schrijven, maar het abrupte, politiek-correcte einde heeft die motivatie de grond ingestampt. Jammer.
pascal83
-
- 2736 berichten
- 2480 stemmen
Erg makkelijk en sentimentele film, goedkope trucjes, en eenscript de logica soms ver te zoeken was, kortom in alles een Amerikaanse tranentrekker. Soms kijkt dat ook wel lekker weg.
s0njaa
-
- 225 berichten
- 580 stemmen
Heerlijk van genoten.. Was van plan om gisteren vroeg naar bed te gaan.. Maar ben toch blijven kijken tot het einde 
Pierre1965
-
- 372 berichten
- 1419 stemmen
Normaal is dit een thema voor een film, tijdens zo een avond vol voetbal.
Zo dacht ik vooraf.
Echter ik werd aangenaam verrast.
In eerste instantie al door het idioot goede acteren van Sean Penn.
Ook de andere hoofdrollen, de stressige Michelle Pfeiffer en de liefelijke Fanning waren boeiend.
De muziek van de Beatles past zonder dat ik kan zeggen waarom, geslaagd in het geheel
De op het oog langdradige stukken zijn gevoelig en toch interessant geregiseerd.
Met veel aandacht voor het detail.
Daarom beetje vreemd dat je juist de afloop grotendeels zelf moet invullen.
donkied
-
- 334 berichten
- 618 stemmen
lekker sentimenteel was deze film. Ik heb er van genoten. Vaak vind ik dat deze films te lang duren en er dus veel te veel overbodige scenes in zitten maar dat was hier niet echt het geval. Penn is gewoon briljant vind ik.
En het is wel tof dat ze de hele film vullen met de Beatles muziek.
TomSailor
-
- 10 berichten
- 14 stemmen
Ik ben meestal ook nie zo'n fan van drama's maar dit was dan weer een enkele die ik aandachtig uit kon kijken, erg sterk gespeeld door Sean Penn. En mijn vriendin die naast mij zat, hield het een paar keer nie droog.....
Goeie drama!
The Dutchess
-
- 20 berichten
- 20 stemmen
Hou niet van dramafilms, maar als je aan deze film begint wil je hem ook af kijken.
Sean Penn speelt geweldig.
Mooi verhaal, raakte me diep..
Vermeer
-
- 124 berichten
- 188 stemmen
het idioot goede acteren van Sean Penn.
.
Sentimentele, prachtige film. En ik sluit me volledig aan bij bovenstaande qoute, want Hallelujah! Bravo, chapeau, hoera en al dat andere voor Penn!
lloydbarker
-
- 133 berichten
- 0 stemmen
Wat is Sean Penn toch meesterlijk goed, wat een acteur, wat een film in één woord: prachtig!
NakedHero
-
- 82 berichten
- 178 stemmen
Nope, ging er bij mij niet in. De film moest het doen van zijn kunstmatig lijkende emoties en daar word ik doorgaans misselijk van. Bovendien vond ik Penn belabberd spelen. Begrijp niet waarom hij alle lof krijgt.
Zeer pretentieuze film.
Laila001
-
- 93 berichten
- 1782 stemmen
Heerlijke film, meesterlijk gespeeld door Sean Penn en ook de kleine Dakota Flemming zet een geweldige prestatie neer! OK, het is allemaal een beetje oversentimenteel, maar ik mag dat wel. Ik keek hier echt met heel veel plezier naar!
margo1
-
- 105 berichten
- 576 stemmen
Doorgaans ben ik geen fan van Sean Penn, maar in deze film speelde hij meesterlijk. Het is een mooi verhaal, waarover we nog lang hebben nagepraat. Je moet wel een beetje door het sentiment heen kijken, maar wat overblijft is een film over een maatschappelijk thema dat aandacht verdient
Atheistus
-
- 215 berichten
- 645 stemmen
niet mijn ding
Waarom stem je dan? Ik stem ook niet op horror, dat is mijn ding niet.
soom
-
- 24919 berichten
- 2751 stemmen
People like me?
Ik droom van kinderen, al heel lang. Maar het is niet echt verstandig gezien het feit dat ik een beperking heb. En ook geen geschikte vent ben tegengekomen, tot nu toe. Maar ik droom wel, en dat is natuurlijk niet verkeerd. Ik droom van een klein schattig meisje met jurkjes en vlinderstrikjes, een lief jongetje met blauwe ogen, of zo, precies zoals ik mij voorstel dat mijn eventuele man zou kunnen zijn.
Heb Sean Penn nog nooit gezien als acteur, hoewel ik hem wel als regisseur ken (Into the Wild). Maar man, man, man, wat een magistraal acteur is die man, ongelooflijk. Ik heb I am Sam geloof zeker 8 keer gezien, op vakantie, en het spel van hem deed me zo veel, dat ik weer de tranen uit m'n ogen moest vegen, dwz bij de eerste keer zeker... Geweldig sentimenteel, maar wat een hartveroverend spel, ik ben diep geroerd. 4,5*.
NYSe
-
- 1749 berichten
- 1611 stemmen
Een film die langzaamaan aan zijn eigen sentiment ten onder gaat. Jammer, want het acteerwerk is prachtig. Toch vind ik het lastig me mee te laten voeren in het verhaal wanneer de slechteriken, hoe onsympathiek ze ook zijn, eenvoudigweg gelijk lijken te hebben.
Voor wie daar lekker geen boodschap aan heeft: prettige snotterfilm.
snoozerlover
-
- 31 berichten
- 0 stemmen
Geweldige film en geweldige acteerprestaties, zeker van Penn. Geweldig hoe hij een verstandelijke gehandicapte speelt!
TomaskeX
-
- 377 berichten
- 106 stemmen
Oh man, wat een mooie en emotionele film!
Dakota Fanning, je kan er toch echt niets op aanmerken. Ze speelt altijd zo verschrikkelijk goed, ze komt echt nooit ongeloofwaardig over!
Sean Penn en Michelle Pfeiffer acteren ook erg sterk, en een realistisch en mooi verhaal.
Een must see movie.
BBarbie
-
- 12893 berichten
- 7675 stemmen
Prachtige, bij vlagen ontroerende film met een emotierijk verhaal en indrukwekkend acteerwerk van Sean Penn en een vertederende Dakota Fanning, die beiden de sterren van de hemel spelen. Maar ook de vertolkingen van “de vrienden van Sam” klinken als een klok. Heel erg mooi allemaal.
TomaskeX
-
- 377 berichten
- 106 stemmen
Bah, wat een stomme film. En wel hierom: ten eerste is het zo'n typisch self fullfilling prophecy-scenario. Ik zie de gedachtegang al helemaal voor me: "We moeten het publiek massaal aan de kant van de geestelijk gestoorde krijgen, dus wat doen we: we maken hem 'knuffelbaar' en de rest van de rechtzittenden doen we lekker kil afschilderen. Ow, maar de oplossing is simpel? Wat, gewoon iemand van Domicura bij Penn in laten trekken zodat hij steun krijgt bij de opvoeding. Nou, dan maken de plot nog hartverscheurender en pro-Penn, dan vergeet het publiek het wel. Ik vraag me af hoe de immens grote bijdehand- en pienterheid van die k*t Dakota Fanning wordt verklaard als Penn het zo slecht doet als opvoeder...
Ten tweede: ik hoorde ergens goede acteerprestaties? Ik vind het vreselijk cliché allemaal. Pfeiffer, die de typische aan-de-vooravond-van-een-burnout-advocate speelt. Ze speelt het zonder echte overtuiging. En ook hier weer de gemakzucht der scenarioschrijvers kenbaar: waarom zo'n getroubleerd persoon met haar eigen zware sores? Nou, puur om wat tranen te trekken.
Alle credits voor Penn, die zo achterlijk een achterlijke nadoet en toch zijn lach goed weet in te houden. Chapeau.
Dakota Fanning is de verpersoonlijking van het kwaad dat de Mickey Mouse club heet. Vies, nep en bijdehand acteergedrag. Ik zie haar al helemaal voor me: zojuist een 'I love you daddy, mwah mwah'-scene voltooid en dan bij de 'cut', haar krokodillen tranend al wegvegend, naar haar trailer lopend om onderweg haar butler uit te kafferen. Wicht.
Sorry hoor, maar zo over Dakota praten, over iemand die 100000x beter kan acteren dan jij, of ik kan gewoon niet. Ik geloof zelfs niet dat je haar slecht vind actereren. Dakota heeft altijd meer dan goed geacteerd, is een erg mooi meisje en totaal niet verwaand of arrogant. Zij heeft het heel terecht gemaakt in de filmindustrie, iets wat jij nooit zal kunnen zeggen omdat zij niet alleen honderd keer beter kan acteren dan jou, ze IS gewoon meer dan jou.
JohnWilliams
-
- 7504 berichten
- 1006 stemmen
Sean Penn laat in deze film zien wat acteren precies is. Wat Tom Hanks deed in Forrest Gump doet hij in deze film genaamd: I am Sam. Een film die Oscarwaardig is, wat een geweldige acteerprestaties.
Zowel Penn als Pfeiffer zijn geweldig in deze film. De film vertelt een mooi, meeslepend en dramatisch verhaal. Een verhaal waar ik echt kippenvel van krijg, zo goed. Dakota speelt ook geweldig maar de meeste credit gaat natuurlijk (terecht) naar Sean Penn die gewoon een meesterlijke acteerprestatie neerzet. Al met al een film die naar mijn mening een dikke 9 verdient!
4,5*
gauke
-
- 9852 berichten
- 13069 stemmen
Een roerend en aandoenlijk verhaal, met een inspirerende boodschap, onder het motto "all you need is love", met als centrale vragen: hangt liefde en welzijn van je IQ af? en hoe moeilijk is het voor een persoon met een verstandelijke beperking om gevoelens te verwoorden en rechten te doen gelden. De regisseur laat op invoelende wijze zien hoe door een bureaucratische werkwijze zowel de overheid (rechtbank) als de sociale dienst het meest wezenlijke over het hoofd zien. Ik ben het oneens met recensenten die vinden dat Sean Penn de rol aanstellerig neerzet waarbij zijn dochter te brave cliché's aanreikt. Ik moet toegeven dat emoties gemanipuleerd worden, maar ik heb daar geen moment hinder van ondervonden.
Captain Sik
-
- 47 berichten
- 163 stemmen
Een roerend en aandoenlijk verhaal, met een inspirerende boodschap, onder het motto "all you need is love", met als centrale vragen: hangt liefde en welzijn van je IQ af? en hoe moeilijk is het voor een persoon met een verstandelijke beperking om gevoelens te verwoorden en rechten te doen gelden. De regisseur laat op invoelende wijze zien hoe door een bureaucratische werkwijze zowel de overheid (rechtbank) als de sociale dienst het meest wezenlijke over het hoofd zien. Ik ben het oneens met recensenten die vinden dat Sean Penn de rol aanstellerig neerzet waarbij zijn dochter te brave cliché's aanreikt. Ik moet toegeven dat emoties gemanipuleerd worden, maar ik heb daar geen moment hinder van ondervonden.
Helemaal mee eens Gauke!!
mystica
-
- 89 berichten
- 126 stemmen
Ik vond het verhaal wel aardig zeker omdat het de discussie verlevendigt omtrent het wel of niet hebben van kinderen bij beperkt verstandelijke mensen. De film laat hierin mooi de beide kanten van het verhaal zien. De voors en de tegens zonder gelijk moralistisch te worden. Ik vond het acteerwerk met name van Sean Penn erg goed.
De film is onderhoudend maar wel heel erg landurig voor een vrij eenvoudig verhaal. Het had allemaal wel iets korter gemogen met iets meer vaart in het verhaal. Het einde vond ik vrij plotseling en onbevredigend want nu weten we nog niet hoe het nu verder ging met Lucy en hoe ze opgroeide en al helemaal niet wat de rechter nou uiteindelijk heeft gevonnist (ik heb wel een vermoeden natuurlijk).
JohnWilliams
-
- 7504 berichten
- 1006 stemmen
Het einde vond ik vrij plotseling en onbevredigend want nu weten we nog niet hoe het nu verder ging met Lucy en hoe ze opgroeide en al helemaal niet wat de rechter nou uiteindelijk heeft gevonnist (ik heb wel een vermoeden natuurlijk).
Dat heet logisch nadenken 
Gerelateerd nieuws

'I Am Sam' met Sean Penn en Michelle Pfeiffer vanavond (2 september) te zien op televisie

Vijf films waarover critici en het grote publiek het maar niet eens kunnen worden
Bekijk ook

21 Grams
Drama / Thriller, 2003
762 reacties

Under Sandet
Oorlog / Drama, 2015
117 reacties

Shooting Dogs
Drama / Historisch, 2005
120 reacties

Shine
Drama / Biografie, 1996
73 reacties

A Simple Plan
Misdaad / Thriller, 1998
289 reacties

Dead Man Walking
Misdaad / Drama, 1995
151 reacties
Gerelateerde tags
mentally disabledfoster parentsadvocaatpro bononew baby social serviceslearningcoffee shop managerpizza hut children's booklocked door mentally handicapped manchild custodyvrouwelijke regisseurvader dochter relatieneurodiversity
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.






