Avatar (2009)
Genre: Fantasy / Avontuur
Speelduur: 162 minuten / 171 minuten (special edition) / 178 minuten (extended cut)
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: James Cameron
Met onder meer: Sam Worthington, Sigourney Weaver en Zoe Saldana
IMDb beoordeling:
7,9 (1.482.741)
Gesproken taal: Engels en Spaans
Releasedatum: 17 december 2009
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Disney+
Bekijk via meJane
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Google Play
Plot Avatar
"Enter the world of Pandora."
Jake Sully is een verlamde oorlogsveteraan in de toekomst, die met enkele anderen naar de maan Pandora wordt gebracht. De mensheid wil daar waardevolle grondstoffen uit de grond halen. Deze planeet wordt echter bewoond door de Na'vi, een mens-achtig ras met hun eigen taal en cultuur. De Na'vi doen er alles aan zich te beschermen tegen de mensen. Sully raakt betrokken bij hun vrijheidsstrijd en wordt ook verliefd op één van hen...
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (7,9 / 1482741)
- Trailer (YouTube)
- Avatar (MusicMeter)
- Game (GamesMeter)
- Pathé Thuis: vanaf € 14,99 / huur € 3,99
- Kijk op Disney+
- Kijk op meJane
Social Media
Acteurs en actrices
Jake Sully
Neytiri
Dr. Grace Augustine
Colonel Miles Quaritch
Trudy Chacon
Parker zichzelfridge
Norm Spellman
Mo'at
Eytukan
Tsu'Tey
Reviews & comments
mister blonde
-
- 12698 berichten
- 5831 stemmen
Het is ook niet de bedoeling geweest een heel diepgaand verhaal te vertellen. Het is niet echt eerlijk een film af te kraken voor iets dat het nooit heeft willen zijn. Je gaat toch ook niet klagen over het gebrek aan humor in The Green Mile?
Dus we moeten ons maar schikken in wat de maker wil? Het gaat er trouwens niet om dat het diepgaand moet zijn (lekker vaag), maar dat het verhaal niet voorspelbaar en cliche, niet een ecologische moraal, niet over sentimenteel en in elk geval geen plotgaten heeft. Daar laat Cameron kansen liggen, waarbij het me geen reet interesseert wat ie wilde, dan waren zijn intenties namelijk gewoon niet goed.
Vind het erg vreemd dat tussen alle lofbetuigingen en hoge cijfers (ook van mijn kant) door geen ruimte voor kritiek mag zijn. Alle kritiek wordt van tafel geveegd met kul argumenten!
Naomi Watts
-
- 54554 berichten
- 3155 stemmen
@ otherfool:
Zal wel lokaal zijn. Verwacht dat Cameron dit wel meegenomen zou hebben, hij heeft tenslotte erg veel tijd gehad voor zijn screenplay
.
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Waarom zweven de Na'Vi dan niet (of alle andere dingen)?
Omdat ze dichter bij Pandora staan, zwaartekracht is daar sterker.
Heeft met middelpunt vliedende kracht vs zwaartekracht te maken.
Inderdaad net als met de maan, wij zweven ook niet.
otherfool
-
- 18519 berichten
- 3403 stemmen
Draait Pandora zo rap dan? En (groot verschil in) lokale zwaartekracht, bestaat dat uberhaupt? Ik heb hier ernstige wetenschappelijke twijfels bij...
rep_robert
-
- 27517 berichten
- 4085 stemmen
@ Robbert; Zo kun je dingen als cliches en voorspelbaarheid altijd wel goed praten. Het feit dat het bewust is gegaan is gewoon nog erger eigenlijk. De filmstudio’s zijn bedrijven die berekenen aan de hand van tabellen en statistieken of een film winstgevend genoeg gaat worden en afhankelijk daarvan wordt een film wel of niet uitgebracht. Als je dat een goede ontwikkeling vindt, prima. Je komt met je argumentatie niet veel verder dan ; zo is het nu eenmaal.
Maar volgens mij denk jij dat ik zit te wachten op een arthousefilm qua diepgang. Dat is niet zo. Er zijn genoeg blockbusters met een dichtgetimmerd verhaal, zonder cliches en met geweldige acteerprestaties, zonder een eco boodschap etc. Het gaat er ook niet om dat blockbuster per definitie niet goed zijn, maar dat 95% nog veel beter zou kunnen. Maar jouw eisen zijn niet zo hoog blijkbaar. Dat mag.
Het is inderdaad een manier om het goed te praten. Ik bekijk de genres op zichzelf, ik kijk puur naar de film. Bij de ene film stel ik wel hoge eisen aan een goed verhaal, bij de andere niet. Bij de ene film vind ik de special effects wel belangrijk, bij de ander niet. Ik kijk elke film op zichzelf. Over het algemeen kijk ik Blockbuster films niet voor een dichtgetimmerd verhaal, zolang het niveau "vermakelijk" maar wordt gehaald. Overigens is het verhaal in Avatar wel goed dichtgetimmerd hoor, niets is onduidelijk of vaag in de film. Het is eerder de voorspelbaarheid waar iedereen zich stoort. Verder moet ik gewoon concluderen dat dit de beste Blockbuster in tijden is die ik in de bios heb mogen meemaken. Juist omdat het i.t.t. andere Blockbusters een stapje verder gaat in de CGI. Heb bijna nog nooit zo erg van een wereld genoten als Pandora.
ben daar niet mee eens een film is niet metéén een blockbuster of bestemd daarvoor.er zijn genoeg films zoals godzilla,2012,Blade Runner die gemaakt zijn voor het grote publiek en het niet waarmaakte of aan het waarmaken zijn.
er zijn trouwens veel blockbusters die wel een goed of leuk verhaal hebben zoals : Jurassic Park,E.T,Ghostbusters,Armageddon om er een paar te noemen.
en is shawshank redemtion geen blockbuster ?? ok waneer de film uitkwam was er niet metéén zoveel interesse in de film,hij is met de jaren heen als maar meer bekeken maar is nu wel voor een groot deel van de filmliefhebbers de beste film allertijden.en dus betekend dat zoveel als blockbuster.
Tsja de films die jij opnoemt zijn stuk voor stuk goede films, al is Armageddon niet zo sterk. Echter teren die films nou ook niet bepaald op het sterke verhaal.
E.T. is niet meer dan een vriendschapsverhaaltje, verpakt in een Alien jasje.
Armageddon zit vol patriotische, Amerikaanse clichés, Shawshank Redemption is ook een simpel verhaal, maar perfect uitgevoerd.
(Bij Blockbusters zit er trouwens wel een bepaald budget aan vast voordat het een Blockbuster genoemd kan worden, Shawshank Redemption haalt dat bv niet). Ghostbusters en Jurassic Park hebben natuurlijk een origineel uitgangspunt, maar daar weet je ook al wel vanaf het begin hoe het afloopt.
Films hoeven niet persé onvoorspelbaar te zijn om goed te zijn, dat vergeten mensen gewoon zo vaak.
JDSsmetje
-
- 6568 berichten
- 2314 stemmen
Wat moet Cameron er aan doen dan? Ik denk dat hij die 95% die de film wel retegoed belangrijker vindt dan de paar mensen die de film niet goed vinden. Die leveren immers het grote geld op, ik kan het hem niks kwalijk nemen dat hier gekozen is voor de "simpele" variant van een verhaal. Het is nu toegankelijk voor iedereen, wat belangrijk is bij een film als dit.
Enne, ben je echt nooit tevreden met een "slap verhaaltje"? Je hebt toch wel een iets gevarieerdere filmsmaak hoop ik? Soms zijn dit soort films juist even lekker tussen serieuze voer. Films waar je kan ontsnappen in een andere realiteit, zonder dat je er diep over moet nadenken.
rep_robert
-
- 27517 berichten
- 4085 stemmen
Draait Pandora zo rap dan? En (groot verschil in) lokale zwaartekracht, bestaat dat uberhaupt? Ik heb hier ernstige wetenschappelijke twijfels bij...
God o god hoor, bestaan er blauwe mensachtige aliens van 3 meter hoog? Bestaan er planten waar lichtjes gaan branden als je het aanraakt? Bestaan er draken waar je op kan vliegen en je haar in kan pluggen om er een band mee te krijgen? Bestaan er bergen die in de lucht zweven? Bestaan er bomen waarmee je in contact met de natuur kan komen door het aan te raken? Bestaan er methoden om personen van lichamen te wisselen?
Als je alles wetenschappelijk moet verklaren op Pandora blijft er natuurlijk niks van over. Daarom is het ook een andere planeet met andere regels lijkt me. Cameron heeft een prachtige fantasiewereld verzonnen, waar de regels allemaal net even wat anders zijn dan op onze aarde.
otherfool
-
- 18519 berichten
- 3403 stemmen
God o god hoor, bestaan er blauwe mensachtige aliens van 3 meter hoog? Bestaan er planten waar lichtjes gaan branden als je het aanraakt? Bestaan er draken waar je op kan vliegen en je haar in kan pluggen om er een band mee te krijgen? Bestaan er bergen die in de lucht zweven? Bestaan er bomen waarmee je in contact met de natuur kan komen door het aan te raken? Bestaan er methoden om personen van lichamen te wisselen?
Als je alles wetenschappelijk moet verklaren op Pandora blijft er natuurlijk niks van over. Daarom is het ook een andere planeet met andere regels lijkt me.
?
Al die andere zaken zijn binnen het universum van de film te verklaren. Ik heb daar ook geen problemen mee. Zwevende bergen lijken me echter ook op Pandora een onmogelijkheid, tenzij ik iets mis.
mrwhite
-
- 1521 berichten
- 3499 stemmen
Wat een onzin. Avatar heeft net als Titanic een lovestory, that's all.
als je er eens bij stil staat zijn er idd veel gelijkenissen met titanic.
een paar voorbeelden:
jongetje komt terecht in een nieuwe wereld:
a)pandora
t)mensen van hogere klasse
jongetje ziet meisje en worden verliefd.
jongetje en meisje hebben een pasioneel moment:
a)onder een boom
t) in een koets ofzo als ik me niet vergis(lang geleden dat ik de film gezien heb)
le grand finale:
a)oorlog in pandora begint
t)titanic begint te zinken.
het einde:
a)oorlog is gedaan meisje verliest jongetje,jongetje is dood
t)boot is gezonken meisje verliest jongetje,jongetje is dood.
rep_robert
-
- 27517 berichten
- 4085 stemmen
Heel erg vergezocht vind ik persoonlijk. En volgens mij verliezen ze elkaar niet in Avatar hoor 
MNV2
-
- 6932 berichten
- 1900 stemmen
als je er eens bij stil staat zijn er idd veel gelijkenissen met titanic.
een paar voorbeelden:
jongetje komt terecht in een nieuwe wereld:
a)pandora
t)mensen van hogere klasse
jongetje ziet meisje en worden verliefd.
jongetje en meisje hebben een pasioneel moment:
a)onder een boom
t) in een koets ofzo als ik me niet vergis(lang geleden dat ik de film gezien heb)
le grand finale:
a)oorlog in pandora begint
t)titanic begint te zinken.
Onzin, zo kun je wel elke film met elkaar beginnen vergelijken.
a)oorlog is gedaan meisje verliest jongetje,jongetje is dood
t)boot is gezonken meisje verliest jongetje,jongetje is dood.
Liep de film (Avatar) niet goed af voor Jake Sully? Of heb ik iets gemist? Volgens mij bekwam hij zelfs een Na'vi door de overbrenging van zijn ziel naar zijn avatar.
Naomi Watts
-
- 54554 berichten
- 3155 stemmen
als je er eens bij stil staat zijn er idd veel gelijkenissen met titanic.
een paar voorbeelden:
jongetje komt terecht in een nieuwe wereld:
a)pandora
t)mensen van hogere klasse
jongetje ziet meisje en worden verliefd.
jongetje en meisje hebben een pasioneel moment:
a)onder een boom
t) in een koets ofzo als ik me niet vergis(lang geleden dat ik de film gezien heb)
le grand finale:
a)oorlog in pandora begint
t)titanic begint te zinken.
het einde:
a)oorlog is gedaan meisje verliest jongetje,jongetje is dood
t)boot is gezonken meisje verliest jongetje,jongetje is dood.
Tsja, zo kan ik ook nog wel gelijkenissen vinden tussen Titanic en Anal ass fuckers #37
.
mister blonde
-
- 12698 berichten
- 5831 stemmen
Mr white legt het niet zo goed uit, maar de films hebben qua dramatische opbouw zeker wel e.e.a. met elkaar gemeen. Is wel duidelijk. Tegelijk liggen die films zo ver uit elkaar dat het geen probleem is.
silsopranos
-
- 12 berichten
- 0 stemmen
niet echt orgineel....iemand mischien het verhaal van pocahontas gelezen?
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Draait Pandora zo rap dan? En (groot verschil in) lokale zwaartekracht, bestaat dat uberhaupt? Ik heb hier ernstige wetenschappelijke twijfels bij...
Ik zou zeggen pak je meetlint en spaceshuttle en ga 't lekker nameten. 
mrwhite
-
- 1521 berichten
- 3499 stemmen
Heel erg vergezocht vind ik persoonlijk. En volgens mij verliezen ze elkaar niet in Avatar hoor
ze brengen hem weer tot leven maar hij stert wel.
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Tsja, zo kan ik ook nog wel gelijkenissen vinden tussen Titanic en Anal ass fuckers #37
.
Ik vind de vergelijking met Titanic evident, had 'm ook al getrokken en nog iets verder uitgediept. Vind het totaal niet storend, elk verhaal is al 100 keer verteld, en voor een actie/avonturenfiim voldoet het prima. Waarom zouden regisseurs niet uit hun eigen thematiek mogen putten, dat geeft ze toch juist hun stem en stijl. Bij Tarkovski is het ook elke keer weer een persoon die met zichzelf in de knoop zit en op zoek is, niemand die daar over valt....
Kijk eens met eenzelfde scherpe blik naar Alien, James Bond of Harry Potter, bevatten minimaal evenveel clichees en eerder gebruikte verhaallijnen.
Naomi Watts
-
- 54554 berichten
- 3155 stemmen
niet echt orgineel....iemand mischien het verhaal van pocahontas gelezen?
Alsof Pocahontas zo origineel was..
silsopranos
-
- 12 berichten
- 0 stemmen
de film is wel gewelig aan de nieuwe techniek die erin zit!
maar toen jurrasic park uit kwam, was dit ook nieuw, en die boeiden mij veel meer.
en zo zijn er nog wel meer films.
Ik vindt het wel geweldig wat de makers gemaakt hebben, en heb me ogen uitgekeken,
maar als je goed kijkt naar het verhaal van pocahontas, dan komen de namen met deze film overeen.
En een eigen taal is ook niet echt orgineel, kijk naar de elven taal van lord of the rings!
Hij is voorspelbaar, en het verhaal is te gemakkelijk
otherfool
-
- 18519 berichten
- 3403 stemmen
Ik zou zeggen pak je meetlint en spaceshuttle en ga 't lekker nameten.
Ik mag toch verwachten dat ik voor 300 miljoen een consistent wereldbeeld te zien krijg? Als-ie dat al niet voor elkaar heeft gebokst...
Ik heb overigens nog altijd hoop op een (goede) uitleg, want ik ben eufemistisch gesteld geen grootheid op bèta-gebied.
mrwhite
-
- 1521 berichten
- 3499 stemmen
Tsja, zo kan ik ook nog wel gelijkenissen vinden tussen Titanic en Anal ass fuckers #37
.
ik wist dat ik dat soort verhaal al eens meer gezien nu weet ik weer waar dank u.
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Ik mag toch verwachten dat ik voor 300 miljoen een consistent wereldbeeld te zien krijg? Als-ie dat al niet voor elkaar heeft gebokst...
Ik heb overigens nog altijd hoop op een (goede) uitleg, want ik ben eufemistisch gesteld geen grootheid op bèta-gebied.
Ik zou zeggen koop de Blu Ray SE, staat vast een hele uitgebreide 'making of' op. 
silsopranos
-
- 12 berichten
- 0 stemmen
Alsof Pocahontas zo origineel was..
Hmmm het verhaal komt percies overeen, heeft niks te maken met of pocahontas orgineel was. het verhaal van avatar is gewoon een nieuw soort pocahontas, zelfs de namen van de wezens komen overeen.
en pocahontas was wel orgineel!
mrwhite
-
- 1521 berichten
- 3499 stemmen
hmm blijkbaar moet ik eens pocahontas bekijken.en als dat echt zo is (al lijkt me dat wel overdreven) zou dat zeer jammer zijn.
mrwhite
-
- 1521 berichten
- 3499 stemmen
Pocahontas, een Indiaans meisje, woont samen met haar volk in het latere Amerika. Op een dag komt er een Engels schip dat goud komt zoeken. Pocahontas en haar stam houden zich verborgen, maar Pocahontas wordt toch gezien. Ze maakt kennis met een blanke man (John Smith) terwijl haar stam een hekel aan vreemden heeft. Er bloeit een vriendschap op. Wanneer ze samen gezien worden is dit het begin van diverse problemen.
dit lijkt er allesins sterk op.
otherfool
-
- 18519 berichten
- 3403 stemmen
Ik zou zeggen koop de Blu Ray SE, staat vast een hele uitgebreide 'making of' op.
Ik hoop dat één van de Avatar groupies me voor die tijd uit de brand kan helpen. Heeft Cameron hier niks over gezegd in de afgelopen tijd?
The Oceanic Six
-
- 60517 berichten
- 4107 stemmen
Tsja, zo kan ik ook nog wel gelijkenissen vinden tussen Titanic en Anal ass fuckers #37
.

Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Pocahontas, een Indiaans meisje, woont samen met haar volk in het latere Amerika. Op een dag komt er een Engels schip dat goud komt zoeken. Pocahontas en haar stam houden zich verborgen, maar Pocahontas wordt toch gezien. Ze maakt kennis met een blanke man (John Smith) terwijl haar stam een hekel aan vreemden heeft. Er bloeit een vriendschap op. Wanneer ze samen gezien worden is dit het begin van diverse problemen.
dit lijkt er allesins sterk op.
En Shawshank Redemption is gewoon het Monte Cristo of Vondel verhaal. Daar heb je geen problemen mee?
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
en pocahontas was wel orgineel!
Bedoel je het boek, de film of de musical?
mrwhite
-
- 1521 berichten
- 3499 stemmen
En Shawshank Redemption is gewoon het Monte Cristo of Vondel verhaal. Daar heb je geen problemen mee?
en zeg niet dat ik er problemen mee heb want ik heb pocahontas niet gezien ik zeg gewoon als je dit leest lijkt het er toch wel sterk op.
Pre- en sequels

Avatar: Fire and Ash
2025
76 reacties

Avatar: The Way of Water
2022
536 reacties
Gerelateerd nieuws
'Avatar: Fire and Ash' haalt ondanks lagere beoordelingen hoog bedrag op
'Avatar: Fire and Ash' heeft slechtste beoordeling van gehele reeks: 'Teleurgesteld'
Maakt derde 'Avatar'-film verwachtingen waar? Geschatte opbrengst belooft sterke start
Splinternieuwe trailer van 'Avatar: Fire and Ash' online gedeeld
Bekijk ook

The Lord of the Rings: The Return of the King
Avontuur / Fantasy, 2003
5.911 reacties

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
Fantasy / Avontuur, 2001
3.683 reacties

The Dark Knight
Actie / Misdaad, 2008
7.907 reacties

The Matrix
Sciencefiction / Actie, 1999
2.349 reacties

Django Unchained
Western / Actie, 2012
2.178 reacties

Inception
Thriller / Sciencefiction, 2010
7.006 reacties
Gerelateerde tags
paraplegicculture clashattachment to natureinheemstoekomstspace warruimtekoloniemaatschappijruimtereisfuturisticromantiekruimtebuitenaards wezentribealien planetdistant futuremarinesoldaatstrijdliefdesaffairewetenschappernatuurnative peoplesruimte-operaanti warpower relationstribal customs mind and soultribal peopletribal chiefcryonicsspiritual community22nd centurysave the planetracial discrimination soldiersinspirationalgrandspeculative fictiondramaticstereoscopic film appreciativeboldenthusiasticexhilaratedhopeful
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








