• 15.802 nieuwsartikelen
  • 178.295 films
  • 12.224 series
  • 34.003 seizoenen
  • 647.550 acteurs
  • 199.091 gebruikers
  • 9.376.911 stemmen
Avatar
 
banner banner

Avatar (2009)

Fantasy / Avontuur | 162 minuten / 171 minuten (special edition) / 178 minuten (extended cut)
3,94 8.040 stemmen

Genre: Fantasy / Avontuur

Speelduur: 162 minuten / 171 minuten (special edition) / 178 minuten (extended cut)

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: James Cameron

Met onder meer: Sam Worthington, Sigourney Weaver en Zoe Saldana

IMDb beoordeling: 7,9 (1.483.010)

Gesproken taal: Engels en Spaans

Releasedatum: 17 december 2009

Plot Avatar

"Enter the world of Pandora."

Jake Sully is een verlamde oorlogsveteraan in de toekomst, die met enkele anderen naar de maan Pandora wordt gebracht. De mensheid wil daar waardevolle grondstoffen uit de grond halen. Deze planeet wordt echter bewoond door de Na'vi, een mens-achtig ras met hun eigen taal en cultuur. De Na'vi doen er alles aan zich te beschermen tegen de mensen. Sully raakt betrokken bij hun vrijheidsstrijd en wordt ook verliefd op één van hen...

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Dr. Grace Augustine

Colonel Miles Quaritch

Parker zichzelfridge

Norm Spellman

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Angrod_Pallanén

Angrod_Pallanén

  • 6687 berichten
  • 1042 stemmen

Avatar gokt alleen maar op optie 2. Maar helaas voor de haters zijn allebei de opties gewoon een onderdeel van film kijken.


avatar van Zinema

Zinema (crew films)

  • 10270 berichten
  • 7281 stemmen

Wat is precies een hater?


avatar van hcevik

hcevik

  • 3 berichten
  • 98 stemmen

Film is perfect qua special effects. Acteerwerk was geweldig. Ik vind het echt een top film. Zeker vijf sterren waard. Deze film moet je gezien hebben.


avatar van Angrod_Pallanén

Angrod_Pallanén

  • 6687 berichten
  • 1042 stemmen

Zinema schreef:

Wat is precies een hater?

hater, Engels, ook wel gebruikt door mensen die vertrouwd zijn met Engels en het combineren met ABN. Gebruikt als betekenis voor iemand die ergens niet positief tegenover staat.


avatar van OliverDogg

OliverDogg

  • 201 berichten
  • 195 stemmen

Angrod_Pallanén schreef:

(quote)

hater, Engels, ook wel gebruikt door mensen die vertrouwd zijn met Engels en het mixen met ABN. Hater is somebody who hates.

Hater is volgens mij ook gewoon Nederlans. Hater is iemand die haat.


avatar van Zinema

Zinema (crew films)

  • 10270 berichten
  • 7281 stemmen

Angrod_Pallanén schreef:

(quote)

hater, Engels, ook wel gebruikt door mensen die vertrouwd zijn met Engels en het combineren met ABN. Gebruikt als betekenis voor iemand die ergens niet positief tegenover staat.

Dus jij bent een 'hater' van The Shining? Weer wat geleerd.

Het moge duidelijk zijn dat het mij bevreemd wanneer iemand deze film niet een voldoende waardig vind, hij of zij een hater is..


avatar van Angrod_Pallanén

Angrod_Pallanén

  • 6687 berichten
  • 1042 stemmen

OliverDogg schreef:

Hater is volgens mij ook gewoon Nederlans. Hater is iemand die haat.

Ik heb t niet online in het woordenboek kunnen vinden (te lui voor de Van Dale), maar volgens mij is het gewoon verNederlandsdtd

Zinema schreef:

Dus jij bent een 'hater' van The Shining? Weer wat geleerd.

Het moge duidelijk zijn dat het mij bevreemd wanneer iemand deze film niet een voldoende waardig vind, hij of zij een hater is..

Ok, uhm, het was meer een algemeen woord voor iedereen die het er niet mee eens is, ik denk, straat taal? Ik ben een beetje verbijsterd hoe onbekend je met deze manier van spreken bent. Maar terug naar de film.


avatar van yeyo

yeyo

  • 6352 berichten
  • 4615 stemmen

Angrod_Pallanén schreef:

Ok, uhm, het was meer een algemeen woord voor iedereen die het er niet mee eens is, ik denk, straat taal? Ik ben een beetje verbijsterd hoe onbekend je met deze manier van spreken bent. Maar terug naar de film.

Ik denk eerder dat hij die term ontoepasselijk vind in deze context, en terecht.


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4085 stemmen

Zinema schreef:

Wat is precies een hater?

Haters moeten deze page nu verlaten

Het lijkt wel een profielschets van 1 of andere breezer profielsite


avatar van yeyo

yeyo

  • 6352 berichten
  • 4615 stemmen

rep_robert schreef:

Het lijkt wel een profielschets van 1 of andere breezer profielsite


avatar van Stephan

Stephan

  • 7890 berichten
  • 1387 stemmen

En jongens... allemaal al in de depressie?


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4085 stemmen

Opzich wel, maar logisch in deze vervuilde planeet, in vergelijking met het wonderschone Pandora kan je snel in een depressie raken. Wanneer kunnen we onze eerste ruimtereis richting Pandora boeken?


avatar van Ceeda7

Ceeda7

  • 3544 berichten
  • 1381 stemmen

Zinema schreef:

(quote)

Ik vermoed 2.

Maar dat zal (bijna) niemand toegeven, me dunkt. Het is het gesprek van de dag voor velen.

De film is inhoudelijk helaas bijna slecht.

Zonder 3D-bril krijgt de film van mij i.i.g. géén voldoende..

Ik moet toegeven dat ik mij ook laat leiden door de vele uiteenlopende reacties van vrienden...

Sommigen vinden de film en het verhaal zo cliché, maar de 3D aspecten weergaloos. Terwijl sommigen de film subliem vinden, en het achterlijke brilletje zo snel mogelijk willen verbranden.

Ik heb de film nog niet gezien, maar er zo snel mogelijk naar toegaan om een nieuwe ervaring op te doen, lijkt mij wel tof. Ik kies voorlopig mijn eigen optie 2


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4085 stemmen

Wat is je eigen optie 1 dan?


avatar van grid8400

grid8400

  • 669 berichten
  • 603 stemmen

Ceeda7 schreef:

Ik vraag mij dikwijls af bij deze film:

1)Vinden mensen de film zo goed

2) of is het enkel de filmERVARING (nieuwe cameratechnieken) en COMMOTIE( de meest verdienende film ooit weer, nr 1 in alle boxoffices) rond de film die zo aanstekelijk werkt...

Bij de LOTR-saga vervulden ze op beide manieren de verwachtingen.

Iemand?

Bij absoluut (na 3x gezien te hebben in IMAX 3d) optie 1.

Wat andere ervan vinden of hoeveel een film in het laadje brengt, boeit mij totaal niet ten opzichte van mijn eigen mening. En mijn eigen mening vorm ik na het zien en ervaren van een film.

Voor mij is het belangrijk wat ik denk en voel the day after zeg maar. In het geval van Avatar had ik maar 1 gevoel: dit wil ik nog een keer zien.

Voor mij is het een film + de ervaring. Vele die er misschien kritischer naar kijken beoordelen het alleen op film en niet op totaal ervaring omdat ze daar wat nuchterder naar kijken. Maar dat is een aanname..


avatar van Captain Pervert

Captain Pervert

  • 4648 berichten
  • 2101 stemmen

Avatar 3D is een kruising tussen The Last Samurai en De Smurfen, samen in een kijkdoos.

Deze film is precies wat ik ervan verwachtte. Niet veel. Toch hoopte ik dat Cameron me kon verrassen, want bijna iedere film die hij maakte is op de 1 of andere manier baanbrekend geweest op het gebied van sfeer, budget, spektakel of special effects. Vermakelijk is Avatar wel, baanbrekend niet. Alleen daarom al een vreemde eend in de bijt in Cameron's oeuvre.

Het duurt niet lang of het verhaal is lekker op gang, en je wordt overladen met allerlei namen, heilige plaatsen, rituelen etc. van de aliens (die door de mensen Na'Vi genoemd werden, en ze noemden zichzelf weer anders, Nissan Qashqai ofzo, of was dit alleen die ene clan? Whatever).

Hier gaat de vergelijking met The Last Samurai of Dances with Wolves een beetje mank. Want in die films was het wel grappig om wat echte Japanse woorden te horen, of te zien wat voor rituelen de Sioux hadden. In Avatar is alles rondom die blauwe figuren verzonnen, en de film draaft veel te ver door in namen voor goden, bomen, rituelen, en net als bij de serie Star Trek (waar 'doordraven' is uitgevonden) is er een complete taal verzonnen. Ik vind het overdreven om een kijker me zoveel namen te overladen, voor een film van 'slechts' 166 minuten.

Los daarvan was de film entertainend, maar kende Avatar welgeteld 0 verrassende plotwendingen. Nul. Het verhaal was niet alleen voorspelbaar, maar leek een samenraapsel van ideeen uit andere films. Predator (in het begin), First Blood (na een sprong via bomen op de grond vallen), Dinotopia (leren vliegen op een prehistorische vogel), Starship Troopers, enz. Tuurlijk, een beetje subjectief, maar goed.

Ook was de film voorzien van een misselijkmakende milieu-moraal. Primitieve, maar natuurliefhebbende volkjes worden weer als moreel superieur neergezet, en de mens heeft zijn planeet kapot gemaakt en is alleen maar uit op geld en macht. Jongens, als ik dit soort dingen wil horen, ga ik wel een avondje rondhangen in een kraakpand. Donder even lekker op met die moraliserende praatjes.

Dan even het 3D.

Een bioscoopfilm in 3D, dat was nieuw voor mij. Ik was razend benieuwd. En dat viel me toch een potje tegen! Waarom? Het leukste 3D-effect wat ik gisteravond heb gezien, zat niet eens in Avatar, maar in de trailer van Alice in Wonderland die eraan voorafging. Die grijzende kat kwam helemaal de zaal in. Lachen.

In Avatar was het alsof de film al af was, en toen met software het beeld in "3D" is omgezet. Er wordt namelijk niet actief gebruik gemaakt van 3D. Geen dingen die op je af komen, dingen die de zaal in vliegen, niets van dat alles. Je ziet alleen een beetje meer diepte in het beeld. Het was wel aardig, maar lijkt ook heel erg op een "kijkdoos" die je vroeger van een schoenendoos maakte. Allemaal over elkaar liggende lagen. De 3D techniek met zo'n brilletje bestaat al zeker 25 jaar, maar heeft zo te zien weinig evolutie gekend. Noch is het draagcomfort van die brillen verbeterd. Waarom is het zo'n dom vierkant ding, en proppen ze niet twee gekleurde glazen in een normale zonnebril? Mis ik iets?

Het ergste van dat 3D is nog wel dat de bril een heel stuk licht wegneemt, waardoor het beeld erg donker wordt.

Kortom: film viel tegen, 3D viel tegen. Dubbel kut dus.

2,5 sterren


avatar van BoordAppel

BoordAppel

  • 14274 berichten
  • 3282 stemmen

Noch is het draagcomfort van die brillen verbeterd. Waarom is het zo'n dom vierkant ding, en proppen ze niet twee gekleurde glazen in een normale zonnebril? Mis ik iets?

De bioscoop waar je de film gezien hebt waarschijnlijk wel. Ik had gewoon een vrij normale (al was ie wat groot) bril die ik met gemak over mijn normale bril kon zetten (Pathé Eindhoven).


avatar van rico_defender

rico_defender

  • 157 berichten
  • 301 stemmen

Romeo en Julia maar dan anders, en mooier en spectaclairder, en dat in 3D Imax. Wauwwwwww

Zo moeten meer films worden gemaakt qua opzet


avatar van biggy

biggy

  • 33 berichten
  • 43 stemmen

@captain pervert

geen zin om alles te quoten maar wat een onzin zeg..

Ten eerste, niet baanbrekend ? noem eens een film welke betere CGI heeft dan Avatar ? .. hmm nee die is er niet.

Volgens mij snap je het woord "entertainment" niet helemaal...

Het verhaal, tjah cliche maar so what ? dat is elke film tegenwoordig.

En hoe kom je in godsnaam bij het milieu-moraal ? volgens mij zit je teveel na te denken tijdens het film kijken...

Dit is een film waar je je verstand op 0 zet en gewoon gaat kijken.

3d gedeelte ben ik met je eens, stelt weinig voor en is niet echt een verbetering tov eerdere films.

Echter geeft het de film wel meer diepgang.

Inmiddels de film 3x gezien en dit is voor mij tot op heden absoluut mijn nr1, er is geen film geweest die mij 3x naar de bios lokt!

5*


avatar van Cupido

Cupido

  • 523 berichten
  • 1911 stemmen

Reinbo schreef:

(quote)

Ik heb nooit het belang van het verhaal en de visie daarop ontkent, maar dan met name het belang van de visie erop bepaald wat we te zien en te horen krijgen. Verder zou ik Avatar ook absoluut niet onder de noemer filmkunst plaatsen Knap gemaakt vermaak is het echter wel.

Ach, kunst kan heel veel vermaak opleveren en het bieden van vermaak is ook een kunst. Ik laat het ook maar hierbij, ik ga denk ik weer eens te serieus in op de dingen.


avatar van speciwacy

speciwacy

  • 5 berichten
  • 1 stemmen

Captain Pervert schreef:
Avatar 3D is een kruising tussen The Last Samurai en De Smurfen, samen in een kijkdoos.

Deze film is precies wat ik ervan verwachtte. Niet veel. Toch hoopte ik dat Cameron me kon verrassen, want bijna iedere film die hij maakte is op de 1 of andere manier baanbrekend geweest op het gebied van sfeer, budget, spektakel of special effects. Vermakelijk is Avatar wel, baanbrekend niet. Alleen daarom al een vreemde eend in de bijt in Cameron's oeuvre.

blablablabla.. (ff ingekort)

Kortom: film viel tegen, 3D viel tegen. Dubbel kut dus.

2,5 sterren



Jammer dat je meteen al niet veel van een film verwacht. Ik ga meestal met 0,0 verwachtingen naar een film. Niet letten wat ander zeggen en oordeel zelf, maar goed dat mag iedereen zelf weten.

Cameron heeft een meesterwerk neergezet wat zijn weerga niet kent als je het mij vraagt. Punt 1: Niet baanbrekend geweest op gebied van sfeer, budget, of special effect?.. Welke film heb jij gezien? Het was juist de sfeer die extreem goed uitgewerkt is, je gaat helemaal op in die wereld (dat is een mening). Maar het is een FEIT dat het wel baanbrekend was als het gaat om het budget (bijna half miljard), en niet baanbrekend qua special effects? Daar ben ik het totaal niet mee eens. Alles leek echt, heel echt. Die planeet bestaat gewoon voor mijn gevoel.

Punt 2: Doordraven is de term die jij gebruikt. Ik vond dit juist een extra toegevoegde waarde aan de film, je krijgt een idee hoe die mensen leven en wat voor hun belangrijk is. Geweldig als je het mij vraagt en ook heel goed uitwerkt. Het is ook erg kort door de bocht om te zeggen dat dit te vergelijken is met alle films die jij doodleuk opnoemt. Avatar geeft een hele nieuwe twist aan de verhaal lijn die jij bedoeld. Wat jij zegt is het zelfde als zeggen dat Poseidon weer de zoveelste film was waar een schip zonk. Zo zijn er duizenden vergelijkingen te maken. Btw Poseidon was dan ook een erg slechte film maar you get my point.

Ik ergerde mij ook totaal niet aan het feit dat de "mens" neer gezet werd als iemand die alleen macht en geld wou. Ik kan het wel begrijpen trouwens dat jij er aan hebt geïrriteerd.

En 0 plotwendingen? Het was voor mij een grote plotwending dat moeder natuur zich er mee ging bemoeien. Elk beest wat daar rond
huppelde ging de oorlog aan met die mensen.
Verder viel het qua plotwendingen inderdaad een beetje tegen.

Het 3D verhaal is een mening. Ik vond het echter geweldig!

Kortom: film was geweldig, 3D was super! Dubbel gaaf dus.


avatar van wibro

wibro

  • 11590 berichten
  • 4098 stemmen

Reinbo schreef:

(quote)

WIbro, van jou valt het me nogal tegen dat je bang bent een eigen mening te gaan vormen.

Als je mijn recentelijk niet bepaald positieve berichten heb gelezen bij films zoals "Inglourious Basterds" en "Blood Diamond" dacht ik dat dat wel meeviel

Die 2,5 uur kan je toch wel ergens missen. Heus, het is op zijn minst een curieuze kermisattractie.

Ja dat zal best, maar ik heb gewoon geen zin om er een eind voor te reizen deze film ergens in een 3D bioscoop te gaan zien ondanks de zeer lovende berichten op dit forum. Het verhaal van "Avatar" spreekt mij namelijk totaal niet aan.


avatar van IcU

IcU

  • 6783 berichten
  • 3051 stemmen

Jaja, Avatar. In IMAX 3D mogen aanschouwen. Heb Cameron altijd wel een interessante regisseur gevonden, maar ik stond niet te trappelen om deze film te bekijken. In tegendeel zelfs, de film leek mij in eerste instantie geen ruk aan. Het is dat het een 'mijlpaal' in de filmgeschiedenis schijnt te zijn. Dat er miljoenen mensen de film meerdere keren kijken. Dat het records verbreekt en zo niet Oscars naar binnen gaat slepen. Ik wil niet de enige zijn die over ongeveer 5 jaar zegt: nee, ik heb deze film niet in het 3d in de bioscoop gezien. Dan sta je voor lul. Althans, als ik de hype moet geloven, kun je deze film niet, niet in de bioscoop hebben gezien.

Allereerst stond ik enorm te kijken van het grafische spektakel dat je voorgeschoteld krijgt. Adembenemende beelden en prachtig 3d in de diepte vorm. En daarmee bedoel ik, niet 3d om 3d te zijn (dingen die naar je toe komen) maar 3d om de omgeving en gebeurtenissen letterlijk en figuurlijk uit te diepen. Dit is de 2e 3d film die ik in de bioscoop zie, en ik was weer erg verbaasd. In positieve en negatieve zin, dan wel. De bril was bijvoorbeeld lomp groot en irritant. Een 'one size fits all' pet of muts pas ik nooit, en die bril zakt de hele tijd af. Nee, voor mij liever geen bril. Maar ja, je ontkomt er niet aan tegenwoordig. Zeker niet nu ik toch wel onder de indruk was van de trailer van de nieuwe 'Alice in Wonderland' van Tim Burton. (Voor het eerst in 3d mogen aanschouwen.) Dus ik moest er maar mee leven. Ook waren mijn ogen niet zo blij met deze revolutie. Ik voelde dat ze het beide moeilijk hadden. Maargoed, het zag er wel allemaal erg mooi uit. Het was ook nog opvallend scherp, waar ik dus voor de gehele 3d hype voor vreesde. Aan de techniek is niet af te vallen.

Maar waar kolossale bevolkingsgroepen helemaal wild van worden, kan ik niet zien. Nogmaals, de hele film leek mij in eerste instantie niks aan. De blauwe, katachtige reuzen die door een oerwoud zwerven. Mwa. De trailer trok mij ook totaal niet. Wat ik dus verwachtte was om ontzettent verrast te worden. Mijn eerste idee was dat het niet veel aan was. Er was een hele hype en iedereen prijst hem drie keer in de ronte, dus ik MOET wel enorm verrast worden. Dat kan niet anders. Helaas kan dat wel anders.

Het vervelende is namelijk dat 3d went. Prachtige beelden, dat wel. Maar op een gegeven moment weet je het wel. Ook vind ik die hele avatars gewoon niets. De hele look van die beesten vind ik eigenlijk wat kinderachtig. Beesten op de aarden worden door de natuur aangepast. Konijnen die in de sneeuw wonen zijn wit. In een bruinen boom wonen bruinen diertjes. Tussen groenen bladeren wonen groene diertjes. Daar zorgt de natuur voor. Maar op Pandora niet. In het groene bos zijn de wezens... Blauw. Nee die uit de kluiten gewassen Smurfen vond ik niet veel aan.

Dan die planeet zelf. Weinig origineels, op die lichtgevende omgeving na. De dieren die er wonen. Ik kan zo een aantal films opnoemen waar ik soortgelijke beesten heb gezien. Ik kreeg bij vlagen Jurassic Park ideeën. (ze hebben zelfs letterlijk geluidsamples uit die films ge- ctrl +c't, ge- ctrl +v't)

Het verhaal begon goed, maar eindigde in een bak vol met clichés. Man, man. Daar mag Cameron zich wel eens even over zijn bolletje krabben. Er zijn zoveel scènes die uit een willekeurig ander epische film zouden kunnen komen (als die blauwe grapjassen er niet in gezeten hadden). Dood van de vader, die nog even wat zegt. De twee worden verliefd. Als alle hoop vervlogen is, komt het hele dierenbos alles redden. Het gevreesde beest is plots aan de goede kant. Daar frons ik mijn wenkbrauwen voor.

Waarom dan toch een 3,5 ster. Omdat het er waanzinnig uit ziet. Wat heb ik genoten van de beelden, 3d en de geweldige animatie. De huid, reactie op en van de omgeving, gezichten bewegingen en emoties. Geweldig. Ik heb vele 'WOW' momenten beleefd in mijn bioscoop stoel. En ik stond toch wel erg te kijken van het 3d. Zeker een toegevoegde waarden. Maar ja, dit is op dit forum al lang en breed besproken. En wat het grafische spektakel betreft, daar sluit ik mij volledig bij aan.

Een revolutie? Nu even wel. Qua uiterlijk van de film. Maar de hele hype inclusief zelfmoorden slaat naar mijn mening nergens op.

Edit: Ik wil ook nog even kwijt dat ik da aftiteling muziek verschrikkelijk vond. Wat een afgang. Leek net of dat ik naar de aftiteling van 'Pocahontas' aan het kijken was.


avatar van Madecineman

Madecineman (moderator films)

  • 7484 berichten
  • 1715 stemmen

Een hoop onzin hier van de afgelopen dagen verwijderd. Graag discussiëren over Avatar niet elkaar dat doe je desnoods maar per PM als je het niet kan laten.


avatar van erreper

erreper

  • 111 berichten
  • 647 stemmen

Betoverende film en een lust voor het oog en oor!


avatar van BennyZ1991

BennyZ1991

  • 44 berichten
  • 322 stemmen

Avatar is de eerste film waarbij de 3d graphics echt iets toevoegen. Het is dan ook een mijlpaal in de filmgesciedenis, wat mij betreft in ieder geval. Maar ik denk wel dat je deze film in de bioscoop moet zien.

Ik vind de kritiek over de verhaallijn een beetje zoeken naar stokken om mee te slaan. Want zo slecht is die verhaallijn helemaal niet.

Samenvattend Avatar is voor mij één van de beste films van de afgelopen tijd.

4,5*


avatar van speciwacy

speciwacy

  • 5 berichten
  • 1 stemmen

BennyZ1991 schreef:

Avatar is de eerste film waarbij de 3d graphics echt iets toevoegen. Het is dan ook een mijlpaal in de filmgesciedenis, wat mij betreft in ieder geval. Maar ik denk wel dat je deze film in de bioscoop moet zien.

Ik vind de kritiek over de verhaallijn een beetje zoeken naar stokken om mee te slaan. Want zo slecht is die verhaallijn helemaal niet.

Samenvattend Avatar is voor mij één van de beste films van de afgelopen tijd.

4,5*

Het mooie aan het verhaal lijn is dat Avatar er een totale nieuwe draai aan geeft.


avatar van apolicum

apolicum

  • 451 berichten
  • 5042 stemmen

mijn 4e "5*" ooit, en de eerste film die ik zeker nog eens ga bekijken in de bios! Het was echt een 2,5 uur durende rit in een zalige achtbaan


avatar van angel-eyes18

angel-eyes18

  • 259 berichten
  • 0 stemmen

IcU schreef:

Beesten op de aarden worden door de natuur aangepast. Konijnen die in de sneeuw wonen zijn wit. In een bruinen boom wonen bruinen diertjes. Tussen groenen bladeren wonen groene diertjes. Daar zorgt de natuur voor. Maar op Pandora niet. In het groene bos zijn de wezens... Blauw. Nee die uit de kluiten gewassen Smurfen vond ik niet veel aan.

En wat voor kleur is de zee?...daar zwemmen toch ook gele en rooie vissies?


avatar van chevy93

chevy93

  • 12754 berichten
  • 1324 stemmen

Zijn er hier ook mensen die de film in 2D hebben gezien en hem ook 'perfect en geweldig' vinden?