Genre: Misdaad / Komedie
Speelduur: 104 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Ethan Coen en Joel Coen
Met onder meer: Tom Hanks, Irma P. Hall en Marlon Wayans
IMDb beoordeling:
6,2 (112.099)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 1 juli 2004
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot The Ladykillers
"The greatest criminal minds of all time have finally met their match."
In deze remake van de gelijknamige film uit 1955 zoekt een professor een aantal dieven bij elkaar om een casino te beroven. Ze huren een kamer in het huis van een oude vrouw, die al snel op de hoogte raakt van het plan. De dieven besluiten de vrouw te vermoorden. Dit is echter makkelijker gezegd dan gedaan...
Externe links
Acteurs en actrices
Professor G.H. Dorr
Marva Munson
Gawain MacSam
Garth Pancake
The General
Lump Hudson
Mountain Girl
Sherriff Wyner
Deputy Sheriff
Weemack Funthes
Video's en trailers
Reviews & comments
GerwinF
-
- 1643 berichten
- 0 stemmen
Het laatste waar ik op zit te wachten is een spin-off van, naar mijn mening een van de beste films ooit, The Big Lebowski. Niks meer aan doen!
tovenaar
-
- 6723 berichten
- 0 stemmen
ik heb opeens nog meer zin in de film. kan nu helemaal niet meer wachten.
Zombie McGruder
-
- 353 berichten
- 64 stemmen
Aardig, maar niks bijzonders helaas. In ieder geval had ik van the Coens wel meer verwacht. Net als bij Intolerable Cruelty bekroop me voortdurend het gevoel dat de broertjes dringend geld nodig hebben en daarom maar grotere producties maken om de bankrekening te spekken. Thuisgekomen heb ik nog maar eens Raising Arizona opgezet om te zien dat Joel en Ethan wel degelijk briljant zijn.
Esteban
-
- 3606 berichten
- 1826 stemmen
'Intolerable Cruelty' (**1/2) genoot een aanlokkelijke trailer, maar de film zelf ontgoochelde me zeer. De hilariteit was ver te zoeken, het script was vrij voorspelbaar en de over-acting door sommige acteurs was helemaal niet grappig meer en in sommige gevallen zelfs pijnlijk. Alleen het nummertje van Clooney en de weinigzeggende, doch pittige zeta-jones vond ik geweldig.
Het probleem is dat ik dit matige gevoel in het geval van 'The Ladykiller' al bij de trailer heb.
jassonn
-
- 5303 berichten
- 3234 stemmen
De trailer gezien te hebben lijkt hij me leuker dan Intolerable Cr. .
MDA
-
- 37 berichten
- 120 stemmen
Vandaag persbericht in mijn mailbox, release data verplaatst naar 1-7-2004
Sjoerd
-
- 999 berichten
- 1348 stemmen
Net als bij Intolerable Cruelty bekroop me voortdurend het gevoel dat de broertjes dringend geld nodig hebben en daarom maar grotere producties maken om de bankrekening te spekken.
Hoezo grotere producties dan? dat valt wel mee toch... volgens mij is er voor the ladykillers of intolerable cruelty echt niet meer aandacht of meer publiek (in grote lijnen) dan voor hun eerdere films.
Zo zie je maar weer hoe persoonlijk het is: ik vind Raising Arizona juist de minste van de Coens en Intolerable Cruelty erg leuk... Dus wie weet is dit toch nog wat 
Chainsaw
-
- 8845 berichten
- 3576 stemmen
ik zag de trailer in de bioscoop en moet zeggen dat deze film me wel erg leuk lijkt. Vooral Tom Hanks speelt een erg leuk typetje ... Of ik 'm in de bioscoop ga kijken, weet ik nog niet, maar hij lijkt me in ieder geval erg grappig ...
bioscoopzaal
-
- 2805 berichten
- 4325 stemmen
Amusante komedie, met een geweldige rol van Tom Hanks. Helaas miste de film soms wat vaart en zat het plot wel heel erg simpel in elkaar. Ook Marlon Wayan's vuilbekkende inside-man werkte soms behoorlijk op m'n zenuwen. Maar voor de rest was het allemaal zeer behoorlijk. Coen-light, zeg maar.
3 sterren.
kappeuter (crew films)
-
- 74672 berichten
- 5984 stemmen
Coen-light, zeg maar.
Die opmerking werd ook al geplaatst bij Intolerable Cruelty.
Teleurstellend nieuws.
tovenaar
-
- 6723 berichten
- 0 stemmen
Teleurstellend nieuws.
bioscoopzaal
-
- 2805 berichten
- 4325 stemmen
Het wordt echt tijd dat ze weer eens voor zichzelf aan de slag gaan. Hun Hollywood-uitstapjes waren wel leuk, maar ik had ook bij The Ladykillers weer het gevoel dat ze niet voluit mochten gaan. Het bleef allemaal nogal braafjes...
Freud
-
- 10772 berichten
- 1153 stemmen
In de Standaard hadden ze het eergisteren over de grootste (en eerste) teleurstelling uit de carriere van de Coen's. En ik moet toegeven dat het mij ook bedroevend weinig zegt, het hele verhaal lijkt me tamelijk ongeinspireerd. En die trailer is écht niet grappig, al wil ik me daar niet op baseren.
Freud
-
- 10772 berichten
- 1153 stemmen
Dat zegt iedereen hier, maar ik vind dat de grappigste film die ik van hen heb gezien. Zeker geen meesterwerk, maar een erg goede komedie met een aantal hilarische stukjes in.
Tomtommer
-
- 102 berichten
- 1679 stemmen
De acteerprestaties van de professor (Hanks) waren goed, maar de oude dame (Hall) vond ik schitterend acteren.
"I left my wallet in el segundo!"
Het verhaal sprak me minder aan; vandaar 3*.
magnolia_
-
- 171 berichten
- 181 stemmen
Dit is zeker niet het onding waar we voor gewaarschuwd werden, ik vond intolerable cruelty vele minder . Hanks en Hall acteren lekker en ook de andere typetjes waren best wel komisch. Maar het best vind ik de manier hoe dat alle boeven aan hun eind komen en op de voorbijvarende ferryboat gekieperd worden, vooral Hanks dit dat standbleedje op zijn hoofd kreeg, een van de grappigste scènes uit het oevre van de Coens
eerdekes
-
- 1529 berichten
- 587 stemmen
Tom Hanks gaat eindelijk nog eens komische toer op
De rol van meesterbrein, die in de originele komedie door Alec Guinness werd vertolkt, gaat hier naar Tom Hanks, die zichtbaar opgelucht was dat hij na een jarenlange reeks van ernstige personages eindelijk nog eens de komische toer mocht opgaan.
Zijn vertolking van de excentrieke Professor Goldthwait Higginson Dorr - de naam alleen al!- is zo "over the top" dat het uiteindelijk hilarisch wordt. Professor Dorr praat niet zomaar: hij orakelt en declameert steevast in de meest bloemrijke en gekunstelde volzinnen.
"The ladykillers" is niet het beste dat de Coen-brothers al gepresteerd hebben. Maar hun ironische aanpak, hun soepele cameravoering en trefzekere regie, hun oor voor dialoog en passende muziek zorgen ervoor dat deze film zich toch met veel visueel plezier en binnenpretjes laat bekijken.
bron: vrtnieuws.net
Freud
-
- 10772 berichten
- 1153 stemmen
Ik ben nooit een echte onvoorwaardelijke fan van de Coen-brothers geweest (O brother en Miller's crossing vind ik heel goed, The man who wasn't there is ook erg knap, maar vooral Fargo en Barton Fink vind ik behoorlijk overschat. Intolerable cruelty vind ik misschien nog een van hun beste films, omdat die tenminste pretentieloos voor het grappig zijn ging, en daar ook echt in slaagde) Maar The ladykillers dus. Zoals altijd ziet de film er prachtig uit en is de soundtrack fantastisch (maar dan ook écht fantastisch). Maar een tamelijk groot probleem van deze film is dat hij niet echt grappig is. Hij is wel geinig, maar niet grappig. De nevenpersonages vind ik erg leuk (behalve dan die domme football-speler) maar de professor zelf is meestal nogal ergerlijk. In sommige scenes niet hoor, maar over het algemeen is het toch maar een karakterloos personage.
De film als geheel is eigenlijk behoorlijk mislukt, hij loopt niet erg goed (dat gevoel had ik bij Fargo en Barton Fink trouwens ook, het verhaal hapert voortdurend. Terwijl die andere voorbeelden die ik genoemd heb dan weer prachtig en naadloos verteld worden zonder dat je een moment het gevoel hebt dat er iets aan schort) en hij is dus eigenlijk ook niet écht grappig. Tja, dan kan ik enkel 2.5 sterren geven.
Badalamenti
-
- 23135 berichten
- 3566 stemmen
Zonder twijfel de minst goede film van de Coens. Een beetje te veel op routine, maar in ieder geval nog altijd een stuk beter dan de gemiddelde Hollywoodbullshit.
Knappe Tom Hanks en schitterende muziek ! 3.5
stinissen (crew films & series)
-
- 23444 berichten
- 76937 stemmen
Nee deze film kon nooit aan het orgineel uit 1955 tippen en Tom Hanks kan zich maar beter niet met komedies bezig houden.
Alec Guinness was echt groots in de rol van Professor Marcus en Hanks vond ik echt wat geforceerd over komen. Matige vier dus 2*
zeus
-
- 1201 berichten
- 2891 stemmen
Een film met teveel fouten (steeds hangt er een andere schilderij en te vaak komt er een vuilnisboot voorbij die in de horizon ineens verdwenen is) en een zeer irritante Tom Hanks. Een 3 dus 1,5*
mister blonde
-
- 12698 berichten
- 5832 stemmen
Een film met teveel fouten
J@acK
-
- 24 berichten
- 79 stemmen
Ik vond het een goede film. Zeer vermakelijk op de zondagavond in de sneak 
Goodfella
-
- 5091 berichten
- 4875 stemmen
De Coens gaan inderdaad verder waar ze met Intolerable Cruelty mee begonnen zijn, maar thank god.. het kan met m'n lage verwachtingspatroon te maken hebben.. maar wat een heerlijk filmpje is dit toch weer zeg. Die twee broertjes weten erg goed hoe ze een film vol typetjes en karikaturen toch bijzonder vermakelijk en boeiend kunnen houden. Het geniale camerawerk van Roger Deakins draagt daar uiteraard ook aan bij, maar het is vooral de lol die hier vanaf straalt die het 'm doet. Een fantastisch gestileerde klucht, en zelfs iets beter dan hun vorige.. bijna 4 sterren
.
Bekijk ook

Road to Perdition
Drama / Misdaad, 2002
603 reacties

Miller's Crossing
Misdaad / Drama, 1990
296 reacties

O Brother, Where Art Thou?
Misdaad / Komedie, 2000
580 reacties

Blood Simple
Thriller / Drama, 1984
425 reacties

Barton Fink
Komedie / Thriller, 1991
282 reacties

The Man Who Wasn't There
Misdaad / Drama, 2001
303 reacties
Gerelateerde tags
church choirhiding placegarbageremakecriminal gangduringcreditsstinger
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









