Robots (2005)
Genre: Animatie / Sciencefiction
Speelduur: 91 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten / Verenigd Koninkrijk
Geregisseerd door: Chris Wedge en Carlos Saldanha
Met onder meer: Ewan McGregor, Halle Berry en Robin Williams
IMDb beoordeling:
6,4 (173.322)
Gesproken taal: Engels en Italiaans
Releasedatum: 24 maart 2005
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via meJane
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Plot Robots
"The Biggest Comedy Ever Assembled!"
De jonge robot Rodney Copperbottom is de zoon van een arme bordenwasser. Hij verhuist naar Robot City, in de hoop het daar te maken als uitvinder. Dit blijkt echter niet mee te vallen: zijn idool Bigweld is nergens te vinden, en zijn bedrijf wordt gerund door de op geld beluste robot Ratchet.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (6,4 / 173322)
- Robots (MusicMeter)
- Game (GamesMeter)
- Pathé Thuis: vanaf € 10,99 / huur € 3,99
- Kijk op meJane
Social Media
Acteurs en actrices
Rodney Copperbottom (stemrol)
Fender (stemrol)
Cappy (stemrol)
Bigweld (stemrol)
Madame Gasket (stemrol)
Ratchet (stemrol)
Herb Copperbottom (stemrol)
Mrs. Copperbottom (stemrol)
Wonderbot / Phone Booth (stemrol)
Piper (stemrol)
Video's en trailers
Reviews & comments
bioscoopzaal
-
- 2805 berichten
- 4325 stemmen
Ik was er eigenlijk zo heel erg weg van. Inderdaad geweldig gemaakt, met een verbluffende hoeveelheid speelse details en goeie visuele ideeën, maar het verhaaltje is zo middelmatig dat het de hele film omlaag haalt. Is Pixar nou echt de enige studio die erin slaagt om de nadrukkelijke 'believe in yourself and you can achieve anything/I want to be somebody"-zedenpreekjes te vermijden?
Ook de voice-acting vond ik over de hele lijn niet erg geslaagd. Je kan je afvragen wat het nut is van zo'n sterrencast als ze geen van allen echt iets toevoegen aan de rol die ze spelen. Net als in een aantal andere recente animatiefilms is het ook in Robots weer een geval van 'herken de stem'.
De enige uitzondering is de volledig ontspoorde Robin Williams, die er eigenhandig voor zorgt dat de film naast de schitterende animatie ook op stemmengebied nog iets origineels te bieden heeft. Maar verder vond ik het eigenlijk niet zo bijzonder.
3 sterren.
Jordy
-
- 22567 berichten
- 2952 stemmen
Echt zo'n film in de categorie "ik zet morgen maar weer een Pixar op". Allemaal zo geforceerd, flauwe humor, zonder hart en ziel. Een paar aardige actiescenes en een leuke rol van Paul Giamatti maken het nog wel enigzins de moeite waard. Maar je dat laatste wordt weer teniet gedaan door anderhalf uur Robin Williams-ergernis 
En dan nog het hele Imax verhaal. Pathe Arena, grote zaal 14 omgebouwd naar Imax-formaat. Afijn, 12 (!) euro later, wat krijg je te zien: een wazige projectie op een iets (maar niet veel) groter scherm, met gigantisch lelijke ondertitels die 1,5 seconde te vroeg verschijnen (leek wel een slechte illegale rip).
kos
-
- 46695 berichten
- 8851 stemmen
Beetje raar inderdaad om te zeuren over 20 seconden zingen. Toen ik die posts hier las dacht ik al dat het een halve musical zou worden.
Verder een leuk gemaakte film met veel visuele geintjes. Het 'be what you dream to be' gedoe stoort me eigenlijk nooit in dit soort films, dus hier ook niet.
Kan niet tippen aan de echt goede Pixar-animaties, maar ik vind een Shrek echt niet grappiger dan dit.
SilverGun
-
- 1151 berichten
- 818 stemmen
Dit draaide in het vliegtuig vanuit Turkije en leek me wel vermakelijk. De oervervelende cliché's (qua humor, thema's, uitwerking, etc.) vlogen me echter al snel om de oren dus heb niet verder gekeken. De scéne waarin de rode en blauwe robot in zo'n "transport-bal" zaten was nog wel leuk uitgewerkt.
Goed. Hierbij eindig ik dit zeer informatieve berichtje dan maar 
Respekked
-
- 6286 berichten
- 1229 stemmen
saai, vermoeiend, voorspelbaar en totaal niet grappig. Drie keer glimlachen en een grinnik om Barry White. Ook leuk gedaan het achtbaan idee bij binnenkomst van Robot City. Brengt een beetje vaart in de overdaad aan 'been there done that's'. Met het robot gegeven had zo oneindig veel meer gedaan kunnen worden. Het schip heeft niet eens de behoefte kant noch wal te raken, maar knalt na 1 meter al ongenadig hard op de rotsen.
Erg jammer, had meer in gezeten
1*
FillumGek
-
- 8987 berichten
- 3398 stemmen
Ten eerste vond ik de stijl erg saai en niet mooi. Dus dan is het sowieso al moeilijker om de film af te kijken. Daarbovenop komt nog dat de karakters oninteressant waren, de humor waardeloos en de muziek afgezaagd.
Door hier en daar een leuke scene en omdat de film voor kinderen best te genieten zal zijn toch nog twee sterren.
Van de makers van Ice Age verwacht ik meer, veel meer.
The Oceanic Six
-
- 60517 berichten
- 4107 stemmen
Het ziet er allemaal schitterend uit, maar het heeft echt te weinig humor en diepgang. De personage's vond ik niet erg interessant en het verhaal idem.
Niet dat ie heel slecht is, verre van, maar ik ga deze niet herkijken verwacht ik.
3*
BobdH
-
- 498 berichten
- 2537 stemmen
De kleurrijke en originele wereld staat helaas in dienst van een clichématig geloof-in-jezelf verhaal dat slechts mondjesmaat gered kan worden door het enorme blik beroemdheden dat de makers hebben opengetrokken. Ook mist Robots de spitsvondigheid van Pixar, waardoor Blue Sky zich andermaal inferieur opstelt tegenover de animatiegigant. Niettemin leuk voor een zaterdagavondje. 2.5*
OlafK
-
- 955 berichten
- 1817 stemmen
Ik weet dit filmpje wel goed te waarderen. Zaten enkele leuke grappen in zoals het stuk waarin Fender(geweldige (stem)rol van Robin Williams trouwens!) opeens op Britney Spears begint te dansen. Daarbij zat er een geweldige one-liner in Robots die het ook goed zou doen in de quote-game: 'Yo, it's a fusion of jazz and funk. It's called junk." Echt geweldig! Zo zitten er nog veel meer leuke stukken in de film. Ik heb me in ieder geval kostelijk geamuseerd en denk dat ik 'Robots' zelfs nog wel eens op zou zetten. 3,5 sterren!
stephan73
-
- 6269 berichten
- 14445 stemmen
Oei, wat is dit een aanfluiting zeg. Na de erg goede Wall-E te hebben gezien zijn deze robots niets meer dan wat wegroestend schroot. Irritante humor en een nog irritantere Robin Williams!
1,5*
Vinokourov
-
- 3143 berichten
- 2909 stemmen
Heel matig dertien in een dozijn animatie, die er bij tijd en wijle nog lelijk uitziet ook.
hellblazer93
-
- 650 berichten
- 924 stemmen
Leuk, snel te verteren animatiefilm die mij niet verveeld heeft. De humor in de film is geslaagd wat mij betreft. Leuke grappen en af en toe inderdaad wat 13-in-een-dozijn, maar dit leverde verder geen irritaties op, hoewel de sneltrein-scene toch wel redelijk lang doorging. Verder was het verhaal niet heel bijzonder, maar toch leuk kijkvermaak.
3 sterren.
Zinema (crew films)
-
- 10270 berichten
- 7281 stemmen
Mislukt.
Althans dat is wat ik er van vind. De humor is vooral niet grappig en de robots zijn op geen enkele manier interessant. Ook het verhaal schiet te kort. Dan blijfts 'slechts' het knappe animatie-werk over..
En dat is niet genoeg.
maxo922
-
- 691 berichten
- 627 stemmen
Deze was eigenlijk wel lachen. Soms werd het natuurlijk wel een beetje mwah, maar dat moet kunnen. Niet echt mooi ge-animeerd, dat kon wel beter, maar weer wel leuke humor. * 3,0
DonOswaldo
-
- 6430 berichten
- 1931 stemmen
Vond het toch wel een van de betere animaties van dezer dagen.
Zowel stemmen als animatie goed in orde.
Verhaal niks heel groots, maar brengt genoeg grappige situaties voor.
zeker kunnen lachen met deze film 
PS: dat stukje waar ze in robot-city aankwamen en er zo'n robot op het liedje 'right thurr' danste, dat ken ik volgens mij ook van een andere film (alleen dan geen animatie), misschien weet iemand welke ik bedoel? 
Near_Dark
-
- 754 berichten
- 424 stemmen
Een animatiefilm van dezelfde regisseurs als "Ice Age (2002)" & "Ice Age: The Meltdown (2006)", die moest ik zien !
Yeah right, cliché cliché.
Dit verhaaltje heb'k al duizend keer gezien !
Maar wat dan nog....?
Als het mooi wordt uitgewerkt en er een goeie vaart in zit, wil ik gerust nog 1000 andere van zulke mainstream filmpjes zien 
Dit is zo'n typische "crowdpleaser".
We krijgen maar weer eens de boodschap mee dat we moeten trachten onze dromen te verwezenlijken, ongeacht de tegenslagen die we te verduren krijgen.
Daar kan je onmogelijk tegen zijn, toch...?
7/10.
Héél knap geanimeerd.
Een aanrader, zeker het bekijken waard als die op tv speelt.
Ondertussen heb ik die op DVD gekocht.
Minotaures
-
- 7810 berichten
- 2536 stemmen
Afgelopen dagen beetje bezetten van de animatie films die ik graag wil zien.
Mooie animatiefilm! Leuk verhaal, grappige personages (mijn lievelings was verreweg Rodney's kleine uitvinding).
Apart en niet al te geweldig verhaal, robots en Robot City was mooi geanimeerd. Ook de humor zat er lekker in.
Een goede animatiefilm!
Black Math
-
- 5430 berichten
- 1753 stemmen
De keuze van vanavond ging tussen deze en Madagascar, waarbij ik de laatste nog maar even heb laten liggen, omdat die me erg flauw leek en omdat DreamWorks ongeveer mijn minst favoriete animatiestudio lijkt te zijn. Nou, met deze film gooit Blue Sky hoge ogen om die eretitel over te nemen, want wat een ontzettende miskleun is dit.
Het uitgangspunt is al behoorlijk ridicuul: een robot die een afwasrobot bouwt die het werk van vader robot die afwasrobot is kan overnemen. Yeah right
.
Voeg hier aan toe de "humor" bestaande uit filmverwijzingen (
) en kont- en scheetgrappen met robots (
) aan toe, en er valt weinig te genieten, Verder veel kutmuziek (Britney
), alleen het Tom Waits nummertje was leuk en ook goed passend.
Erg jammer allemaal, want er zit veel meer in. Met Micmacs à Tire-larigot laat Jean-Pierre Jeunet bijvoorbeeld zien wat je allemaal voor leuks op het scherm kan toveren met gekke apparaten. Hier bleef dat beperkt bij één scène, waarbij de hoofdpersoon-robot in een balconstructie door de stad reist. Hiervoor een half sterretje, voor de rest was het echt drie keer niks. 1*.
Denzz
-
- 533 berichten
- 590 stemmen
Slechte animatieprent. Het verhaal is op geen enkel vlak boeiend, de humor schiet tekort en de personages zijn oninteressant en saai. Een animatiefilm als deze kan op geen enkel vlak tippen aan de animatiefilms van Pixar. Betreurend. 1.5*
booyo
-
- 646 berichten
- 1676 stemmen
Geen enkele keer ook maar een kleine glimlach op mijn gezicht gehad. Echt waardeloos! Halve ster voor de soundtrack van Tom Waits.
1*
Film Pegasus (moderator films)
-
- 31149 berichten
- 5449 stemmen
Na herziening vielen me toch wel de vele verdoken grapjes op. Met momenten best leuk, het geheel is nogal cliché. Maar er zijn de laatste jaren al slechtere animatiefilms gemaakt. Je moet er wel van houden natuurlijk, maar zo'n film vol verwijzingen bevalt me wel. Beter dan de irritante bananenschilhumor of dubbelzinnige oneliners. En op zich is het nog best goed geanimeerd. Dan kan je van de Ice Age sequels weer niet zeggen.
Decec
-
- 6743 berichten
- 8586 stemmen
Een leuke animatiefilm...
Leuk verhaal...
Leuk gemaakt...
Grappig...
Mooi HD kwaliteit...
Prima achtergrond geluid/muziek
(Dolby Digital)...
Devoo
-
- 295 berichten
- 1111 stemmen
Vermakelijk.
Deze films biedt anderhalf uur degelijk vermaak. Er zaten grappige momenten in, zoals de deur die twee keer voor Rodney's neus dichtvalt. Het is mooi geanimeerd met oog voor detail in de omgeving en er zitten enkele toffe personages in.
Een leuke film die niets speciaal doet, maar waarbij je even in een andere wereld vertoeft.
arno74
-
- 8700 berichten
- 3342 stemmen
Aardige animatie, die wel vooral op kinderen gericht is. Het onderscheidt zich niet echt van andere animaties. Leuk om een keer te zien, maar niet echt bijzonder. 2,5*
H.J. v d Horst
-
- 2 berichten
- 3 stemmen
Uitzonderlijk goede animatie. Het ouderwetse emaille tegenover het moderne roestvrijstaal. De scene op het station is om te smullen.
K. V.
-
- 4363 berichten
- 3768 stemmen
Deze eens geprobeerd en viel beter mee dan verwacht. 'k vond het visueel wel een mooie animatiefilm die in het begin toch wel erg creatief was (met die glijbanen en zo) en het zo wel aantrekkelijk voor kinderen maakte.
Er zaten qua humor ook wel wat toffe grapjes in voor jong en oud.
Verder verveelde de film ook niet.
'k had geen grote verwachtingen, maar vond hem wel het bekijken waard.
Onderhond
-
- 87597 berichten
- 12848 stemmen
Iegh.
Deze blijkbaar bij release gemist ... ik kende de film eigenlijk amper. Maar dit weekend toegevoegd op Netflix, dus toch maar even een kans gegeven. Had duidelijk niet gehoeven, want dit soort dingetjes heb ik nu echt wel gezien.
10 jaar na release ziet Robots er werkelijk vreselijk uit. De CG is plat en veel te glimmend, technisch heeft het niet veel meer te bieden. Maar het is vooral de lelijke stijl die van deze film een gedrocht maakt. Domme figuurtjes die constant hyperactief lopen doen.
Nu zou je die kritiek ook kunnen hebben op één van m'n top 10 films, maar daar is hyperactief ook echt hyperactief. Niet een beetje Britney Spears lopen zingen en verder gewoon wat druk doen. Wat ons meteen bij de vreselijke humor brengt. Droevige filmverwijzingen, wat tergende woordgrapjes en erg slechte visuele grapjes maken van die 90 minuten een ware martelgang.
Nee, dit mag gewoon op de schroothoop. Ik had nog het meest met de ideeën van de bad guy in deze film geloof ik.
0.5*
Het laatste nieuws

'The Terminal' met Tom Hanks gaat vandaag het Netflix-aanbod verlaten

Nederlandse serie 'Rampvlucht' is een kijktip op NPO Start Plus

Krijg jij geen genoeg van 'The Materialists'? Deze films zijn minstens even goed

Deense film 'Sorg og Glaede' doet het goed op MovieMeter: 'Als therapie voor de regisseur'
Bekijk ook

The Wrong Trousers
Animatie / Komedie, 1993
7 reacties

A Close Shave
Animatie / Komedie, 1995
2 reacties

The Iron Giant
Animatie / Familie, 1999
128 reacties

Robin Hood
Avontuur / Animatie, 1973
163 reacties

Front of the Class
Drama, 2008
7 reacties

Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit
Animatie / Komedie, 2005
243 reacties
Gerelateerde tags
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








