• 15.734 nieuwsartikelen
  • 177.871 films
  • 12.195 series
  • 33.961 seizoenen
  • 646.802 acteurs
  • 198.934 gebruikers
  • 9.369.449 stemmen
Avatar
 
banner banner

Bom Yeoreum Gaeul Gyeoul Geurigo Bom (2003)

Drama | 103 minuten
3,91 1.611 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 103 minuten

Alternatieve titels: Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring / 봄 여름 가을 겨울 그리고 봄

Oorsprong: Zuid-Korea / Duitsland

Geregisseerd door: Kim Ki-duk

Met onder meer: Oh Young-soo, Kim Ki-duk en Kim Young-min

IMDb beoordeling: 8,0 (90.252)

Gesproken taal: Koreaans

Releasedatum: 21 maart 2004

  • On Demand:

  • meJane Bekijk via meJane
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play

Plot Bom Yeoreum Gaeul Gyeoul Geurigo Bom

"What you like, others will also like."

Niemand blijft onberoerd door de kracht van de seizoenen en hun jaarlijkse cyclus van geboorte, groei en verval. Zelfs niet de twee monniken die een kluizenaarshutje delen dat op een vijvertje drijft midden tussen de bergen. Met het ontvouwen van de seizoenen wordt ieder aspect van hun beider levens doordrongen van een intensiteit die leidt tot een nog grotere spiritualiteit — en tragedie. Want ook zij ontkomen niet aan de wensen van het leven, de verlangens, het lijden en de passie die ieder van ons in hun greep houdt. Onder toeziend oog van de Oude Monnik ervaart de Jonge Monnik het verlies van de onschuld wanneer een spel een gruwelijke wending neemt, ervaart hij het ontwaken van liefde wanneer een vrouw hun beschermde leven binnendringt, voelt hij de dodelijke kracht van jaloezie en obsessie, de prijs van verlossing en de verlichting van ervaring. Net als de seizoenen voortdurend aan verandering onderhevig zijn, zal het kluizenaarshutje voor altijd een thuis voor de geest zijn, zwevend tussen het nu en de eeuwigheid.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Adult Monk

Young Adult Monk

Child Monk

Girl's Mother

Detective Ji

Detective Choi

Baby's Mother

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5981 stemmen

Nou, volgens mij kon het wel eens fifty-fifty zijn.


avatar van FisherKing

FisherKing

  • 18696 berichten
  • 0 stemmen

Maar als je dicht bij de grens woont, dan zit je pas goed.


avatar van pjotr

pjotr

  • 2672 berichten
  • 2781 stemmen

Tja, de eerste grens die ik hier kan bereiken is die van Friesland....is me dat even boffen....:)

kappeuter schreef:

Nou, volgens mij kon het wel eens fifty-fifty zijn.

Het stoort me nogal eens dat het hier vaak zo lang duurt voordat een film in premiere gaat terwijl 'ie in België al weer zo'n beetje uit roulatie is....recentelijk nog Hero, Io Non Ho Paura, Ong-Bak en Immortel...

Andersom heb ik er natuurlijk minder last van...:)

Maar we gaan hier een beetje off topic...


avatar van Hemdale

Hemdale

  • 2222 berichten
  • 8820 stemmen

Prachtige film, zo rustig, en wat een mooie beelden, echt super. Ik moet nodig even wat meer films zien te vinden van deze regisseur!


avatar van pjotr

pjotr

  • 2672 berichten
  • 2781 stemmen

Dat zijn wel even wat heftigere films hoor....maar zeker de moeite waard.....


avatar van Jordy

Jordy

  • 22567 berichten
  • 2952 stemmen

Mooi en hypnotiserend, vooral de eerste twee seizoenen. Wel een film waar je waarschijnlijk veel meer in ziet als je (zoals starbright boy al zei) meer van het Boeddhisme afweet.


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5981 stemmen

Ik vind dat deze film zulke universele thema's aansnijdt, dat je, om de film te kunnen waarderen, niet veel van het boeddhisme hoeft af te weten.

Ik vraag me af hoeveel van de hoogstemmers daar echt veel van weten.

Dus Jordy, vanwaar jouw lage beoordeling ?

Oh ja, in welk filmhuis heb je de film gezien ?


avatar van Jordy

Jordy

  • 22567 berichten
  • 2952 stemmen

Laag? Een 3 fokking en een half En dat "je er meer inziet blabla" haalde ik niet aan als minpunt. Wel dat ik de laatste 3 seizoenen minder mooi en hypnotiserend vond.

kappeuter schreef:

Oh ja, in welk filmhuis heb je de film gezien ?

Filmhuis De Jong


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5981 stemmen

Jordy schreef:

Filmhuis De Jong

Halve tot een hele ster hoger als je dit op het grote doek had gezien.


avatar van Jordy

Jordy

  • 22567 berichten
  • 2952 stemmen

Ik waag het te betwijfelen. Hè kan ik me een keer voor een heel groot deel in een MovieMeter-favorietje vinden, is het weer niet goed.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87585 berichten
  • 12833 stemmen

Leuk hé, hoe het nooit aan de film, maar altijd aan de persoon of de omstandigheden ligt


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5981 stemmen

Jordy schreef:

Hè kan ik me een keer voor een heel groot deel in een MovieMeter-favorietje vinden, is het weer niet goed.

Maak nou geen karikatuur van jezelf, dat doen anderen al genoeg.


avatar van starbright boy

starbright boy (moderator films)

  • 22394 berichten
  • 5066 stemmen

Jordy schreef:

Wel een film waar je waarschijnlijk veel meer in ziet als je (zoals starbright boy al zei) meer van het Boeddhisme afweet.

Typisch iets wat ik bij mijn tweede keer totaal onbelangrijk vond. Ik sta nu helemaal niet meer achter die uitspraak.


avatar van Jordy

Jordy

  • 22567 berichten
  • 2952 stemmen

Nou ja als ik op imdb dingen lees als "de hond staat voor jeugd, de slang voor ouderdom, etc etc" zijn dat dingen die ik (in ieder geval) er niet uit zo halen. Maar nogmaals, dat zie ik niet zo als een minpunt, heeft wel wat die mysterie.


avatar van starbright boy

starbright boy (moderator films)

  • 22394 berichten
  • 5066 stemmen

Jordy schreef:

Nou ja als ik op imdb dingen lees als "de hond staat voor jeugd, de slang voor ouderdom, etc etc" zijn dat dingen die ik (in ieder geval) er niet uit zo halen. Maar nogmaals, dat zie ik niet zo als een minpunt, heeft wel wat die mysterie.

Ok, dan zijn we het eens. Ik vind het ook niet zo boeiend eigenlijk om elk detail te weten en alle symboliek keihard te verklaren. Dat bedoel ik ook. Het universele gegeven is duidelijk genoeg.


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5981 stemmen

Het is nog even vooruit, maar de film verschijnt op 27 oktober op dvd in Nederland.


avatar van GerwinF

GerwinF

  • 1643 berichten
  • 0 stemmen

De versie die op YesAsia te koop is, is ook de moeite waard. 2 Dvd's, DTS geluid, engelse subs en een mooie case


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5981 stemmen

Ok, dat zal zeker. Ik heb het natuurlijk ook deels over de datum dat de film te huur zal zijn.


avatar van stinissen

stinissen (crew films & series)

  • 23428 berichten
  • 76912 stemmen

Bom yeoreum gaeul gyeoul geurigo bom of met andere woorden; Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring.

Mooi en hypnotiserend, vooral het eerste deel van de film, Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring is van een verpletterende schoonheid en dat je in een film die zo nadrukkelijk over de kringloop van het leven gaat, op zeker moment voorvoelt hoe het straks zal eindigen een hele dikke 7 dus 3.5*


avatar van neo

neo

  • 15435 berichten
  • 10035 stemmen

kappeuter schreef:

Het is nog even vooruit, maar de film verschijnt op 27 oktober op dvd in Nederland.

De film verschijnt zelfs nog 24 en 25 juni in Filmhuis Schiedam is mij verteld


avatar van FisherKing

FisherKing

  • 18696 berichten
  • 0 stemmen

lngrid schreef:
Hm, hij viel me wat tegen. Ik vond de symboliek er wel erg dik bovenop liggen.

Had ik ook, de symboliek werd mijn strot ingeduwd.

En het verhaal vond ik verre van hartverwarmend.

Niet hartverwarmend, en ook bijna het volledig ontbreken van een verhaal. Op sommige interessante stukken na, heb ik me zelfs hele stukken verveeld.


Moeten al die monniken zo'n grote misstap begaan? Kan die cyclus dan niet beter doorbroken worden, in plaats er weer op dezelfde manier aan te beginnen?

precies, het meest irritante was dat er precies gebeurde wat die oudere man vertelde, dat je gaat moorden als je met een vrouw samen gaat wonen; ik vond het compleet over the top

Na een vrijpartij precies allebei zo gaan liggen dat de kledingsdelen van de man, precies beide lichamen bedekken, ja logisch.
Tegenvaller, dat vond ik het. Toch nog 2.5*


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5981 stemmen

Vreemd dat je de symboliek van Tom Tykwer en Julio Medem films dan wel kunt waarderen. Die staan nou ook niet bepaald bekend om hun subtiliteit.

Ik snap die nuchtere kijk niet zo bij deze film. Aan de andere kant zou het ook wel erg vreemd zijn als iedereen dit meesterwerkje even goed zou waarderen.


avatar van Dustyfan

Dustyfan

  • 5607 berichten
  • 0 stemmen

Veel hele mooie scenes en fragmenten heeft deze film en ook mooie natuurbeelden.

Jammer dat die dan toch geen boeiende film kunnen vormen, daar is meer voor nodig. Met een sterker verhaal en minder voorspelbaarheid zou ik hoger zijn uitgekomen.

Nu kom ik niet verder dan 3*


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5981 stemmen

Dustyfan schreef:

Veel hele mooie scenes en fragmenten heeft deze film en ook mooie natuurbeelden.

Jammer dat die dan toch geen boeiende film kunnen vormen, daar is meer voor nodig.

Zoals je ziet denken de meesten hier er anders over. Kijk nog eens wat meer Aziatische cinema en wat Tarkovsky's zou ik zeggen.


avatar van FisherKing

FisherKing

  • 18696 berichten
  • 0 stemmen

kappeuter schreef:

Vreemd dat je de symboliek van Tom Tykwer en Julio Medem films dan wel kunt waarderen. Die staan nou ook niet bepaald bekend om hun subtiliteit.

Bom...Bom is erg subtiel, op een of andere manier. Maar ook een film die me niet wist te verrassen en waarbij ik me regelmatig afvroeg waarom de scenes zo ontzettend tergend vertraagd worden. (gaap). Dat houdt in ieder geval de spanning er niet in. Tykwer en Medem films bruisen van begin tot eind. The magic touch ontbrak hier bij bom-bom ook al door het flinterdunne, voorspelbare verhaaltje.

Ik snap die nuchtere kijk niet zo bij deze film. Aan de andere kant zou het ook wel erg vreemd zijn als iedereen dit meesterwerkje zou waarderen.

Nuchter, tja, ik sta best wel open voor de Aziatische Cinema, maar hier werkte het helaas niet zo.


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5981 stemmen

FisherKing schreef:

The magic touch ontbrak hier bij bom-bom ook al door het flinterdunne, voorspelbare verhaaltje.

Tuurlijk.


avatar van sydney

sydney

  • 2223 berichten
  • 0 stemmen

Alhoewel ik het eens ben met een aantal voorgaande personen, dat het een mager verhaaltje is en dat de symboliek in het verhaal er te opzichtig werd ingebracht (omdat er nu eenmaal symboliek in moest zitten), ben ik toch redelijk tevreden met hetgeen de film te bieden had. Dit had meer te maken met de fantastische beelden, het persoonlijke verhaaltje van de hoofdrolspeler en bovenal de sfeer. Eigenlijk maakt de sfeer de film. 3,5*


avatar van Ramon K

Ramon K

  • 13575 berichten
  • 0 stemmen

FisherKing schreef:
(quote)

Had ik ook, de symboliek werd mijn strot ingeduwd.

(quote)

Niet hartverwarmend, en ook bijna het volledig ontbreken van een verhaal. Op sommige interessante stukken na, heb ik me zelfs hele stukken verveeld.

(quote)

precies, het meest irritante was dat er precies gebeurde wat die oudere man vertelde, dat je gaat moorden als je met een vrouw samen gaat wonen; ik vond het compleet over the top



Na een vrijpartij precies allebei zo gaan liggen dat de kledingsdelen van de man, precies beide lichamen bedekken, ja logisch.
Tegenvaller, dat vond ik het. Toch nog 2.5*




Je kritiek vind ik nogal miniem. Ik denk dat je de film niet begrepen hebt en de film te letterlijk neemt ( o jee, wat een verschrikkelijke uitspraak weer van me). De boodschap van de film is namelijk universeel. Het gaat er juist om dat je als mens de verschillende stadia van het leven doorloopt en tijdens dat proces immer fouten maakt. Die fouten leveren vaak een schuldgevoel op en die fouten kun je goedmaken door een andere richting in te slaan. Iedereen maakt fouten in het leven. De ene mens slaat door vanwege vergaande bezitterige liefde, de volgende laat misschien wel zijn kinderen in de steek en een ander mens laat liefde varen vanwege zijn drang naar geld en status. de kern zit 'm niet in het feit dat de monnik zijn vrouw doodt uit vergaande bezitterige liefde en jaloezie, de kern bestaat uit de FOUT zelf in zijn ruimste zin: die wordt immer herhaald in elk mensenleven

Briljante film wat mij betreft. Een film die alleen bekritiseerd kan worden door mensen die de essentie van de film niet kunnen voelen en zich gaan richten op niet-begrepen details. Misschien een beetje stellig gezegd, maar ik sta er wel achter. Sorry.


avatar van renske

renske

  • 1105 berichten
  • 926 stemmen

Ramon K schreef:
de kern bestaat uit de FOUT zelf in zijn ruimste zin: die wordt immer herhaald in elk mensenleven
[...] Een film die alleen bekritiseerd kan worden door mensen die de essentie van de film niet kunnen voelen en zich gaan richten op niet-begrepen details.

En dat is een fout die nog wel vaak herhaald zal worden .


avatar van Ramon K

Ramon K

  • 13575 berichten
  • 0 stemmen

Hoezo? Waarom zijn mensen altijd zo snel op de teentjes getrapt wanneer er aangegeven wordt dat ze de big picture niet zien? Ik verklaar ze niet tot uilskuiken! Ik zie het ook niet altijd. FK struikelt over een bedekt naakt lichaam en een negatief opgenomen zinsnede in de film. Ik vind dat miniem, zoeken naar kritiekpunten. Geef dan gewoon toe dat je de essentie van de film niet kan grijpen of de film niet kan voelen in plaats van je hele kritiek te baseren op 20 sec uit de gehele film.