Genre: Komedie / Drama
Speelduur: 102 minuten
Oorsprong:
Nederland
Geregisseerd door: Eddy Terstall
Met onder meer: Cees Geel, Marcel Hensema en Nadja Hüpscher
IMDb beoordeling:
7,8 (8.310)
Gesproken taal: Duits, Engels en Nederlands
Releasedatum: 30 september 2004
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Simon
"He'll change your life"
Simon vertelt het verhaal van de onwaarschijnlijke vriendschap tussen de Amsterdamse oerhetero en hasjdealer Simon en de schuchtere homoseksuele tandheelkundestudent Camiel. Tijdens een gezamenlijke vakantie in Thailand wordt de vriendschap ernstig op de proef gesteld, waarna de twee elkaar uit het oog verliezen. Als ze elkaar twaalf jaar later toevallig weer tegenkomen, blijkt Simon ernstig ziek te zijn.
Externe links
Acteurs en actrices
Simon Cohen
Camiel Vrolijk
Sharon
Layko
Joy
Ellen
Marco
Bram
Nelson
Floris
Video's en trailers
Reviews & comments
kimberlyVD
-
- 5946 berichten
- 1567 stemmen
Ondertiteling leidt toch juist af van het beeld?
Bwa, daar heb ik zo geen last van hoor.
Ik vind het toch belangrijk dat je alles verstaat wat er gezegd word en de dialogen kan volgen.
Lijkt me logisch.
phone home
-
- 180 berichten
- 444 stemmen
Ik kijk net naar Vlaamse serie op de Tros en ik versta alles. Ook Friezen versta ik altijd. Terwijl dat zelfs een andere taal is. Een kwesie van willen een beetje taalgevoel ontwikkelen.
Zover ligt Amsterdams niet van het Brabants. Hongaars is erger.
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Alles verstaan vind ik minder belangrijk dan alles goed zien bij een film. Blikken zeggen vaak minstens zoveel als woorden. Kijk daarom als het even kan films zonder ondertiteling. Tenminste als ik de taal redelijk versta.
kimberlyVD
-
- 5946 berichten
- 1567 stemmen
Een kwesie van willen een beetje taalgevoel ontwikkelen.
Zover ligt Amsterdams niet van het Brabants. Hongaars is erger.
Ik heb dan ook nooit gezegd dat ik er niets van begrijp ofzo...
Ik verstond gewoon NIET ALTIJD alles even goed. 
En tja, kan goed zijn dat jij wél alles goed begrijpt in andere talen, maar daar ben ik nu eens niets mee. 
Trouwens, ik ben van België hé want misschien denk je dat ik van Nederland ben.
@ Reinbo: Blikken zeggen inderdaad ook dikwijls veel, daarom vond ik de film ook zeker niet slecht (4*).
Het is alleen jammer dat ik niet al de dialogen evengoed verstond. 
WhoKnowZ
-
- 5336 berichten
- 2208 stemmen
Ik heb bij deze de Engelse ondertiteling aangezet om alles goed te verstaan. Ik ben ook Belg, en het is inderdaad (vooral in het begin van de film) niet altijd even gemakkelijk om alles te verstaan.
kimberlyVD
-
- 5946 berichten
- 1567 stemmen
Ik heb bij deze de Engelse ondertiteling aangezet om alles goed te verstaan. Ik ben ook Belg, en het is inderdaad (vooral in het begin van de film) niet altijd even gemakkelijk om alles te verstaan.
Heb ik ook gedaan. 
dennmgn
-
- 51 berichten
- 169 stemmen
Prachtige film van eigen bodem die de zwaarte van het onderwerp mooi weergeeft en veel ruimte bied aan verschillende grappige momenten / humor.
Toch ook wel een film die ik zeker nog eens ga kijken! 4 sterren!
j0zman
-
- 144 berichten
- 459 stemmen
Erg sterk. Ik had bij het opzetten van de film al een houding van;
"Oh Nederlandse film, zal wel weer middelmatig zijn." Had ik het daar toch eventjes ponticaal fout! Echt prachtige film met uitermate goed acteerprestaties. Die Simon is echt hilarisch. Ben zelf sommige uitspraken van hem aan overnemen. Zelfs tot op het einde nog grappen maken.
Erg indrukwekkend !!
Kijkoperatie
-
- 22 berichten
- 586 stemmen
Ik heb hem vannacht nog eens gekeken. De eerste keerdat ik hem zag was op tv, vanaf halverwege de film en nu dus in zijn geheel.
Wat een fan-tas-tische film is dat toch!
Meeslepend, lachwekkend, ontroerend en dramatisch van begin tot eind. Geweldige acteerprestaties van m.n. Cees Geel en Rifka Lodeizen.
On-Nederlands goed en een heuse aanrader voor wie hem nog niet gezien heeft.
rose
-
- 2280 berichten
- 0 stemmen
Erg sterk. Ik had bij het opzetten van de film al een houding van;
"Oh Nederlandse film, zal wel weer middelmatig zijn.
GeertjanH
-
- 12 berichten
- 19 stemmen
Naar mijn mening de beste nederlandse film ooit gemaakt, misschien wel de enige èchte cult film van eigenbodem! Heerlijk hoe je zo luchtig en nuchter kunt doen over zware onderwerpen als kanker, buitenechtelijke kinderen en (soft)drugs!! Dit is een film die echt de authentieke Nederlandse nuchterheid laat zien waar we in europa bekent om staan. (waar of niet dat laten we hier even in het midden, het gaat over films en niet politiek)
The Oceanic Six
-
- 60517 berichten
- 4107 stemmen
Bij toeval vandaag gezien en hij viel me best mee.
Ik ben echt totaal geen fan van de Nederlandse film. Onze taal klinkt niet in een film en we hebben vooral veel baggeracteurs en actrices die hun rollen veel te veel overdrijven in ons land naar mijn mening.
Simon is gelukkig een combinatie van drama en humor en vooral dat laatste redt de film want het drama deel was niet al te bijzonder, best wel cliche eigenlijk.
De humor van Simon zorgde ervoor dat de film op zich wel prettig kijkbaar bleef al vond ik het allemaal wel wat overdreven. De film wil te graag Simon neerzetten als een stereotype jofele kerel die geen blad voor de mond neemt. Sommige quotes waren best leuk (Is er geen arts met gevoel voor tumor?) maar een stel ook niet. Ook weer typisch Nederlands was het regelmatig tonen van seks en borsten. Niet dat ik er niet graag naar kijk, maar waarom moet dit in bijna elke filmproductie van niveau uit ons land zitten? Compensatie omdat men anders het anderhalf uur durende plot niet kan vullen?
Op het einde van de film zakt het vooral naar het drama genre en ook al hebben ze het onderwerp dood en euthanasie best goed in de film gestopt, het deed me niet heel veel. Daarvoor had Simon er toch te weinig moeite mee dat hij zou sterven. Erg emotioneel vond ik het niet worden.
Het acteerwerk van vooral Simon en Camiel, de homo-vriend van hem dus, waren uitstekend. De andere rollen vond ik erg vlak en bij de meesten overdreven en suf geacteerd. Neem nu de emotieloze vriendin die steeds in beeld kwam. Ik kon er niks mee.
Kortom; behoorlijke film maar persoonlijk ben ik niet overdonderd of echt ontroerd. Wel geef ik hem een voldoende. Waarom de film nr 66 in de top 250 is zou ik echt niet weten....waarschijnlijk doordat men graag een film uit eigen land met zon zwaar onderwerp wil prijzen?
3*
BlueJudaskiss (moderator films)
-
- 11918 berichten
- 5323 stemmen
Waarom de film nr 66 in de top 250 is zou ik echt niet weten....waarschijnlijk doordat men graag een film uit eigen land met zon zwaar onderwerp wil prijzen?
Onzin, als je ziet hoe slecht Nederlandse films hier (onterecht) worden beoordeeld.
The Oceanic Six
-
- 60517 berichten
- 4107 stemmen
Onzin, als je ziet hoe slecht Nederlandse films hier (onterecht) worden beoordeeld.
Vind je? Ik vind een hoop films uit eigen land een behoorlijke score hebben. Regelmatig in mijn ogen zelfs te hoog.
Ik vergelijk ze op de schaal van de films in het buitenland, niet in de schaal van het filmniveau van ons land.
Zwartboek vond ik 1 van de weinige films die kan concurreren met soortgelijke films uit het buitenland.
Simon is een prima film, maar wel enorm overgewaardeerd. Beetje drama, sentiment en een lach erin en we hebben de nummer 66 van de top 250 te pakken...
BlueJudaskiss (moderator films)
-
- 11918 berichten
- 5323 stemmen
Ik ben op dit onderwerp moe gediscussieerd...
The Oceanic Six
-
- 60517 berichten
- 4107 stemmen
Niet ik, maar juist jij pakte een quote van mijn recensie om er schijnbaar discussie mee op te wekken....
Ik heb ook verder niet de behoefte me te verantwoorden dus dat scheelt.
Mattson
-
- 848 berichten
- 1276 stemmen
Als Belg ken ik deze film niet zo echt, maar is het echt zo'n goede film of overgewaardeerd? En geven de Nederlanders hem alleen maar een goede beoordeling, omdat het een Nederlandse film is.
Friday the 13 th
-
- 2558 berichten
- 2023 stemmen
Als Belg ken ik deze film niet zo echt, maar is het echt zo'n goede film of overgewaardeerd? En geven de Nederlanders hem alleen maar een goede beoordeling, omdat het een Nederlandse film is.
Ik ben Belg en had er meer van verwacht. Maar het kan zijn dat jij hem wel leuk vind natuurlijk.
Quido
-
- 14649 berichten
- 6106 stemmen
En geven de Nederlanders hem alleen maar een goede beoordeling, omdat het een Nederlandse film is.
Edwin Pindahaai
-
- 648 berichten
- 293 stemmen
Ha, inderdaad. Volgens mij is het eerder omgekeerd. Deze score had hoger kunnen zijn.
SoNick
-
- 30 berichten
- 38 stemmen
Heerlijke film. Lekker direct en leuke humor. Goed geacteerd ook. Had er vooraf niet al te veel verwachtingen van, maar nadat ik de film eenmaal ben gaan kijken was ik na vijf minuten verkocht. Echt een Nederlandse topper die het kijken waard is!
timburton
-
- 1296 berichten
- 632 stemmen
Alles verstaan vind ik minder belangrijk dan alles goed zien bij een film. Blikken zeggen vaak minstens zoveel als woorden. Kijk daarom als het even kan films zonder ondertiteling. Tenminste als ik de taal redelijk versta.
Ik heb niks met Amsterdam, kom er ook bijna nooit. Heb dan ook nooit in mijn leven (op een paar Amsterdamse toeristen in Maastricht na) dat ras-Amsterdams gehoord, en ik vond het dan ook wennen in de film. Vooral Cees Geel was vaak in mijn oren niet te verstaan. Maar ik vind het ook logisch dat mensen van boven de rivieren (die ik hier voornamelijk zie schrijven) dat Mokumse beter kunnen begrijpen. Ik vond het wennen hoor. En pas na een paar keer de film te hebben gezien kon ik bepaalde zinnen ontcijferen. Niet alleen mijn eigen ervaring, ook die van mijn (allemaal Limburgse) vrienden.
Hannibal
-
- 9358 berichten
- 3277 stemmen
Ik ben in ieder geval blij dat er geen Limburgs wordt gepraat in Simon. Over onverstaanbaar gesproken. 
GregNeck
-
- 35 berichten
- 38 stemmen
Het goede aan deze film is juist dat alle typisch Nederlandse dingen aan bod komen. Zo is het homo-huwelijk volkomen geaccepteerd, is Simon een eigenaar van een paar coffeeshops, word er euthanasie toegepast op Simon en zijn er regelmatig naaktscènes te zien. Alles wat typisch Hollands is komt in deze film aan bod. Dat vind ik ontzettend goed gedaan van de regisseur. Het verhaal van de film zelf vind ik ook een beetje cliché, maar de humor die erin zit vind ik gewoonweg briljant. De manier waarop Simon in het leven staat is gewoon erg mooi. Zijn rol vind ik ook erg goed vertolkt.
4*
Stephan
-
- 7890 berichten
- 1387 stemmen
De sprong in het water aan het einde vind ik één van de briljantste momenten in film. (en het ontbreken van het woordje 'de' is geen typefout)
Kspaceyfan
-
- 20 berichten
- 32 stemmen
Goede nederlandse film, maar hij hoeft van mij niet in de top250 aller tijden te staan.
sinterklaas
-
- 11816 berichten
- 3317 stemmen
Hele mooie hartverwarmende Hollandse komedie met een dramatisch en ontroerend randje. Om te beginnen was het opgezette verhaal erg mooi en goed op volgorde en natuurlijk grijpt de film tussen al die humor door je wel eens flink naar je strot. Cees Geel vond ik prachtig acteren als die homo Camiel, daarnaast ook Dirk Zeelenberg als mede homo en Hensema als de hetero Simon. Heb verder ook die acteurs nooit eerder in een film gezien. De film heeft zo zijn tijdssprongen. Het begint eerst op dat moment in 2002 waarbij Simon en Camiel elkaar weer na 14 jaar terugzien en blijkt dat Simon een terminale kanker heeft. Na die weerzien keren we de klok naar 1988. Waar de bijzondere vriendschap van deze twee heren begon. Camiel is een doodnormale burgerhomo en Simon is toch echt een behoorlijke cynische hetero en hasjdealer met regelmatig harde sarcastische grappen. Vooral die grappen tegen die politieagent en die sjors en sjimmie
. Het sfeertje zat er ook goed in. Die beelden van de jaren 80 en nu van Amsterdam en natuurlijk die Thailand scenes. Op dat moment schijnt dan nog alles goed te gaan totdat de wegen van die twee ineens scheiden.
En dan komen de scenes van 2002/2003 aan bod die de term komedie wel een beetje aan de kant doen schuiven en der plaats komt voor een dramatisch verhaal. Alhoewel Camiel zich toch nog wel heel sterk houd ook al weet hij dat er niks meer aan die ziekte te doen is. En vanaf dat moment is het aftellen begonnen in de film.
Wat dan ook weer erg mooi is is dat iedereen in de film nog een laatste reis naar Thailand maakt. En dat iedereen dan daar in paniek raakt waneer ze de zekere overlijdingsdatum te horen krijgen. Dan krijgen we ook nog de bruiloft van Camiel en zijn partner die Simon nog moest meemaken en uiteindelijk de scene op de sterfbed.
Gewoon weer een parel in de geschiedenis van de Hollandse cinema. Het is zowel grappig en ook heel dramatisch en grijpt je vaak naar de keel. Er word ongelofelijk goed in geacteerd. Het verhaal is zeer uitgebreid en op volgorde. Ik zou zo niet kunnen bedenken wat er slecht aan is. Gewoon een sublieme film.
"Gevoel voor tumor
"
5,0*
Gerelateerd nieuws

Oranje boven! Dit zijn de best beoordeelde Nederlandse films ooit gemaakt

De beste Nederlandstalige films per genre, volgens MovieMeter
Bekijk ook

Karakter
Drama, 1997
300 reacties

De Aanslag
Oorlog / Drama, 1986
194 reacties

Oorlogswinter
Oorlog / Avontuur, 2008
1.514 reacties

Flodder
Komedie, 1986
572 reacties

Zusje
Drama / Mystery, 1995
118 reacties

Alles Is Liefde
Komedie / Romantiek, 2007
1.014 reacties
Gerelateerde tags
seksthailandvriendschapterminale ziektekankermarihuanaassisted suicide
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.


