• 17.597 nieuwsartikelen
  • 183.280 films
  • 12.653 series
  • 35.009 seizoenen
  • 658.421 acteurs
  • 200.735 gebruikers
  • 9.490.448 stemmen
Avatar
 
banner banner

King of California (2007)

Komedie / Drama | 93 minuten
3,10 493 stemmen

Genre: Komedie / Drama

Speelduur: 93 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: M. Cahill

Met onder meer: Michael Douglas, Evan Rachel Wood en Greg Davis Jr.

IMDb beoordeling: 6,6 (24.286)

Gesproken taal: Spaans en Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot King of California

"You've got to believe in treasure to find it."

Charlie is een instabiele huisvader die een tijdje in een inrichting heeft gezeten. Nadat hij wordt vrijgelaten, gaat hij weer bij zijn 16-jarige dochter Miranda wonen. Miranda haar leven, dat net een beetje op orde was, wordt zo weer overhoop gehaald. Charlie is er namelijk van overtuigd dat hij een oude Spaanse schat op het spoor is. Hoewel Miranda aanvankelijk sceptisch is, helpt ze haar vader toch mee met zijn zoektocht.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van donkied

donkied

  • 334 berichten
  • 618 stemmen

Lekker vermakelijk filmpje. Heerlijk gespeeld door Douglas in deze film.


avatar van blue dutch

blue dutch

  • 21 berichten
  • 16 stemmen

Niet mijn soort film. Zoals al eerder gezegd is het allemaal te netjes en te braaf.

Had er veel meer van verwacht, het geheel is veel te oppervlakkig en vraagt daarom teweinig van geven van enige toegevoegde waarde van de acteurs.

Deze keer onthoud ik mij van het geven van sterren.


avatar van BBarbie

BBarbie

  • 12893 berichten
  • 7675 stemmen

Pretentieloze komedie met sterk spel van Michael Douglas en vooral Evan Rachel Wood.

Ik heb nu vrijwel alle Wood-films gezien en ik moet zeggen: er zit niet één slechte vertolking bij en bovendien is zij een lust voor het oog.


avatar van Melvin Udall

Melvin Udall

  • 536 berichten
  • 0 stemmen

Heerlijke dromerige film met een rol die je misschien niet snel verwacht van Douglas al past het hem als een oude jas en zit er wel wat Jack Cotton in Charlie. Het verhaal is zoet maar weet mede door het spel van Wood vaak de juiste snaar te raken. Zo'n vader is natuurlijk gek maar wel erg cool, hahaha!


avatar van bozzy

bozzy

  • 2161 berichten
  • 670 stemmen

Weinig vertellend verhaal,behoorlijk saai.

wel goede acteer prestaties,maar helaas kon de film mij niet boeien.

Snap niet dat het een komedie is,drama kan ik wel inkomen.


avatar van scorsese

scorsese

  • 13565 berichten
  • 11356 stemmen

Leuke film waarin een ietwat geschifte vader en zijn dochter op zoek gaan naar een bijna 400 jaar oude schat in het huidige California. Een origineel verhaal waarbij je je de hele tijd afvraagt of de schat wel echt bestaat. En hier kom je dan uiteindelijk ook op een verrassende manier achter. Michael Douglas maakt de film als de krankzinnige vader en is dus perfect gecast met zijn baardje en al. Evan Rachel Wood weet goed tegengas te bieden als zijn dochter. Een nipte 3.5 sterren.


avatar van AC1

AC1

  • 5778 berichten
  • 911 stemmen

Na 2 minuten afgezet. Ik weet wanneer ik word gerold.


avatar van Movsin

Movsin

  • 8406 berichten
  • 8477 stemmen

Onthouden we vooral de geslaagde "crazy act" van Michael Douglas in een volbloed waanzinnige film die wel iets heeft, namelijk een satirische ondertoon gericht op allerlei instanties (Het slappe optreden van de politie wordt meerdere malen op de korrel genomen, de ironische uitlating "Ik dacht toch dat instellingen voor zwakzinnigen dienden om mensen beter te maken" zegt genoeg en de bezorgdheid omtrent Charlies' uiteindelijk lot is toch behoorlijk naar).


avatar van Picker

Picker

  • 368 berichten
  • 2869 stemmen

Geen onaardige film, kijkt lekker weg. Evan Rachel Wood is sowieso een lust voor het oog!


avatar van K. V.

K. V.

  • 4436 berichten
  • 3821 stemmen

Deze een tijdje geleden gekocht voor een euro en me er nu eens aan gewaagd. Hij viel beter mee dan gedacht. 'k vond het een vermakelijke film met een leuk verhaaltje. 'k zat geboeid te kijken wat er allemaal ging gebeuren. De cast deed het ook prima. Toch wel een opmerkelijke rol voor Michael Douglas, maar het werkte wel.

'k had eigenlijk geen verwachtingen, maar vond het wel een leuke film. Het was eens iets anders.


avatar van Alexander1900

Alexander1900

  • 1708 berichten
  • 563 stemmen

Tja... de acteerprestaties van de twee hoofdrolspelers zijn (erg) goed, maar het verhaal - schat zoeken in een dorp - is voor het overgrote deel slaapverwekkend neergezet. Ik ben een grote fan van Michael Douglas maar dit is nauwelijks te pruimen. Dit is zeer waarschijnlijk de minste film van hem. Best pijnlijk..., gezien ik een leuke film had verwacht.

Misschien over 5 jaar weer proberen.


avatar van teigertje

teigertje

  • 3170 berichten
  • 1708 stemmen

Een heerlijke feel good movie.

Met enige ontroering.

En een fantastische cast.

Micheal Douglas speelt een psychiatrisch patiënt.

Maar de vraag rijst, naarmate de film vordert.

Of hij wel zo gek is,als men zegt in de film.

Als hij uit de kliniek komt.

En bij zijn dochter gaat wonen.

Heeft hij zich in de kliniek verdiept,in de boeken.

Naar een mogelijke schat.

En vraagt zijn dochter voor hulp hierbij.

Waarna het avontuur begint.

Een ontzettend leuke film.

Enigzins in de stijl van The fisher king.

Die was beter,maar ook deze film.

Mag er zeker wezen.


avatar van Phantasm

Phantasm

  • 7936 berichten
  • 7833 stemmen

Viel weinig in te lachen, had er meer van verwacht.


avatar van Collins

Collins

  • 7569 berichten
  • 4519 stemmen

Miranda: You don't take anything seriously do you? You think the world is just here for your amusement!

Charlie: But look at the world…

Miranda: I do. But unlike you I have to live in it!

De jonge Miranda (Evan Rachel Wood) heeft het niet gemakkelijk. Haar moeder uit beeld. Haar vader in een psychiatrische kliniek. Toch heeft ze haar leven goed op orde. Als haar licht psychotische vader Charlie (Michael Douglas) na twee jaar uit de kliniek wordt ontslagen, wordt haar leven echter een stuk minder controleerbaar.

King of California heeft een rustige opbouw en zuigt de kijker langzaam en subtiel de film in. Het samenspel tussen Wood en Douglas werkt aanstekelijk en voor je het weet bevind je je midden in hun kleine familiewereld. Een wereld waarin de vader waanzinnige ideeën en acties heeft en Miranda alles in het werk stelt om te zorgen dat de dingen niet uit de hand lopen en de schade beperkt blijft. De interactie tussen Charlie die een ongedwongen levensvreugde uitdraagt en een kinderlijk enthousiasme tentoonspreidt en zijn bedachtzamere en soms wanhopige dochter levert prachtige scènes op. Ontroerend, hilarisch, luchtig, spannend.

Regisseur Mike Chaill die ook het script schreef, vertrouwt in zijn eerste speelfilm op de dynamiek tussen de beide hoofdrolspelers. Zowel Douglas als Wood brengen hun personage met geweldig acteerwerk tot leven. Dat doen beiden in een prachtig verhaal dat heerlijk grillig meandert. Een verhaal dat met veel humor vertelt van saamhorigheid, vertrouwen, geloven in dromen en de moed om jezelf te zijn. Misschien klinkt dat wat zoetjes, maar dat is de film zeker niet. King of California is een zeer vermakelijke tragikomedie met een verhaal dat subtiel laveert tussen de waanzin van het dagelijks leven en de waanzin die het gevolg is van de acties van vader Charlie. Heerlijke film.