Genre: Komedie / Drama
Speelduur: 124 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Ron Howard
Met onder meer: Steve Martin, Tom Hulce en Rick Moranis
IMDb beoordeling:
7,1 (58.297)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 10 november 1989
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Parenthood
"A comedy about life, love and the gentle art of raising children."
Het verhaal gaat over de drie generaties van de familie Buckman die de leuke en minder leuke dingen binnen hun familie meemaken: vervreemde familieleden, het zwarte schaap van de familie, de excentriekelingen, de geheimen en de rebelse tieners.
Externe links
Acteurs en actrices
Gil Buckman
Karen Buckman
Helen Buckman Lampkin Bowman
Frank Buckman
Nathan Huffner
Larry Buckman
Julie Buckman-Lampkin Higgins
Tod Higgins
Susan Buckman
David Brodsky
Video's en trailers
Reviews & comments
MaryCorleone
-
- 391 berichten
- 282 stemmen
Joaquin Phoenix komt vaak zo natuurlijk en vertrouwendwekkend over, dat men snel vergeet dat hij in de film zat. Hij was toendertijd natuurlijk niet zo bekend als nu. Sinds Signs begint hij me pas op te vallen. In positieve zin.
En in deze rol lijkt hij een beetje op een meisje...
kos
-
- 46695 berichten
- 8851 stemmen
Joaquin Phoenix komt vaak zo natuurlijk en vertrouwendwekkend over, dat men snel vergeet dat hij in de film zat.
Geweldige rol speelt hij wel als Gary
.
Sexy Lee Ryan
-
- 203 berichten
- 0 stemmen
Geweldige rol speelt hij wel als Gary
.
Zo oud is hij ook nog niet 
Sexy Lee Ryan
-
- 203 berichten
- 0 stemmen
15 jaar als hij deze rol speelt
Yup bedoelde ook nu. 30 is ook nog niet zo oud.
james_cameron
-
- 7001 berichten
- 9789 stemmen
Superieure familiefilm, heel goed gespeeld door de hele cast en vol treffende scenes. Alle personages zijn goed uitgewerkt en er is een uitstekende balans tussen humor en drama. En je zou het niet verwachten van regisseur Ron Howard, maar nergens is de film sentimenteel.
Waku
-
- 5457 berichten
- 6492 stemmen
Heerlijke feelgood movie met Steve Martin op z'n best.
Niet alleen flauwe humor maar ook een knipoog naar het dagelijkse gezinsleven.
Vermakelijke en prettige film.
4*
Querelle
-
- 6548 berichten
- 4894 stemmen
3,08 stemmen????
Nog maar even benadrukken, hoe geweldig deze film is. Liefhebbers van Solondz en Mike Leigh komen hier zeker aan hun trekken. openhartige gezins dramatiek.
humor en drama zijn van hoog niveau en het scenario is voor een hollywood geval als dit, uitzonderlijk.
kiriyama
-
- 9849 berichten
- 0 stemmen
Erg matig filmpje dit. Allereerst zijn de acteerprestaties erg wisselend. Er zitten een paar aardige tussen maar een Reeves zet dan weer een belachelijk slechte prestatie neer, zelfs voor zijn aandoen. Het drama werkt niet, de humor is vervelend en ik heb het allemaal gewoon al eerder en beter gezien.
2*
kos
-
- 46695 berichten
- 8851 stemmen
Ik heb nooit drama en humor op deze manier in een familie eerder gezien dan hier. Ik vraag me af welke films je bedoelt.
kiriyama
-
- 9849 berichten
- 0 stemmen
Ik heb nooit drama en humor op deze manier in een familie eerder gezien dan hier. Ik vraag me af welke films je bedoelt.
Ik doelde meer op verschillende films met dezelfde elementen. Secrets and lies is bv. niet helemaal hetzelfde maar op bepaalde punten wel (familiedrama) en dat doet die film stukken beter.
kiriyama
-
- 9849 berichten
- 0 stemmen
Oei, dat is echt een gigantisch ander soort film in mijn ogen.
Deze deed mij d'r wel wat aan denken, zal wel per persoon verschillen.
Denveen
-
- 355 berichten
- 288 stemmen
Argl verschrikkelijk! Dialogen slaan compleet nergens op, film gaat nergens over en personages zijn stereotiep en niet boeiend. Volgens mij steunt een komedie toch vooral op de grappen en die heb ik niet kunnen ontdekken..
brabusRUS
-
- 1628 berichten
- 2810 stemmen
Leuke film. Wel geinig om Keanu Reeves en Joaquin Phoenix jong te zien.
tommykonijn
-
- 5139 berichten
- 2356 stemmen
Ik vond dit zeker een leuke familiecomedey. Steve Martin was erg goed, Rick Moranis, heb ik de laatste tijd zo vaak in films gezien dat ik op hem een beetje uitgekeken ben (ik wist ook niet dat hij in deze film zat). Maar opzicht was het wel aardig gedaan allemaal, de humor wisselde zich goed af met drama. En met het verhaal en de situaties heb ik de 124 min. makkelijk uitgekeken.
3,5*
The One Ring
-
- 29974 berichten
- 4109 stemmen
Charmante film. Ik zag er niet het meesterwerk in zoals de meeste gebruikers die op pagina 1 hun recensie achterlieten, maar het is toch wel een betere film dan de laatste berichten en het gemiddelde doen geloven.
Er zitten veel rake observaties rond het ouderschap in en de personages zijn goed uitgewerkt. De cast is, op Keanu Reeves na, gewoon heel sterk, maar wat wil je met namen als Dianne Wiest en Jason Robards? Steve Martin speelt eveneens een van zijn betere rollen en het is ook leuk om Tom Hulce eens buiten Amadeus aan te treffen. Rick Moranis imponeert vooral met zijn zangtalenten.
Over het algemeen weet Howard ook gewoon de toon goed vast te houden. Drama en komedie worden fijn gecombineert, het wordt nooit sentimenteel en er zit altijd een bepaalde geloofwaardigheid in. Alleen liep het voor mijn gevoel allemaal wel érg goed af. Ik was zelfs bijna bang dat de grote fout gemaakt zou worden dat bij het einde met al die baby's zelfs Tom Hulce' personage langs zou komen, maar dat blijft ons gelukkig gespaart. De scène met Reeves' race-ongeluk vond ik met name te veel van het goede. De reacties van zowel Reeves' vriendin als Wiest en een daardoor schijnbaar uit voort komend goed huwelijk geloofde ik niet echt.
Maar al met al best te genieten. Ik vind het net niet bijzonder genoeg voor 4 sterren, maar een mooie 3,5* is ook geen schande.
jumpstylemovie
-
- 6225 berichten
- 1221 stemmen
Steve martin doet het opzich wel goed, maar het sprak me niet bijzonder veel aan.
ILDIB
-
- 3061 berichten
- 2378 stemmen
Hij is gewoon te lang, en er zit teveel voorspelbare shit in. Maar heeft wel zijn goede momenten Twijfel tussen 3 en 3.5.
Thomas83
-
- 4028 berichten
- 3633 stemmen
Ontroerende en grappige film over zo'n beetje de levens van iedereen binnen een familie. Steve Martin is gewoon erg leuk in dit soort rollen. Toch is het Dianne Wiest die met afstand het best speelt. Zij maakt erg veel indruk met haar kwetsbare rol van een alleenstaande moeder met twee lastige kinderen in de puberleeftijd. Leuk dat de jongste wordt gespeeld door een toen erg jonge Joaquin Phoenix. Het vriendje van de andere wordt gespeeld door Keanu Reeves, ook nog piepjong.
De film bevat een hoop grappige situaties en goede en leuke dialogen maar ook geslaagde dramatische momenten, en beiden zijn nooit aangedikt. Alleen het einde is wat zoet.Drama en humor worden op een sterke manier met elkaar gecombineerd, en de verschillende verhaallijnen zijn interessant en houden het tempo erin gedurende de dik 2 uur.De personages zijn soms misschien wat karikaturaal, maar net als de situaties ook gewoon uit het leven gegrepen en dat werk goed. Er zijn niet veel films die humor en komedie zo goed weten te laten samenkomen, maar Parenthood doet dat voortreffelijk. Een onderschat toppertje van Ron Howard, toch niet mijn favoriete regisseur. Af en toe zit er trouwens een lekker jaren tachtig-sfeertje in de film. 4.0*. Zwaar onderschat op IMDB, maar vooral hier op Moviemeter.
Filmkriebel
-
- 9967 berichten
- 4654 stemmen
Goede film over generatieconflicten, verantwoordelijkheid en de moeilijke taak om je kinderen op te voeden.
Het verhaal gaat over 2 broers en 2 zusters. Toch even het verhaal wat schetsen. Wie de spoilers niet hoeft skipt best naar de volgende alinea. Gil is bezorgd over de opvoeding van zijn drie kinderen maar doet het behoorlijk goed als vader. De scène waar hij cowboy speelt voor een groep kinderen is echt vertederend. Helen is gescheiden en heeft twee kinderen die in volle puberteitscrisis zitten. Ze weet niet meer wat ze moet aanvangen. Tot haar verbazing vindt ze in Tod, het wilde vriendje van haar dochter, een reddende engel. Susan is getrouwd met een intellectueel, die van zijn driejarig dochtertje een genie wil maken. Ze wil dolgraag nog een kindje, tegen de wil van haar man . Tot slot is er Larry, het zwarte schaap, die met gokschulden zit bij mensen uit het crimineel milieu.
Er zit zoveel meer in, en iedereen zal wel iets uit zijn eigen familiekring herkennen. Ik leefde me zeer makkelijk in, en dan kwamen er grappige en zoete momenten tussen. Het gaat van ernstig naar grappig, en opnieuw naar ernstig. Ik vond de toon prima, al kon Howard het niet laten om soms een beetje moraliserend te doen. Ik onthou vooral dat elk kind uniek en verschillend is in deze film. Wat ze ook (mis)doen, en ongeacht hun leeftijd, een goede ouder laat hen nooit in de steek. En dit heeft Howard begrepen en brengt hij met succes over. Wie kan me trouwens hierop antwoorden? Op een bepaald moment vernietigt iemand het interieur van Garry's (Joaquin Phoenix) vader, de dokter. Was het nu hij die dat had gedaan?? Ik dacht Tod, klopt het?
Ideaal kijkvoer voor jonge ouders. Een jonger publiek zal hier minder aan hebben vrees ik. Thomas hierboven heeft gelijk : het is vreselijk onderschat op MovieMeter en als steunbetuiging krijgt hij nog een erg verdiende 4 van mij, al overwoog ik zelfs nog meer.
matthijs_013
-
- 3631 berichten
- 5748 stemmen
Opzich een leuk, mooi filmpje zoals ze tegenwoordig niet meer gemaakt worden. Af en toe langdradig en naderhand vroeg ik me wel af wat nou precies de bedoeling was van het geheel. Maargoed, ik heb me vermaakt.
Dk2008
-
- 11166 berichten
- 788 stemmen
Het beste gedeelte is het begingedeelte waarna de film verder in wisselende gedeelten doorgaat. Er zitten leuke momenten in zoals dat kind dat tegen Steve Martin kotst, en dan staat hij er zo mooi bij die worden afgewisseld door gedeelten dat de film niet boven de middelmaat uitkomt. Ik vind Diane Wiest toch wel het best spelen, op de manier hoe ze met haar kinderen omgaat. Ik had hem in het verleden al eens gezien maar na een tweede keer kijken gaat hij er niet op vooruit ook niet op achteruit. Misschien dat hij nu wat gedateerder overkomt. Eigenlijk een film, leuk om eens gezien te hebben maar meer toch niet. 3.0.
Thomas83
-
- 4028 berichten
- 3633 stemmen
Blijft een geweldige film. Kinderen worden vaak ook zo grappig in beeld gebracht, en meerdere scènes zijn hilarisch. Gil Buckman die een dagdroom heeft over hoe zijn zoon jaren later een doorgeslagen gek is geworden die op de campus van de universiteit op mensen schiet omdat hij door zijn vader op de tweede honk was gezet, Gil die de duimentruc doet, de mix-up met Cowboy Dan en de stripper ("they beat him severely"), dat kindje dat Cool heet, enzovoort. De zoete momentjes en muziek maken niks uit als een film zo ontroerend en grappig is.
erik1677
-
- 1787 berichten
- 0 stemmen
Prachtige comedy,en heel soms een klein beetje drama.
Maar gelukkig het comedy gedeelte overheerst.
Er word machtig geacteerd,en vooral steve martin is in topvorm.
Heerlijk om naar die vent te kijken.
Deze film doet het donders goed, vooral in deze tijd van het jaar.
Een heerlijke feelgood movie.
Het laatste nieuws

'The Terminal' met Tom Hanks gaat vandaag het Netflix-aanbod verlaten

Nederlandse serie 'Rampvlucht' is een kijktip op NPO Start Plus

Krijg jij geen genoeg van 'The Materialists'? Deze films zijn minstens even goed

Deense film 'Sorg og Glaede' doet het goed op MovieMeter: 'Als therapie voor de regisseur'
Bekijk ook

Mary and Max
Animatie / Drama, 2009
395 reacties

The Ruling Class
Komedie, 1972
4 reacties

Dolores Claiborne
Drama / Mystery, 1995
112 reacties

Almost Famous
Drama / Muziek, 2000
227 reacties

Of Mice and Men
Drama, 1992
45 reacties

The World according to Garp
Komedie / Drama, 1982
59 reacties
Gerelateerde tags
ouder-kindrelatiegrootouder kleinkind relatiedisfunctioneel gezinfamilie relatiesparentingkinderenchildren's party
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








