Actrice Léa Seydoux vreest dat de James Bond-films hun typische Britse karakter gaan kwijtraken nu techgigant Amazon de leiding heeft genomen over de franchise. Seydoux, die de rol van Dr. Madeleine Swann vertolkte in de Bond-films met Daniel Craig, heeft openlijk haar twijfels uitgesproken over de nieuwe koers van de reeks. Volgens haar zal de spionageserie na de overname door Amazon MGM Studios nooit meer hetzelfde aanvoelen als voorheen.
De bezorgdheid ontstaat na een reeks ingrijpende verschuivingen achter de schermen van de beroemde spionagereeks. De filmrechten kwamen voor een bedrag van zo'n zes miljard pond in handen van Amazon MGM Studios, waardoor het techbedrijf nu de volledige creatieve controle bezit over nieuwe titels, spin-offs en eventuele televisieseries. Vaste producenten Barbara Broccoli en Michael G. Wilson blijven via een joint venture weliswaar mede-eigenaar van het geheel, maar hebben hun actieve werkzaamheden als producenten inmiddels definitief neergelegd.
Seydoux hoopt op behoud van Britse identiteit
Léa Seydoux kijkt zelf met veel plezier terug op de tijd dat zij aan de filmreeks meewerkte onder leiding van de familie Broccoli. In een gesprek met ELLE UK laat Seydoux weten: "Ik hield er echt van om samen te werken met Barbara Broccoli en haar broer Michael." Gevraagd naar een eventuele terugkeer in de schoenen van Madeleine Swann onder het nieuwe bewind, reageert de actrice weifelend: "Het was een van de beste ervaringen, een puur genot. En ik weet het niet, het zal anders zijn."
Seydoux kijkt dan ook met een kritische blik naar de overstap richting een grote Amerikaanse productiestudio. "Laten we afwachten, ik ben benieuwd hoe ze het opnieuw gaan uitvinden", zo vertelt Seydoux. "Maar voor mij zal het nooit meer hetzelfde zijn, omdat het Barbara's vader was die de Bond-films begon. Nu weet ik het niet. Het zijn nu Amerikanen. Ik hoop dat ze de 'British-ness' overeind houden!"
Verandering van koers onder Amazon MGM
Acteur Rory Kinnear, die jarenlang te zien was als MI6-medewerker Bill Tanner, merkte eerder al op dat een verandering van koers onvermijdelijk is bij het bedenken van een nieuw hoofdstuk. Kinnear zei daarover: "Dat is juist het spannende: ik weet zeker dat ze willen vasthouden aan een zekere continuïteit en wat het betekent voor mensen. Maar er zal een totaal andere benadering komen."
Ondertussen is filmmaker Denis Villeneuve aangetrokken om het 26e deel binnen de reeks te regisseren. Villeneuve werkt bij het project nauw samen met scenarioschrijver Steven Knight, die inmiddels de eerste ruwe versie van het script op papier heeft gezet. Knight vertelde over de manier waarop hij de zoektocht naar een opvolger voor Daniel Craig meeneemt tijdens het schrijven: "Het is een beetje van beide. Het maakt het leven iets makkelijker als je weet wie die persoon is, maar je moet ook het personage schrijven, niet de acteur."
Casting en verwachte release van Bond 26
Het proces rond de casting van de nieuwe geheim agent ligt in handen van castingdirector Nina Gold. Voor Daniel Craig is het hoofdstuk als 007 in elk geval definitief afgesloten, en het vermoeden is dat er tegen het einde van dit jaar meer duidelijk wordt over wie het iconische stokje overneemt. Door de verplichtingen van Denis Villeneuve rondom zijn sciencefictionproject en het lopende schrijfwerk van Knight richten de leidinggevenden van de studio zich momenteel op een bioscooprelease in 2028 of 2029.
Met de releases van Spectre (dat op MovieMeter een 3,30 uit 5 scoort) en het daaropvolgende No Time to Die (beoordeeld met een 3,43 uit 5) kwam er officieel een einde aan het vorige tijdperk. Voor wie de voorgaande avonturen nog eens wil terugkijken: de titels zijn sinds 1 oktober weer opgenomen in het aanbod van Prime Video.
Ik zie het wel, ,maar zodra het niet meer James Bond is en er allemaal onzin bij gehaald wordt, dan kap ik ermee en doe alsof het niet bestaat en kijk wel naar de oude films om de zoveel tijd.
Vooral die films nog voor Craig tijdperk. Hoewel Craig's versie wel goed werd, echt als Bond sinds Skyfall.
James Bond heeft ook geen series nodig, spinoffs. Gewoon 1 film van ongeveer 2,5 uur om de 2 a 4 jaar.
Waarom de formule veranderen, deze werkt al decennia!
Niet te ingewikkeld maken denk ik. Duik ergens met de stijl tussen Goldfinger en Thunderball en doe het op z'n Brits (Blijf bij Ian Fleming's verzonnen karakter.) Dan heb je gewoon weer alle fans op je hand. Geen Hollywood praktijken dus en niet teveel woke. Schoenmaker hou je bij je leest.
James was al op zijn retour. Heineken ipv "shaken not stirred" Martini en huilen. Afgezien dat Q een heaumeau is en vrouwen geen romantisch deel meer uitmaken waren de verhalen waar Graig het mee moest doen nou niet al te bijzonder.
Niet te ingewikkeld maken denk ik. Duik ergens met de stijl tussen Goldfinger en Thunderball en doe het op z'n Brits (Blijf bij Ian Fleming's verzonnen karakter.) Dan heb je gewoon weer alle fans op je hand. Geen Hollywood praktijken dus en niet teveel woke. Schoenmaker hou je bij je leest.
Natuurlijk wordt het wel zo woke als het maar zijn kan. Ze willen een nieuw publiek gaan aanspreken, dus ze zullen James Bond afbreken en opnieuw opbouwen naar de 'maatstaven van deze tijd'. James Bond wordt James Bont.
Bond mag geen vrouwenverslinder meer zijn, want dat is vrouwonvriendelijk en niet meer van deze tijd. Hij moet een gevoelige kant hebben, want dat hoort bij deze tijd. Hij zal niet meer uitgesproken blank zijn, want de witte man kan anno nu echt niet meer. Er zal ook wel een stevige vleug 'gay' worden toegevoegd aan het geheel, want dat hoort er bij.
Een goed, solide karakter laten voor wat het is, zoals in de boeken, kan echt niet meer. Er moet gesleuteld en gefrot worden totdat het he-le-maal naar de klote is.
Volgens mij kun je dit wel aan Villeneuve overlaten. Maar Seydoux haar zorgen zijn alsnog terecht als hij beperkt wordt in zijn creatieve vrijheid door Amazon.
Het gaat wel veranderen. Eindelijk wordt het een keer een goede film met Steven Knight en Denis Villeneuve. Moet wel de donkerste James Bond ooit gaan worden. Steven Knight is een Engelsman dus weet niet zo goed waar dit artikel op aanstuurt.
Reacties (9)