• 15.792 nieuwsartikelen
  • 178.170 films
  • 12.220 series
  • 33.993 seizoenen
  • 647.240 acteurs
  • 199.055 gebruikers
  • 9.374.112 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Good Son (1993)

Drama / Thriller | 87 minuten
3,00 385 stemmen

Genre: Drama / Thriller

Speelduur: 87 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Joseph Ruben

Met onder meer: Macaulay Culkin, Elijah Wood en Wendy Crewson

IMDb beoordeling: 6,4 (48.709)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 21 april 1994

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Good Son

"Evil has many faces."

De jonge Mark (Elijah Wood) belooft zijn zwaar zieke moeder dat hij haar niet zal laten sterven. Zijn moeder sterft toch en Mark wordt korte tijd later door zijn vader naar familie gebracht om enkele weken bij hen door te brengen. Hij kan er spelen met zijn neefje Henry (Macaulay Culkin), die van zijn eigen leeftijd is, en het jongere nichtje Connie. Henry sleept Mark mee in spelletjes die soms gevaarlijk maar altijd amusant zijn. Stilaan wordt het Mark duidelijk dat Henry pervers is en dat hij tot monsterlijke dingen in staat is. Voor de buitenwereld houdt Henry echter het masker van de voorbeeldige jongen op.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Mark Evans

Susan Evans

Jack Evans

Alice Davenport

Connie Evans

Janice Evans

Arizona Doctor

Doctor in Blackport

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van starbright boy

starbright boy (moderator films)

  • 22407 berichten
  • 5073 stemmen

Net niet film. Lijkt een beetje gladgestreken te zijn door Hollywood en had wat enger gemogen. Wel een bijzonder sterk einde. Leukste rol van Culkin, met een piepjonge Elijah Wood (LOTR).

2.5*


avatar van speedy23

speedy23

  • 18945 berichten
  • 14043 stemmen

Kindsterretje Macaulay Culkin speelt de rol van een jeugdige seriemoordenaar. Het scenario van romanschrijver Ian McEwan is niet indrukwekkend maar regisseur Joseph Ruben redt het onzinnige verhaal van de oppervlakkigheid door middel van enkele originele wendingen die je doen blijven kijken tot de vrij opwindende finale...


avatar van jumpstylemovie

jumpstylemovie

  • 6225 berichten
  • 1221 stemmen

zeer goede thriller vond ook het einde kanp.

macaulay speelt fantastisch

4.0***!!!


avatar van tommykonijn

tommykonijn

  • 5139 berichten
  • 2356 stemmen

Ik had deze bij de videotheek gehaald en eerlijk gezegd dacht ik dat dit een hele matige film zou worden maar omdat Culkin en Wood de hoofdrol deden wou ik deze toch zien en ik moet zeggen hij is me 100 % meegevallen. Heel leuk om Macaulay Culkin ''dark'' te zien, ik had verwacht dat hij deze rol niet zou aankunnen maar hij heeft mij bewezen dat ie dat wel degenlijk kan. Verder zijn de acteerprestaties top en is het leuk om Elijah Wood als kleintje te zien (Culkin zie je in heel veel films als hij klein is) en ik vond het einde goed maar wel een beetje verwachtend eigenlijk. Verder ook leuke bijrollen van o.a. David Morse en een prachtig verhaal maken The Good Son voor mij een vermakelijke Thriller.

3,5*

Ps : vroeger had ik deze cover eens gezien ergens in de winkel en ik dacht dat Culkin een of ander jongetje speelde die heel goed voor zijn moeder zorgde .


avatar van Zinema

Zinema (crew films)

  • 10270 berichten
  • 7279 stemmen

100 cliché's in een kopje en toch onderhoudend.

En bij vlagen zelfs spannend. En ookal hebben we dit alles veel vaker gezien en is vanaf het begin duidelijk wat er zal gaan gebeuren, toch valt het enigszins te pruimen. Met name Wood zet een prima rol neer, alsmede de scary Culkin.

Redelijk.


avatar van Filmkriebel

Filmkriebel

  • 9963 berichten
  • 4650 stemmen

The Good Son kreeg bij zijn release heel wat slechte kritiek over zich heen. Ten onrechte vind ik, want het is een stevige thriller vond ik.

De film werd fotografisch prachtig in beeld gebracht. De shots van berkenbossen, kliffen en mistige bossen zijn prachtig. De spanning wordt traag maar zeker opgebouwd, en wanneer het duidelijk wordt in welke richting The Good Son gaat, verandert de film in een Hitchcockiaanse thriller met een beklemmende psychologische spanning, vooral op het einde. De scène waarin Henry ijsschaatst met zijn zusje is een pakkend tafereel.

Tienerster Macauley Culkin vertolkt evil boy Henry Evans na onschuldige rollen in de Home Alone komedies. Op bepaalde momenten ziet hij er echt bedreigend en onvoorspelbaar uit. Zijn tegenspeler is niemand minder dan Elijah "LOTR" Wood. Een aanrader die naar mijn verbazing lage cijfers krijgt van de leden.


avatar van Aapje81

Aapje81

  • 2227 berichten
  • 5186 stemmen

Matig en voorspelbaar filmpje dat weinig weet te boeien en dat ik naar twee dagen alweer vergeten was. Wat voor rol Culkin ook speelt hij blijft vervelend.


avatar van Spetie

Spetie

  • 38871 berichten
  • 8154 stemmen

The Good Son is een hele aardige thriller met de nog jonge Elijah Wood en de bijna net zo jonge Macaulay Culkin in de hoofdrol.

Culkin en Wood spelen allebei niet onaardig evenals David Morse in de belangrijkste bijrol. Het script is redelijk voorspelbaar en ondanks dat de diverse clichés niet geschuwd worden, is het wel onderhoudend en vermakelijk en weet de regisseur uiteindelijk toch nog met een erg sterk einde voor de dag te komen.

De regie is sowieso best goed en in combinatie met het goede acteerwerk, blijft het boeiend er zit er zelf nog wat spanning in. Hierdoor is het uiteindelijk verre van slecht.

3,0*


avatar van alexspyforever

alexspyforever

  • 21517 berichten
  • 2328 stemmen

Films als deze kom ik maar weinig tegen. Blijkbaar zit men in het algemeen niet echt te wachten op dit soort films. Als je verder wil kijken dan het typetje dat het brave kindje dat Culkin speelde in Home Alone en My Girl dan is de kans groter dat je dit wel een goede film vindt. Dat Henry er engelachtig uitziet is net goed. Daarmee is hij vergelijkbaar met bijvoorbeeld Rhoda uit "The Bad Seed". Beide denken ze enkel aan zichzelf, tonen nauwelijks emoties en kunnen liegen en manipuleren als de beste. Het grote pijnpunt van het verhaal is dat Henry geen motief lijkt te hebben voor zijn wandaden. Hij lijkt het gewoon uit puur leedvermaak te doen. Rhoda en andere bad kids zijn niet uit op gemene streken, enkel als iemand in hun ogen hinderlijk wordt. Het verhaal is hoewel simpel, goed opgebouwd. Het beging vrij braaf, maar escaleert al snel. De finale is wat overdreven maar toch bevredigend. Ik was aangenaam verrast van het karakter van Elijah Wood en ook de moeder. Zij zetten sterke emotionele rollen neer.


avatar van scorsese

scorsese

  • 13165 berichten
  • 11078 stemmen

Matige film waarin een jongen wiens moeder is overleden een tijdje bij zijn neefje komt te wonen. Een mager verhaaltje waarbij het verloop wat voorspelbaar is en dat nergens echt spannend wordt. Macaulay Culkin is niet direct goed, maar hij is wel vermakelijk als klein psychopaatje. Verder zorgt de locatie (Maine) voor een aantal mooie plaatjes. Net geen 3.0 sterren.


avatar van Mac Hammer Fan

Mac Hammer Fan

  • 6026 berichten
  • 7446 stemmen

Mark kan de dood van zijn moeder, van wie hij zielsveel hield, moeilijk verwerken. Zijn vader moet voor een paar weken weg voor zaken en de jongen gaat bij zijn oom logeren. Die heeft een zoon Henry en een dochter Connie. Een ander zoontje van hem is verongelukt. Henry nodigt Mark uit om spelletjes te spelen die steeds gevaarlijker worden. Al vlug begint Mark te beseffen dat zijn neef niet terugdeinst om gruwelijke dingen te doen en zelfs psychopatische trekjes vertoont. Maar als hij zijn tante inlicht wil ze hem niet geloven, ook niet nadat Henry een poging doet om zijn zusje te vermoorden en dan als een schijnbaar onschuldig jongetje beweert dat het een ongeval was.

Een boeiende dramatische thriller waarin de spanning langzaam wordt opgebouwd tot een beklemmende climax. Heel goed spel van de twee jongens maar ook de rest van de cast doet het meer dan behoorlijk. De Benelux DVD is momenteel zeldzaam geworden en helaas te prijzig. De Britse DVD heeft Engelse ondertitels en ook zoals de vorige het juiste beeldformaat 1.85:1 -16:9. De transfer is puik. De prent hield me aan mijn stoel genageld en is een absolute aanrader.


avatar van Shadowed

Shadowed

  • 11384 berichten
  • 6697 stemmen

Evil children.

Buitengewoon hilarische keuze om van zo'n 90s symbool nu een slecht kind te maken. Ik heb het natuurlijk over de jonge Culkin, en ik neem aan dat ik niet hoef te benoemen naar welke film(s) ik verwijs. Niet dat ik hem altijd sterk heb gevonden als acteur, maar als kotertje was hij erg schattig en om hem dan nu in zo'n rol te plaatsen is bijna geniaal te noemen.

Jammer genoeg helpt regisseur Ruben hem vervolgens weer om zeep. Ik weet het niet, maar de film voelde nergens echt natuurlijk en/of realistisch aan. Of dat ook de bedoeling was valt over te debatteren, maar de dialogen van Culkin voelen aan alsof zijn script was verwisseld met een James Bond-schurk. Iets te onwerkelijk allemaal, en het gaat hem ook nogal makkelijk af. Toch wel iets te storend om te blijven negeren.

Verder kenmerkt de film zich in nogal slecht acteerwerk van de ouders. Strontvervelend waren die prestaties. Een ontzettend vervelende uitdrukking van Crewson en haar onzichtbare medeacteurs. Wood is dan wel weer best oké, maar sowieso acteren de kinderen hier een stuk beter dan de ouders. Ik neem het de cast ook niet volledig kwalijk, want de rollen die ze krijgen zijn veel te uitgekauwd en herhaald. Wellicht dat dit te negeren was als The Good Son een nostalgiefilm was, maar dan zag ik 'm toch echt veel te laat.

Het verloop is best vermakelijk, maar de spanning ontbreekt door eerdergenoemde redenen. Het komt nooit echt naturel over, eerder als een toneelstuk. Dat neemt niet weg dat The Good Son geen sterke momenten kent. Een aantal mooie plaatjes van de natuur, wat sfeervolle sequenties en een sterke finale. Dat soort momenten maken gelukkig wat van de kritiek goed, maar niet genoeg voor een beter cijfer dan een 2,0*.

The Good Son valt te doen als een simpele film waarbij je niet veel bij hoeft na te denken, want logica is ver te zoeken. Ik neem aan dat menig ouder wel snel weet dat er iets mis is met kinderen als Culkin wanneer ze dit soort wartaal uitslaan. Ik vond de scenes waarbij de twee jongens kattenkwaad uithalen een stuk beter dan de wat hardere momenten. Was ook te verwachten, maar niettemin een gemiste kans. Matig geheel.


avatar van John Milton

John Milton

  • 24226 berichten
  • 13390 stemmen

Eentje die ik vroeger altijd in de videotheek zag staan en wel benieuwd naar was, maar die me niet goed genoeg leek om mijn gelimiteerde fondsen aan te besteden. Meer dan dertig jaar later leek hij me nog steeds niet heel goed, maar is de nieuwsgierigheid naar deze early Elijah en Macaulay film wel toegenomen. Plus: ik heb een Creepy Kid subgenre te vullen, waarvan ik de meeste ècht goed lijkende titels al wel heb gezien...

Wood is voor mij wel duidelijk de betere acteur, terwijl hij toch de minder aantrekkelijke rol heeft, als Goody two shoes. Regisseur Joseph Ruben leerde ik als beginnend filmliefhebber een paar jaar nadat deze film uitkwam kennen als regisseur van best-degelijk-maar-zeker-niet-goed-films als Sleeping with the Enemy (1991) en Money Train (1995). Return to Paradise (1998) vond ik daar net weer iets bovenuit springen, maar met The Forgotten (2004) daalde Ruben voor mij weer naar zesjesniveau, waarna ik hem uit het oog verloor. Helaas is het matig geschreven en geacteerde The Good Son ook geen titel die eruit weet te springen. Nergens wil de film echt spannend of geloofwaardig worden, en het einde is behoorlijk over the top.. Leg dit eens naast een We Need to Talk About Kevin...

The Good Son heeft eigenlijk niet heel veel dat uitnodigt om hem 3 decennia later nog uit het stof te halen, op de twee bekende kindacteurs, en de leuke plaatjes van Maine na.

2,3*


avatar van teigertje

teigertje

  • 2948 berichten
  • 2076 stemmen

Deze thriller na lange tijd, weer eens opnieuw gezien.

Vroeger vond ik deze nog beter, maar het is nog steeds een goede en met vlagen spannende film.

Met een goed verhaal en een uitstekend spelende cast.

Heel leuk toen de nog jonge Macaulay Culkin wie kent hem niet, in deze film te zien, de wereld beroemde kind ster uit een van de beroemdste en beste kerst films Home Alone en Home Alone 2 lost in New York.

Maar deze keer in deze film, als een minder grappig en lief jongetje en natuurlijk Elijah Wood beide die eveneens een beroemd kind ster was, en nog steeds succesvol is.

Leuk deze twee voormalig kind sterren. in deze film te zien schitteren.

Ook leuk dat er een klein rolletje in zit, voor het echte zusje van Macaulay Culkin die in deze film, ook zijn zusje speelt.

Ook deze film is zeker meer dan de moeite waard nog steeds.

Van 4,5* naar 3,5*