• 15.735 nieuwsartikelen
  • 177.873 films
  • 12.196 series
  • 33.962 seizoenen
  • 646.802 acteurs
  • 198.940 gebruikers
  • 9.369.469 stemmen
Avatar
 
banner banner

Abigail (2024)

Horror / Thriller | 109 minuten
3,19 466 stemmen

Genre: Horror / Thriller

Speelduur: 109 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten / Ierland / Canada

Geregisseerd door: Matt Bettinelli-Olpin en Tyler Gillett

Met onder meer: Melissa Barrera, Dan Stevens en Alisha Weir

IMDb beoordeling: 6,5 (111.945)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 18 april 2024

Plot Abigail

"Children can be such monsters."

De jonge ballerina Abigail en dochter van een machtig onderwereldfiguur wordt door een groep criminelen ontvoerd en in een afgelegen herenhuis gevangen gehouden. Het meisje verbergt een gruwelijk geheim. Ze blijkt niet zo onschuldig te zijn als haar ontvoerders denken. Ze moeten nu zelf vechten voor hun leven...

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Jotil

Jotil (crew bioscoopreleases)

  • 2223 berichten
  • 426 stemmen

Vanaf 18 april 2024 in de bioscoop (Universal Pictures International Netherlands)


avatar van John Milton

John Milton

  • 24218 berichten
  • 13383 stemmen

Volgens mij wel een film die zichzelf niet te serieus neemt, à la Ready or Not van dezelfde makers.

Lekker ridicuul, maar met deze cast en een vermoedde speelduur van 90 minuten kan ik dit wel wegkijken!

@Fisico - Hoe kan ik zelf makkelijk zorgen dat iemand als Melissa Barrera een profile pic krijgt, wanneer ze bij de cast van een film hoort? Die status heeft ze inmiddels wel bereikt lijkt me.


avatar van mcdaktari

mcdaktari

  • 7263 berichten
  • 0 stemmen

Dit lijkt me gewoon een vermakelijk filmpje. Het zal geen heftige horrorfilm zijn maar net zoals Ready or Not. Met hier en daar een beetje humor verwacht ik. Denk wel dat het een aangenaam filmpje word dat zich zoals hier al gezegd werd niet al te serieus genomen moet worden.


avatar van schram101

schram101

  • 16683 berichten
  • 2293 stemmen

John Milton schreef:

@Fisico - Hoe kan ik zelf makkelijk zorgen dat iemand als Melissa Barrera een profile pic krijgt, wanneer ze bij de cast van een film hoort? Die status heeft ze inmiddels wel bereikt lijkt me.

Doe Angus Cloud dan ook gelijk even


avatar van Shinobi

Shinobi

  • 4305 berichten
  • 2550 stemmen

"Okay. What do we know about vampires?"

Buiten 'Scream' om heb ik met Matt Bettinelli-Olpin en Tyler Gillett nog niet echt positieve ervaringen gehad, maar dit is dan weer een leuke film te noemen.

De opzet is simpel gehouden; een groepje criminelen krijgt de opdracht om de jonge ballerina Abigail voor 24 uur te gijzelen in een afgelegen herenhuis. Zo gezegd, zo gedaan en makkelijk losgeld innen, maar dan blijkt dat het meisje een vampier is en breekt de boel los. Omdat ik het plot niet aandachtig had gelezen, was dat een welkome verrassing.

Op deze wijze volgt er een bloederig kat-en-muisspel tussen de ballerina vampier en de criminelen, met de nadruk op bloederig. De cast (R.I.P. Angus Cloud) mag er zeker zijn. Ondanks dat de personages niet veel achtergrond meekrijgen, weten de acteurs er wel mee te werken en ga je helemaal mee in de groepsdynamiek. Al had Joey wellicht iets beter uitgewerkt kunnen worden als hoofdpersonage.

Wanneer de eerste kill eenmaal valt, weet je dat je als liefhebber goed zit. Het is namelijk de opmaat naar lekker veel gory kills en gruwelijke scènes. Het is duidelijk te merken dat men nergens voor terugdeinst, alhoewel het soms wel erg over-the-top kan zijn. Daarbij moet gezegd worden dat Alisha Weir als vampier een schot in de roos is, omdat ze makkelijk kan schakelen tussen hulpeloos en eng. Om vooral haar ballerina skills niet te vergeten. Overigens kon ik ten opzichte van de vorige films van Bettinelli-Olpin en Gillett de zwarte humor ditmaal wel waarderen.

Al met al is 'Abigail' een vermakelijke horror geworden. Er worden geen baanbrekende dingen gedaan, maar dat hoeft ook niet altijd het geval te zijn.

3,5 Sterren.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87585 berichten
  • 12833 stemmen

Wat ik aan dit soort films niet begrijp is dat de film zelf tijdens het eerste derde redelijk mysterieus blijft over Abigail en welke richting het nu zal uitgaan ... terwijl trailers en ander promo materiaal er geen twijfel over laten bestaan dat het om een vampiermeisje gaat.


avatar van MosquitoSmasher

MosquitoSmasher

  • 743 berichten
  • 6 stemmen

Onderhond schreef:
Wat ik aan dit soort films niet begrijp is dat de film zelf tijdens het eerste derde redelijk mysterieus blijft over Abigail en welke richting het nu zal uitgaan ... terwijl trailers en ander promo materiaal er geen twijfel over laten bestaan dat het om een vampiermeisje gaat.


Ik had expres geen trailers gekeken en wist alleen dat het een horror was. Tot ik even op Facebook ging scrollen en zag ineens een ad staan van een of andere site die dus precies dat verklapte. Erg jammer. Want zoals jij ook al zegt, het duurt best even voordat we daar achter komen.

Verder een leuke film, heb me er prima mee vermaakt. Het is eigenlijk best jammer hoe weinig vampieren films er worden gemaakt de afgelopen jaren. We hadden Renfield, die was fun, maar ik heb moeite om nog andere te bedenken van de afgelopen jaren.


avatar van joolstein

joolstein

  • 10823 berichten
  • 8907 stemmen

MosquitoSmasher schreef:
Het is eigenlijk best jammer hoe weinig vampieren films er worden gemaakt de afgelopen jaren. We hadden Renfield, die was fun, maar ik heb moeite om nog andere te bedenken van de afgelopen jaren.


Zomaar een kleine greep uit de vampieren-films van afgelopen jaren;
Day Shift (2022)
Blood Red Sky (2021)
Wij Zijn Beesten (2023)
Vampire Humaniste Cherche Suicidaire Consentant (2023)
The Invitation (2022)
Black as Night (2021)
Morbius (2022)
El Conde (2023)
Bones and All (2022)


avatar van MosquitoSmasher

MosquitoSmasher

  • 743 berichten
  • 6 stemmen



Je hebt gelijk, ik zie het. En ik heb van dit lijstje genoeg gezien ook. I stand corrected.


avatar van Shadowed

Shadowed

  • 11345 berichten
  • 6677 stemmen

Regisseursduo Matt Bettinelli-Olpin en Tyler Gillett staken gezamenlijk hun medewerking met de Scream-reeks en krikken hun niveau weer omhoog met diens nieuwste horrorfilm. Abigail bevat een typerend geheel waarbij de boel om de zoveel tijd kantelt, zodat de onvoorspelbaarheid boven water blijft hangen. Jammerlijk is inderdaad dat de marketing van de film het inhoudelijke concept de das om doet, maar het zit de fun verder gelukkig niet in de weg. Bettinelli-Olpin en Gillett profiteren van een aantal uitstekende acteerprestaties, waartussen Melissa Barrera, Dan Stevens en Kevin Durand specifiek opvallen. Alisha Weir doet het ook bovengemiddeld, maar kijkt iets te vaak alsof ze (vergeef me de wat grove woordkeuze) stoned is. Angus Cloud is daarnaast tevens zeker op dreef, maar verlaat het toneel te vroeg om zich te kunnen meten met de overige namen. De horror komt opvallend bloederig uit de hoek, maar de spanningsopbouw daarentegen werkt wat minder. Nergens weet het gebeuren zich te ontpoppen tot een ware nagelbijter en sommige moorden zijn veel te onopvallend, maar uiteindelijk bleek Abigail een zeer onderhoudend popcornfilmpje te zijn. Absoluut geen spijt van mijn vroege bioscoopbezoek en de niet-veeleisende liefhebber zal hier hoogstwaarschijnlijk van smullen.


avatar van teigertje

teigertje

  • 2942 berichten
  • 2075 stemmen

Vandaag zojuist gezien op het grote witte doek.

De film begint vrij keurig en is spannend en het jonge meisje Alisha Weir die de hoofdrol vertolkt als Abigail is zeer sterk en overtuigend gespeeld.

En het ziet ernaar uit deze jonge actrice het ver gaat schoppen.

Want hoe ze speelt is veelbelovend.

Ook Melissa Barrera speelt steengoed.

De cast speelt heel goed.

En de film speelt veel af op dezelfde locatie maar dat doet deze film niet tekort.

Naarmate de film vordert wordt hij steeds spannender maar ook behoorlijk bloederig.

Ik beoordeel deze film in zijn genre, en dit is niet mijn favoriete genre.

Maar als genre voor de liefhebber is dit een zeer goede griezelige vampieren film.



avatar van Mr. Rock

Mr. Rock

  • 195 berichten
  • 474 stemmen

Vermakelijke film, niets meer of minder. Wel jammer dat de trailer al zoveel weggaf, waardoor er eigenlijk niets verrassends meer gebeurde in de film zelf.

De eerste helft zit er een goede spanningsopbouw in. Naar het einde toe ontaardt de film zoals veel horrors in wat flauwige bloed- en geweldsexplosies. Dat gaat iets te lang door; het laatste kwartier à twintig minuten had niet meer zo gehoeven.

Qua sfeer en visueel zit het allemaal wel goed. Het huis waar vrijwel alles zich afspeelt is lekker spooky. De cast doet het voor een film als deze naar behoren. Af en toe valt er ook nog wat te (glim)lachen, al kon ik de schaterpartijen die ik regelmatig om me heen hoorde in de zaal niet helemaal plaatsen.


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4082 stemmen

Ik ben met een frisse blik de film in gegaan. Ik heb geen trailer gekeken en zelfs het plot heb ik niet gelezen.
Om dan zo de film in te gaan is lekker. De eerste 45 Minuten wordt de spanning goed opgebouwd en gaat de film bij vlagen onder je huid zitten. Afgewisseld met wat humoristische momenten die de spanning wat drukken en je hebt een erg vermakelijke film, vooral omdat je geen idee hebt welke kant de film opgaat (handig dus als ik hier lees over de spoilers in de trailer). Wanneer het eenmaal duidelijk is verrast de film niet echt meer en is het een plichtmatige, maar erg luchtige en vol lichamen die exploderen..

De makers kunnen het maar beter hierbij houden dan bij die uitgemolken Scream franchise.


avatar van Timk

Timk

  • 176 berichten
  • 1132 stemmen

Het begon te regenen op Koningsdag, zat vlak bij een Pathe, dan maar kijken wat er in de Bioscoop draait. Wist helemaal niets van deze film, de medewerker zei alleen, volgens mij is het Horror. Ach waarom ook niet ... Maar WAUW wat een leuke verassing was dit zeg, vooral juist als je nog niets weet. Zeer vermakelijk, zo mogen er meer gemaakt worden.


avatar van El ralpho

El ralpho

  • 1479 berichten
  • 1090 stemmen

Don’t come closer tiny dancer

Bijzonder versassend om te zien hoe goed deze film over het algemeen lijkt te scoren bij het publiek. Ik vond hier namelijk vrij weinig aan. Ik had namelijk op iets in de absurde stijl van Evil Dead Rise gehoopt, maar Abigail voelt veel inspiratielozer aan. Dit is ondanks de vele plot twisten die de regisseur erin probeert te proppen maar die geen van allen een indruk op mij wisten te maken. Er ontbreekt namelijk emotionele impact, diepgang in de personages, echte horror omdat het vampier meisje nooit echt angstaanjagend weet te worden en een goede sfeer.

Het geheel voelde voor mij aan als een snel in elkaar gedraaide Netflix productie, die in de basis een goed concept betreft, maar waarbij nooit voldoende aandacht is besteed aan een goede uitwerking van het verhaal. De nietszeggende personages worden op zich aardig vertolkt door de cast, maar wekken weinig sympathie op door de onlogische en ondoordachte keuzes die ze maken. Ik had langere tijd de hoop dat het tij nog wel zou keren en het verhaal beter zou worden, maar hier blijft het verhaal te oppervlakkig door. Mede hierdoor maakten de momenten die mij zouden moeten verrassen ook geen indruk op mij. Ze waren ook vaak ongeloofwaardig zoals Abigail die samen wilde gaan werken en een personage die zich maar al te gewillig wilde laten bijten. Yeah right...

Helaas heb ik mijn bioscoopbezoek behoorlijk als uitzitten moeten ervaren en vond ik dit mijn tijd en geld niet waard. Zo nu en dan is er een release waarvan ik de positieve kritieken echt niet begrijp, en Abigail is er daar een van. Superslecht wordt het allemaal niet, maar op alle vlakken valt te spreken van extreme middelmatigheid.

2,5*


avatar van Dawg

Dawg

  • 5 berichten
  • 2 stemmen

Gisteravond wezen kijken. Vond m niet al te best qua verhaal, acteerprestaties en de afschuwelijke filmmuziek (orkest). Het laatste gedeelte redt de rest een beetje. Weinig spanning. Voor tieners misschien leuk.


avatar van Hejira

Hejira

  • 77 berichten
  • 102 stemmen

Ik had gelukkig alle trailers vermeden (gewoon geen horrortrailers meer kijken, doe het niet, het helpt!) dus ik heb gewoon flink zitten genieten van een ontzettend vermakelijke, wilde rit.

Sterke cast, strak verhaal, van begin to eind goed op dreef...en geweldige gore.


avatar van amenmalek

amenmalek

  • 340 berichten
  • 509 stemmen

Ik vind dit heel leuk. Ik wil een Abigail nu.


avatar van mcdaktari

mcdaktari

  • 7263 berichten
  • 0 stemmen

Toch een leukere film dan ik verwacht had. Alisha Weir, die Abigail speelt, is de jongste actrice van de film maar wel de beste. Echt een talent. Ze acteert heel goed voor een meisje van 14 jaar. Ik zag nou net ook dat "Ready or Not" van dezelfde regisseurs is. Wel toevallig want ik dacht al dat het zo'n soort horrorfilm zou zijn toen ik een tijd geleden de trailer zag, en nu blijkt het van dezelfde makers. Maar "Abigail" vind ik de beste film die ze tot nog toe gemaakt hebben. Echt een aangename verrassing die me vanaf het begin tot het einde goed vermaakt heeft.


avatar van Fortune

Fortune

  • 4308 berichten
  • 2769 stemmen

Leuke film.

Ik heb geen trailer gekeken en kijk geen trailers en als je trailers kijkt dan moet je even nadenken over de beslissingen die je maakt in je leven want er gaat iets toch niet helemaal goed.

Goede combinatie van misdaad, horror en komedie moet ik zeggen. Heb toch ook regelmatig moeten lachen. Ik moest ook lachen om Kevin Durand die er in mijn ogen uitziet als een hele gespierde Elon Musk. Dus in mijn ogen vermaak van begin tot eind, al was het einde een beetje over de top. Maar plezerig kijkvoer hoe dan ook. Aanrader.


avatar van Erikb99

Erikb99

  • 290 berichten
  • 299 stemmen

En wat vond ik er nou van:

Wat ik erg jammer vond is dat alles al bekend is door de trailer over wie of wat “Abigail” is, was veel spannender geweest als dat in de loop van de film bekend zou worden. De ontvoerders van “Abigail” die fantastisch wordt neergezet door Alisha Weir zitten vast in een grote villa met haar. Tja en dan beginnen de spelletjes die “Abigail” speelt met hun. “I Love To Play With My Food” is dan ook één van haar quotes. Verder zitten er dan ook niet echte verrassingen in het verhaal, dat wat een twist zou moeten zijn zie je mijlen van tevoren aankomen. Natuurlijk komt er de nodige gore in voor, wat ook niet anders kan. De actie zit goed in elkaar en Alisha Weir als “Abigail” doet dit perfect. Helaas wordt het niet echt spannend en met de schrik effecten valt het reuze mee. Aanrader? Jawel, heb mij bijzonder goed ermee vermaakt. En Alisha Weir steelt de show.


avatar van Master Blaster

Master Blaster

  • 747 berichten
  • 1639 stemmen

Wat een leuke film om naar te kijken

Niet te serieus en met wat humor

Het idee van het einde vond ik wel wat minder

4*


avatar van Film Pegasus

Film Pegasus (moderator films)

  • 31144 berichten
  • 5447 stemmen

Een horrorfilm volgens het boekje, al kan het de aanloop naar de ontknoping langer volhouden dan de gemiddelde horrorfilm uit het genre. Een kleurrijke cast, maar niemand echt memorabel. De setting doet veel goed en de vilain is weer wat anders. Op zich dus niet zo bijzonder, maar de aankleding valt goed mee en de film duurt niet te lang. Liefhebbers van het genre zullen hier wel van houden.


avatar van lang pee

lang pee

  • 3203 berichten
  • 1387 stemmen

Er staat toch horror thriller, maar als dit niet bedoeld is als halve komedie vind ik het nog erger. Dit vond ik absoluut maar niks, het mooiste van de film was natuurlijk Barrera, voor de rest een film die snel vergeten zal worden. De vrouw is fan van horrors, maar ze viel in slaap, zo slecht vond ze het...


avatar van james_cameron

james_cameron

  • 6980 berichten
  • 9775 stemmen

Na twee redelijke maar vrij ingetogen Scream-films is het regisserende duo Radio Silence terug op niveau met dit aanstekelijke splatter-festijn, dat duidelijk in de lijn ligt van hun eerdere Ready Or Not. Hoe minder je van de plot weet hoe beter, maar ook met enige voorkennis is dit genieten. Leuk plot met veel verrassingen, grappige personages (vooral Dan Stevens gaat volledig los hier) en veel bloed. Heel veel.


avatar van Theunissen

Theunissen

  • 12266 berichten
  • 5513 stemmen

"Joey? I'm sorry about what's gonna happen to you."

"Abigail" is van de makers van de Horror / Komedie film "Ready or Not (2019)" en die vond ik vies tegenvallen. Deze film is gelukkig veel beter, maar duurt naar mijn mening wel iets te lang (had eigenlijk 15 minuten korter moeten zijn) en bevat eigenlijk ook iets te veel clichés, zoals vrijwel de gehele cast die uit stereotype personages bestaat.

Een groep zogenaamde criminelen ontvoert de 12-jarige ballerina Abigail (Alisha Weir), die de dochter is van een machtig figuur, te weten Kristof Lazaar (Matthew Goode), in de onderwereld. Ze hoeven alleen nog maar van hun opdrachtgever Lambert (Giancarlo Esposito) een nacht in een afgelegen landhuis op het meisje te passen en dan ontvangen ze 50 miljoen dollar. Maar als de ontvoerders één voor één wegvallen, komen ze er tot hun grote schrik achter dat ze opgesloten zitten met een wel heel bijzonder meisje.

Als je niet van Tchaikovsky’s muziek voor "Het Zwanenmeer" houdt, dan komt het in Abigail wellicht snel je oren uit. De muziek wordt namelijk niet alleen gebruikt tijdens de opening, maar bij elke ballet scène in de film (en dat zijn er best veel) en dat getuigt van een gebrek aan fantasie. Het kwam bij mij op een gegeven moment ook de oren uit.

De film opent in de avond met een lege schouwburg, waarin de jonge tiener Abigail repeteert in een tutu (oftewel een balletkostuum) en pointes (oftewel balletspitsschoenen). Abigail vertrekt daarna in een luxe auto met een chauffeur en komt alleen thuis in een statig landhuis dat er eeuwenoud uitziet. Het lijkt een routine. Maar haar rust wordt snel verstoord door een groep van zes criminelen die haar ontvoeren (geven haar ook een spuit) en meenemen naar een afgelegen oud landhuis. De zes moeten daar van hun opdrachtgever Lambert Abigail 24 uur bewaken, tot haar vader Kristof Lazaar losgeld betaalt.

Ze mogen hun eigen naam niet gebruiken en krijgen daarom van Lambert bijnamen om hun identiteit te bewaren, te weten Frank (Dan Stevens) als het sarcastische groot lawaai, Dean (Angus Cloud in zijn laatste rol) als de ruwe bolster, Sammy (Kathryn Newton) als de luchtige techexpert, Peter (Kevin Durand) als de de gespierde nitwit, Rickles (William Catlett) als de de koele militair en Joey (Melissa Barrera) als de slimste en het geweten van de groep en ze heeft meteen een zwak voor Abigail voor ze de waarheid kent. Ze nemen zich voor om de avond geruisloos te laten verlopen, waarbij Joey zich zal ontfermen over Abigail en ze is ook de enige die met haar mag praten. Alleen zijn er een paar addertjes onder het gras, waaronder Abigail zelf!

De criminelen worden namelijk opgesloten (zitten dus als ratten in de val) in het landhuis, wanneer ze in de gaten krijgen dat er iets niet pluis is als Dean op onverklaarbare wijze onthoofd wordt aangetroffen na circa 38 minuten. Wanneer ook Rickles op onverklaarbare wijze dood wordt aangetroffen, duikt er een mythe rond Abigails vader op die hen allemaal in gevaar brengt. Ze willen dan het liefst vluchten (wat niet meer kan) en ze vertrouwen elkaar ook niet meer. Toch zullen ze moeten samenwerken om te overleven. Zeker wanneer blijkt (na circa 50 minuten) dat het Abigail is die het op hen gemunt heeft. Het meisje is namelijk een vampier (met een bek vol vlijmscherpe tandjes) en ze neemt haar tijd om met haar eten te spelen

De film verandert daarna ook van een Misdaad / Thriller film naar een Horror film (zoals regisseur Robert Rodriguez dat ook destijds in 1996 deed met de Horror / Misdaad film "From Dusk till Dawn"), waarin scènes vol bloed en gore aanwezig zijn (met ook nog eens goede speciale effecten). En ook zitten er dan verschillende wendingen in, die o.a. betrekking hebben op Sammy (die wordt gebeten door Abigail, waarna Abigail haar lichaam overneemt), Lambert (die ook een vampier blijkt te zijn), Peter (wordt door Lambert een sterke vampier), Abigail (die Joey begint te helpen) en Kristof Lazaar (die in de laatste paar minuten nog eventjes opduikt).

Het vlotte tempo (eindelijk) zorgt er dan ook voor dat je aan de buis gekluisterd zit, terwijl de spannende en bloederige fragmenten worden afgewisseld met humor en muziek en met dat laatste bedoel ik dan niet het "Het Zwanenmeer" van Tchaikovsky’s, maar o.a. de Amerikaanse Doom- en Heavymetalband "Danzig" met het nummer "Blood and Tears". De stem van zanger Glenn Danzig herken je ook meteen.

De stereotype personages krijgen weinig diepgang (je krijgt op een gegeven moment wel hun echte namen te weten en wat ze waren voordat ze criminelen werden, zo was Frank een politieagent, Sammy een rijkeluismeisje dat enkel voor de kick misdaden pleegt en Joey een junkie) en worden net genoeg uitgewerkt zodat je ze kunt identificeren, maar ze dienen uiteindelijk vooral als voer voor de tanden van Abigail, die minder onschuldig is dan dat ze lijkt (ze blijkt ook niet 12 jaar te zien en heeft iedereen in de val gelokt en zelfs haar ontvoering heeft ze in scène gezet). Op dat vlak krijg je waar voor je geld, want op heerlijk overdreven wijze worden er liters bloed verspild en dat alles met een knipoog naar de kijker. En ook het einde wast best aardig.

Maar niet alles is rozengeur en maneschijn in deze film, want zo duurt de opbouw eigenlijk iets te lang, Zitten er misschien iets te veel wendingen in en ook zitten er behoorlijk veel clichés in. Een schurk (in dit geval Frank) die een potentieel slachtoffer benadert (in dit geval Abigail) met de woorden "Well, well, well. Look who came to join the party." is zeer clichématig en wil ik eigenlijk ook niet meer horen en ook de afgezaagde sfeergeluiden die spannende momenten begeleiden zorgen inmiddels voor kromme tenen.

Ook de stereotype criminelen zijn behoorlijk clichématig, zo is Peter (Kevin Durand) een domme botte kracht en lijkt chauffeur Dean (Angus Cloud) steeds stoned te zijn, en je weet al vrij snel wie het gaat overleven en wie er als eersten omkomen.

Maar de jonge Alisha Weir eist alle aandacht op als de jonge ballerina Abigail en ze weet perfect de balans te vinden tussen het schattige meisje en de verknipte vampier. Het is bewonderenswaardig hoe ze binnen bepaalde scènes moeiteloos overschakelt van onschuldig naar sadistisch. Ze is iemand die met haar prooi speelt (voornamelijk via ballet scènes) voordat ze de genadeklap uitdeelt. Ze speelt de rol van Abigail echt fenomenaal en dat belooft veel goeds voor de toekomst. En verder deden de rondborstige Melissa Barrera en Dan Stevens het ook nog goed en Kevin Durand zorgt voornamelijk voor de humor.

"Abigail" is in een vermakelijke Horror / Thriller / Komedie film met schoonheidsfoutjes. Maar de potentie van het concept wordt volledig benut, waardoor je een film krijgt die simpelweg aan de verwachtingen voldoet. Ik wil de film eigenlijk 3,0* geven, maar vanwege Alisha Weir doe ik er nog 0,5* bij, dus in totaal 3,5*.


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

Ach, heb me er best mee vermaakt maar na het eerste uur heb je eigenlijk alles wel gezien en het beste gehad. Geinig idee, jammer dat de twist al zelfs hier in de plotbeschrijving staat want het was leuker geweest als je dit niet had geweten. De jonge hoofdrolspeelster doet het overtuigend en de gore mag er ook wezen, maar ik vond het tweede deel van de film wat rommelig en niet altijd nog even boeiend. Het kat-en-muis spel van eerder vond ik toch sterker. Maar fijn dat dit soort gore filmpjes nog worden gemaakt hoor.

3* (zit richting de 3,5* maar net niet)


avatar van mrklm

mrklm

  • 11374 berichten
  • 9897 stemmen

Zes huurlingen die elkaar niet kennen werken onder pseudoniemen mee aan de ontvoering van Abigail [Alisha Weir] in ruil voor een deel van de miljoenen losgeld die ze voor haar verwachten te krijgen. “Joey” [Melissa Barrera] is als enige aangewezen om Abigail in het gareel te houden. Maar dit schattig ogende meisje blijkt niet zo onschuldig als ze lijkt, zo blijkt wanneer ze haar eerste dreigement uit. En wanneer een van de huurlingen op gruwelijke wijze wordt vermoord, komen de vijf overgebleven voor een mysterie en een duivels dilemma te staan. Kunnen ze elkaar vertrouwen? Heeft opdrachtgever “Lambert” [Giancarlo Esposito] ze erin geluisd? Begint als een variant op Reservoir Dogs, maar ontpopt zich tot (voor de liefhebbers) een aangenaam bloedbad vol gitzwarte humor en briljant spel van de 14-jarige Weir (Mathilda The Musical, Wicked Little Letters). Liefhebbers van splatter en zwarte humor komen hier volop aan hun trekken.


avatar van UmbraVitae

UmbraVitae

  • 4313 berichten
  • 4021 stemmen

Lekker vampierenfilmpje, minder traditioneel gebracht wat pluspunt was. 8/10