• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.513 films
  • 12.241 series
  • 34.027 seizoenen
  • 647.800 acteurs
  • 199.139 gebruikers
  • 9.379.662 stemmen
Avatar
 
banner banner

Barbarian (2022)

Horror / Thriller | 102 minuten
3,23 807 stemmen

Genre: Horror / Thriller

Speelduur: 102 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Zach Cregger

Met onder meer: Georgina Campbell, Bill Skarsgård en Justin Long

IMDb beoordeling: 7,0 (254.106)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 3 november 2022

Plot Barbarian

"Some stay for a night. Some stay for a week. Some never leave."

De jonge Tess komt in een dorp aan waar haar een sollicitatiegesprek te wachten staat. Laat op de avond is ze op de Airbnb waar haar huurhuis per ongeluk dubbel geboekt werd. De vrouw zal haar verblijf moeten delen met een onbekende man. Kan ze hem vertrouwen?

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:

28 oktober horror night bij Pathé Groningen en dan draait deze film. Gelijk gereserveerd. Ben benieuwd!


avatar van maurice32

maurice32

  • 1194 berichten
  • 1681 stemmen

Shinobi schreef:

Voor de mensen met HBO Max en een VPN: vanaf 25 oktober te zien.

Ik denk dat ik zelf een weekje langer ga wachten, want dit lijkt mij een heerlijke film voor in de bios.

25 oktober lekker kijken, lijkt me echt goed.


avatar van maurice32

maurice32

  • 1194 berichten
  • 1681 stemmen

Het hoge gemiddelde begrijp ik niet, niks bijzonders aan de film .

Kijkt wel goed weg , maar meer ook niet.

Kleine 3 sterren.


avatar van filmfreak25

filmfreak25

  • 110 berichten
  • 1402 stemmen

Leuke, onderhoudende film.

Net gepindakaast

Vond hem wel wat over-hyped, maar das mijn mening.


avatar van mobistar

mobistar

  • 76 berichten
  • 168 stemmen

Deze film gezien zonder vooraf trailers of reviews te hebben gecheckt en heb zeker het eerste half uur in spanning gekeken. Goed uitgangspunt, logische opbouw en goed acteerwerk. Maar dan komen er twists en andere personages in het verhaal die de spanning en de vaart eruit halen. Jammer!
Hoe dan ook, deze film kijkt lekker weg, zeker de moeite waard, maar toch ook lichtjes teleurgesteld omwille van die paar uitschuivers.


avatar van Esteban

Esteban

  • 3606 berichten
  • 1826 stemmen

Nu beschikbaar op Disney+ in België.


avatar van Johan M

Johan M

  • 13 berichten
  • 404 stemmen

Deze even gekeesd.

Misschien kijk ik wel teveel horror movies... spanning was er hier en daar wel een beetje, maar toch hadden ze dit verhaal veel beter kunnen uitgewerkt hebben... 2 sterren is maximum dat deze prent imo verdient...


avatar van Corran

Corran

  • 369 berichten
  • 388 stemmen

Ik vond de film wel okay. Ik lees overal dat het één van de beste horrorfilms van het jaar is, maar daarvoor ontspoorde het iets te veel naar het slot toe (binnen de logica van het verhaal vond ik het enigszins overdreven dat "Mother" plots dermate sterk is dat ze gewoon armen afrukt. En die random zwerver die gewoon van alles de hoogte is en het even komt uitleggen aan de hoofdrolspelers, is ook wel wat geforceerd). Het leuke van de film is dat er (uiteraard) wel wat twists in zitten en dat je nooit echt weet waar het heengaat, wat tegenwoordig al verfrissend is.

Die minpuntjes in mijn spoiler zijn gelukkig niet héél storend, maar wel jammer aangezien het voor de rest wel een toppertje zou zijn.


avatar van joolstein

joolstein

  • 10841 berichten
  • 8942 stemmen

Op en top vermakelijke horror in drie hoofdstukken! In het eerste deel zie je Tess en Keith (Bill Skarsgård, Pennywise uit IT) elkaar ontmoeten in een per ongeluk dubbel geboekte Airbnb in Brightmoor, Detroit. Dan wordt de televisieregisseur en eikel eerste klas 'AJ' (een personage 'om liefdevol te haten') geïntroduceerd, om vervolgens in een flashback naar jaren eerder (inclusief een ander formaat) Richard Brake nog even te zien. Dit alles wordt samengevoegd tot een heerlijke losgeslagen kijkervaring. Regisseur Zach Cregger creëert vakkundig een onvoorspelbaarheid door af te zien van de traditionele verhalende structuur. Het is slim geschreven, goed gemaakt en heeft een cast die het fantastische doet! Maar wat nog belangrijker is, het heeft gewelddadige en bloedige horror! Zo zie ik ze als horror-fan maar al te graag!


avatar van joolstein

joolstein

  • 10841 berichten
  • 8942 stemmen

_O^

De jonge Tess komt in een dorp aan waar haar een sollicitatiegesprek te wachten staat.

Hahaha nooit geweten dat Detroit een dorp was...?


avatar van UmbraVitae

UmbraVitae

  • 4337 berichten
  • 4045 stemmen

Uiterst vermakelijke horrorfilm, verdeeld in soort van 3 hoofdstukken, maar echt top uitgewerkt. Echt een vd betere horrorfilms van dit jaar en dat op Disney+ De cast is net als de film van een uitmuntend niveau. Ook heerst er lekker creepy sfeertje en is er ook nog vunzigheid en gore, top! 9/10.


avatar van mcdaktari

mcdaktari

  • 7318 berichten
  • 0 stemmen

Dit zijn de horrorfilms die ik graag zie. De spanning zit er eigenlijk meteen vanaf het begin in. Wat ik mooi vind is dat je eigenlijk geen flauw idee hebt waar het naartoe gaat. Ben het wel met umbra eens dat dit één van de betere horrorfilms van het jaar is, zo niet de beste. En zeker qua spanning.


avatar van UmbraVitae

UmbraVitae

  • 4337 berichten
  • 4045 stemmen

En toch ook het melden waard, dat de regisseur Zach Cregger mij vrij onbekend was, blijkbaar vooral een acteur is, maar ook als acteur, voor mij echt redelijk onbekend is. En dit dan als 2de film afleveren als regisseur, dikke pluim.


avatar van bakuratje

bakuratje

  • 58 berichten
  • 3330 stemmen

Wat mij betreft de horror van het jaar. Enorm spannend, vooral het eerste gedeelte van de film. Heeft alle elementen wat een horror film moet bevatten. Dikke 4,5*


avatar van Hejira

Hejira

  • 77 berichten
  • 102 stemmen

Wat een heerlijke rollercoaster was dit. De 1e 20 minuten zat ik te vloeken naar t scherm omdat het allemaal zo voorspelbaar leek, domme beslissingen etc. Die beslissingen waren alsnog dom, maar de kettingreactie aan gebeurtenissen had ik nooit kunnen voorspellen. Af en toe enorm gelachen ook. Heerlijk zo'n ouderwetse horror die zichzelf niet serieus neemt, en toch eng kan zijn.
Had wel wat meer gore willen zien, die laatste scene dat die kelderheks Justin Long's hoofd uiteen splijt, dat wil je toch gewoon in volle glorie zien en niet suggestief. Dat vond ik wel jammer.


avatar van Master Blaster

Master Blaster

  • 747 berichten
  • 1639 stemmen

Kijkt aardig weg maar zo bijzonder is het niet

3* vanwege de goede opbouw


Dit was het dan? Man, dan had ik er toch veel meer verwacht na al die positieve berichten.

Absoluut niet slecht, maar ook helemaal niet eng, ook echt spannend ook niet helaas. Ik had expres niets van de film gekeken, geen trailers, alleen de poster/artwork gezien. Tja, dan ga je automatisch toch van iets uit en op het eerste gezicht lijkt dat ook zo, tot de....twist,i guess? Sowieso weer typische horror clichés waar ik nogal klaar mee ben.

De vrouw komt erachter dat er een verborgen kamer is. Op geen enkel moment gaat het in haar kop rond dat die jongeman er allemaal achter kan zitten. Als kijker denk je op dit moment namelijk nog steeds dat hij echt wel de boosdoener blijkt te zijn. Maar goed, hij red haar uit de kelder en hij besluit ook even te gaan kijken daar.

De vrouw hoort hem na een tijdje niet meer, dus ze gaat de kelder toch maar in, gelukkig weet ze op tijd de deur te halen en deze te blokkeren, dat was nice. Ze kan de man in de geheime kamer niet vinden, dus besluit ze nog dieper die trap af te gaan. Ten eerste, why the fuck ging die dude in zijn eentje naar beneden? Hou het gewoon bij die kamer die al messed up genoeg is. En waarom gaat die vrouw niet gewoon hulp halen? Welnee, nog dieper die totaal niet enge kelder in.

Maar goed, ik snap het wel, het blijft een film. Ik bleef nog steeds denken dat die dude een valstrik voor haar had gezet, maar uiteindelijk bleek het om een soort "creature" te gaan en toen die scene kwam kon ik niet anders dan denken "heh, jammer. Het is weer zoiets."

De flashback vond ik nog wel leuk gedaan op zich. Komt er dus op neer dat die man vrouwen kidnapt naar zijn huis en daar babies maakt met ze, oftewel gewoon keiharde verkrachtingen. Echter, waar zijn al die vele andere "familieleden" gebleven dan? We zien alleen een moeder die qua look en formaat niet bepaald mens meer is, en die smerige kidnapper/verkrachter.


X blijft mijn favoriete horror van dit jaar, die vond ik echt tof. Deze komt daarna, want de rest aan horror was heel erg matigjes in de bioscoop. Nog sowieso iets van drie horror films te gaan dit jaar nog.


avatar van james_cameron

james_cameron

  • 7013 berichten
  • 9796 stemmen

Zorgvuldig opgebouwde, spannende horrorfilm die helaas een beetje wegzakt in het laatste half uur. Dan moet er blijkbaar toch nog even met de botte bijl worden gehakt, met averechts effect. Jammer, want tot die tijd heeft de film heel wat te bieden. Goed gespeeld, mooi in beeld gebracht en vernuftig gemonteerd. Hier had nog wel wat meer ingezeten, als men de sfeer van het eerste uur had kunnen vasthouden.


avatar van Moviegooner

Moviegooner

  • 215 berichten
  • 1094 stemmen

Filmtrailers; hoe zonde is dat de meeste trailers zoveel weggeven. Soms kun je er gewoon niet om heen zoals in de bioscoop. Wat ben ik blij dat ik de trailer van Babarian heb gemist. Het is belangrijk dat je zo weinig mogelijk over de film weet. Enige wat je moet weten is dat een jonge vrouw naar Detroit is gereden voor een sollicitatie gesprek. Ze overnacht bij huurhuis dat is uitgeleend. Aangekomen komt ze erachter dat het dubbel-geboekt is. De vrouw zal haar verblijf moeten delen met een onbekende man.

Wie de show steelt in de film is de schrijver en regisseur Zach Cregger. Hij weet echt een zenuwslopende thriller-horror te maken. Hij laat de kijker locaties zien die in eerste instantie niet opvallen maar later tot leven komen. Maar het onbekende is ook erg aanwezig. Hij laat je niet alles zien maar hij laat je denken en dat is heel sterk. Tegenwoordig kunnen Hollywood horror films dat niet Dan is het of te veel schrik momenten in een deel van de film of teveel expositie en daardoor het tempo uit de film word gehaald/ of de personage vertelt ons iets wat we al weten.

Baberian is zo'n horror film die hoop geeft maar dat moet vaker gebeuren, en niet weer een paar jaar moeten wachten voor de volgende geweldige Amerikaanse horror.


Net uit de bioscoop gekomen en nu ff bij komen van de "Film".

Wat een ruk film is dat

Ongelooflijk..... in de eerste 45 minuten ging hij lekker, maar wat er dan op je netvlies wordt geprojecteerd is echt bagger . Om sommige stukken werd er gelachen, ondanks dat niet de bedoeling hoorde te zijn . Nee zonde van ons geld .

Het is een gilller, maar wel van het huilen.


avatar van knusse stoel

knusse stoel

  • 3288 berichten
  • 4326 stemmen

Even opstarten bij het begin maar daarna gaat het verhaal goed los, in elk geval vonden wij dit een redelijk boeiende en spannende film met een paar foutjes in het script.

Wat wij als foutjes zagen: "het abrupte einde van de film en zoals sommigen eerder constateerden, het ontbreken van de "Barbarian-familie", we zien er 2 en dat is het gehele stadsdeel? Oh ja, er is nog eentje maar die woont er gewoon in de vuurtoren en is geen familielid . En deze zei tegen Tess: "buiten de vrouw zijn er nog ergere verschrikkingen"! Hebben we niet gezien, foutje van de regisseur of schrijver? En hoe zat het eigenlijk met die dubbele boeking? Wij kunnen maar niet geloven dat de "Barbarian-familie" dat geregeld heeft.

Acteur Bill Skarsgård begint ons als acteur steeds vaker positief op te vallen en ook in deze film komt hij overtuigend over! Is trouwens van Zweedse origine.

Een fraaie 7 als waardering.


avatar van lang pee

lang pee

  • 3252 berichten
  • 1415 stemmen

Door de zeer goede kritieken had ik hier wel meer van verwacht, maar was toch een aangenaam kijkstuk en het acteren was ook niet verkeerd. En het was eens iets anders dan geesten die uit een muur komen, mijn oordeel is gewoon best ok.......


avatar van mcdaktari

mcdaktari

  • 7318 berichten
  • 0 stemmen

knusse stoel schreef:
Even opstarten bij het begin maar daarna gaat het verhaal goed los, in elk geval vonden wij dit een redelijk boeiende en spannende film met een paar foutjes in het script.

Wat wij als foutjes zagen: "het abrupte einde van de film en zoals sommigen eerder constateerden, het ontbreken van de "Barbarian-familie", we zien er 2 en dat is het gehele stadsdeel? Oh ja, er is nog eentje maar die woont er gewoon in de vuurtoren en is geen familielid . En deze zei tegen Tess: "buiten de vrouw zijn er nog ergere verschrikkingen"! Hebben we niet gezien, foutje van de regisseur of schrijver? En hoe zat het eigenlijk met die dubbele boeking? Wij geloven niet dat de "Barbarian-familie" dat geregeld heeft.

Acteur Bill Skarsgård begint ons als acteur steeds vaker positief op te vallen en ook in deze film komt hij overtuigend over! Is trouwens van Zweedse origine.

Een fraaie 7 als waardering.

Ja inderdaad dat ben ik met je eens wat die dubbele boeking betreft. Als die zgn Barbarian familie meerdere vrouwen had gelokt om zwanger te maken, wat doet Keith als man er dan? En volgens de echte verhuurder waren er geen boekingen gemaakt, dus dat klopt dan niet helemaal. Maar ondanks dat heb ik me meer dan goed vermaakt en ik blijf er bij dat ik het nog steeds één van de beste horrorfilms van het jaar blijf vinden.


avatar van schumacher

schumacher

  • 4581 berichten
  • 4282 stemmen

Niet mijn ding.

Vond het maar saai allemaal.

Paar kleine dingetjes die nog oke waren maar njah.


avatar van Debo

Debo

  • 268 berichten
  • 456 stemmen

13 in een dozijn filmpje, niets nieuws, niet spannend, niet eng, helemaal niets. Waste of time for me.


avatar van Film Pegasus

Film Pegasus (moderator films)

  • 31155 berichten
  • 5452 stemmen

Barbarian doet op zich niet veel nieuws, maar het zit best wel goed. De film kan de spanning in het begin vrij lang vasthouden voor je wat door hebt hoe het in elkaar zit en de verder afwikkeling volgt. Georgina Campbell is best wel leuk, Bill Skarsgard doet het ook goed en Justin Long is geboren voor dit soort rollen. Het blijft een B-filmpje, maar sfeer en aankleding is goed gedaan zodat het toch de moeite wordt.


avatar van schumacher

schumacher

  • 4581 berichten
  • 4282 stemmen

Debo schreef:

13 in een dozijn filmpje, niets nieuws, niet spannend, niet eng, helemaal niets. Waste of time for me.

Ik vond het ook niet tot nauwelijks spannend.

Iedereen vond het begin goed maar ik vond het pokkesaai het begin.

Pas in dat gat was er eens ietske maar zelfs dat deed me nog niet veel.


avatar van Actarus

Actarus

  • 502 berichten
  • 2284 stemmen

Deze film kent een heerlijke spanningsopbouw. Wat voor ene misschien saai is, werkt voor mij fantastisch. Het laat je continu denken, goede acteurs, de creepy muziek, de soms lekkere camerabewegingen...en dat voor iets dat lijkt op een B-film, knap hoor! Jammer genoeg ging ie voor mij bij het laatste deel wat uit de bocht, dat kon stukken beter met het uitgangspunt voor ogen....toch leuk filmpje!


avatar van mrkos

mrkos

  • 1034 berichten
  • 1808 stemmen

Barbarian

Na vele lovende reviews op het internet was ik heel erg benieuwd naar deze film. Sommige mensen noemde het de beste horror van dit jaar, dus dat belooft wat. Helaas kon de film het voor mij niet helemaal waar maken.

Na de introductie van Tess en Keith begint de film sterk. De spanning wordt goed opgebouwd naarmate we dieper in de gangen van de kelder komen. Wie of wat leeft er in de tunnels? En poef, zodra we haar zien wordt er een nieuwe hoofdpersoon geïntroduceerd genaamd AJ, weg spanning. AJ, die echt een lul is vergeleken met de sympathieke Tess en Keith, belandt uiteindelijk ook in de tunnels en dan krijgen we meer over 'mama'' te weten.

In de 3e helft van de film, wanneer AJ en Tess vluchten voor haar, is de spanning er eigenlijk wel helemaal uit voor mij. Ik was blij dat uiteindelijk AJ het niet overleeft heeft en wonder boven wonder Tess een kogel en een val van een watertoren wel overleeft heeft.

Wat MosquitoSmasher in zijn spoilers zegt dacht ik ook. Ik dacht eerst dat Keith erachter zou zitten en dat het allemaal een valstrik was om haar naar die kamer te lokken. Dat leek allemaal wel heel makkelijk te gaan, want ze wilde eerder nog beslist niet mee met hem. En dat blijft jammer in dit soort horrorfilms. De keuzes die soms gemaakt worden door de hoofdpersonen staan toch wel vaak ter discussie. En waar waren die andere baby's? Leefden die eerst in de hondenkooien?

Al met al was het zeker geen slechte horrorfilm er zaten een paar goede schrikmomenten in en hier en daar werd het best spannend, ook dankzij goed camerawerk en spannende muziek. Ik had niet verwacht dat we in de tunnels een man zouden aantreffen die jaren lang vrouwen heeft gelokt en heeft verkracht, vervolgens die baby's heeft verkracht en 'moeder' daar het resultaat van is. Zij is dus het gevolg van jarenlange incest, best fucked up. Het

3 sterren.


Erwin (Google Holland ) schreef:

Net uit de bioscoop gekomen en nu ff bij komen van de "Film".

Wat een ruk film is dat

Ongelooflijk..... in de eerste 45 minuten ging hij lekker, maar wat er dan op je netvlies wordt geprojecteerd is echt bagger . Om sommige stukken werd er gelachen, ondanks dat niet de bedoeling hoorde te zijn . Nee zonde van ons geld .

Het is een gilller, maar wel van het huilen.

Ja hier werd ook gelachen. Paar scènes met de "moeder" en toen we scènes met die andere dude kregen, die real estate dude. Zelf had ik zoiets van, wat is hier grappig aan?