• 15.834 nieuwsartikelen
  • 178.414 films
  • 12.229 series
  • 34.010 seizoenen
  • 647.724 acteurs
  • 199.119 gebruikers
  • 9.378.629 stemmen
Avatar
 
banner banner

Smile (2022)

Horror / Thriller | 115 minuten
3,34 853 stemmen

Genre: Horror / Thriller

Speelduur: 115 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Parker Finn

Met onder meer: Sosie Bacon, Jessie T. Usher en Kyle Gallner

IMDb beoordeling: 6,5 (234.529)

Gesproken taal: Engels en Portugees

Releasedatum: 29 september 2022

Plot Smile

"Once you see it, it’s too late."

Psychiater Rose wordt geplaagd door iets waarvan zij vermoedt dat het bovennatuurlijk is. Na een bizar, traumatisch incident met een patiënt begint Rose onverklaarbare en angstaanjagende fenomenen te ervaren die alleen zij kan zien. Op zoek naar antwoorden wordt ze steeds meer achterdochtig vanwege haar eigen geest die zich tegen haar lijkt te keren. Rose wordt er steeds meer van overtuigd dat ze wordt achtervolgd door een kracht die niet alleen bovennatuurlijk is, maar ook kwaadaardig.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Dr. Rose Cotter

Laura Weaver

Dr. Morgan Desai

Robert Talley

Dr. Madeline Northcott

Victoria Munoz

Carl Renken

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Solis

Solis

  • 86 berichten
  • 1199 stemmen

filmfreak25 schreef:

(quote)
welke bioscoop was dat? Dan weten we, welke bios we moeten vermijden... Aangezien de betreffende bioscoop, haar publiek niet onder controle krijgt! Had je ook geklaagd, bij bios personeel?

Bij mij overkomt me het ook regelmatig, helaas...

Maar bij sommige bioscopen, kan je bij zulke dingen , een bepaald nummer smsen en dan komen ze luisteren....

Het is toch abnormaal dat bovenstaande nodig is? Hoe lastig is het om twee uur je mond dicht te houden en je telefoon niet te gebruiken? Zie vaak genoeg van die Instagram dames die de telefoon gewoon naast zich op de stoel neerleggen.


avatar van filmfreak25

filmfreak25

  • 110 berichten
  • 1402 stemmen

Corcicus schreef:

(quote)

De Kinépolis van Brugge. Ik heb niet geklaagd bij het personeel omdat de hele zaal gretig leek te delen in het wangedrag. Mochten het nu nog een paar ballorige knapen geweest zijn, had ik ze zelf kunnen disciplineren, maar zelfs met de hulp van de flexi-jobbers en studenten die als personeel moesten doorgaan, denk ik niet dat de crowd control gelukt zou zijn.

Dat is wel héél jammer van de betreffende bios, maar zeker zo jammer, voor jouw filmervaring!

Erg, dat het tegenwoordig zo vaak gebeurt overal....


avatar van catdog

catdog

  • 1417 berichten
  • 2026 stemmen

Corcicus schreef:

(quote)

De Kinépolis van Brugge. Ik heb niet geklaagd bij het personeel omdat de hele zaal gretig leek te delen in het wangedrag. Mochten het nu nog een paar ballorige knapen geweest zijn, had ik ze zelf kunnen disciplineren, maar zelfs met de hulp van de flexi-jobbers en studenten die als personeel moesten doorgaan, denk ik niet dat de crowd control gelukt zou zijn.

Had precies hetzelfde vorige week in Kinepolis Almere. Van overal in de zaal kwamen geluiden vandaan. Ja, zie dat nog maar eens stil te krijgen. Vooral als mensen zich comfortabel genoeg voelen om lekker te bellen en foto's te schieten met flits tijdens de film. Ongekend. Het is gewoon niet leuk meer zo om naar de film te gaan, en vooral naar Horror films.

De film vind ik dan ook lastig te beoordelen want ik heb geen seconde in de beoogde spanning gezeten. Bij de digitale release dan maar eens in de herkansing gooien.


avatar van mozes_kriebel

mozes_kriebel

  • 15 berichten
  • 134 stemmen

Yes! Ik hou helemaal niet van horror, maar vond deze wel gaaf! Lekker creepy sfeertje. Enkele effectieve 'schrik'-momenten. Ik had het sterker gevonden als de 'entiteit' niet helemaal uitgeplozen zou worden richting het einde en het een abstract iets gebleven was. Maar overall fijn filmpje.


avatar van Saving Pvt. Pyle

Saving Pvt. Pyle

  • 527 berichten
  • 1257 stemmen

Verveelde me te pletter. Misschien heb ik wel teveel horrorfilms gezien, maar ik zag er niets fris of verrassends in.


avatar van Graaf Machine

Graaf Machine

  • 9803 berichten
  • 1418 stemmen

Slappe formule-rotzooi.

Klein handjevol schrikmomenten, allemaal zelfde soort, en verder voornamelijk veel te lang.


avatar van merijn82

merijn82

  • 1931 berichten
  • 460 stemmen

@discussie rond irritante bios-zalen:

Dit is ook wel typisch zo'n film waarbij je voordat ie begint al 'angstig' scant wat het percentage tienermeisjes en vriendengroepen in de zaal is. Ik had gisteren ook weer zo'n 'topzaal', was even vergeten dat het vakantietijd is.

Anyway, alleraardigste horror. Een cliché-concept, op een psychologisch beklemmende manier uitgewerkt. En ook de audio was verfrissend. Jammer dat het op het einde weer enigszins uit de bocht vliegt, maar dat schijnt niet anders te kunnen...

3,5*


avatar van wess16

wess16

  • 617 berichten
  • 3851 stemmen

Naargeestige film in de goede zin van het woord. Ik zat helemaal in het verhaal. Inderdaad leek het einde wat afgeraffeld/over de top, maar misschien is het lastig na zo'n sterke opbouw nog een mooie climax te verzinnen. En ik schrok me een paar keer rot van de jump scares. Ik moest trouwens ook aan deze albumhoes denken: Meet The Guy Behind Aphex Twin's Creepy Cover Art - vice.com


avatar van Vicksel82

Vicksel82

  • 258 berichten
  • 245 stemmen

Erg vermakelijke Horrorfilm.

Al zie je de Jumpscares al van mijlenver aankomen, het idee is toch vrij orgineel.

Vooral de beginscene vond ik geweldig.

Het geluid bij de film is ook lekker creepy wat het geheel tot een zeer goede Horrorfilm maakt


avatar van Hejira

Hejira

  • 77 berichten
  • 102 stemmen

Dit vond ik nou helemaal niks. Ik was vooral boos en gefrustreerd gedurende deze film. Moeten we nu echt anno 2022 een "horror" film hebben waarbij mentale gezondheid weer compleet wordt gestigmatiseerd? Dat je levenspartner opeens raar doet en je enige reactie bang zijn is, niet willen luisteren, wegrennen...blegh.


De horror, die vooral psychologisch moet zijn, is daardoor voor mij ook totaal niet effectief, maar vooral de horror die draait om die 'smile' was echt te knullig voor woorden. Vinden mensen dat nu echt eng?
Voor mij echt een faal op alle fronten. Wel goed geacteerd door de lead actress waar ik echt continu sympathie voor had, arme meid...dat je echt door iedereen in je leven, zelf je zus, niet serieus wordt genomen als je om hulp roept.


avatar van Jimske

Jimske

  • 231 berichten
  • 477 stemmen

Eindelijk nog eens een toffe horror film. Helemaal in de trend van "it follows" die ik geweldig vond. Deze kan niet helemaal tippen aan It follows, maar is toch sterk in sfeer en creepyness. Oh en jumpscares ook, die waren van tijd behoorlijk geslaagd! Vond het verhaal wel een beetje standaard, beetje voorspelbaar, maar ik kijk dan ook al heel lang horror films. Die creepy glimlachjes blijven me nog wel even bij! 3.5*


avatar van mrkos

mrkos

  • 1033 berichten
  • 1807 stemmen

Smile

Fijne horrorfilm waar je steeds meer 'invested' in raakt. De film begint al vrij snel creepy te worden en weet het tempo op zich prima vast te houden, 'het' kan natuurlijk elk moment toeslaan. De smiles en sfeer waren creepy, maar de 'entiteit' zelf had wel wat enger gemogen.

Ik stoorde me ook wel aan haar naasten die haar gewoon lieten vallen als een baksteen. Voor haar zus had ik nog wel enig empathie, maar haar vriend laat haar wel heel makkelijk vallen en doet niet eens zijn best. Gelukkig is er nog haar ex Joël die haar wel wil begrijpen. Helaas heeft dat waarschijnlijk wel zijn leven gekost.

Rose ofwel Sosie Bacon speelde prima in deze film, ze kwam op w.m.b. overtuigend over. Leuk om Kal Penn weer eens te zien. De laatste film waar ik hem in zag was geloof ik Harold & Kumar.

Na een lichtelijk teleurstellende Terrifier 2 en Barbarian wist deze film voor mij de hype wel waar te maken.

3,5 sterren.


avatar van Jimske

Jimske

  • 231 berichten
  • 477 stemmen

mrkos schreef:
Smile

Fijne horrorfilm waar je steeds meer 'invested' in raakt. De film begint al vrij snel creepy te worden en weet het tempo op zich prima vast te houden, 'het' kan natuurlijk elk moment toeslaan. De smiles en sfeer waren creepy, maar de 'entiteit' zelf had wel wat enger gemogen.

Ik stoorde me ook wel aan haar naasten die haar gewoon lieten vallen als een baksteen. Voor haar zus had ik nog wel enig empathie, maar haar vriend laat haar wel heel makkelijk vallen en doet niet eens zijn best. Gelukkig is er nog haar ex Joël die haar wel wil begrijpen. Helaas heeft dat waarschijnlijk wel zijn leven gekost.



Rose ofwel Sosie Bacon speelde prima in deze film, ze kwam op w.m.b. overtuigend over. Leuk om Kal Penn weer eens te zien. De laatste film waar ik hem in zag was geloof ik Harold & Kumar.

Na een lichtelijk teleurstellende Terrifier 2 en Barbarian wist deze film voor mij de hype wel waar te maken.

3,5 sterren.


Die vriend was slecht gecast. vond ze als koppel ook totaal niet geloofwaardig + zijn acteer prestaties waren zeer matig


avatar van mrkos

mrkos

  • 1033 berichten
  • 1807 stemmen

Jimske schreef:

(quote)

Die vriend was slecht gecast. vond ze als koppel ook totaal niet geloofwaardig + zijn acteer prestaties waren zeer matig

Ja helemaal met je eens. Totaal geen chemie tussen die 2.


avatar van Uier

Uier

  • 2006 berichten
  • 3749 stemmen

Middelmatig en voorspelbaar, zowel het verhaal als ook de schrikeffecten. Best leuk geschoten soms, maar telkens hetzelfde trucje herhalen gaat wel vervelen. Continue wordt de spanning opgebouwd, aangedikt met rijzende geluiden. Ware het niet dat dit telkens leidt naar iets onbenulligs, zoals het oppakken van een telefoon, of het vallen van een glas.

De hoofdrolspeelster is daarnaast erg traag van begrip. Alles moet volledig uitgekauwd worden voordat ze doorheeft wat gaande is. Einde zag je daardoor ook al van mijlenver aankomen.

Nee, dan was It Follows toch stukken beter, wat mij betreft.


avatar van JacoBaco

JacoBaco

  • 10573 berichten
  • 2405 stemmen

Ik zie het vaker voorbij komen en ik ben het ermee eens. De film had net zo goed It Follows 2 kunnen zijn. Het is een goede horror, maar een aantal dingen vind ik jammer. De stem van de entiteit is slecht gedaan en het einde had iets beter gekund.


avatar van Erikb99

Erikb99

  • 290 berichten
  • 299 stemmen

En wat vond ik er nou van:

Een origineel verhaal met een sterk Thriller gehalte. Leuk is ook dat je Jump-Scares verwacht op bepaalde momenten die dan niet komen. Het verhaal ontwikkelt zich wel wat aan de trage kant, en ik vond de hoofd karakter daarentegen ook traag van begrip. Wel wordt de spanning en het psychische element goed opgebouwd. Ook de achtergrond van Rose en de reden waardoor ze dingen ziet die anderen niet zien wordt daarin ook goed gebruikt. Sosie Bacon die Rose vormgeeft doet dit erg goed, zeker als ze voor haar gevoel de grip op de werkelijkheid dreigt te verliezen. De film wordt ook weggezet als Horror, dat vond ik wel meevallen. Ook wordt er niet veel gemoord inde film. Maar de moorden die wel gebeuren worden goed neergezet. De soundscore klopt ook helemaal. An het eind ontspoort het verhaal compleet, maar ja ze moesten er een eind aanbreien denk ik. Aanrader? Jazeker, een leuke vermakelijke Thriller met een Horror randje geworden.


avatar van Bubblez

Bubblez

  • 2060 berichten
  • 2504 stemmen

In de bioscoop gezien, in de UK, kleinere zaal, totaal geen last gehad van luidruchtige pubers, waar ik wel tegenop zag. Gelukkig maar, want deze film moet je in stilte en met concentratie kunnen kijken.

Het deed me denken aan Candyman (1992) en The Ring (2002); een op het eerste gezicht sterke vrouw krijgt te maken met visioenen en rare belevenissen en gaat op zoek naar de oorsprong.

Hoewel in deze de film de scares vooral door geluid komen, vond ik 'm zeer spannend. Het acteerwerk van Rose's partner en zus haalden me er af en toe uit, maar Sosie Bacon vond ik fantastisch in haar hoofdrol, echt heel sterk.

Hoe dan ook gaat deze en vervolg krijgen.

Samen met Barbarian (2022) (die ik een paar dagen geleden zag) de beste horror van het jaar.


avatar van IH88

IH88

  • 9734 berichten
  • 3186 stemmen

Leuk sfeertje, sterk geacteerd door Bacon en soms lekker creepy. Jammer alleen van dat einde. Het eindigt eigenlijk precies zoals ik van te voren had verwacht. Geen twist of nieuw plotelement. Op zich niet erg, maar de film had veel meer kunnen doen met het thema traumaverwerking. Ik dacht eigenlijk dat Rose door de verwerking van de zelfmoord van haar moeder de bovennatuurlijke kracht/entiteit zou verslaan. Maar de film eindigt eigenlijk waar het begon, met alleen Rose nu als slachtoffer. Een beetje nietszeggend.


avatar van schenkowiets

schenkowiets

  • 343 berichten
  • 288 stemmen

Steengoed en deed me aan de film ''Fallen'' denken.

De enigste film trouwens die ik ken,die daarvan in de buurt komt.


avatar van Vascago

Vascago

  • 4798 berichten
  • 3594 stemmen

Eindelijk weer eens een toffe horrorfilm. Spannend en goed geacteerd en met goede schrikmomenten. Soundtrack is ook fijn(ook tijdens de aftiteling nog). 4.5 is misschien wat hoog en zal bij herziening wel lager worden, maar voor nu, omdat het de beste horror in jaren is krijgt ie dit cijfer.


avatar van 84TZ

84TZ

  • 72 berichten
  • 52 stemmen

Afgelopen zondag naar 'Smile' geweest. De zaal was aardig vol helaas, waarbij ook luid pratende groepjes tieners de zaal binnen liepen. Toen de film begon, waren ze nog steeds luidruchtig, waar het stil zou moeten zijn; helemaal bij een horror als deze. Ook zag je steeds flitsende telefoons en oplichtende schermpjes. Hetzelfde probleem als Solis hieronder aangeeft. Ik irriteerde mij hier dusdanig aan, dat ik er uiteindelijk wat van gezegd heb. Op een gegeven moment ligt je focus meer daarop dan op de film. Tenslotte heb ik net zo goed voor een ticket betaald als die tieners. Het respect is soms ver te zoeken vandaag de dag door de jeugd. Toen ik vroeger dezelfde leeftijd had, kwam wij muisstil de zaal binnen en fluisterden zo nu en dan wat naar elkaar, bang dat een ander in de zaal ons zou horen. En als het nu alleen een 'popcorn-geluid' is of het geluid van het openen van een zak chips of een flesje bier.... dan is het nog tot daaraan toe, want daar ontkom je niet aan als je wat wilt eten en drinken. Maar nu zitten ze gewoon hardop met elkaar te praten en te giechelen! Su-per irritant! Je kunt nog beter thuis op de bank een filmpje kijken, want vanaf nu doen we dat dan ook vaker. Het heeft de sfeer en de avond wel enigszins verpest.

Al met al was het een zeer spannende, beklemmende film met een origineel verhaal/concept. De rest van de avond was het gelukkig 'nog te doen' qua ongewenste geluiden uit de zaal. Ik heb al heel veel horrorfilms van dit sub genre gezien, maar deze film bleef mij toch nog wel bezig houden in de zin van die creepy lachjes. Enige minpunt (anders was het 4,5 sterren geweest) is de ontknoping: de entiteit was bijna lachwekkend en slungelig. Niet eng te noemen. En inderdaad, de stem was ook niet geloofwaardig. Beter was geweest dat ze deze niet in beeld hadden gebracht. Dan had er nog een vervolg in kunnen zitten...

Daarom geef ik tóch 4 sterren, want tenslotte gaat het hier om de film zelf.

Tot slot: is het niet een idee om, gezien het voorgaande, een petitie op te stellen en te laten ondertekenen door een ieder die graag striktere controle in de bios wil als het gaat om luidruchtige bezoekers en telefoons die worden gebruikt tijdens de film? Of bijvoorbeeld telefoons in gratis kluisjes laten opslaan?

Wat kunnen we hieraan doen? Want zo blijven serieuze bezoekers straks allemaal weg en dan heb ik liever dat die luidruchtige bezoekers wegblijven. Per saldo zal het niet veel uitmaken en dat brengt het prettige 'bioscoop-gevoel' weer terug.

Reacties welkom!


avatar van joolstein

joolstein

  • 10841 berichten
  • 8938 stemmen

Werkelijk....? Was dit een goede horrorfilm? Dit was het typische bioscoop-horrorvoer! Meer dan een slim marketingconcept van een "doodenge" glimlach, die verspreid door, trauma en gevolgd wordt door zelfmoord, was dit niet! En met genoeg traumaverwerking om niet te misstaan in een film van lifetime -channel of ziekenhuis-dramaserie... Voeg hier dan een heel assortiment van horror-ingrediënten dat we al zo vaak eerder zagen aan toe...Pfft...Oh, oh de kat is zoek en er moet nog een cadeautje voor het neefje gekocht worden....drie keer raden? Nieuw is dit al helemaal niet! (denk aan de Aziatische films van de '00"s als The Grudge of The Ring) De over-de-top finale was misschien nog enigszins genieten maar al ver voor die tijd was ik mijn aandacht kwijt....De film blijkt te zijn gebaseerd op de korte film ‘Laura Hasn’t Slept’ van dezelfde regisseur; Die ging over een vrouw die bij een therapeut hulp zoekt vanwege een terugkerende nachtmerrie...in elf minuten en tja dat leverde dus deze veel te lang uitgerekte film vol jumpscares op..? Oké het zag er nog best netjes uit (mag ook wel met zo'n budget!) maar is met gemak één van de minst capabele horrorfilms die ik zag...


avatar van mcdaktari

mcdaktari

  • 7312 berichten
  • 0 stemmen

joolstein schreef:

Werkelijk....? Was dit een goede horrorfilm? Dit was het typische bioscoop-horrorvoer! Meer dan een slim marketingconcept van een "doodenge" glimlach, die verspreid door, trauma en gevolgd wordt door zelfmoord, was dit niet! En met genoeg traumaverwerking om niet te misstaan in een film van lifetime -channel of ziekenhuis-dramaserie... Voeg hier dan een heel assortiment van horror-ingrediënten dat we al zo vaak eerder zagen aan toe...Pfft...Oh, oh de kat is zoek en er moet nog een cadeautje voor het neefje gekocht worden....drie keer raden? Nieuw is dit al helemaal niet! (denk aan de Aziatische films van de '00"s als The Grudge of The Ring) De over-de-top finale was misschien nog enigszins genieten maar al ver voor die tijd was ik mijn aandacht kwijt....De film blijkt te zijn gebaseerd op de korte film ‘Laura Hasn’t Slept’ van dezelfde regisseur; Die ging over een vrouw die bij een therapeut hulp zoekt vanwege een terugkerende nachtmerrie...in elf minuten en tja dat leverde dus deze veel te lang uitgerekte film vol jumpscares op..? Oké het zag nog best netjes uit (mag ook wel met zo'n budget!) mar is met gemak één van minst capabele horrorfilms die ik zag...

Ik zag anders dat jij horrorfilms in je top 10 hebt staan waarvan ik ook zo m'n bedenkingen heb. Maar als jij het goed vind dan is dat toch prima, daarom heet het ook persoonlijke top 10. Ik heb zelf "Smile" nog niet gezien, maar als ik de waardering zo zie op de filmsites dan scoort ie toch best goed. Het is nu eenmaal zo, over smaak valt niet te twisten. Maar dat weet jij toch ook wel neem ik aan.


avatar van joolstein

joolstein

  • 10841 berichten
  • 8938 stemmen

mcdaktari schreef:

Ik zag anders dat jij horrorfilms in je top 10 hebt staan waarvan ik ook zo m'n bedenkingen heb. Maar als jij het goed vind dan is dat toch prima, daarom heet het ook persoonlijke top 10.

Oké (niet echt moeilijk om te raden op welke je doelt!) maar het is dan misschien niet direct je smaak... echter zijn het wel stuk voor stuk films met; een griezelige sfeer, een vrij origineel plot (tijdens de tijd van uitkomen) en die iets meer moeite vragen en het niet moeten hebben van geluidsvolume op standje 10 (dat is maar makkelijke horror!)


avatar van Collins

Collins

  • 7301 berichten
  • 4318 stemmen

Smile is het alom bejubelde speelfilmdebuut van schrijver en regisseur Parker Finn. Een film die niet bijzonder origineel is. Het concept van Smile is als vele andere films die zich met het thema bezetenheid bezighouden. Een traumatische ervaring wordt gecombineerd met de vernietigende invloed van een parasitair wezen dat zich met de angsten van zijn slachtoffers voedt. Het enige originele aan de film is de titulaire smile.

Het verhaal is in aanzet nog wel hoopgevend. In het verloop neemt de interesse echter snel af als gebaande paden heel gemakkelijk worden betreden en de creativiteit ver is te zoeken. Dat gaat zo: het slachtoffer Rose (geen onaardige rol van Sosie Bacon) gaat zich merkwaardig gedragen. De paranormale oorzaak wordt door vrienden en familie niet geloofd. Dus gaat ze zelf op onderzoek uit. Heel spannend wordt dat niet verteld. Het is slappe en langdradige kost die af en toe wordt opgeleukt met hele gemakzuchtige en opzichtige jumpscares en “origineel” camerawerk dat de beelden schuin en ondersteboven presenteert.

Wel goed gelukt is de sfeer. Die is mede door somber kleurgebruik tamelijk naargeestig. Het setdesign dat geen spatje vrolijkheid oproept, helpt ook. Jammer dat de psychologische laag nogal gemakkelijk wordt opgediend en niet intenser bij de sfeer aansluit. Met een absurd lange speelduur van bijna twee uur zijn daar toch mogelijkheden genoeg voor.

Smile viel me behoorlijk tegen.


avatar van mrklm

mrklm

  • 11437 berichten
  • 9929 stemmen

Psychiatrische verpleegkundige Rose Cotter [Sosie Bacon] is diep verontrust nadat twee patiënten kort achter elkaar op gruwelijke wijze een einde maken aan hun leven. Omdat ze bij het meest recente “incident” aanwezig was denken zowel haar meerderen als de onderzoekende detectives dat ze in de war is wanneer ze begint te geloven dat de doden het gevolg zijn van een vloek. En dat ze zelf het volgende slachtoffer zal zijn! Haar rest dan ook geen andere mogelijkheid dan zelf op onderzoek te gaan in de hoop een uitweg te vinden. Finns scenario is gebouwd rondom een interessant basisidee. Hij slaagt er dan ook in om een onheilspellende sfeer te wekken met enkele effectieve schokmomenten, maar het verhaal is slecht uitgewerkt en de verklaring voor de moorden is onzinnig en oninteressant.


avatar van kos

kos

  • 46698 berichten
  • 8854 stemmen

Inderdaad zeker niet onaardig, maar veel te lang.

Wel verfrissend om een keer fatsoenlijk acteerwerk in een dergelijke film te zien.


avatar van Kevinmastah

Kevinmastah

  • 106 berichten
  • 624 stemmen

“Smile”

Aardige horror, sciencefiction, mysterie, thriller.
Verhaal zit aardig in elkaar en de actrice deed het niet verkeerd.
Mooie plaatjes en geluid zit ook goed.
3 / 5
6,5 / 10
Was alles dan positief??

Film had 15 tot 20 min korter gekund.
Zit ook nog een fout in de film, als ze voor de 2e x een glas laat vallen loopt ze eerst op sokken, dan loopt ze door het glas heen en heeft ze in eens schoenen aan..

Op naar deel 2


avatar van willwill1967

willwill1967

  • 17 berichten
  • 5 stemmen

ik heb hem net gezien, en jammer van m in tijd, wat een cliché film, alles is voorspelbaar, en de man van de vrouw is weer standaard, van ik geloof je niet en ik moet met iemand anders hierover praten. een simpel verhaal en alle domheid komt hierin voor, de schrik momenten zijn totaal voorspelbaar en ook het eeuwige geneuzel dat men deze vrouw niet gelooft en daar weer wel iemand anders voor moet komen, en dan nog even een persoon die het eerder heeft meegemaakt die dan eerst van alles verteld en dan pas vragen stelt of zij wel een interviewer is. en dan komt ze bij een vrouw waarvan de man dit ook heeft meegemaakt maar pas na een paar vragen vragen of ze wel een echte verslaggeefster is of zo... en dan nog even naar de zus toe die hey haar niet gelooft.. duh haar kind kreeg een dode kat op de verjaardag, gek hé, dat je dan even niet welkom bent... maar het begint al dat ze een moeder heeft gehad die niet spoorde en dus iedereen dit haar gaat verwijten dat ze dit ook is geworden.. en niemand wil haar geloven maar op eens is die verre vriend er.. het was jammer van het geld waar deze film van is gemaakt , daar hadden ze beter iemand blij mee kunnen maken die in de armoede leeft... nee ik vond het een aanfluiting en ik heb niet eens al die andere onzin genoemd, dat er altijd een geest of een spook of een entiteit is die steeds iemand zit te pesten ipv in een keer doet waarvoor het daar is, er waren nog net geen vliegend servies, klappende keukendeuren of iemand die ergens heen rent en er eigenlijk niet is, wel; de openstaande en kierende deuren.. pffffff bespaar je tijd en kijk iets anders want wat een verveling had ik. maar ieder zijn smaak..