• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.467 films
  • 12.239 series
  • 34.025 seizoenen
  • 647.758 acteurs
  • 199.133 gebruikers
  • 9.379.298 stemmen
Avatar
 
banner banner

Jurassic World: Dominion (2022)

Actie / Avontuur | 146 minuten / 160 minuten (extended version)
2,73 870 stemmen

Genre: Actie / Avontuur

Speelduur: 146 minuten / 160 minuten (extended version)

Oorsprong: Verenigde Staten / China / Malta

Geregisseerd door: Colin Trevorrow

Met onder meer: Chris Pratt, Bryce Dallas Howard en Sam Neill

IMDb beoordeling: 5,6 (241.898)

Gesproken taal: Engels, Frans en Maltees

Releasedatum: 9 juni 2022

Plot Jurassic World: Dominion

"The epic conclusion of the Jurassic era."

Dominion speelt zich vier jaar na de verwoesting van Isla Nublar af. Dinosaurussen leven – en jagen – nu overal ter wereld. Het kwetsbare evenwicht tussen dinosaurussen en mensen zal de toekomst opnieuw vormgeven. Voor eens en altijd wordt duidelijk of de mens bovenaan de voedselketen kan blijven in een wereld die hij moet delen met de meest angstaanjagende wezens die ooit hebben geleefd.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Owen Grady

Dr. Ellie Sattler

Dr. Ian Malcolm

Dr. Alan Grant

Kayla Watts

Maisie Lockwood

Lewis Dodgson

Dr. Henry Wu

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van UmbraVitae

UmbraVitae

  • 4336 berichten
  • 4043 stemmen

Slecht is het niet, maar zoals de eerdere vervolgfilms van Jurassic Park, met name de Jurassic World films, is het gewoon middelmaat troef en weinig verrassend, het is allemaal zo voorspelbaar en gewoontjes.


avatar van AniSter

AniSter

  • 2326 berichten
  • 1873 stemmen

Dit kwam eindelijk weer eens in de buurt van het origineel, de eerste Jurassic Parc film, misschien ook wel voor een deel veroorzaakt door enkele acteurs uit de de oorspronkelijke cast. Het moraalgepreek in het begin en op het einde had wat minder gemogen, net zoals de aandacht voor de sprinkhanen. Ook waren er een paar mindere CGI's. Het verhaal was OK, er zaten enkele uitstekende actiescenes in en natuurlijk diverse mooie natuurshots. Van de 146 min. speelduur wordt meer dan 10 min. in beslag genomen door de aftiteling. Al met al een prima film die lekker wegkeek.


avatar van Mondragon

Mondragon

  • 565 berichten
  • 801 stemmen

Meer van hetzelfde.


avatar van cinematic81

cinematic81

  • 125 berichten
  • 92 stemmen

Dominion is niet zozeer goed, maar ik vond het wel de leukste Jurassic World film.

Eerst het slechte; het verhaal. Dat is echt beroerd. Dat plot met die Locusts vond ik persoonlijk helemaal niets. Maar de terugkeer van Alan en Ellie was wel leuk, al voegen zij en Goldblum niet zo heel veel toe. Zij zijn vooral toegespits aan het locust verhaal. Die dus zijn gemaakt om allen non Biosyn voedselvoorraden kapot te maken voor monopolie, echter loopt het uit de hand en dreigt wereldwijde famine. Daarom wordt Ellie opgetrommeld. Natuurlijk kruisen ze uiteindelijk Pratt en Howard die met een persoonlijk doel naar BioSyn zijn gereisd.

Er zitten wat leuke scenes in, maar het is zo voorspelbaar. Je weet eigenlijk precies hoe een scene zich gaat ontvouwen en in tegenstelling tot de originele Jurassic Park films gaat er in Dominion niemand van de goede kant dood. Het blijft wel erg binnen de lijntjes en echt spannend wordt ie niet.

Met heimwee denk ik dan aan de originele JP, dat eveneens een blockbuster was, maar toch echt wel tegen horror aan schurkte. In die film liep Sam Jackson structureel met een peuk in zijn bek, tegenwoordig doet natuurlijk niemand dat meer. Dominion is bijna een kinderfilm, maar ik lieg als ik zeg dat ik me niet heb vermaakt. Vond bepaalde scenes best vermakelijk zoals Malta.


avatar van bawimeko

bawimeko

  • 178 berichten
  • 145 stemmen

Alles zit erin; goede CGI, een leuke all-star cast qua Jurassic films, wat verse dino's.

Waar het allemaal uit elkaar valt is het enorm voorspelbare verhaal en het plichtmatige acteren. Zelfs de 'plottwist' zijn voorspelbaar en de schokeffecten zijn bijna identiek aan de allereerste film. Hier en daar wordt zelfs letterlijk een scene uit de allereerste film nagespeeld. Als het een goede film zou zijn zou je het een eerbetoon kunnen noemen. Hier is het dan meer een persiflage.

DeWanda Wise vertolkt veruit de meest interessante personage, maar is een buitenstaander in het clubje acteurs die een herhalingsoefening doen.

2* voor de effecten


avatar van Master Blaster

Master Blaster

  • 747 berichten
  • 1639 stemmen

Jammer. Film duurt te lang

Het was gewoon saai

CGI was wel goed gedaan

2,5*


avatar van stinissen

stinissen (crew films & series)

  • 23462 berichten
  • 76956 stemmen

Totaal geen magie meer flauwe grappen nooit spannend laat staan eng en verkeerde title ipv Jurassic World Dominion had hij Jurassic Woke Dominion moeten heten. Ondanks alles toch bijna voldoende een 5 dus 3.5*


avatar van david bohm

david bohm

  • 3075 berichten
  • 3441 stemmen

Een matige film, acteerwerk is pover, echt slechte grappen en het verhaal is flut. James Bond achtig actie maar dan minder zit er ook vrij veel in.

De dinosaurussen redden de boel een beetje en een vreemd gevoel van nostalgie krikt de score ook wat op.


avatar van stinissen

stinissen (crew films & series)

  • 23462 berichten
  • 76956 stemmen

stinissen schreef:

Totaal geen magie meer flauwe grappen nooit spannend laat staan eng en verkeerde title ipv Jurassic World Dominion had hij Jurassic Woke Dominion moeten heten. Ondanks alles toch bijna voldoende een 5 dus 3.5*

Moet dus zijn 2.5*


avatar van schram101

schram101

  • 16684 berichten
  • 2293 stemmen

stinissen schreef:

en verkeerde title ipv Jurassic World Dominion had hij Jurassic Woke Dominion moeten heten

Het begint een beetje sneue vormen aan te nemen dit geneuzel van je Henk (en Ingrid?).. man man man


avatar van stinissen

stinissen (crew films & series)

  • 23462 berichten
  • 76956 stemmen

schram101 schreef:

(quote)

Het begint een beetje sneue vormen aan te nemen dit geneuzel van je Henk (en Ingrid?).. man man man

Dat mag u vinden, ieder zijn mening respecteer ik, dus ook die van u.


avatar van schram101

schram101

  • 16684 berichten
  • 2293 stemmen

stinissen schreef:

(quote)

Dat mag u vinden, ieder zijn mening respecteer ik, dus ook die van u.

Fijn. Wat ben je toch ruimhartig..


avatar van stinissen

stinissen (crew films & series)

  • 23462 berichten
  • 76956 stemmen

schram101 schreef:

(quote)

Fijn. Wat ben je toch ruimhartig..

Wie is Ingrid?


avatar van james_cameron

james_cameron

  • 7010 berichten
  • 9796 stemmen

Minste deel tot nu toe, met vooral een gebrek aan momenten die ontzag inboezemen. De dino's zijn anoniemer dan ooit, de aktiescenes voelen misplaatst aan en Chris Pratt loopt er een beetje verloren bij. De weinig boeiende plot is daarnaast te breed van opzet, resulterend in een rommeltje dat eigenlijk nergens indruk maakt. Leuk om het trio uit de originele film terug te zien, maar ook zij komen er helaas nogal bekaaid af.


avatar van pamela200

pamela200

  • 204 berichten
  • 333 stemmen

Het concept Jurassicpark is tot den treuren uitgemolken. Nieuwe films met deze reptielen kan je nog de komende jaren verwachten. Ik vond, en nog steeds, het eerste deel het beste. De opvolgende delen waren soms spectaculairder en een andere keer afgezaagd. Zo ging ik met die gedachte naar dit deel kijken. Tot mijn verrassing viel de film mij reuze mee en heb mij vermaakt ondanks de voorspelbare momenten. Alleen in het laatste fragment hoopte Chris Pratt op empathie bij de moeder tyrannosaurus wat mij bevreemde. Krokodillen, haaien en nog vele andere dieren kennen geen empathie. Vooralsnog een onderhoudende film. En die Jeff Goldblum is nog steeds niet opgegeten. Dat die reptielenbek vol scherpe tanden je bang moet maken ga eens kijken in de Jurassicpark van Universal Studios Los Angeles. Dan maak je het echt mee. 3,5 points.


avatar van schumacher

schumacher

  • 4581 berichten
  • 4282 stemmen

Ik zeg oei, al die reacties van heel slecht dit en dat maar ik ben het er niet volledig mee eens.

Soit: ik vond die best oke maar 2u26 ongeveer, voor mij hoeft dit niet zolang te zijn. 2 uurkes is genoeg.

Toch best vermaakt.


avatar van Alathir

Alathir

  • 2130 berichten
  • 1636 stemmen

Deze vond ik echt beduidend zwakker dan deel 2 geregisseerd door 1 van mijn favoriete regisseurs van het moment en dat is J.A. Bayona. Deze film wilt zowat alle personages terugbrengen en daardoor wordt het wel een beetje té druk. Ook het verhaal is niet bijzonder geweldig te noemen. De film is dus meer een soort van nostalgische trip dan goed. Beetje gevaarlijk hier is dat het dreigt op bijna een parodie te worden op Jurassic Park.


avatar van Theunissen

Theunissen

  • 12273 berichten
  • 5515 stemmen

Het dinotijdperk dat in 1993 spectaculair aanbrak met "Jurassic Park" komt na bijna dertig jaar ten einde met dit zesde deel in de reeks. Niet met de kracht van een komeetinslag helaas, maar meer als een laatste oprisping.

"Jurassic World Dominion" speelt zich vier jaar na de verwoesting van Isla Nublar af, waarbij de dino's in de mensenwereld terecht zijn gekomen. Een nieuwe rangorde wordt bepaald in de natuur en niemand kijkt meer op als er ergens een stegosaurus langsloopt. Owen Grady (Chris Pratt) en Claire Dearing (Bryce Dallas Howard) leven afgelegen in de bossen om het jonge meisje Maisie Lockwood (Isabella Sermon), die bij hun woont als hun adoptiedochter, te beschermen. Als zij toch gekidnapt wordt, begint een race tegen de klok om haar van haar ontvoerders te bevrijden. Ondertussen is Ellie Sattler (Laura Dern) de kwade bedoelingen van chemiebedrijf "Biosyn" van miljonair Lewis Dodgson (Campbell Scott) op het spoor, die dino-DNA gebruiken om de wereldvoedselvoorziening te beheersen, en ze roept daarbij de hulp in van Alan Grant (Sam Neill) en Ian Malcolm (Jeff Goldblum).

Leuk voor de fans is de aanwezigheid van de helden uit de eerste trilogie, te weten Alan, Ellie en Ian, die Owen en Claire komen bijstaan in hun strijd. Deze veteranen krijgen ook nog opvallend veel te doen, aangezien de superieure plotlijn volledig aan hen gewijd is. De eerste helft biedt nog aardig popcorn vermaak, met een enerverende achtervolging van Velociraptors op Owen op een motorfiets op Malta als hoogtepunt. Maar het script is wel erg onnozel, en de climax ronduit saai. Er gebeurt van alles in deze film, maar constant zit je je toch af te vragen waar de dinosauriërs gebleven zijn. Toegegeven, er zitten een paar leuke scènes in en leuk zijn ook de vele verwijzingen naar voorgaande films en Ian blijft een fantastisch personage dat ook nu weer de ene spitsvondige oneliner na de andere op het publiek loslaat. Alleen vraag je je af wat deze film eigenlijk nog te maken heeft met het gecreëerde universum. En dat is vooral een grote ontgoocheling na het zien van de laatste beelden van "Jurassic World: Fallen Kingdom (2018)".

Want wat zou er nu leuker zijn dan een wereld waarin mens en dinosaurus samen moeten leven? Denk aan de oneindige mogelijkheden wanneer je alledaagse uitstapjes kan mengen met gevaarlijke dino-incidenten. Integendeel, men verplaatst de actie naar een afgelegen locatie in de Italiaanse Dolomieten en op een bepaald moment waan je je zelfs in een James Bond film om even later Indiana Jones te zien passeren... of toch bijna. Hoe langer de film doorgaat, hoe slechter de situatie wordt. Er zijn genoeg momenten om met je ogen te rollen vanwege de overdreven stupiditeit en onlogica in het plot. Dat "Jurassic World Dominion" vervolgens ook nog eens afsluit met een anti-climax is ook een tegenvaller. Dat dino gevecht is ongeïnspireerd en duurt hooguit twee minuten. Geen spanning, geen sensatie én geen emotioneel afscheid voor de personages.

Het moet wel toegegeven worden dat het wederzien van de oude "Jurassic Park" crew, Sam Neill, Laura Dern en Jeff Goldblum, leuk is. De kritische en knorrende stem van paleontoloog Alan Grant (Sam Neill), de emotionele en behulpzame touch van Dr. Ellie Sattler (Laura Dern) en de wetenschappelijke en grappige take van de wereldberoemde wiskundige Dr. Ian Malcolm (Jeff Goldblum). Ze zijn als oude wijn die nu, vanwege de leeftijd, lekkerder smaakt. Dat wil niet zeggen dat de nieuwe crew, Chris Pratt en de roodharige scream queen Bryce Dallas Howard, het niet goed doen. Voor een actiefilm zijn ze perfect, want ze rennen, springen en schreeuwen. Maar waar zij de jeugdige energie symboliseren, is de oude crew de wijsheid en de nostalgie.

Natuurlijk zien we ook nog de nodige andere acteurs en actrices, zoals Isabella Sermon in de rol van Maisie Lockwood die de kleindochter is van John Hammond's businesspartner Benjamin Lockwood en waarvan we gaandeweg leren dat ze gekloond is. Verder zien we Campbell Scott in de Steve Jobs / Elon-Musk achtige rol van Lewis Dodgson, BD Wong als de altijd geconflicteerde en intern gepijnigde Dr. Henry Wu en DeWanda Wise als de stoere piloot Kayla Watts. Vooral Dewanda Wise is een fijne aanwezigheid op het scherm en ze weet, met haar zwoele blik en koperkleurige ogen, de aandacht vast te houden.

Al met al is "Jurassic World Dominion (2022)" als afsluiter in de reeks een tegenvaller. De film weet op bepaalde momenten te vermaken en de dino's, o.a. een zwemmende vogelraptor en een blinde dino met megaklauwen, zien er wederom fantastisch uit (er is gebruik gemaakt van een combinatie van computer gegeneerde beelden, visuele effecten, en animatronica). Maar het grootste probleem is toch het verhaal. Waar de film met ruim 2,5 uur alle tijd heeft, lijkt er erg weinig tijd besteed aan het overkoepelende verhaal. Aan de ene kant heb je het verhaal van Owen en Claire die Maisie proberen te beschermen van de buitenwereld. En aan de andere kant heb je het verhaal van Ellie die achter de kwade bedoelingen van chemiebedrijf "Biosyn Corporation" komt en samen met Alan op onderzoek uitgaat. Gelukkig zijn er wel nog zekerheden in het Jurassic-universum, want de T-Rex wint altijd


avatar van pierre18

pierre18

  • 761 berichten
  • 636 stemmen

Best wel fijn om met lage verwachtingen heen te gaan, dan valt het allemaal nog wel mee. Sterker nog, ik vond het zelfs het beste deel van Jurassic World. Net als deel 3 van Jurassic Park beter dan zijn voorganger. Heel tegenstrijdig misschien, maar de allereerste vond ik echt niet zo sterk, af en toe zelfs wat irritant. Deze film vind ik sterk in zijn bezondere vondsten, zoals de scènes op het ijs en Maissie in een kooi in de bek van zo'n gigant. Natuurlijk moet je bij dit soort films altijd dezelfde soort acties vertonen in een afgerond verhaal, terwijl je eigenlijk helemaal geen speelruimte hebt in feite. Er moet van de kijkers genoeg dino materiaal inzitten, met achtervolgingen, angstige en schrikmomenten en fysiek geweld van de beesten naar elkaar. En daar zijn ze goed in geslaagd met een redelijk verhaal eromheen. Prima.


avatar van filmkul

filmkul

  • 2484 berichten
  • 2255 stemmen

Matig derde deel. Het verhaal is redelijk maar wel weer veel van het zelfde. En door de vele hoofdpersonen wordt het wel wat rommelig doordat de aandacht evenredig verdeeld moet worden. De film mist daarom een strakke lijn. Verder zit de vaart er wel goed in met een paar aardige acties scènes. Maar net als deel 2 blijft het een herhaling van zetten. De kracht lijkt verloren. Het acteerwerk is volgens verwachting van goed niveau en visueel ziet alles er weer gelikt uit. 3.0


avatar van Koerok

Koerok

  • 1196 berichten
  • 1422 stemmen

Mondragon schreef:

Meer van hetzelfde.

En dat is precies wat we willen!


avatar van alacer9

alacer9

  • 457 berichten
  • 458 stemmen

Prima hersenloos vermaak!


avatar van Hoggiebro

Hoggiebro

  • 188 berichten
  • 334 stemmen

mooi avondvullend filmpje. De zoveelste in de rij maar wel leuk


avatar van N3M0L

N3M0L

  • 2 berichten
  • 13 stemmen

Echt wel een hele slechte film.

Personages die in een scène wisseling vanuit de kelder ineens inde vliegtuigtoren staan.

Personage die in gesprek is met de grote baas en een scène wisseling later naast de helden loopt.

Dinosauriërs die onbekende personages direct aanvallen en gelijk tot halverwege in de keel stoppen maar onze helden eerst nog een tientalseconden tegen ze gaat staan uitademen....

Bosbrand? Evacuatie? Dan blijken alle dinos naar het hoofdgebouw te komen?

Nee dit is niets


avatar van kos

kos

  • 46702 berichten
  • 8857 stemmen

Sodeju dit was slecht geregisseerd en geacteerd voor een A-film zeg.

Als je de originele Jurassic Park er naast legt kun je bijna niet geloven dat het van dezelfde franchise is. Formulerommel.


avatar van blackwolves

blackwolves

  • 691 berichten
  • 676 stemmen

geen al te slechte film lekker kijken met terug in onze fantasy wereld van de dinosaurus

natuurlijk moet er weer eentje zijn die de boel manipuleert voor eigen winst met als gevolg de beestje hebben weer vrije loop de oude kast van de vorige jurassic park komen ook nog eens aan bod en moeten weer renen voor hun leven weer vele beestjes komen ook weer terug en als laatste krijgen we nog een gevecht op leven en dood tussen de twee gianten van de dinosaur wereld.


avatar van pietpuk

pietpuk

  • 270 berichten
  • 381 stemmen

Rommel die doorborduurt op het originele concept maar daar in de verste verte niets meer mee van doen heeft.


avatar van missl

missl

  • 3866 berichten
  • 5799 stemmen

Kinderachtig flauw en niets nieuws


avatar van Collins

Collins

  • 7301 berichten
  • 4318 stemmen

Jurassic World: Dominion bestaat uit stukjes film. De film is verdeeld in episoden. Verschillende groepen personages struikelen in een episode steeds van de ene afgebakende prehistorische dreiging naar een andere prehistorische dreiging. Met een speelduur van 147 minuten komen in al die episoden een heleboel dinosauriërs en oninteressante karakters samen. Het verhaal dat de episoden moet verbinden verloopt schokkerig en kijkt niet lekker. Je kijkt naar avontuurlijke en actierijke episoden waarin weinig aansprekende personages zonder veel verhalend kader erg hun best doen om zich dino's van het lijf te houden.

In de verzameling episoden zijn het vooral nostalgie en referentie die de klok slaan. Er zijn veel korte optredens van personages uit de reeks films uit de jaren 90 met de overlappende titel Jurassic Park. Eigenlijk is het een verademing om Laura Dern, Jeff Goldblum en Sam Neill te zien verschijnen. Hun personages zijn toch wel veel interessanter dan de figuren die de meeste speeltijd krijgen en door Chris Pratt en Bryce Dallas Howard worden gespeeld.

Gelukkig zijn daar nog de dinosauriërs. Alhoewel. Het zijn er wel heel erg veel. En het deuntje dat ze spelen is tamelijk repetitief. In bijna elke episode ontstaat wel een situatie waarin iemand door een dino wordt bedreigd. Dat zijn veel situaties. Veel van die situaties lijken op elkaar. Het effect van de dreigende dino is inflatoir. Pogingen om nieuwe dino’s te introduceren, die nog sneller, groter of luidruchtiger zijn, doen aan dat effect niets af. Heel spannend zijn de interacties tussen mens en dino na de eerste episode niet meer. De film ontbeert bovendien een memorabel moment. Een moment dat indruk maakt. Een moment zoals de eerste verschijning van de T-Rex in Jurassic Park. Een moment dat eruit springt en je je na afloop herinnert.

Jurassic World: Dominion is een verzameling van sensationele scènes, dat een verbindende factor in de vorm van een sterk verhaal en sterke personages mist. In plaats daarvan kijkt de film als los zand en glijdt elke episode verder af van iets dat spannend, intrigerend of verwonderlijk zou moeten zijn.


avatar van clubsport

clubsport

  • 3850 berichten
  • 6964 stemmen

Het was een aardig idee om de oude en de nieuwe cast bij elkaar te brengen maar het verhaal dat eromheen is geschreven is vervelend saai .

Zelfs de actie kan de boel niet redden , de spanning komt er niet in en de aktie voelt formule achtig en cgi saai aan en het ontbreekt aan ook maar 1 memorable actie , met als dieptepunt de bond achtige achtervolging in malta waarin Pratt met zijn motor door een soort raptors word belaagd .

Zo zie je hier dat het mogelijk is om mensen door dino's te kunnen vervangen in een soort achtervolgings actie maar dat de scene er verder identiek uit ziet , zo nep voelt het aan .

Het grootste gebrek is de afwezigheid van spanning , tel dat op bij het politieke ecologische zwakke plot en je krijgt een irritant saaie film .