Genre: Misdaad / Drama
Speelduur: 122 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten / Canada / Australië
Geregisseerd door: Todd Phillips
Met onder meer: Joaquin Phoenix, Robert De Niro en Zazie Beetz
IMDb beoordeling:
8,3 (1.684.352)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 3 oktober 2019
On Demand:
Bekijk via Netflix
Bekijk via Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Joker
"Put on a happy face."
Gotham City in de jaren 80. Een clown, Arthur Fleck genaamd, voelt zich uitgekotst en verstoten door de maatschappij. Geleidelijk aan wordt hij krankzinnig en ontpopt hij zich van vriendelijke, vrolijke clown tot schurk, beter bekend als 'de Joker'. Iemand die kickt op haat en het creëren van chaos.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (8,3 / 1684352)
- Trailer (YouTube, ondertiteld)
- Spoilertopic
- Joker (MusicMeter)
- Kijk op Netflix
- Pathé Thuis: vanaf € 9,99 / huur € 2,99
Social Media
Acteurs en actrices
Arthur Fleck / Joker
Murray Franklin
Sophie Dumond
Penny Fleck
Thomas Wayne
Detective Burke
Detective Garrity
Randall
Gary
Hoyt Vaughn
Reviews & comments
Uier
-
- 2010 berichten
- 3752 stemmen
Ziet er interessant uit. Een meer menselijke- en psychologische invalshoek dan de standaard superhuman formule. Dat was ook wat mij wel beviel aan Batman Begins.
Shinobi
-
- 4305 berichten
- 2552 stemmen
Maar dit staat weer los van DC Universe of?
Dit is een standalone film. Blijkbaar hebben ze bij Warner ingezien dat zo een - geforceerd - universum niet gaat werken.
horizons
-
- 5690 berichten
- 2413 stemmen

Ik vond Ledger oké maar niet meer dan dat. Leto heb ik niet gezien.
The Oceanic Six
-
- 60509 berichten
- 4107 stemmen
Je noemt Phoenix op basis van deze beelden beter dan Ledger en Nicholson. Ik weet niet wat ik lees.
Hij is vast beter dan Leto. Maar dat was dan ook de slechtste Joker die ooit Joker speelde. Een aanfluiting.
Zwolle84
-
- 8022 berichten
- 0 stemmen
Leto vond ik dan weer de fijnste.
Maar die mening is niet erg populair geloof ik.
The Oceanic Six
-
- 60509 berichten
- 4107 stemmen
Leto speelde een ADHD junk. Geen Joker. Echt zelden zo'n belabberde acteerprestatie gezien. Niet voor niets dat Suicide Squad een drol van een film was.
Zwolle84
-
- 8022 berichten
- 0 stemmen
Leto speelde een ADHD junk. Geen Joker. Echt zelden zo'n belabberde acteerprestatie gezien. Niet voor niets dat Justice League een drol van een film was.
Suicide Squad bedoel je. Maar totaal niet mee eens. Goede, speelse film ook.
The Oceanic Six
-
- 60509 berichten
- 4107 stemmen
Excuus, SQ ja. Erg matig. JL is overigens nog veel slechter.
mjk87 (moderator films)
-
- 14639 berichten
- 4573 stemmen
Ik vond Leto wel oké maar volstrekt overbodig in SQ, dat is nog erger. Nicholson was veels te cartoonesk.
Uier
-
- 2010 berichten
- 3752 stemmen
In de cartoons blijkt de Joker ook tamelijk cartoonesk te zijn. En ook hyperactief trouwens.
Denk dat het vooral een kwestie van persoonlijke smaak is.
The Oceanic Six
-
- 60509 berichten
- 4107 stemmen
Ik vind de Joker uit de Arkham-games met de stem van Mark Hamill persoonlijk het meest imponerend en angstaanjagend. Ik hou van diverse soorten, vond de clown Nicholson en de psycho Ledger ook erg sterk. Maar het moet wel een beetje op een Joker lijken. Die Leto kwam niet eens in de buurt en bij Phoenix heb ik ook twijfels. Maar vooral de film zelf lijkt me matig. En ik vermoed ook niet r-rated?
Basto
-
- 12143 berichten
- 7462 stemmen
Joker nummer 5! Vroeger zat er maar eentje in het kaartspel. Hoeveel hebben we er nog nodig?
Aminam019
-
- 19 berichten
- 6 stemmen
Ik heb hier wel vertrouwen in!
Joaquin is uitmuntend acteur, en de rol lijkt hem op het lijf geschreven.
Het internet val er alweer over dat "dit nooit ledger zijn joker gaat overtreffen!" Maar dat is na het zien van de trailer ook niet de bedoeling denk ik.
Lijkt mij meer losjes de origin story van the killing joke te volgen, over een aan lager wal geraakte entertainer/clown (jack napier).
Phillips schijnt voor de film geinspireerd te zijn door taxi driver, en scorsese is producent. Toch wel een hoop pluspunten!
Film gaat voor een R-rating maar die is er nog niet doorheen.
Uier
-
- 2010 berichten
- 3752 stemmen
De film gaat voor een R-Rating? Smijt er 3 fucks in en je hebt je R-Rating.
Aminam019
-
- 19 berichten
- 6 stemmen
De film gaat voor een R-Rating? Smijt er 3 fucks in en je hebt je R-Rating.
Haha ja dat is zeker waar. De R-rating schijnt nu vooral te worden aangehouden vanwege "nudity". Maar goed we gaan het weer mee maken.
Een PG13 lijkt mij niet te passen bij deze film na het zien van de trailer. Maar we zijn laatste jaren al vaker teleurgesteld met een belabberde rating, met venom als meest recente voorbeeld.
thunderball
-
- 5913 berichten
- 1421 stemmen
Joker nummer 5! Vroeger zat er maar eentje in het kaartspel. Hoeveel hebben we er nog nodig?
Hoe lang bestaat eigenlijk de figuur van de Joker al en is er voor Cesar Romero al iemand geweest die hem heeft gespeeld?
Edit: ik lees net dat hij in 1940 is bedacht.
Basto
-
- 12143 berichten
- 7462 stemmen
Overigens ziet dit er wel weer stukken interessanter uit dan al die blije Marvel zooi.
Graaf Machine
-
- 9946 berichten
- 1449 stemmen
Hier heb ik wel zin in. The Joker is sowieso een pak interessanter personage dan die saaie Batman.
Nicholas
-
- 1765 berichten
- 278 stemmen
Ze zouden eens moeten kijken naar een mogelijke verfilming van The Batman Who Laughs.
Dan heb je écht R-Rated materiaal.
clockwork72
-
- 2788 berichten
- 1766 stemmen
Prachtige trailer, werkelijk schitterend. Van wat ik nu zie in deze trailer van Joaquin Phoenix's Joker qua zal dit denk ik zeker in de buurt komen van Heath Ledger's Joker, echt aan alles in die trailer zie je gewoon dat dit een meesterwerk gaat worden.
Basto
-
- 12143 berichten
- 7462 stemmen
Prachtige trailer, werkelijk schitterend. Van wat ik nu zie in deze trailer van Joaquin Phoenix's Joker qua zal dit denk ik zeker in de buurt komen van Heath Ledger's Joker, echt aan alles in die trailer zie je gewoon dat dit een meesterwerk gaat worden.
Het is de trailer maar. Ik zie niet hoe dit in de handen van de regisseur van de Hangover 1, 2 & 3 een meesterwerk gaat worden. Had de regie liever in handen gezien van iemand als Lynne (You were never really here) Ramsay of een andere regisseur met een duister drama achtergrond. Soort Taxi Driver benadering ipv komedie waar het nu waarschijnlijk op uitdraait.
De hoop is volledig op Joaquin Phoenix.
Richardus
-
- 2138 berichten
- 1199 stemmen
Oeh, Joaquín Phoenix die Joker speelt? Mijn interesse is gewekt, wat normaal niet gebeurt met Marvel-achtig spul.
horizons
-
- 5690 berichten
- 2413 stemmen
Oeh, Joaquín Phoenix die Joker speelt? Mijn interesse is gewekt, wat normaal niet gebeurt met Marcel-achtig spul.
Vdk_Movie
-
- 375 berichten
- 451 stemmen
Kijk hier wel naar uit, ik denk dat de Joaquin Phoenix prima de rol van Joker opzich kan nemen. Daarnaast ook leuk dat De Niro weer in een soort rol kruipt zoals in The King of Comedy (1982).
WelvE
-
- 59 berichten
- 1063 stemmen
Op basis van de trailer.
Holy Martin Scorsese! 'Joker' Is New 'King of Comedy' from Joker (2019) - imdb.com
Basto
-
- 12143 berichten
- 7462 stemmen
Een behoorlijk oppervlakkige analyse. Vooral de vergelijking met Raging Bull lijkt er met de haren bijgesleept.
Lovelyboy
-
- 3978 berichten
- 2976 stemmen
Wat moeten we hier van verwachten mensen? Ledger was buitenaards maar als er dan toch iemand apart genoeg is zou het Phoenix kunnen zijn. Heb ook wel eens gehoord dat DD Lewis hem ging doen maar dat was vlak na Ledger's dood. Dan zie ik meer in Phoenix.
We wachten nieuwsgierig af zou ik zeggen.
eltorro
-
- 902 berichten
- 3067 stemmen
De film gaat voor een R-Rating? Smijt er 3 fucks in en je hebt je R-Rating.
Pre- en sequels

Joker: Folie à Deux
2024
281 reacties
Gerelateerd nieuws

Een greep uit de best beoordeelde psychologische thrillers volgens MovieMeter

'Joker: Folie à Deux' vanaf december te streamen op Netflix

DC-film 'Joker' met Joaquin Phoenix en Robert De Niro is vanavond op televisie

Binnenkort kun je 'Joker' ook streamen via Netflix: 'Ik moet de film nog goed laten inzinken'
Bekijk ook

Memory of the Camps
Documentaire, 2014
8 reacties

Green Book
Biografie / Komedie, 2018
239 reacties

For Sama
Oorlog / Documentaire, 2019
42 reacties

Lektionen in Finsternis
Documentaire, 1992
17 reacties

1917
Oorlog / Drama, 2019
781 reacties

Idiot Prayer
Muziek, 2020
4 reacties
Gerelateerde tags
straatbendedc comicsdroomclownvillainmaatschappijpsychopaatjokersuperheldgebaseerd op stripmoordpsychologische thrillercriminal mastermindstand-up comediangeestesziekteanarchy character studyclown makeupsubway train social realismsupervillaintv hostjaren 80dc extended universe (dceu)coringa moeder zoon relatieorigin storybrutal violencegotham cityjoaquin phoenixfalling into madness depressing
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









