Geostorm (2017)
Genre: Actie / Sciencefiction
Speelduur: 109 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Dean Devlin
Met onder meer: Gerard Butler, Abbie Cornish en Jim Sturgess
IMDb beoordeling:
5,4 (131.594)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 19 oktober 2017
On Demand:
Bekijk via Netflix
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Prime Video
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Geostorm
"Some things were never meant to be controlled."
Wanneer de klimaatverandering het voortbestaan van de aarde bedreigt, verenigen regeringen wereldwijd zich in de creatie van het Dutch Boy Program. Dit programma beslaat een mondiaal netwerk van satellieten, gewapend met technologieën om natuurrampen af te wenden. Na twee jaar succesvolle bescherming gaat er iets mis waardoor twee vervreemde broers belast worden met het herstel van de storing voor een wereldwijde Geostorm de planeet overspoelt.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (5,4 / 131594)
- Trailer (YouTube, ondertiteld)
- Kijk op Netflix
- Pathé Thuis: vanaf € 9,99 / huur € 2,99
- Kijk op Amazon Prime
Social Media
Acteurs en actrices
Jake Lawson
Ute Fassbinder
Max Lawson
U.S. Secret Service Agent Sarah Wilson
U.S. Secretary of State Leonard Dekkom
U.S. President Andrew Palma
Dana
Al Hernandez
Duncan Taylor
Lead Henchman Rico
Video's en trailers
Reviews & comments
IH88
-
- 9741 berichten
- 3186 stemmen
“How did you do that?”
“Because I'm the goddamn President of the United States!”
Geostorm is een belachelijke en voorspelbare rampenfilm, maar het is zeker geen slechte film en de acteurs ogen zelfs geïnspireerd. Dat is knap, maar Garcia, Sturgess, Harris, Butler en Cornish zijn dan ook vaklui die precies weten hoe ze met dit soort materiaal moeten omgaan. Gelukkig neemt de film zich niet al te serieus en door de humor valt er tenminste nog wat te lachen om zoveel onzin. Dit soort rampenfilms kan ik meestal wel waarderen, maar Geostorm maakt het wel heel erg bont.
Diederik58
-
- 836 berichten
- 1469 stemmen
Blijkbaar hebben Andy Garcia en Ed Harris geld nodig hebben om op te treden in een hele matige rampen/scifi film. Deze cast moest de matige voorspelbare film oppoetsen.
Het idee om ons klimaat dan maar helemaal te beïnvloeden met technologie is leuk bedacht. Belachelijk is de uitvoering. Ach, dat hoort nu in eenmaal bij dit genre films. Je kunt er natuurlijk op wachten dat een stelletje bad guys de techniek willen overnemen.
Leuk om te zien. Een film die mij niet zal bijblijven. Mooie effecten en beelden. Maar het irriteert dat het allemaal wat te gladjes loopt voor de hoofdrolspelers.
Captain Pervert
-
- 4650 berichten
- 2102 stemmen
Je krijgt wat je verwacht - en dat is niet zoveel. Toch een aardige blockbuster die lekker wegkijkt, ondanks de voorspelbaarheid (typecasting probleempje voor de badguy) en de stompzinnigheid.
Als Jake Lawson (Butler) orde op zaken moet stellen in het ruimtestation, wordt hij door het samenraapsel van aanwezigen niet herkend. Alsof dat niet raar genoeg is - ER STAAT J. LAWSON OP ZIJN JUMPSUIT!
Dit gebeurt vrij ver aan het begin van de film, dus daarmee wordt de toon wel een beetje gezet.
2,5 sterren.
aspers
-
- 166 berichten
- 164 stemmen
Nou, ik was dus juist écht voorbereid op het slechtste aller tijden! En met die instelling is deze film eigenlijk best OK! Avondje verstand op nul, en gaan met die banaan. Ook lekker dat vleugje thriller ‘who done it’ in de film. Dat maakt het net wat interessanter dan de zoveelste ‘end of the world’ film.
Laat ik het zo zeggen: ik kon dit veel beter hebben dan die emmerich ramp 2012!
3*
Rudy6
-
- 42 berichten
- 254 stemmen
Wat mij betreft is deze film een typische Hollywood-Blockbuster maar ik heb mij desondanks goed vermaakt. Ik vraag me wel af waarom dit soort films altijd vol gaan voor clichés en nauwelijks uitdagende wendingen bevatten. Teveel voor zekerheid gaan en te weinig verrassen roept logischerwijze ook de nodige afkeuring op zich af en dat lijkt mij terecht. Iemand een suggestie voor een soortgelijke film waarin wel verrassende wendingen voorkomen?
scorsese
-
- 13171 berichten
- 11081 stemmen
Tegenvallende film die zich afspeelt in de nabije toekomst waarbij een netwerk van satellieten extreem weer moet voorkomen. Clichématige personages op het irritante af. Echter is het grootste probleem toch wel het feit dat de film zichzelf te serieus neemt (waardoor het toch al ongeloofwaardige plot nog moeilijker te slikken is). De rampen komen te kort in beeld en vallen in de categorie allemaal al eens eerder en vooral beter gezien.
martijn011
-
- 2034 berichten
- 1309 stemmen
Erg matig.
Ben dol op rampenfilms, maar deze film brengt niets vernieuwends. Allereerst zit je binnen no-time weer in een verhit familiedrama zodat je weet dat die elkaar weer op een of andere manier nodig hebben gedurende de film.
Ongelooflijk dat er wederom zo'n plotlijn in het verhaal verweven zit, daar zit helemaal niemand op te wachten.
Met een rampenfilm verwacht je spektakel en verwoestende beelden, maar de beelden die getoond worden zijn zo lachwekkend slecht dat het totaal geen indruk maakt.
Gerard Butler is wat mij betreft totaal ongeloofwaardig als uitvinder van een of andere techniek die er voor zorgt dat er geen rampen op de wereld kunnen ontstaan. Uiteraard gaat er wat mis en is er een saboteur in het spel. Die saboteur is binnen de kortste keren te raden zodat ook dat geen verrassing meer is.
Is er dan niks goed aan deze film? Ach, het kijkt op zich best lekker weg en af en toe een ramp, ook al ziet het er niet best uit, is best leuk.
Verder is dit een film die je kan mijden, zware tegenvaller.
2*
SaintEye
-
- 33 berichten
- 27 stemmen
Na een minuut of 40 gaat de film dan eindelijk beginnen. Tenminste... Wat er in de eerste 40 minuten gebeurt, zou in een goede film in een minuut of 7 worden uitgelegd (intro), waarna de titel in beeld komt.
Na wat mislukte pogingen om humor in de film te laten voorkomen, lijkt ook de hoofdrolspeler te beseffen dat hij in een slechte film speelt. Het wordt er allemaal niet beter op en wanneer de film eindigt vraag ik mij af hoe het kan dat het allemaal net niet is, terwijl de ingrediënten een hele leuke film zouden moeten opleveren.
MisterD 1985
-
- 151 berichten
- 985 stemmen
Wat viel dit enorm tegen! Er is geen enkel element in deze film wat niet tegen viel.
tinus42
-
- 4 berichten
- 0 stemmen
Zag deze film vanavond. Wat mij opviel was dat bij de vlaggen van de 17 landen die deelnamen aan het project die van Rusland er niet bijstond. Want als er een land is waar men totaal geen kaas van ruimtevaart heeft gegeten dan is dat natuurlijk wel Rusland. En ze lieten ook zien hoe Moskou door NASA gered moest worden. Ik denk dat deze film op Netflix Rusland geen hit gaat worden.
cor1946
-
- 1183 berichten
- 1605 stemmen
Vanavond bij veronica, zal niet kijken alleen al door die reclame blokken tussen die films of andere programma s. Weg met die omroepen.
Shadowed
-
- 11421 berichten
- 6719 stemmen
Herzien.
Vooral omdat toen de film in bioscopen uitkwam en ik deze bezocht ik problemen had met mijn bril. Wat bleek: Ik had de 3D-bril meegenomen en de film draaide in IMAX. Omdat ik de zaal koste wat het kost niet uit wilde lopen heb ik de film als een soort stroboscoopfilm gezien. Toen maakte dat dus geen indruk, daarom maar op televisie herzien.
Wat opvalt aan de film is dat er zeker een poging is gedaan om het rampengenre op een enigszins vernieuwende manier te presenteren. Devlin voegt daar namelijk een hoop sciencefictionelementen aan toe die er wel een unieke film van maken binnen zijn soort. Wel jammer is dat de aanpak daarvan in principe gewoon volgens dezelfde formule verloopt als de standaard rampenfilm.
Acteerwerk is best matig. Enkel Cornish vond ik te doen. Wat opvalt aan de film is dat de acteurs ook rollen krijgen die we zowat altijd zien. Ook hier krijgen we weer poppetjes te zien die in direct verband staan met de president. Dat zie je ook weer altijd voorbijkomen. Zijn ook alles behalve interessante personages die tot overmaat van ramp ook simpelweg saai worden neergezet.
Gelukkig gaat het allemaal lekker los in de finale waar Devlin een overkill aan effecten inzet om zijn film mee te versieren. Best spectaculair allemaal en alhoewel onrealistisch ogen de effecten doordacht en lekker episch. Hierdoor kijkt Geostorm wanneer het moet erg lekker weg. Daar dragen wat bizarre spektakelscenes ook mooi aan bij. Moet ook wel met dit concept.
Het is jammer dat het inhoudelijk allemaal zo ruk is. Emmerich bracht binnen dit soort films altijd een uitkomst die zover over de top ging dat het weinig verschil meer maakte, maar Geostorm lijkt juist wat sterker te willen zijn op inhoudelijk niveau. Dat is dan precies het element dat misgaat, en dat is jammer. Verder is Geostorm meer dan voldoende popcornvermaak.
blurp194
-
- 5510 berichten
- 4203 stemmen
Mooi voorbeeld van een volstrekte mislukking.
En waarom? De beelden zijn best goed, de cgi is wellicht niet perfect maar goed genoeg - en met dit soort budget kan je er een hele film mee maken. De acteurs zijn niet beslist toppers maar je kan er wel wat mee - en als het erom spant, stuur de rest naar huis en hou Harris en Lara over. Geluid ook prima.
Maar wat er dus echt serieus slecht is en wat de hele film direct naar de kliko helpt? het verhaal trekt op helemaal niets. Je zou haast gaan denken dat het gesponsord is door de fossiele brandstofmaffia, om de klimaatproblematiek belachelijk te maken.
Wat in ieder geval zeker wel gelukt is is de film zelf belachelijk te maken.
cantforgetyou
-
- 1956 berichten
- 1687 stemmen
Met weinig verwachtingen deze actie film bekeken. Maar hij viel heel erg mee. De special effects waren best wel goed en het verhaal was nergens sloom of saai.
Gerard zag er weer goed uit met zijn stoere 'looks' en baard. Ook Abbie Cornish springt eruit. Knappe stoere blonde meid. Ed Harris wordt 'by the way' wel erg oud nu.
Het einde is wel héél erg zoetsappig en super cliché, maar dat mag de pret niet drukken.
Gewoon genieten van een actiefilm en niet teveel bij nadenken.
Mickey b
-
- 750 berichten
- 567 stemmen
Film nu voor tweede maal gezien. Eerste keer geen review geschreven, dus bij deze.
Herinnerde mijn het verhaal niet meer. Is een typische rampenfilm. Mooie effecten, cliché verhaal. Leuke invalshoek met de weersatellieten (al heb ik het al eens gezien in een of andere B-film). Speelt zich af zowel op aarde met de nodige rampen als in space op een ruimtestation. Hier en daar gaat men wat snel over van het een naar het ander. Zoals de verplaatsing tussen aarde en ruimtestation. Komt over alsof het niets is… Ook sterke cast met Gerard Buttler, Andy Garcia en Ed Harris. Zet film stapje hoger. Abbie Cornish haar rol wat ongeloofelijk: komt over alsof zij de enigste agent is van de Secret Service die de president beschermt en hierdoor alles kan en mag. CGI kan er mee door, hier en daar zie je wel duidelijk dat het computeranimated is. Maar heb al slechter gezien. Niet de beste in zijn genre maar ook niet de ‘rampzaligst’ …
xxERWINxx
-
- 1876 berichten
- 985 stemmen
Vandaag voor het eerst bekeken op Bluray en ik moet zeggen dat deze film mij wel verrast heeft.
Ik vond het een zeer vermakelijke rampenfilm, een heel ander verhaal dan andere rampenfilms een keer.
De film verveeld nergens en de vaart zit er goed in, sterke rol ook van Gerard Butler en zijn broer(tje) die alles op aarde regelt en Butler die de reis maakt naar het ruimtestation.
Wel een apart verhaal waardoor het ook een beetje een actiefilm is geworden gecombineerd met verschillende rampen zoals met vuur, ijs en overstromingen in verschillende werelddelen.
Ook het laatste stuk (de ontknoping) was wel spectaculair met de president en in het ruimtestation zelf gebeurd ook van alles, eigenlijk gebeurt er op 2 plaatsen (aarde en ruimte) van alles en schakelen ze van het 1 naar de ander wat het wel erg boeiend maakt.
Ook een zeer geslaagd einde wat de film afmaakt, genoten!
Sergio Leone
-
- 4415 berichten
- 3100 stemmen
Matig.
Gerard Butler op automatische piloot gaat de ruimte in om onze planeet te redden. Het zou de set-up kunnen zijn van een film met jaren '90-allures, wat het ook wel een beetje is, maar men tracht de film nodeloos 'intelligent' te maken door er een flauw politiek complot bij te sleuren. Totaal onnodig en bovendien ook erg ongeïnspireerd. Een echte rampenfilm is dit dus niet. En dat is spijtig, zelfs al had het wellicht geen hoogvlieger geworden.
2
Nekstwan
-
- 91 berichten
- 331 stemmen
Dit soort films bekijk ik het liefst door een bril die nodig moet worden schoongemaakt. Als ik alle tekortkomingen zou moeten beschrijven was ik morgen nog bezig. Maar dat Geostorm vol fouten zit weten de direct betrokkenen zelf ook wel. Maar daar gaat het in deze sf-rampenfilm niet om. Het gaat om de boodschap verpakt in eendimensionale glitter. Want die boodschap wordt op z'n Amerikaans, dus vol vermaak, duidelijk gemaakt: de mensheid staat aan de rand van vernietiging van planeet Aarde als niet heel snel internationaal de handen ineen geslagen worden om doomsday af te wenden. Uiteraard is er een held (bij voorkeur een lone ranger) die de wereld redt. En vanzelfsprekend een slechterik met snode plannen, een vleugje romantiek, heel veel cgi, lekker kleffe sentimenten en een moordend tempo.
Als je niet tegen deze Amerikaanse ingrediënten kan, sla Geostorm dan over. Kan je dat wel dan is Geostorm een lekkere rollercoaster van 110 minuten. Veiligheidsgordels vast, popcorn onder handbereik, verstand op nul en genieten maar. En vooral niet té kritisch kijken.
JessicaD
-
- 481 berichten
- 556 stemmen
Eigenlijk heeft er iets teveel tijd gezeten tussen het kijken van deze film en het schrijven van deze mini-recensie. Daardoor kan ik iets moeilijker verwoorden wat ik van deze film vond. Waren de special effects bijvoorbeeld oké? Volgens mij wel, maar ik weet niet zeker meer wat ik er precies van vond – en dat zegt misschien ook al wel genoeg. Hoewel ik de film leuk genoeg vond om te kijken, heeft hij geen indruk gemaakt. Een rewatch zit er al helemaal niet in. Gerard Butler speelt zijn rol zoals we hem inmiddels kennen; de stoere actieheld die (grotendeels) in zijn eentje de wereld probeert te redden. De film is eigenlijk ook een dertien in een dozijn-film, en ik denk dat er betere soortgenoten zijn. De film is vermakelijk genoeg, maar verwacht er niet teveel van.
Decec
-
- 6746 berichten
- 8593 stemmen
Prima verhaal...
Prima acteerwerk...
Prima 3D kwaliteit breedbeeld...
Prima achtergrond muziek...
Prima genoten, maar 1 keer genoeg gezien...
movie freak84
-
- 360 berichten
- 443 stemmen
Hier had zoveel meer uitgehaald kunnen worden want het verhaal is opzich best origineel en goed bedacht. De rampen zagen er soms egt wel heel vet uit, maar dan komt de maar. Genoeg spanning in de film, eigenlijk teveel voor de speelduur waardoor het een heel chaotische film word en waardoor het niet super lekker weg kijkt. De bad guys vond ik ook niet heel best. Desondanks vond ik deze film toch egt wel een dikke voldoende.
Gerelateerd nieuws

Rampenfilm 'Geostorm' met Gerard Butler is morgen te zien op televisie

Sciencefictionfilm 'Geostorm' doet het momenteel goed onder de Nederlandse Netflix-kijkers
Bekijk ook

Earth: One Amazing Day
Documentaire / Familie, 2017
17 reacties

Blade Runner 2049
Sciencefiction / Thriller, 2017
1.304 reacties

Only the Brave
Drama / Biografie, 2017
72 reacties

Insyriated
Drama, 2017
14 reacties

What Happened to Monday
Sciencefiction / Actie, 2017
132 reacties

The Foreigner
Thriller / Actie, 2017
144 reacties
Gerelateerde tags
kunstmatige intelligentietoekomstweather manipulation moordruimteend of the worldsamenzweringapocalypsestormspace stationspace shuttlecatastropheglobal threatenvironmental disasteroverpopulated world 2020s
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








