Genre: Fantasy / Komedie
Speelduur: 113 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Spike Jonze
Met onder meer: John Cusack, Cameron Diaz en Catherine Keener
IMDb beoordeling:
7,7 (367.807)
Gesproken taal: Frans en Engels
Releasedatum: 30 maart 2000
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Being John Malkovich
"Ever wanted to be someone else? Now you can."
Een poppenspeler vindt bij toeval een poort die leidt naar het hoofd van de acteur John Malkovich. Mensen die door die poort gaan beleven een paar minuten van zijn leven. Ze besluiten hun ontdekking commerciëel uit te buiten.
Externe links
Acteurs en actrices
Craig Schwartz
John Horatio Malkovich
Lotte Schwartz
Maxine Lund
Floris
Dr. Lester
Charlie
Don
First J.M. Inc. Customer
Larry the Agent
Reviews & comments
Dustyfan
-
- 5607 berichten
- 0 stemmen
Ik had deze film al zeker anderhalf jaar in de kast staan, maar durfde er niet aan te beginnen, de oen die ik ben. De reden dat ik hem gekocht had, was alleen omdat de titel me intrigeerde. Een titel met de naam van een (nog actieve) acteur erin... bizar.
Wat een bijzonder briljant (en inderdaad) bizar verhaal in een enorme vaart verteld, wat een humor, wat een vondsten... onvoorspelbaar. Hoe verzin je zo iets ongelooflijk moois..... Dit gaat ver, heel ver....
4,5* die nog makkelijk een 5* kan worden.
The One Ring
-
- 29974 berichten
- 4109 stemmen
Het is inderdaad erg origineel en zeer absurd. Maar ondanks alle goede vondsten en het acteerwerk moest ik bijna nergens echt lachen. Het is gewoon een goede film, maar echt grappig was hij helaas niet. Het einde vond ik ook wat minder, met al die mensen met meerdere levens. Dat was wat vaag en vond ik er niet tussenhoren
. Het kwam een beetje over alsof ze toch een soort van logica zochten die juist deze film niet nodig heeft.
3,5 sterren.
Dustyfan
-
- 5607 berichten
- 0 stemmen
.... Het einde vond ik ook wat minder, met al die mensen met meerdere levens. Dat was wat vaag en vond ik er niet tussenhoren
. Het kwam een beetje over alsof ze toch een soort van logica zochten die juist deze film niet nodig heeft.3,5 sterren.
Dat hoorde er nou juist wel bij, want dat was 1) De verklaring voor de hoge leeftijd (105 jaar!) en vitaliteit van Dr. Lester en 2) Omdat Dr. Lester deze keer niet in zijn eentje wilde voortleven, maar een aantal goede vrienden wilde meenemen. .
Clueless Dork
-
- 682 berichten
- 1046 stemmen
Ik vraag me toch wel af hoe dat in zijn werk moet gaan. Als er meerdere in Malkovich zitten worden die er toch automatisch uitgetuft?
Dustyfan
-
- 5607 berichten
- 0 stemmen
Je hebt me....
Het zou natuurlijk kunnen dat dat gezelschap lekker met z'n allen in het on(der)bewustzijn komt te zitten... maar dat is slechts giswerk van mijn kant...
remorz
-
- 2497 berichten
- 2742 stemmen
Het is al teveel denkwerk...laat deze film gewoon lekker over je heenkomen 
malkovich
-
- 331 berichten
- 117 stemmen
Dr . Lester is toch een persoon van 105 jaar oud die een omhulsel (dat die persoon nu betrekt) heeft gevonden via het portaal? De persoon controleert hem, want hij legt heel de theorie uit aan Lotte.
Volgens de theorie word je uitgespuugd als je niet in staat bent om het omhulsel over te nemen. Dus al die mensen die John Malkovich betrekken, moeten hem dus controleren. Wie van al die personen zorgt daar dan voor? En als dat er maar een is (bv. Lester), dan zitten die anderen eigenlijk net zo gevangen als Greg aan het eind van de film gevangen zit in het hoofd van de dochter van Lotte en Maxine. Je bent namelijk pas vrij als je in staat bent om je gedachten om te zetten in een beweging.
Dit zijn zo maar wat gedachten, ik hoop dat iemand mij meer informatie kan geven.
sebas83
-
- 131 berichten
- 0 stemmen
ze proberen erg vaag te doen in deze film, hou ik niet zo van, in fear and loathing proberen ze dat ook maar komt hebt beter uit, misschien komt het door de crappy acteurs in deze (john malkovich niet meegerekend)
The One Ring
-
- 29974 berichten
- 4109 stemmen
Eigenlijk hadden ze van mij niet hoeven uit te leggen wat precies het nut is van het binnengaan van John Malkovich' hoofd. Het had van mij vaag mogen blijven en die Lester weg mogen laten. Dan had ik 'm toch hoger beoordeelt.
method-actor
-
- 19 berichten
- 0 stemmen
dit is echt verruit de geschiftste film die ik ooit gezien heb...maar ik ben zelf ook gestoord ...dus ik vermaakte me eigenlijk teveel....dat ik dacht hey als ik hierom ga lachen lijk ik wel erg geschift..wie gaat hier nou om lachen.. weirde film
The One Ring
-
- 29974 berichten
- 4109 stemmen
Nuttig commentaar 
Bestaat er eigenlijk wel nuttig commentaar? Er is toch niks mis mee dat hij zijn mening geeft.
seth gecko
-
- 499 berichten
- 785 stemmen
hoewel ik totaal niet aaan cameron diaz ben en ik 1 scene gewoon tenenkrullend slecht vond (die met keener en diaz aan de autoweg) vond ik dit een behoorlijk geniaal filmpje.
een van de pot geruktscenario dat gewoonweg perfect werkt,vooral dankzij een schitterende vertolking van malkovich.
origineel en verfrissend.
4 ****
Chainsaw
-
- 8845 berichten
- 3576 stemmen
Heerlijk aparte en hilarisch filmpje. Vooral het begin is ontzettend sterk. Hoewel het later allemaal nog steeds erg absurd en hilarisch is, het voelde hier en daar een klein beetje inzakken. Gelukkig maakt het einde weer heel wat goed. Verder ziet de film er visueel erg goed uit, is het acteerwerk prima in orde en zit alles erg goed in elkaar. Petje af voor Jonze.
Kleine 4,5 sterren.
E V
-
- 1105 berichten
- 3048 stemmen
Een ongelofelijk absurd verhaal, prachtig vormgegeven en heel goed spel van alle spelers.
Ik had Cameron Diaz bijna niet herkend, wel leuk dat ze hier juist dit type speelt en niet het personage van Catherine Keener wat Cameron doorgaans zou spelen.
Naomi Watts
-
- 54554 berichten
- 3155 stemmen
Absurde, vermakelijke en erg originele film. Het overduidelijke Kaufman element is weer erg geniaal. Al kon de film mij persoonlijk niet veel boeien, voornamelijk door de twee vrouwelijke hoofdrolspelers. 3*
mOOse
-
- 31 berichten
- 56 stemmen
Malkovich Malkovich? Malkovich Malkovich Malkovich. Malkovich Malkovich! 4*
Gwendoline
-
- 90 berichten
- 447 stemmen
Ben in slaap gevallen bij deze film. Nou moet eerlijk zijn dat ik dat heel vaak heb als een film me niet weet te boeien maar van het geen wat ik heb gezien... tja.... Nope.
rickjans
-
- 29 berichten
- 0 stemmen
briljant en humoristisch kafka-esk tot aan het einde.
het einde was erg zwak.
otherfool
-
- 18519 berichten
- 3403 stemmen
Een heerlijk klein meesterwerkje, deze samenwerking tussen Jonze en Kaufman. Prachtige muziek, subliem acteerwerk en een lekker bizar en fascinerend verhaal; net als Adaptation een absolute aanrader.
4*.
AHWA
-
- 16922 berichten
- 1293 stemmen
Leuk filmpje, duidelijk van de hand van Kaufman. Absurd plot natuurlijk, maar omdat het feit dat er een poort bestaat door niemand in twijfel wordt getrokken, komt de film toch redelijk realistisch over.
John Cusack speelt wederom een degelijke rol, maar hij wordt toch overschaduwd door Malkovich zelf, die de meerdere rollen die hij eigenlijk speelt, goed speelt.
In tegenstelling tot Kaufmans ESOTSM werd ik hier echter minder gegrepen door de personages en konden ze me in het middenstuk van de film even niet meer boeien, de film kwam even in een dip te zitten.
Ik hou het op 4*. Het is een goede film, maar hij trok me toch iets minder als ESOTSM.
koekebakkertje
-
- 24 berichten
- 29 stemmen
Toch wel één van de vaagste films die ik heb aanschouwd,
en naar mijn idee een erg origineel en geestig plot.
Vanaf het begin wilde ik weten wat er in hemelsnaam
gebeurde. Dus in tegenstelling tot The One Ring vond ik het
wél noodzakelijk dat het plot uitgelegd werdt. Zonder dat
zou het een slechte artestieke film geweest zijn.
Heel jammer vond ik het "voor 12 uur s'nachts" geneuzel.
Dit fenomeen zou verboden moeten worden in films die niet
voor kinderen bedoeld zijn. (Net als "Eens in de honderd
jaar...." Maar dat terzijde).
Desalniettemin heb ik mij zeer vermaakt, en een 3.5 sterren
beloning heb ik dan ook met plezier uitgereikt aan deze
productie.
---
Het is overigens 'prachtig' te zien hoe Sheen er kaal uitziet.
us_raider
-
- 2034 berichten
- 0 stemmen
Goede film maar hoe zat het nou precies met het einde? Schwartz die wilde per se bij Maxine zijn dus ging hij in het lichaam van de baby?
Ik kan het me niet goed meer herinneren maar ik kan me wel herinneren dat ik het niet helemaal begreep, waarschijnlijk omdat ik een stuk van de film gemist heb.
Kan iemand hier even de verklaring van het einde geven... 
die Lange
-
- 228 berichten
- 0 stemmen
ze proberen erg vaag te doen in deze film, hou ik niet zo van, in fear and loathing proberen ze dat ook maar komt hebt beter uit, misschien komt het door de crappy acteurs in deze (john malkovich niet meegerekend)
deze film is totaal niet te vergelijken met fear and loathing, hier zit tenminste een verhaal achter, en ik vind het totaal niet vaag
xekjiram
-
- 178 berichten
- 92 stemmen
Deze film is totaal niet te vergelijken met fear and loathing, hier zit tenminste een verhaal achter, en ik vind het totaal niet vaag
Fear and Loathing is 1 van mijn favoriete films, Being J.M. ook. Maar beide films zijn inderdaad niet met elkaar te vergelijken. Ik zou net zo goed The Sound Of Music erbij kunnen halen ("daar zingen ze tenminste nog leuke liedjes"... verrek, óók al een favoriete film van me!).
BJM heb ik een jaartje geleden gezien op TV, en het greep me meteen. Dat soort films, dáár hou ik wel van! (naast The Sound Of Music, Fear and Loathing, Gone With the Wind, The Godfather etc).
Ik ben blij dat ik hem vorige week in de MediaMarkt zag liggen, want nou kan ik hem vaker zien!
Gerelateerd nieuws

De tien best beoordeelde films van de jarige John Malkovich (70)

Deze ijzersterke films verdwijnen zeer binnenkort van Amazon Prime Video
Bekijk ook

American Beauty
Drama, 1999
1.914 reacties

Into the Wild
Biografie / Drama, 2007
2.368 reacties

Requiem for a Dream
Drama, 2000
3.074 reacties

Le Fabuleux Destin d'Amélie Poulain
Komedie / Romantiek, 2001
1.837 reacties

Lock, Stock and Two Smoking Barrels
Misdaad / Komedie, 1998
847 reacties

Donnie Darko
Mystery / Drama, 2001
4.059 reacties
Gerelateerde tags
individualtransvestismsexual identityheksidentiteitsubconsciousnessnew identitypetchimppuppeteerappropriation of another human beingexternally controlled action brainpet shopsecret loveactor playing themself
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.







