Genre: Komedie / Misdaad
Speelduur: 108 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Ted Demme
Met onder meer: Eddie Murphy, Martin Lawrence en Ned Beatty
IMDb beoordeling:
6,8 (60.458)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 26 augustus 1999
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Life
"Share it with someone you love."
De jaren 90: de lichamen van twee gevangen worden begraven. Ze hebben 65 jaar onschuldig vast gezeten nadat ze er in geluisd waren door een sheriff. Via flashbacks zien we hoe het aparte duo Ray en Claude samen gekomen zijn, en wat ze in die 65 jaar allemaal mee hebben gemaakt.
Externe links
Acteurs en actrices
Rayford Gibson
Claude Banks
Willie Long
Sergeant Dillard
Jangle Leg
Goldmouth
Cookie
Pokerface
Biscuit
Can't Get Right
Video's en trailers
Reviews & comments
Alonzo
-
- 141 berichten
- 109 stemmen
Een van de weinige films waarin ik Eddy goed vond. Ik hou wel van black comedies. Wel een aanrader.
tattoobob
-
- 8198 berichten
- 2563 stemmen
Leuke film destijds in de bios gezien met een halve gare idioot... 
LostCauze
-
- 179 berichten
- 1371 stemmen
Ik heb niet vaak harder gelachen tijdens een film dan bij dit stukje:
YouTube - m.youtube.com
Die zin werkt echt op m'n lachspieren.
scorsese
-
- 13162 berichten
- 11074 stemmen
Aardige film waarin twee vrienden 65 jaar lang onschuldig vast zitten. Een vermakelijke film waarbij het verloop zich niet gemakkelijk laat voorspellen. Een aantal grappige dialogen en een leuke cast. De verouderings-makeup ziet er geloofwaardig uit.
Tarkus
-
- 6409 berichten
- 5315 stemmen
Leuke film, een van de betere van Eddie Murphy.
De film was mij eerlijk gezegd onbekend, maar ben blij dat ik hem heb ontdekt.
Vele geslaagde grappen van dit olijke duo, Murphy-Lawrence.
Puike make-up crew die een prima werk hebben afgeleverd om de veroudering van de verschillende acteurs zo geloofwaardig te maken.
Jaarme
-
- 105 berichten
- 87 stemmen
Leuke film
Vind het zelf wel mooi als een film bloopers op het einde zet, zoals hier ook is gedaan,
Zeker die op het einde van Eddie Murphy, " Hey, This aint my daddy's watch"
3.5/4.0
Kayser Söse
-
- 4 berichten
- 0 stemmen
Ondergewaardeerd juweeltje.
'n Heavy D met een schep bij een graf, pure ironie.
*Jangle Leg Jangle Leg*. Om deze film kan ik blijven janken van het lachen.
tommycool98
-
- 105 berichten
- 80 stemmen
Hele vermakelijke en grappige film met ook wel een paar emotionele stukjes erin. Top! *4
jippie2010
-
- 2612 berichten
- 8083 stemmen
Echt een goede komedie vond ik het niet, en wat kwam de film traag op gang!
Het tweede deel is kwalitatief een stuk sterker. Gemiddeld zeker een voldoende,
maar echt zonde van de eerste 30 minuten. *3.0
devidia
-
- 203 berichten
- 314 stemmen
Onlangs nog eens herbekeken. Eddy is toch wel heel sterk op dreef in deze hoor. Zeer vermakelijke wegkijkfilm
Majestics
-
- 322 berichten
- 43 stemmen
Goeie film dit, ben verbaasd dat ik het nooit gezien heb!
Goeie mix tussen komedie en serieuze drama-momenten, had ik niet verwacht eigenlijk.
Kondoro
-
- 11519 berichten
- 2861 stemmen
En dan ben ik nog steeds in de roes om even de herzieningen wat aan de rechter kant neer te leggen en toen heb ik maar de komedie film ‘Life’ opgezet, die op Netflix staat dus dan is het vaak mooi mee genomen om deze een keer te kijken. Toch vond ik het niet altijd even wat, en ik denk niet dat dit bepaald mijn komedie is wat hierin verhaald werd want ik heb amper echt gelachen om de komedie in de film, soms de klunzigheid van de twee maar daar blijft het dan ook bij.
De film speelt zich in veel tijdzones af, jaartallen beter te verwoorden waarmee we starten bij de jaren ’30 en zo rollen we langzamerhand naar de jaren ’90, en het mooie is dat Ted Demme het dusdanig heeft gedaan dat de twee hoofdpersonen ook verouderen, leuk om zo een ‘levensproces’ te zien in de gevangenis.
De cast is leuk, hoewel ik nooit een ding had voor Lawrence vond ik de wat serieuzere rol in deze film wel geslaagde bij hem passen, en dat is leuk. Ook Murhpy deed het leuk, en dat is wel een acteur waar ik erg vaak om moet lachen. De rest van de cast viel mee en werden nergens echt bijzonder.
Het verhaal was leuk, we volgen de twee mannen Rayford Gibson en Claude Banks, Gibson een beetje een geval apart in de zin dat hij wat in de onderwereld rond loopt en Banks als een aanstaande bankier. Gibson heeft het gemunt op Banks en na het stelen van zijn portemonnee komen de beiden heren in moeilijkheden. Ze worden weggestuurd om een drank voorraad op te halen als ze op een lijk stuiten en gevangen worden door de sheriff, echter hebben ze niemand vermoord en komen de heren onschuldig in de gevangenis terecht. Nu moeten de twee zien te overleven en er staan veel uitdagingen in de weg. Aan het eind komen we aan bij de dood van de twee wat een plottwist lijkt te zijn, waar soms iets te veel op gedrukt word dat ik het al snel door had.. Ze waren niet dood maar waren eindelijk ontsnapt, en zaten bij een Yankees wedstrijd en dan was het al snel eind goed al goed.
"I didn't see nothing special the first time Ray and Claude walked into the cage. To me, they were just a couple of fools whose luck had run out. 'Course, I was wrong about that."
Redelijk leuke komedie film om tussendoor eens op te zetten die echter nergens super speciaal ging worden.
3.0*
boemboem27
-
- 1530 berichten
- 1363 stemmen
Gewoon een hele leuke film die geen moment verveeld.
Simpel hoef je niet over na te denken.
Lekker vermaak.
Petje af voor de geweldig mooie grime zoals ze door de jaren heen veranderen.
Het einde had ik niet verwacht. Briljant?
mcdaktari
-
- 7280 berichten
- 0 stemmen
Vanaf 16 januari op Netflix? Op de Netflix site had ik gezien dat het de andere Life (2017) is die op Netflix komt.
De Sciencefiction film met o.a. Jake Gyllenhaal en Rebecca Ferguson. Ik hoop eerlijk gezegd ook dat het die Life is , want die vind ik iig beter. Maar we zien vanzelf welke het zal worden. 
mcdaktari
-
- 7280 berichten
- 0 stemmen
Ik wist wel dat het een vergissing was dat deze Life op Netflix kwam. Had het nergens zien staan op de site van Netflix.
IH88
-
- 9727 berichten
- 3182 stemmen
“You know, I'm finally starting to wrap my mind around this shit. We're in here for life. We're gonna die in here!”
Prima film. Met Murphy en Lawrence kan het altijd twee kanten opgaan, maar in Life houden ze zich duidelijk in. En het resultaat is een film die ondanks het trieste verhaal veel luchtige momenten kent, maar zeker op het laatst ook aardig wat emotionele momenten. Murphy en Lawrence laten zien dat ze meer kunnen dan in belachelijke en pijnlijk ongrappige komedies spelen, als ze maar het juiste materiaal krijgen.
Sergio Leone
-
- 4404 berichten
- 3090 stemmen
Amusant.
Vermakelijke komische doorslag op 'de' gevangenisfilm. Niettemin wel wat serieuzer dan verwacht, maar met de combo Martin Lawrence - Eddie Murphy verwacht je al snel een luidruchtige komedie. Beide heren zijn hun typische zelve, maar kunnen toch ook net genoeg ingehouden zijn zodat het niet hun zoveelste miskleun is geworden.
Integendeel; Life is een relatief volwassen film - binnen hun oeuvre dan toch. Murphy en Lawrence zitten op een gegeven moment onder de make-up, maar dit is absoluut geen Norbit of Big Mommy 4. En gelukkig maar.
3
Brabants
-
- 2887 berichten
- 2145 stemmen
Life een komedie waar velen lovend over schrijven. Ik kon me hierin totaal niet vinden. Vond het een lange zit door het trage tempo van het verhaal. Beide heren proberen elkaar ook als Kemp haantjes te overtreffen met hun zogenaamde humor. Individueel of in andere setting zijn dit prima acteurs maar ik vond ze hier niet matchen.
teigertje
-
- 2946 berichten
- 2076 stemmen
Na lange tijd deze inmiddels classic komedie film.
Met het gouden duo Eddie Murphy en Martin Lawrence weer opnieuw gezien.
Een film met een heel leuk verhaal.
Waar ze twee gevangenen spelen, die levenslang krijgen.
Maar onschuldig zijn omdat ze een moord op een man, in hun schoenen geschoven krijgen.
En het duo zorgt voor de nodige hilariteit.
Een film met een hele leuke spelende cast.
Blijft een hele leuke en grappige film.
KritischVentje
-
- 187 berichten
- 234 stemmen
Een klassieker met Martin Lawrence en Eddy Murphy in hun prime. Een comedy, maar ook misschien wel één van de meest zielige films die ik ooit gezien heb. Door alle shenanigans heen zit er een mega dikke serieuze toon in de film die je op het einde pas goed voelt.
Het laatste nieuws

Bruce Springsteen-biopic 'Deliver Me From Nowhere' nu al te zien op Disney+

Spaanse film 'Nowhere' is één van de meest gestreamde niet-Engelstalige Netflix-films ooit

Ook deze vijf cultfilms kijk je vanaf nu gratis op PlexTV

Misdaadthriller 'The Bone Collector' morgen te zien op televisie
Bekijk ook

Trade
Misdaad / Drama, 2007
242 reacties

Hesher
Drama, 2010
150 reacties

Crossing Over
Drama / Misdaad, 2009
162 reacties

The Longshots
Drama, 2008
22 reacties

Roman J. Israel, Esq.
Misdaad / Drama, 2017
40 reacties

48 Hrs.
Actie / Komedie, 1982
140 reacties
Gerelateerde tags
mississippi riverracistbootlegging crimineellife imprisonment jaren 30
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








