• 15.798 nieuwsartikelen
  • 178.256 films
  • 12.223 series
  • 34.000 seizoenen
  • 647.417 acteurs
  • 199.077 gebruikers
  • 9.375.867 stemmen
Avatar
 
banner banner

Insidious: Chapter 3 (2015)

Horror | 98 minuten
2,80 694 stemmen

Genre: Horror

Speelduur: 98 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten / Canada / Verenigd Koninkrijk

Geregisseerd door: Leigh Whannell

Met onder meer: Dermot Mulroney, Stefanie Scott en Angus Sampson

IMDb beoordeling: 6,1 (127.173)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 25 juni 2015

Plot Insidious: Chapter 3

"This is how you die"

Het verhaal speelt zich af voor de gebeurtenissen rondom de familie Lambert. Na enige aarzeling besluit helderziende Elise Rainier (Lin Shaye), die het vermogen heeft om contact te leggen met de doden, een tienermeisje te helpen dat doelwit blijkt te zijn van een bovennatuurlijke entiteit.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van weberanja

weberanja

  • 279 berichten
  • 378 stemmen

Ik vond de film redelijk spannend! Gelukkig weinig gore maar meer griezelen, daar hou ik wel van!


avatar van Rickyman

Rickyman

  • 1282 berichten
  • 2724 stemmen

Eigenlijk niet eens zo'n heel verkeerd horrorfilmpje dit.

Mooi sfeervol gefilmd, soms best spannend en griezelig, acteerwerk was ook niet zo slecht.

Beetje cliché, misschien ietsje minder dan de voorgaande delen. Zover ik me nog kan herinneren dan..


avatar van Sergio Leone

Sergio Leone

  • 4412 berichten
  • 3095 stemmen

Mja.

Ook deel 3 is wederom niet al te best. Tijdens de opbouw is het wachten op de schrikmomentjes. Ook hier weer kan men amper iets anders verzinnen dan de volumeknop vol open te draaien. Desondanks heb ik best kunnen genieten van die scène waarin die demon ramen en deuren sluit.
Vanaf het moment dat die vrouw (wiens naam we weer ontgaat) een hoofdrol krijgt, wordt het allemaal stukken slechter. De finales van de Insidious-films zijn altijd al luidruchtig geweest, hier is het eerder slapstick, met die vrouw die een potje gaat zitten knokken.

Het acteerwerk is verder ook niet al te best, zelfs voor een horrorfilm. Nu zal horror best een moeilijk genre zijn, maar met zo'n sufkop als Dermot Mulroney of de overacting van dat vrouwtje is geen enkele film gediend.

Regisseur Leigh Whannell kan zich zoals gezegd in de opbouw een paar keer laten gelden, maar faalt tijdens de finale. Echt sfeervol vind ik het ook nergens worden, iets wat bij de eerste twee delen meer het geval is.

2


avatar van AC1

AC1

  • 5775 berichten
  • 909 stemmen

Het eerste uur is oké (De film is bijna een remake van The Exorcist) met Stefanie Scott als Chloë Grace Moretz van dienst maar tijdens het laatste halfuur verandert de film in Insidious The Movie. Gewoonweg onnozel. Weggooien die hap!


avatar van TomRayder

TomRayder

  • 76 berichten
  • 988 stemmen

Insidious 2 sloot redelijk aan op deel 1 en gaf voldoende aanleiding tot een climax. Maar dit derde deel is hopeloos. Niet eng (zoals deel 1 absoluut wel was) teveel cliches..jammer.


avatar van Waku

Waku

  • 5457 berichten
  • 6492 stemmen

Met name het begin begint voortvarend.

Spanning is te snijden en de schrikmomenten liggen continue op de loer.

Helaas na een uur als het kwaad te lang in beeld komt en de oude vrouw als medium een hoofdrol gaat vertolken wordt het een stuk minder spannend en zelfs een beetje lachwekkend.

Kleine 3*


avatar van dvdfreak123

dvdfreak123

  • 1126 berichten
  • 1700 stemmen

Beter of ik verwacht had eingenlijk. Zitten nog paar goede verschietmomenten in. Het eerste uur was zeker vermakelijk, het laatste half uur daar in tegen ging de film een beetje bergaf vond ik. Al bij al wel vermakelijk maar zeker geen hoogvlieger. Deel 1 is nog steeds de beste van de 3. 6,5/10


avatar van slam1975

slam1975

  • 283 berichten
  • 300 stemmen

Wel beter dan zijn twee voorgangers. Vooral deel 1 was zo slecht. Die demoon was gewoon lachwekkend. Niks engs aan. Was eerder een lachfilm. Ďeze demoon zag er tenminste wel creepy uit. Dit is wel een aardige horror met wat schrikmomenten. Het is denk ik ook moeilijk om iets nieuws te verzinnen, omdat eigenlijk alles al gedaan is. Dus het is wel origineler dan de gemiddelde horrorfilm doordat ze naar de andere zijde gaan, maar het maakt het helaas wel minder eng daardoor. Leuk filmpje voor thuis.


avatar van Debo

Debo

  • 268 berichten
  • 456 stemmen

Een niks mis mee filmpje. Beste schrikmomenten en voor mij beter dan verwacht. Toch 3 sterren waard.


avatar van DVD-T

DVD-T

  • 15565 berichten
  • 3125 stemmen

Solide sequel/prequel. Leuk om te zien hoe dit wordt samengesmolten met de andere delen.

De "haunting" is anders dit keer. En daar ligt ook de grote kracht van de film. Het is een stuk enger en spannender dan de vorige delen en blijft ook de gehele film zo. Ik was verbaasd dat mijn hart het nog deed na een aantal erg goede jump scares. Waar ik wat problemen had met de eindes van chapter 1 en 2, hoe ze het enge door de wat zwakke eindes een beetje verpestten, blijft chapter 3 hierin overeind staan. De opbouw is ook best goed. Alhoewel het Elise gedeelte niet helemaal goed uit de verf komt. Voelde wat zwakjes hoe dat opgezet is. Wordt later in de film wel wat beter. Quinn en haar familie zijn een goede vervanger van de Lambert familie alleen zijn de daar niet echt overtuigend. Het zit er wel, maar komt er nergens echt uit. Ook dat oude vrouwtje en wat haar rol in de film is, is wat slecht uitgewerkt. Het einde is perfect dit keer en ook erg leuk uitgespeeld. De epilogue is ook leuk gedaan.

Een steady vervolg en een leuke franchise. En met dit derde deel maakt de franchise zich geheel los van de inspiratie en wordt zo iets met een geheel eigen gezicht.


avatar van Erick1985

Erick1985

  • 274 berichten
  • 220 stemmen

Pffff waarom blijven ze toch vervolgen maken op een op zich goed eetste deel? Deze film was volledig overbodig en vond er helemaal niks aan... jammer zeg


avatar van LauraCharlotte

LauraCharlotte

  • 131 berichten
  • 878 stemmen

ik vond het eerste uur echt nasty, zo eng! Daarna werd het een stuk minder en voorspelbaar.


avatar van vlerk00

vlerk00

  • 45 berichten
  • 89 stemmen

Prima horror hoor, ben een aantal maal flink geschrokken!


avatar van Proeneke

Proeneke

  • 195 berichten
  • 194 stemmen

Man,man,man wat een creepfilms zijn dat toch!

Zou er nog een deel 4 komen?

t lijkt er wel op:

Insidious: Chapter 4 Will Take Place Closer To First Film - wegotthiscovered.com


avatar van Tarkus

Tarkus

  • 6409 berichten
  • 5315 stemmen

Van de drie films die er nu al zijn is dit toch wel de beste.

Was een beetje bang eigenlijk voor de aankoop, vermits de eerste film maar redelijk was en de tweede zelfs slechter, dus verwachtte ik van dit derde deel niet echt veel.

Maar ben dus aangenaam verrast, het beste deel dus.

Vele scènes waar je toch wel van schrikt, een prima (mij onbekende) hoofdrolspeelster en een puike soundtrack.

Als men op dit niveau blijft dat kijk ik uit naar de 4de film !!


avatar van Boeikens

Boeikens

  • 4467 berichten
  • 5326 stemmen

Degelijk.

Om deze als prequel te zien moet je wel wat door de vingers zien want in chronologische opbouw en raakvlakken zit het soms wel wat mis.

Op zich gezien is het wel een degelijke demon/ghost horror met redelijk wat aan schrikmomentjes, goede sfeeropbouw en bijhorende sound.

Als deze lijn wordt verdergezet mag voor mij deel 4 alvast komen.

3*


avatar van Daan258

Daan258

  • 3671 berichten
  • 2445 stemmen

Best een aardig 3e deel, maar kan niet tippen aan z'n 2 voorgangers.

Het verhaal vond ik zelf nogal wat slapjes en wist mij niet zo goed te boeien als de vorige 2 delen.

Ook qua spanning en sfeer was het allemaal wat minder maar gelukkig zaten er wel een aantal leuke schrikmomenten in. Verder was het gewoon een prima horrorfilmpje die lekker wegkeek en heb me hier ook zeker wel mee vermaakt.

3,0*


hoe moet je film kijken


avatar van christoph80

christoph80

  • 24 berichten
  • 0 stemmen

Dit is een boutfilm. Ik heb er vijf euro voor betaald. Dat was jammer.


avatar van TomPSV

TomPSV

  • 503 berichten
  • 445 stemmen

Duidelijk het minste deel van de drie. De eerste vond ik goed, de tweede al een stuk minder maar ook die kon er nog mee door en dit derde deel stelt mij helaas toch wel teleur. Ik had het gevoel dat het wel erg een herhaling van zetten was, vooral dat er nu opnieuw een Ghostbusters-team werd ingeschakeld en zo waren er nog wel wat dingetjes. Weinig vernieuwend allemaal. Het verhaal zelf was ook maar slapjes, net als het acteerwerk (met uitzondering van Lin Shaye) en ook de sfeer haalt het bij lange na niet bij de vorige films. Gelukkig waren er nog wel de nodige schrikmomenten aanwezig, daar draait het toch om in dit soort films.

2*


Ik vond hem een beetje tegen vallen... 1 en 2 waren stukken beter! Het was wel spannend, maar niet zo erg als 1 & 2. Ik vond het een beetje droogjes en ik had niet echt veel momenten waarvan ik dacht. "oegh! Spannend OMG" Ik vond dat er een redelijk verhaal in zat, maar wederom was dit bij 1 & 2 Beter. Hopelijk word deel 4 leuker. De laatste minuten kreeg ik wel kippenvel toen de moeder kwam helpen. Dit vond ik wel ontroerend. Ondanks het tegenvallen toch nog 3,5 ster, omdat het toch wel leuke films blijven. Kijk uit naar deel 4


TomPSV schreef:
Duidelijk het minste deel van de drie. De eerste vond ik goed, de tweede al een stuk minder maar ook die kon er nog mee door en dit derde deel stelt mij helaas toch wel teleur. Ik had het gevoel dat het wel erg een herhaling van zetten was, vooral dat er nu opnieuw een Ghostbusters-team werd ingeschakeld en zo waren er nog wel wat dingetjes. Weinig vernieuwend allemaal. Het verhaal zelf was ook maar slapjes, net als het acteerwerk (met uitzondering van Lin Shaye) en ook de sfeer haalt het bij lange na niet bij de vorige films. Gelukkig waren er nog wel de nodige schrikmomenten aanwezig, daar draait het toch om in dit soort films.

2*
Hier ben ik het helemaal mee eens! De schrikmomenten zaten zeker goed hier! En het acteerwerk was gewoon ronduit slap. Met uitzondering van Lin Shaye! Die was zoals altijd super!


avatar van Muchacho

Muchacho

  • 115 berichten
  • 0 stemmen

Vond deze eigenlijk best prima. Verwachtte er heeeel weinig van, maar deze was eigenlijk best wel spannend. Schrikmomenten werken alleen als er nog iets van spanning opgebouwd wordt, en dat is hier het geval gelukkig. Die wereld is goed gebouwd, en het is eindelijk een keer echt donker in een film (ipv dat nep 'het is nacht en er is geen lamp aan maar je kunt nog wel heel goed alles zien'). Je merkt toch wel dat ongeveer dezelfde mensen als van de vorige delen hieraan gewerkt hebben, en dat positief. Wel werd dat trucje dat iemand iets hoort en dan heeeeel langzaam z'n hoofd draait om te kijken wat er staat, op een gegeven moment flauw.


avatar van 1311811

1311811

  • 158 berichten
  • 640 stemmen

Een paar goede scares, voor de rest liet dit deel me, in tegenstelling tot deel 1 & 2, behoorlijk koud! Met name Stefanie Scott mag ook nog wel 'een paar' acteerlessen nemen. Wel een 'goed' einde met de Lipstick-Face Demon


avatar van nightbreed

nightbreed

  • 3360 berichten
  • 5029 stemmen

Slappe cliché hap.


avatar van Lexcoaster

Lexcoaster

  • 1268 berichten
  • 1222 stemmen

Jumpscare: The Movie.


avatar van frolunda

frolunda

  • 1115 berichten
  • 4602 stemmen

Onderhoudende horror film met best veel fijne schrikmomenten.Zeker niet de meest originele en ook bij de prestaties van de jongere acteurs kun je zo af en toe je bedenkingen hebben maar mede door de 'creepy' sfeer en de setting heb ik hier best van genoten.Goed.


avatar van arno74

arno74

  • 8700 berichten
  • 3342 stemmen

Aardig meegevallen. Deze prequel, die aardig losstaat van de reeks, is wel het beste wat eruitgekomen is tot nu toe wat mij betreft. De film is heel conventioneel binnen het genre maar doet ook weinig verkeerd. Acteerwerk is oké en ook het verhaal was goed te doen, al was het wat cliché. Vermakelijke tussendoortje, richting de 3*.


avatar van DjFrankie

DjFrankie

  • 3419 berichten
  • 3502 stemmen

Deel 1 blijft favoriet, maar deze is goed. Zoals tegenwoordig veel te weinig in dit genre zitten hier volop elementen in die deze film een echte griezelfilm maken. Hier in de kamer werd genoeg gegild iig


avatar van ambrosini

ambrosini

  • 496 berichten
  • 525 stemmen

Goeie horror film, alleen muziek maakte mij gek..