• 15.831 nieuwsartikelen
  • 178.412 films
  • 12.229 series
  • 34.010 seizoenen
  • 647.702 acteurs
  • 199.119 gebruikers
  • 9.378.558 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Hobbit: The Battle of the Five Armies (2014)

Avontuur / Fantasy | 144 minuten / 164 minuten (extended edition)
3,41 2.237 stemmen

Genre: Avontuur / Fantasy

Speelduur: 144 minuten / 164 minuten (extended edition)

Alternatieve titels: The Hobbit Part 3 / De Hobbit: De Slag van Vijf Legers

Oorsprong: Nieuw-Zeeland / Verenigde Staten

Geregisseerd door: Peter Jackson

Met onder meer: Martin Freeman, Ian McKellen en Benedict Cumberbatch

IMDb beoordeling: 7,4 (612.553)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 10 december 2014

Plot The Hobbit: The Battle of the Five Armies

"Witness the defining chapter of the Middle-Earth saga"

Bilbo Balings, Thorin Eikenschild en de groep dwergen hebben hun koninkrijk heroverd op Smaug, maar onbedoeld ook een dodelijke kracht losgelaten op de wereld. Door wraak gedreven zorgt Smaug voor vele slachtoffers onder de inwoners van Meerstad. Thorin is geobsedeerd door zijn heroverde rijkdom en heeft zijn vriendschap hiervoor over, daar waar Bilbo gedwongen wordt een wanhopige en gevaarlijke keuze te maken. Maar er zijn grotere gevaren op komst. Gandalf ziet namelijk dat de gevaarlijke vijand Sauron enorme legers met Orks naar de Eenzame Berg stuurt.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Daenelia

Daenelia

  • 210 berichten
  • 178 stemmen

nakada schreef:

(quote)
Voor dat je van alles opschrijft, controleer dan eerst wat je beweert. Dit deel beslaat de laatste 45 pagina's van het boek ( wat uit 250 bladzijden bestaat ).

In LOTR beslaat de slag om de Hoornburg en Pelennor samen zo'n 35 bladzijden, in de films ook goed voor zo'n 2 uur wat daar uitstekend werkt. Het gaat dus helemaal niet om de lengte van het basismateriaal maar de kwaliteit daarvan en de kwaliteit van de uiteindelijke film. Een paar bladzijden kunnen dus makkelijk een prima film opleveren. Even in het midden gelaten of dat hier ook zo is.

Mijn engelse editie heeft 100 of zo pagina's. Misschien kleinere lettertjes?

En inderdaad: het gaat om de kwaliteit. Die vond ik niet in deze film Maar zoals ik ook al zei: degene die naast me zat keek met plezier voor de tweede keer naar deze film.

Korte verhalen kunnen uitstekende films opleveren! Maar dit keer niet, omdat er niets met het verhaal gedaan werd, in mijn ogen.


avatar van Olivia

Olivia

  • 262 berichten
  • 141 stemmen

De hoeveelheid erbij verzonnen valt wel mee. Ze werken alleen niet altijd zo goed. Persoonlijk had ik met Legolas weinig moeite. Hij is de zoon van de koning van de boselfen en het is dus erg aannemelijk dat hij daar aanwezig was. Meer moeite had ik met zijn onmogelijke kunstjes en dat hij er ouder uitzag.
Men heeft ook duidelijk de moeite gedaan om connecties te leggen met LOTR. In het boek de Hobbit verdwijnt Gandalf ook voor andere zaken. Dit gaat dan inderdaad om Sauron, de witte raad en het verdrijven van Sauron uit Dol Guldor. Dat is dus verzonnen door Tolkien zelf. Het past juist goed in de film omdat het verdwijnen van Gandalf anders maar vreemd over zou komen.


Vond dat niet heel vreemd in het boekje hoor Hoeveelheid alles bij elkaar opgeteld vind ik toch best veel. Maar dan verschillen we daarover van mening
Legolas kan daar best geweest zijn ja, zoals ik zelf ook al aangaf. Personages erbij verzinnen zoals Tauriel en een opbloeiende liefde tussen een elf en een dwerg vind ik storender dan dingen uit andere Tolkien verhalen in een film verweven. Ik denk dat het eerste mijn 'probleem' is met deze films. Zelf had ik hem liever 95% zoals het boek gezien. Die andere 5% reserveer ik voor lichte aanpassingen om het soepeler te laten lopen of even iets spannender te maken.
Beorn weet ik niet hoe je dat het beste kunt aanpakken. Tom Bombadil uit The Fellowship valt denk ik ook niet fatsoenlijk te verfilmen. Maar zoals het bij Beorn nu was had ik geen moeite mee. Dat hij van een eagle afspringt tijdens de battle dan weer wel vrij apart....
Hoewel ik Radagast met zijn slee wel weer leuk vond, die wil ik we overnemen in mijn versie


avatar van nakada

nakada

  • 2203 berichten
  • 1679 stemmen

Daenelia schreef:

Mijn engelse editie heeft 100 of zo pagina's. Misschien kleinere lettertjes?

Ik kan het me niet voorstellen. Ik heb de Prisma uitgave, gekocht in 1980 en daarin zijn de letters al behoorlijk klein.

Korte verhalen kunnen uitstekende films opleveren!
Inderdaad en daarom word ik persoonlijk een beetje moe om in elk kritisch bericht weer te lezen dat het boekje te dun was voor drie films. Dat heeft er volgens mij niets mee te maken.


avatar van nakada

nakada

  • 2203 berichten
  • 1679 stemmen

Olivia schreef:

Personages erbij verzinnen zoals Tauriel en een opbloeiende liefde tussen een elf en een dwerg vind ik storender dan dingen uit andere Tolkien verhalen in een film verweven. Ik denk dat het eerste mijn 'probleem' is met deze films.

Dat zou op zich ook niet zo'n probleem zijn wanneer het binnen de context geloofwaardig zou zijn. Liefde op het eerste gezicht tussen een elf en een dwerg viel bij mij ook niet zo goed. ( Misschien heb ik vooroordelen )

Hoewel ik Radagast met zijn slee wel weer leuk vond, die wil ik we overnemen in mijn versie
Die vond ik dan weer erg ver gaan met zijn vogeltjes.


avatar van Daenelia

Daenelia

  • 210 berichten
  • 178 stemmen

[quote]nakada schreef:

(quote)

Nee, dat klopt. Maar dat ik deze film niet geweldig vond heeft misschien minder te maken met de hoeveelheid pagina's die verfilmd werden, en meer met dat er gewoon niets in gebeurde wat interessant was. Laten we wel wezen die paar paginas (of het er nu 30 op 250 of 7 op 100+ zijn...) in het boek zitten ook niet vol met details. Het is en blijft een kinderboek, met minder details en diepgang. Dat is prima! Het had een prachtige avonturenfilm voor 9+ kunnen zijn! En het is jammer dat het dat niet is.


avatar van Olivia

Olivia

  • 262 berichten
  • 141 stemmen

nakada schreef:

(quote)
Dat zou op zich ook niet zo'n probleem zijn wanneer het binnen de context geloofwaardig zou zijn. Liefde op het eerste gezicht tussen een elf en een dwerg viel bij mij ook niet zo goed. ( Misschien heb ik vooroordelen )

(quote)
Die vond ik dan weer erg ver gaan met zijn vogeltjes.

Ja, ik denk eerlijk gezegd ook niet dat Tolkien zelf zou hebben gekozen voor deze 'film-versie' van Radagast. Als we het nog eens konden vragen...


avatar van nakada

nakada

  • 2203 berichten
  • 1679 stemmen

Vraag het maar eens aan de beheerders van zijn werk. Die hebben er een uitgesproken mening over.


avatar van Olivia

Olivia

  • 262 berichten
  • 141 stemmen

Zo te lezen ben je ook wel een kenner, Nakada.

Ik heb me niet zo verdiept meer in reviews over The Hobbit films of de mening van zijn zoon en de Tolkien Company. Liever nog zou ik het aan J.R.R Tolkien zelf hebben gevraagd (al is Christopher vast het aanspreekpunt als het gaat over hoe het werkte in het hoofd van zijn vader). Die rechtzaak loopt volgens mij ook nog steeds.

In de 3-8 jaar dat The Lord of the Rings trilogie erg actueel was hield ik me daar wel mee bezig en was veel actief op het forum van thefellowship.nl, volgde de discussies, ging ook naar meetings, etc. Dat is al zeker 10 jaar geleden...Bij The Hobbit boeit me dat ook veel minder omdat ik behoorlijk afstand heb genomen van deze nieuwe trilogie. Wat dat betreft lees ik nog liever The Silmarillion

Ik heb gewoon meer met de sprookjeswereld van de eigen verbeelding dan andermans verfilming.


avatar van nakada

nakada

  • 2203 berichten
  • 1679 stemmen

Kenner wil ik niet zeggen, maar ik weet er wel iets van. Bijvoorbeeld dat de erfgenamen niet te spreken waren over de LOTR films, dus waarschijnlijk ook niet over de Hobbit.

Dat betekend dus ook dat verdere films over midden aarde er waarschijnlijk nooit gaan komen.

Op zich wel jammer omdat in te Silmarillion nog wel wat potentie zit. De oorlog van de Noldor tegen Melkor bijvoorbeeld, of het tragische leven van Turin.


avatar van Daenelia

Daenelia

  • 210 berichten
  • 178 stemmen

Ah, nakada, je kunt altijd nog rondparaderen in de virtuele Midden-Aarde, online. Komt redelijk dicht in de buurt van wat de meeste mensen verwachten. Plus: meerdere (bijna)kenners in de in-game chatrooms.

Ik denk dat het niet zo heel erg is als er niet meer verder verfilmd wordt. Of laat daar dan in ieder geval een pauze van een paar jaar tussen zitten, en laat het eens door iemand anders doen.


avatar van Olivia

Olivia

  • 262 berichten
  • 141 stemmen

De kans dat er nog een nieuwe adaption komt is heel klein. Sowieso zal de Tolkien Estate niet meewerken aan een film door Peter Jackson en New Line Cinema.


avatar van nadrin

nadrin

  • 1383 berichten
  • 1417 stemmen

Duidelijk de beste van de drie Hobbit films.4.5


avatar van blurp194

blurp194

  • 5504 berichten
  • 4198 stemmen

Eindelijk eens aan het laatste deel toegekomen.

Waar ik in het begin van deze serie al wat bang voor was komt ook uit - het boek van Tolkien is te dun en te kort om drie epic-length films mee vol te krijgen. Dus heeft Jackson nogal wat opvullend nieuw materiaal in het verhaal gevlochten, en blijft het bij een losjes 'based on' eerder dan een verfilming van het boek. Wat me ook opvalt is dat op nogal wat punten de LotR-artwork is vervangen door een mooiere en gedetailleerdere invulling - de zwaarden van de Orcs bijvoorbeeld, in LotR nog simpele stukken plat staal met een scherpe rand eraan, nu zijn dat zowaar echte Klingon-wapens geworden. Klopt ook niet zo goed met Tolkien, overigens.

Stap je daar overheen (en dat lukte me op zich best goed) dan is het wel een erg leuke film met een hoop spektakel en groots uitgewerkte cinematografie. Hier en daar wel wat erg overdreven, de scenes bij het gevecht met Azog en z'n makkers gingen me hier en daar wel echt te ver. Ook een gevolg van het oprekken naar drie films denk ik, en de wens om elk deel weer mooier-en-beter te willen maken.

Moeilijk om daar vervolgens een score aan te hangen. Maar een beetje in het midden dan.


avatar van DutchTakeshiro

DutchTakeshiro

  • 366 berichten
  • 2235 stemmen

Zonder twijfel de minste van de Hobbit films. Waar de eerste twee Hobbit films een degelijke achtergrond hebben, mist The Hobbit: The Battle of The Five Armies dat. Het niveau ligt gewoonweg lager en het voelt regelmatig standaard aan. Uiteraard is er informatie gehaald uit Tolkien's "De aanhangsels" maar de invloed van Tolkien's genialiteit is niet echt merkbaar. Het had eigenlijk bij twee Hobbit films moeten blijven want de laatste voegt niets toe aan het geheel. Zo voelt het toch als een klein smet aan op het geniale universum van LOTR.

Waar ik mij enigszins aan gestoord heb is de geforceerde humor in de film. Er is simpelweg teveel humor in de film en dat past niet bij The Hobbit. De andere twee Hobbit films hadden ook hier en daar teveel humor, maar deze derde film spant de kroon. LOTR heeft goed getimede en subtiele humor, en dat is een aanvulling op het meesterwerk. In deze film heeft het meer een gemiddelde fantasy/actiefilm gehalte. Zo had het personage Alfrid beter uit de film gelaten kunnen worden. Tevens hoort halfbakken romantiek ook niet thuis in een Hobbit film en voelt het wel erg cliché aan.

Het niveau van de CGI is in ieder geval dik in orde. De gevechten zien er goed uit en dankzij de vergevorderde techniek worden er heel wat manschappen op het scherm getoverd. De hele film ziet er goed verzorgd uit. De kostuums zijn mooi en de decors zijn zeer gedetailleerd. Er komen een aardig aantal locaties langs en dat zorgt voor variëteit.

Ik had niet verwacht dat deze film mij zou tegenvallen. Toegegeven, de verwachtingen lagen wel erg hoog. The Hobbit: The Battle of The Five Armies is een film die de meeste tijd opvult met gevecht na gevecht. Er lijkt geen eind aan te komen. Het is goed te zien dat een gebrek aan dialoog wordt opgevuld door actiescènes. De impact die een gevecht zou moeten hebben gaat verloren door de overdaad er van. Deze film zal het vast heel goed doen bij mensen die houden van bombastische CGI spektakels, maar mij bekoort het minder. De Hobbit serie gaat uit als een nachtkaars. Jammer.

3*


avatar van DutchTakeshiro

DutchTakeshiro

  • 366 berichten
  • 2235 stemmen

Ik heb gewoon meer met de sprookjeswereld van de eigen verbeelding dan andermans verfilming.

Dat klopt zeker Olivia.


avatar van Tarkus

Tarkus

  • 6409 berichten
  • 5315 stemmen

Visueel is dit alweer een prachtige film net als de vorige Hobbits en Lord Of The Ring films.

Prachtige beelden, speciale effecten en ook zeer mooie locaties.

Ook de vertolkingen zijn goed.

Maar dit is toch de mindere van alle 6 films. Het verhaal boeit nauwelijks, ondanks de vele actie.

Het lijkt er een beetje op dat dit de film teveel is, het verhaal is nu wel verteld denk ik.

Maar omdat het net zo'n goed gemaakte film is, wat beelden betreft, verveelt hij dus weer niet.

Alleen een beter scenario zou opnieuw voor een topfilm kunnen gezorgd hebben, maar dat is dus niet.


avatar van Decec

Decec

  • 6743 berichten
  • 8588 stemmen

Uitstekend avontuur/fantasie film...

Spannend verhaal...

Uitstekend acteerwerk...

Uitstekend camerawerk...

Uitstekend mooi HD kwaliteit breedbeeld...

Prachtig 3D beeld...

Uitstekend achtergrond geluid/muziek

met Dolby Digital 7.1!

Het is een moeite waard...

Heerlijk genoten...


avatar van Rico120

Rico120

  • 354 berichten
  • 278 stemmen

wat was deze film epic zeg

nice

echt gaaf


avatar van killerfreak

killerfreak

  • 846 berichten
  • 1066 stemmen

Veel spektakel en/of special effects, maar weinig overtuigend t.o.v. eerdere delen. Laat staan de LOTR-trilogie... 3.5*


avatar van sofripa

sofripa

  • 1516 berichten
  • 1143 stemmen

En zo eindigt dit met een nare smaak in de mond. Zo superieur en episch LOTR was, zo saai en suf de Hobbit trilogie is. Continue het gevoel van bin there, done that. 2,5 sterren


avatar van tommycool98

tommycool98

  • 105 berichten
  • 80 stemmen

Een geweldig einde voor een geweldige trilogie!


avatar van LauraArsenal

LauraArsenal

  • 82 berichten
  • 175 stemmen

Geen slechte film hoor. Veel spektakel, de gevechten waren wel leuk. Het verhaal zit wel oké. Soms stoorde ik mij aan sommige personages. Het liefdesverhaal van Tauriel & Kili vond ik misplaatst en overbodig. Andere personages vond ik dan weer grappig zoals de neef van Thorin (Dain). Thranduil is zo'n eikel, maar dat is dan weer leuk aan hem. Er zitten ook heel wat scènes in de film die erg ongeloofwaardig zijn, maar persoonlijk stoorde ik mij daar niet aan. Het is heel cliché maar ik vond het toch verrassend dat Thorin is gestorven.
Ondanks dat toch een leuk einde van de trilogie. Al moet ik mijn score wel herzien. Van *4,5 naar *3,5


Is het eigenlijk al bekend wanneer de extended version uitkomt?


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

FilmMuziekFanaat schreef:

Is het eigenlijk al bekend wanneer de extended version uitkomt?

Ja, hier wacht ik ook op. Wil dolgraag een Hobbit collectiebox extended versie's op bluray kopen. Zo'n fraaie box heb ik ook van LOTR.

In de winkel waar ik laatst was wisten ze het nog niet, maar gokten ze wel op dit najaar.


The Oceanic Six schreef:

(quote)

Ja, hier wacht ik ook op. Wil dolgraag een Hobbit collectiebox extended versie's op bluray kopen. Zo'n fraaie box heb ik ook van LOTR.

In de winkel waar ik laatst was wisten ze het nog niet, maar gokten ze wel op dit najaar.

Ik heb het bij de Media Markt nog eens gevraagd. Ik had mijn zin nog niet afgemaakt en ze zeiden: "10 november." Dus ik denk dat dat de datum is waar we van uit moeten gaan. Het is wel vreemd dat er nog nergens aankondigingen te vinden zijn.


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

FilmMuziekFanaat schreef:

(quote)

Ik heb het bij de Media Markt nog eens gevraagd. Ik had mijn zin nog niet afgemaakt en ze zeiden: "10 november." Dus ik denk dat dat de datum is waar we van uit moeten gaan. Het is wel vreemd dat er nog nergens aankondigingen te vinden zijn.

Dat is al vrij recent. Ben benieuwd.

Ik doel overigens wel op 1 totale box, niet alleen de extented editie van deel 3. Verheug me weer op het kopen van zo'n toffe box.


avatar van Thorongil

Thorongil

  • 1621 berichten
  • 691 stemmen

USA release staat op 17 November. Er komt ook al direct een Extended Edition Hobbit Trilogy box uit.


18 november is de Nederlandse release!

De complete box met alle extended editions van the Hobbit komt uit op dezelfde datum.

bron: bol.com

In Amerika is de extended edition van de laatste film Rated R.

Ik zou zeggen: laat maar komen.


avatar van baspls

baspls

  • 4118 berichten
  • 1673 stemmen

FilmMuziekFanaat schreef:

In Amerika is de extended edition van de laatste film Rated R.

Nu maak je me wel heel nieuwsgierig


avatar van Thorongil

Thorongil

  • 1621 berichten
  • 691 stemmen

Trailer is uit voor de speciale 3 avondvertoningen van de Extended Editions in de USA. Enkele nieuwe scènes bij Battle of the Five Armies zijn al te zien.

Hoop dat ze de extended editions ook hier in de cinema zullen tonen!