• 15.747 nieuwsartikelen
  • 177.926 films
  • 12.203 series
  • 33.971 seizoenen
  • 646.938 acteurs
  • 198.971 gebruikers
  • 9.370.360 stemmen
Avatar
 

Meningen

Hier kun je zien welke berichten Dee Al als persoonlijke mening of recensie heeft gemarkeerd.

Untergang, Der (2004)

Alternatieve titel: Downfall

Ik begon deze te kijken na Hitler: Rise Of Evil gezien te hebben. In die eerste film zag ik een opkomend dictator, die op sluwe wijze ieder restje macht in Duitsland naar zich toe haalde, alvorens aan de rest van de wereld te beginnen. In Der Untergang zag ik een dictator aan het eind van zijn macht, die zich wanhopig vastklampt aan allerlei strategische waanideeën, maar diep van binnen weet dat het allemaal geen zin meer heeft. Nogal een tijdsprong.

Der Untergang is een heel erg deprimerende film. De kille sfeer die er in de Bunker geweest moet zijn, kwam goed over. In het begin was de film nog redelijk, maar nadat de verstandigen zich uit de Bunker hebben gefilterd, blijft er een groepje nationalistische gekken over en wordt de film interessanter. Hitler wordt uitstekend gespeeld door Bruno Ganz. Ganz zet een overtuigende gek neer, maar geeft daarnaast ook een stukje menselijkheid aan zijn rol mee. Maar ook weer niet zoveel menselijkheid dat het ongeloofwaardig wordt. Dat was het over het algemeen wel zo. Van iedereen werd de waanzinnige kant en de menselijke kant goed in beeld gebracht.

Na de dood van Hitler bleef de film interessant. Na Goebbels' dood werd het wel wat minder, maar bleef de film nog steeds goed. Ik zat onder de indruk naar de capitulatie van Duitsland te kijken. Die laatste paar zinnen van Traudl Junge bleven me na de film ook nog even achtervolgen. Echt een hele mooie (maar wel zware) en indrukwekkende film.